Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έγινε λάθος. Τόσο είναι λογικά.. Πρώτα εμφανίζεται το ποσό που χρωστάς και μετά από 1 μέρα εμφανίζεται και ο αναλυτικός λογαριασμός..

 

Ωχ, την πάτησα, δεν χειρίζομαι εγώ τον συγκεκριμένο αριθμό και εμπαινε μόνο του στο internet (HTC wildfire).

Αποτέλεσμα; 11,33 ΜΒ κόστισαν 68,6846 ευρώ χωρίς το ΦΠΑ και τα τέλη συνδρομητών που αναλογούν σε αυτό το ποσό.

 

 

Υπάρχει καμία περίπτωση να το διαπραγματευτώ ωστε να μειωθεί το ποσό ή ούτε λόγος; μπορώ να κάνω κάτι;

 

Πάντως υπερβολή για ουτε 12 ΜΒ να πληρώνεις τόσα λεφτά, κοντά 90 ευρώ βγαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το συμβόλαιο μου τελειώνει 1/2/2011, από πότε μπορώ να κάνω αλλαγή από vodafone σε wind πχ? Για να δω αν με συμφέρει και η επιδότηση που πάρω ή αν αξίζει να μεταφερθώ σε άλλον πάροχο...

 

Θα πρέπει να κάνεις αίτηση φορητότητας στις 27 Ιανουαρίου η οποία θα ολοκληρωθεί σε 3 εργάσιμες μέρες ,δηλαδή την 1/2/2011

ή στις 28 Ιανουαρίου για να μεταφερθείς στις 2/2/2011

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να κάνεις αίτηση φορητότητας στις 27 Ιανουαρίου η οποία θα ολοκληρωθεί σε 3 εργάσιμες μέρες ,δηλαδή την 1/2/2011

ή στις 28 Ιανουαρίου για να μεταφερθείς στις 2/2/2011

 

Δηλαδή αν μου έρθει η επιδότηση απ τον Δεκέμβρη, δεν θα μπορώ να κάνω αίτηση φορητότητας για να πιέσω για μεγαλύτερη επιδότηση για παράδειγμα?

Link to comment
Share on other sites

Αν σου έρθει επιδότηση δεν έχεις πρόβλημα. Πρόβλημα θα έχεις αν ανανεώσεις τη σύμβαση.

 

Και γιατί θα έχω πρόβλημα αν ανανεώσω τη σύμβαση? Δηλαδή αν πιέσω για μεγαλύτερη επιδότηση και τελικά μου δώσουν, κερδισμένος δεν θα είμαι?

Link to comment
Share on other sites

Ωχ, την πάτησα, δεν χειρίζομαι εγώ τον συγκεκριμένο αριθμό και εμπαινε μόνο του στο internet (HTC wildfire).

Αποτέλεσμα; 11,33 ΜΒ κόστισαν 68,6846 ευρώ χωρίς το ΦΠΑ και τα τέλη συνδρομητών που αναλογούν σε αυτό το ποσό.

 

 

Υπάρχει καμία περίπτωση να το διαπραγματευτώ ωστε να μειωθεί το ποσό ή ούτε λόγος; μπορώ να κάνω κάτι;

 

Πάντως υπερβολή για ουτε 12 ΜΒ να πληρώνεις τόσα λεφτά, κοντά 90 ευρώ βγαίνει.

 

Κάνε μια αμφισβήτηση του λογαριασμού σου αν και δεν νομίζω να γίνει τίποτα..

 

 

 

 

Μόλις σήμερα παρατήρησα ότι άλλαξε και σε μένα το 13830.. Από εκεί που πάταγα αριθμούς μόνο (και μπορόυσα εύκολα να μάθω και το υπόλοιπο του mobile internet) σήμερα έγινε φωνητική πύλη.

Edited by Alex0077
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί πέρασα από έναν Γερμανό και μου είπε πως μπορώ από τώρα να διακόψω την σύνδεσή μου της vodafone που κανονικά λήγει 1/2/11 με πολύ μικρή διαφορά που θα πρέπει να πληρώσω στην vodafone (μπορεί και 10 ευρώ μιας και έχω προπληρώσει έναν μήνα μπροστά όταν έκανα την σύνδεση). Μου δίνει για το ίδιο πρόγραμμα που έχω ως τώρα (το αντίστοιχο unlimited 35) το ίδιο περίπου πάγιο (unlimited σε cosmote χρήστες) και με πολύ καλή επιδότηση (θέλω να πάρω το xperia mini pro, και θα μπορώ να το αποκτήσω μόνο με 120 ευρώ, δηλαδή 165 ευρώ κάτω από όσο το πουλάνε σε σκέτη συσκευή!!!) Μιλάμε κάνουν τα πάντα για να πάρουν νέο πελάτη!!! Η vodafone απ την άλλη μερια που πήγα μετά μου τα μάσαγε, δηλαδή η επιδότηση θα αργήσει, ίσως απ τον νέο χρόνο, και δεν ξέρουμε το ύψος της κλπ... Τι λέτε να κάνω? Το πολύ πολύ το γυρνάει και η κοπέλα μου σε κοσμοκάρτα και τελειώνει το θέμα(για unlimites επικοινωνία που χρησιμοποιούμε κυρίως μαζί)!!!
Link to comment
Share on other sites

Ειχε μια διαφημιση στην TV που ελεγε "και φετος ο αγιος βασιλης θα ψαχνει για δουλεια" αρα θα βαλουν προσφορες, γιαυτο κανε λιγη υπομονη να μπει ο Δεκεμβρης
Link to comment
Share on other sites

Η συμβουλή μου είναι να προχωρήσεις στην φορητότητα, δεν θα δώσεις όμως μόνο 10 ευρώ ,ν Θα δώσεις 10 ευρώ και έναν παραπάνω μήνα γιατί και στην Cosmote θα πληρώσεις έναν μήνα μπροστά.

Αλλά μόλις κάνεις την αίτηση σύντομα θα σου κάνει αντιπρόταση η Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Αreiane , επειδή θυμάμαι ότι είμασταν από τους λίγους που το 13830 δεν είχε αλλάξει σε φωνητική πύλη και μπορούσαμε να μαθαίνουμε τα υπολοιπόμενα mb με 1,2,1,2... Σήμερα εμένα άλλαξε σε φωνητική πύλη.. Εσένα συνεχίζει και είναι όπως ήταν ? Edited by Petros the Great
Link to comment
Share on other sites

Αreiane , επειδή θυμάμαι ότι είμασταν από τους λίγους που το 13830 δεν είχε αλλάξει σε φωνητική πύλη και μπορούσαμε να μαθαίνουμε τα υπολοιπόμενα mb με 1,2,1,2... Σήμερα εμένα άλλαξε σε φωνητική πύλη.. Εσένα συνεχίζει και είναι όπως ήταν ?

 

Μόλις τωρα πηρα να δω, και ακόμα είναι με το παλιό εγω. Αλλά μαλλον θ'αλλαξω κι εγω σύντομα. Δε νομιζω να μ αφήσουν έτσι.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις καμια ιδεα πως απενεργοποιουντε τα μυνηματα διαγωνισμων της βοδαφον? καθε μερα λαμβανω κ απο 2 πραγματικα με σπασε τα νευρα :mad:

 

ασε που εχω την εντυπωση οτι χωρις να κανω τπτ με χρεωνει κιολας .

καθε μηνα βλεπω 2 ευρω στο λογαριασμο μου υπηρεσιες βοδαφον .

 

αν γνωριζει κανεις τπτ ας βοηθησει παρακαλω αρκετα λεφτα μας ρουφηξαν φτανει

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις καμια ιδεα πως απενεργοποιουντε τα μυνηματα διαγωνισμων της βοδαφον? καθε μερα λαμβανω κ απο 2 πραγματικα με σπασε τα νευρα :mad:

 

ασε που εχω την εντυπωση οτι χωρις να κανω τπτ με χρεωνει κιολας .

καθε μηνα βλεπω 2 ευρω στο λογαριασμο μου υπηρεσιες βοδαφον .

 

αν γνωριζει κανεις τπτ ας βοηθησει παρακαλω αρκετα λεφτα μας ρουφηξαν φτανει

Τα ενημερωτικά μηνύματα για διαγωνισμούς δεν χρεώνονται. Γενικότερα, ο μόνος τρόπος να χρεωθείς είναι να έχεις εγγραφεί σε κάποια συνδρομιτική υπηρεσία και από εκεί να προέρχονται τα 2 ευρώ κάθε μήνα που αναφέρεις.

 

Υπάρχει κάποιος αριθμός για απενεργοποιήση ενημερωτικών μηνυμάτων από τη Vodafone (τα οποία δεν χρεώνονται) καλώντας σε κάποιο 4ψήφιο το οποίο το είχα χρησιμοποιήσει παλαιότερα αλλά τώρα δεν θυμάμαι.

Εάν πρόκειται για το διαγωνισμό Vodafone 60 λεπτά, με μία απλή αναζήτηση στο site της Vodafone θα το έβρισκες. http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=10271

Link to comment
Share on other sites

Σε πόσες μέρες γίνεται η αλλαγή προγράμματος?

 

Μια δυο μερες το πολυ θελει.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Θα έρθει κάποιο μηνυμα στο κινητο?Για να ξερω κ γω πως θα κινούμαι.

 

Απο οτι θυμαμαι ναι οτι εγινε η αλλαγη πακετου.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ειχε μια διαφημιση στην TV που ελεγε "και φετος ο αγιος βασιλης θα ψαχνει για δουλεια" αρα θα βαλουν προσφορες, γιαυτο κανε λιγη υπομονη να μπει ο Δεκεμβρης

 

απο το playstation πηγαμε στο dvd player! ε ρε πεινα.....

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

απο το playstation πηγαμε στο dvd player! ε ρε πεινα.....

Εγω νομιζα για καμια προσφορα αλλα τετοια μουφα δωρα τι να τα κανουμε?:lol:

Κλασσικα αν αρχισει ενας τις προσφορες θα κανουν και οι αλλοι.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι το τηλέφωνο της εξυπηρέτησης για να καλέσω από σταθερο? Edited by gallida
Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι το τηλέφωνο της εξυπηρέτησης για να καλέσω από σταθερο?

 

2106702000 και 2106703000

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιηθηκε σημερα το νεο unlimited 30 που δινει και ιντερνετ.

Γνωριζει κανεις αν απενεργοποιειται αυτοματα το ιντερνετ ολη μερα ?

Ρωταω γιατι το ειχα ενεργοποιημενο και δεν ξερω μηπως ερθουν τιποτα διπλοχρεωσεις

Link to comment
Share on other sites

απο το playstation πηγαμε στο dvd player! ε ρε πεινα.....

 

κριμα κι εγω περιμενα πως και πως να εχουν δωρο ps3 με νεα συνδεσει η φορητοτητα..

πικρα.... :cry:

Link to comment
Share on other sites

αρχή είναι ακόμα. πέρισυ δεν έδιναν ps3 και μετά που έδινε και η wind wii έδωσαν και αυτοί? υπομονή, δεν ξέρετε τι θα γίνει μέχρι τέλος του χρόνοα!
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...