Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και οι δύο κάρτες έχουν το ίδιο νούμερο????? δεν το έχω ξανακούσει αυτό.... για πάρε στη voda να δεις τι γίνεται, γιατί αν δεν το κόψανε θα συνεχίσεις να χρεώνεσαι πάγιο....
Link to comment
Share on other sites

συγμωμμη που το γραφω ΚΑΙ εδω ....

 

μια ερωτηση αν καποιος ξερει ..

 

ενεργοποιηθηκε πριν λιγο η φορητοτητα στη wind και τωρα πραγματοποιω κλησεις ... αλλα και απο την παλια συσκευη με την καρτα της vodafone μπορω να κανω κλησεις ?

 

ποτε θα με κοψει η voda ?

 

Κάνε μια επανεκίνηση το κινητό που έχει το νούμερο της Βονταφον.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς εάν υπάρχει κάποιος περιορισμός στο πότε από την υπογραφή νέου συμβολαίου μπορεί να κάνει κάποιος αίτηση για φορητότητα;;;

 

Ειδικότερα, ανανέωσα ένα συμβόλαιο πρίν 10 μέρες περίπου και πήρα μια νέα συσκευή με φορητότητα.

 

Εάν θα ήθελα να φύγω τώρα από την εταιρία, μπορώ; (Και φυσικά να πληρώσω το υπόλοιπο της συσκευής πίσω που είναι στο 100% της επιδότησης).

 

Ή πρέπει να περάσουν π.χ. Χ μήνες μέχρι να μπορώ να φύγω;

111s
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το έκανα μόλις προχθές, αν θες να φύγεις επιστρέφεις σε ένα κατάστημα το ποσό της επιδότησης (μετρητοίς), στην περίπτωσή σου το 100%, και μετά από πέντε ημέρες ολοκληρώνεται η διαδικασία. Εγώ συγκεκριμένα το έκανα καρτοκινητό ώστε να μην χάσω το νούμερο!!!

 

Σε περίπτωση που έχεις ήδη πληρώσει το πάγιο του επόμενου μήνα, γίνεται αντιλογισμός της χρήσης που έχεις κάνει και σου επιστρέφεται πιστωτικό.

Link to comment
Share on other sites

Για σας φίλοι μου. Μπήκα στην διαδικασία ανοίξω αυτό το θέμα για να ακούσω τις απόψεις σας για τις επιδοτήσεις απ την Vodafone (και φυσικά το ίδιο κάνουν όλες). Λοιπόν εγώ έχω ένα καρτοκινητό vodafone μια σύνδεση vodafone unlimited 35 και ιντερνετ HOL (που συνεργάζεται ως γνωστον με τη Vodafone). Τωρα κλείνω όπου να ναι 1 χρόνο με vodafone (ήμουν κάτοχος cosmote για περίπου 10 χρόνια) και περιμένω να δω τι επιδότηση θα λάβω. Οι λογαριασμοι στην σύνδεση είναι μέσο όρο 40 ευρώ και δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο που έχω και HOL. Απλα θέλω νεα συσκευή αλλά θα εκνευριστώ αφάνταστα αν μου δώσουν επιδότηση 80 ευρώ που την θεωρώ ξεφτίλα. Θέλω να ακούσω από εσάς τι επιδοτήσεις παίρνατε από vodafone και αν θα πρέπει να ανατρέξω σε άλλη εταιρία μήπως μου δώσουν μεγαλύτερη ή να τους απειλήσω ότι θα αλλάξω εταιρία;) (άραγε "πιάνει" το κόλπο και τι ύψος δίνουν μετά?) Ευχαριστώ :)
Link to comment
Share on other sites

ρε τι γινεται !!!!!

 

εχω βαλει την καρτα sim της wind στο x10 mini και εχω αφησει την παλια sim της vodafone στην παλια συσκευη

 

πραγματοποιω ΚΑΙ απο τα 2 τηλεφωνα μηνυματα και κλησεις και δεχομαι ΚΑΙ στα 2 τηλεφωνα μηνυματα και κλησεις ....

 

"γιατρε δε κλανω πια, γιατρε δεν ειμαι καλα, πες μου τι εχω παθει, δεν ειμαι αλανι πια ?"

Link to comment
Share on other sites

Πρωτου σου ρθει κανας κερατιατικος λογαριασμος, και μετα τρεχεις να τους λες οτι δεν τον πληρωνεις γιατι δεν εφταιγες, παρε κανενα τηλ να τους το πεις.
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Για σας φίλοι μου. Μπήκα στην διαδικασία ανοίξω αυτό το θέμα για να ακούσω τις απόψεις σας για τις επιδοτήσεις απ την Vodafone (και φυσικά το ίδιο κάνουν όλες). Λοιπόν εγώ έχω ένα καρτοκινητό vodafone μια σύνδεση vodafone unlimited 35 και ιντερνετ HOL (που συνεργάζεται ως γνωστον με τη Vodafone). Τωρα κλείνω όπου να ναι 1 χρόνο με vodafone (ήμουν κάτοχος cosmote για περίπου 10 χρόνια) και περιμένω να δω τι επιδότηση θα λάβω. Οι λογαριασμοι στην σύνδεση είναι μέσο όρο 40 ευρώ και δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο που έχω και HOL. Απλα θέλω νεα συσκευή αλλά θα εκνευριστώ αφάνταστα αν μου δώσουν επιδότηση 80 ευρώ που την θεωρώ ξεφτίλα. Θέλω να ακούσω από εσάς τι επιδοτήσεις παίρνατε από vodafone και αν θα πρέπει να ανατρέξω σε άλλη εταιρία μήπως μου δώσουν μεγαλύτερη ή να τους απειλήσω ότι θα αλλάξω εταιρία;) (άραγε "πιάνει" το κόλπο και τι ύψος δίνουν μετά?) Ευχαριστώ :)

 

Φίλε καλημέρα ,

 

καταρχήν έχω την αίσθηση πως το θεματάκι θα μεταφερθεί στο ανάλογο thread , αλλά anyway θα σου απαντήσω σύμφωνα με αυτά που γνωρίζω .

80 € μην περιμένεις για κανένα λόγο , οι επιδοτήσεις σε όλες τις εταιρείες έχουν πάρει τη κατηφόρα .

Τώρα το κόλπο που λες άλλοτε πιάνει και άλλοτε παίζει πόρτα στα μούτρα . Για μένα η καλύτερη λύση που έχεις να κάνεις είναι η εξής :

 

πας ρωτάς τη επιδότηση έχεις , και εφόσσον δεν σου αρέσει χωρίς να τους ενημερώσεις πας στη cosmote και κάνεις φορητότητα ( αίτημα δλδ χωρίς να υπογράψεις ή να λάβεις συσκευή , για να φαίνεται ) , αυτοί θα σε πάρουν τηλέφωνο μετά για τους λόγους που θες να φύγεις και εκεί θα τους εξηγήσεις . Το πιθανότερο είναι μια γενναία άυξηση όποτε και ακυρώνεις τη φορητότητα και παραμένεις .

Εννοείται θα πεις και παραμύθι πως σου έκαναν προσφορα απο cote σε πάγια και επιδοτηση . ;)

«Μη στενοχωριέσαι, άφησε τα πράγματα να πάνε μόνα τους. Οι ηλίθιοι και οι κακοί θα νικηθούν στο τέλος.» - Λάο Τσε
Link to comment
Share on other sites

Εκανα πριν 10 μηνες περίπου ανανέωση συμβολαιου και αλλαγή προγράμματος στο iphone 150 lite (150 λεπτά, 150 μην. 150ΜΒ) 18μηνο.

 

Μπορώ να κάνω αλλαγή του πακέτου τώρα;

 

τα 500ΜΒ πολλά μου είναι, πάνω από 100 δε χρησιμοποιώ.

Θα μπορούσα να πάω στο Vodafone Οικονομικό 25 (140 λεπτά με 26€) + 100ΜΒ ιντερνετ (5€) = 31€. Τώρα πληρώνω 42€+

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με λογαριασμους 40-50€,μην περιμενετε τρελες επιδοτησεις!!δινουν πια μεγαλες επισοτησεις με το σταγονομετρο και extreme περιπτωσεις.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Φίλε καλημέρα ,

 

καταρχήν έχω την αίσθηση πως το θεματάκι θα μεταφερθεί στο ανάλογο thread , αλλά anyway θα σου απαντήσω σύμφωνα με αυτά που γνωρίζω .

80 € μην περιμένεις για κανένα λόγο , οι επιδοτήσεις σε όλες τις εταιρείες έχουν πάρει τη κατηφόρα .

Τώρα το κόλπο που λες άλλοτε πιάνει και άλλοτε παίζει πόρτα στα μούτρα . Για μένα η καλύτερη λύση που έχεις να κάνεις είναι η εξής :

 

πας ρωτάς τη επιδότηση έχεις , και εφόσσον δεν σου αρέσει χωρίς να τους ενημερώσεις πας στη cosmote και κάνεις φορητότητα ( αίτημα δλδ χωρίς να υπογράψεις ή να λάβεις συσκευή , για να φαίνεται ) , αυτοί θα σε πάρουν τηλέφωνο μετά για τους λόγους που θες να φύγεις και εκεί θα τους εξηγήσεις . Το πιθανότερο είναι μια γενναία άυξηση όποτε και ακυρώνεις τη φορητότητα και παραμένεις .

Εννοείται θα πεις και παραμύθι πως σου έκαναν προσφορα απο cote σε πάγια και επιδοτηση . ;)

 

Αν δεν κάνω διακοπή και πάω να κάνω αλλαγή κατευθείαν σε cote πχ, δεν υπάρχει κίνδυνος να τους μπερδέψω? Δηλαδή θα μου κα΄νουν οι μεν νεα προσφορά, οι άλλοι δεν θα με ξαναπάρουν τηλέφωνο να με ρωτήσουν τι έγινε και τους το ακύρωσα? Μη βρεθώ μπλεγμένος ...

Link to comment
Share on other sites

Αν κανεις αιτηση για ακυρωση, χανεις και το νουμερο σου. Ή θα κανεις αιτηση για καρτοκινητο, ή φορητοτητα. Αν δεχτεις εσυ την προσφορα της vodafone, ο υπαλληλος θα ακυρωσει την αιτηση πριν ακομα φυγει απο τη vodafone για να παει στην αλλη εταιρια. Γιατι ακομα θα βρισκεται στη vf. Αν δε δεχτεις, τοτε θα στειλει το αιτημα...
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Αν κανεις αιτηση για ακυρωση, χανεις και το νουμερο σου. Ή θα κανεις αιτηση για καρτοκινητο, ή φορητοτητα. Αν δεχτεις εσυ την προσφορα της vodafone, ο υπαλληλος θα ακυρωσει την αιτηση πριν ακομα φυγει απο τη vodafone για να παει στην αλλη εταιρια. Γιατι ακομα θα βρισκεται στη vf. Αν δε δεχτεις, τοτε θα στειλει το αιτημα...

 

οπότε καλύτερα είναι να κάνω αίτηση για μετατροπή για καρτοκινητό. Για να μην μπέξω με τρίτους, πχ voda, και μετά μου πουν ότι πηγαίνω απ την μια εταιρία στην άλλη. Εγω δεν επιδιώκω φοβερή επιδότηση, απλά θεωρώ ότι 80 ευρώ είναι ξεφτίλα αν σκεφτούμε ότι πολλά χρονια δν ζήταγα ποτέ επιδοτήσεις (τα αγοραζα μόνος μου) και είμαι και χρόνια πελάτης

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν κανένα δικαίωμα να σου πουν ότι πηγαίνει από τη μια εταιρία στην άλλη. Υπόψην, η μετατροπή σε καρτοκινητό κάνει 30 ημέρες ενώ η φορητότητα 15.
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα, μπλεξιμο δεν ειναι. Δλδ θα στο ακυρωσουν. Εξαλλου, αυτος που θα σε καλεσει, σε καλει γιατι θελει να μεινεις, ωστε να μην εχει στο ιστορικο του οτι εχασε πελατη. Αυτο ειναι προς οφελος του καταναλωτη παντα. Απλα αν ακουσουν τρελες αξιωσεις, δε νομιζω να χαριστουν. Οχι τωρα που ζορισαν τα πραγματα. Εχε κατα νου ενα προγραμμα απο cosmote να αντιπροτεινεις, οτι και καλα εσενα οι αναγκες σου καλυπτονται απο αυτο το προγραμμα που θες, με λιγοτερα λεφτα. Και εκει θα σου πει λογικα για καποια επιδοτηση εξτρα ή καποια εκπτωση παγιου. Οποτε κρινεις μετα.
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος citibank visa vodafone, τον προηγούμενο μήνα η βόδιφον "ξέχασε" να περάσει την έκπτωση από την πιστωτική. Μίλησα αρκετές φορές, έκαναν αίτημα αμφισβήτησης λογαριασμού και τώρα ΠΑΛΙ, εντελώς συμπτωματικά, ΞΕΧΑΣΑΝ την έκπτωση -μιλάμε για τον επόμενο λογαριασμό. Όταν διακοπεί το συμβόλαιο ίσως μάθουν τρόπους. Εντελώς απαράδεκτοι. Άμα τους χρωστάς εσύ βέβαια...

Τελευταία κάνει πολλά... λαθάκια η βόδιφον... Θα πάει μπροστά...

 

UPDATE: Πλήρης έλλειψη σοβαρότητας, μπαίνω ξανά και το ποσό πληρωμής έχει... αλλάξει (έπρεπε να πάρω screenshot χτες) και στην ανάλυση ο λογαριασμός έχει επίσης αλλάξει, εμφανίζεται η έκπτωση για το μήνα αυτό από την κάρτα αλλά αυτή που ξέχασαν τον προηγούμενο μήνα... ΞΕΧΑΣΤΗΚΕ!!! Έχουν μερικά θέματα... Και να σκεφτεί κανείς ότι μέχρι τον Αύγουστο η έκπτωση από την κάρτα έμπαινε κανονικά... ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ !!!

Edited by Nosferatu

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος citibank visa vodafone, τον προηγούμενο μήνα η βόδιφον "ξέχασε" να περάσει την έκπτωση από την πιστωτική. Μίλησα αρκετές φορές, έκαναν αίτημα αμφισβήτησης λογαριασμού και τώρα ΠΑΛΙ, εντελώς συμπτωματικά, ΞΕΧΑΣΑΝ την έκπτωση -μιλάμε για τον επόμενο λογαριασμό. Όταν διακοπεί το συμβόλαιο ίσως μάθουν τρόπους. Εντελώς απαράδεκτοι. Άμα τους χρωστάς εσύ βέβαια...

Τελευταία κάνει πολλά... λαθάκια η βόδιφον... Θα πάει μπροστά...

 

UPDATE: Πλήρης έλλειψη σοβαρότητας, μπαίνω ξανά και το ποσό πληρωμής έχει... αλλάξει (έπρεπε να πάρω screenshot χτες) και στην ανάλυση ο λογαριασμός έχει επίσης αλλάξει, εμφανίζεται η έκπτωση για το μήνα αυτό από την κάρτα αλλά αυτή που ξέχασαν τον προηγούμενο μήνα... ΞΕΧΑΣΤΗΚΕ!!! Έχουν μερικά θέματα... Και να σκεφτεί κανείς ότι μέχρι τον Αύγουστο η έκπτωση από την κάρτα έμπαινε κανονικά... ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ !!!

 

Το να μην την εστειλε η citibank παιζει σαν πιθανοτητα?

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος citibank visa vodafone, τον προηγούμενο μήνα η βόδιφον "ξέχασε" να περάσει την έκπτωση από την πιστωτική. Μίλησα αρκετές φορές, έκαναν αίτημα αμφισβήτησης λογαριασμού και τώρα ΠΑΛΙ, εντελώς συμπτωματικά, ΞΕΧΑΣΑΝ την έκπτωση -μιλάμε για τον επόμενο λογαριασμό. Όταν διακοπεί το συμβόλαιο ίσως μάθουν τρόπους. Εντελώς απαράδεκτοι. Άμα τους χρωστάς εσύ βέβαια...

Τελευταία κάνει πολλά... λαθάκια η βόδιφον... Θα πάει μπροστά...

 

UPDATE: Πλήρης έλλειψη σοβαρότητας, μπαίνω ξανά και το ποσό πληρωμής έχει... αλλάξει (έπρεπε να πάρω screenshot χτες) και στην ανάλυση ο λογαριασμός έχει επίσης αλλάξει, εμφανίζεται η έκπτωση για το μήνα αυτό από την κάρτα αλλά αυτή που ξέχασαν τον προηγούμενο μήνα... ΞΕΧΑΣΤΗΚΕ!!! Έχουν μερικά θέματα... Και να σκεφτεί κανείς ότι μέχρι τον Αύγουστο η έκπτωση από την κάρτα έμπαινε κανονικά... ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ !!!

O κύριος λόγος που έφυγα ήταν τα συνεχή λάθη εις βάρος μου. Έπρεπε κάθε φορά να ελέγχω το λογαριασμό, να κάνω αίτημα

διόρθωσης και μετά επανέλεγχο αν μπήκε σωστά η πίστωση... Είχα οικογενειακό πακέτο σε συνδυασμό με Citibank και HOL και με είχαν ταλαιπωρήσει πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα όταν έφυγα με φορητότητα σε άλλη εταιρεία ξέχασαν να κάνουν εκκαθάριση στο λογαριασμό. Ξαφνικά ο τελευταίος ήταν και χρεωστικός με μηδενισμένα τα πάγια. Αφού πέρασε κανα τρίμηνο και έκαναν τους κινέζους έστειλα σχετικό φαξ και μετά από διευκρινήσεις και αφού πέρασε ενάμιση μήνας εκδόθηκε το πιστωτικό εξηντατόσα ευρώ. Μέχρι να πάρω τα λεφτά στα χέρια μου όμως θα περάσει ακόμα περισσότερο καιρός.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να κανω μια ερωτηση τελικα στους ποσους μηνες δινετε η επιδοτηση συσκευης...αλλοι μου λενε στους 12 αλλοι στους 10 αλλοι στους 11 και δεν ξερω ποιο αληθευει...Η συνδεση εγινε σε καποιο προγραμμα unlimited στις 21 δεκεμβριου 2009 ποτε περιπου να περιμενω επιδοτηση συσκευης?

Και επισης κατι ακομα ακουσα οτι αυτοι που ανανέωσαν μετα τις 1/1/2010 κανουν ανανεωση στο 12μηνο?Μετα τις 1/1/2010 εκανε η κοπελα μου και σκεφτοταν να αγορασει με μια μικρη επιδοτηση ενα δευτερο κινητο...!Δηλαδη σε εμενα θα βγει στο 10μηνο και σε αυτη στο 12μηνο?

Ευχαριστω εκ των προτερων...! :)

Υ.Γ.:Αντε μπας και χτυπησουμε το 4αρι...!

Edited by Gianniskaz
Link to comment
Share on other sites

ειχα παρει συσκευη τον Ιανουαριο και ειχα αλλαξει παραλληλα προγραμμα πηγαινοντας σε unlimited 30 και μετα απο 8 μηνες , δηλαδη τον Αυγουστο μου ειχε βγει καινουργια επιδοτηση ..

 

ερωτηση

-- στην αρχη προπληρωνεις 2 παγια σωστα ή λαθος ?

αν ναι τωρα που εφυγα με φορητοτητα στην wind και θα μου ερθει τελικος λογαριασμος απο vodafone με οτι μιλησα + επιστροφη ποσοστου επιδοτησης, πρεπει να πιστωθει και το αρχικο προπληρωμενο παγιο ?

Link to comment
Share on other sites

ειχα παρει συσκευη τον Ιανουαριο και ειχα αλλαξει παραλληλα προγραμμα πηγαινοντας σε unlimited 30 και μετα απο 8 μηνες , δηλαδη τον Αυγουστο μου ειχε βγει καινουργια επιδοτηση ..

 

ερωτηση

-- στην αρχη προπληρωνεις 2 παγια σωστα ή λαθος ?

 

Φιλη που εκανε στο ιδιο προγραμμα τον ιανουαριο δεν προπληρωσε 2 παγια αν θυμαμαι καλα...!

Οσο για την επιδοτηση...εισαι σιγουρος οτι η καινουργια περιοδος συμβολαιου ξεκινησε ιανουαριο;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...