Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βασικα με πηραν τηλ απο εναριθμο απο αθηνα.Αλλα χτυπησε πολυ λιγο...γιατι ετσι..?? Edited by Petros the Great
Link to comment
Share on other sites

βασικα με πηραν τηλ απο εναριθμο απο αθηνα.Αλλα χτυπησε πολυ λιγο ρε γμτ...γιατι ετσι..??

 

Πάρε ξανά και αν είναι της vodafone θα συνδεθείς κατευθείαν με την εξυπηρέτηση πελατών.. Και αν όντως είναι από εκεί πες ότι σε έπαιρναν τηλέφωνο , για να σε ξαναπάρουν ή πες να σε συνδέσουν με το τμήμα που σε έπαιρνε (αν και λογικά τέτοια ώρα δεν νομίζω)

Link to comment
Share on other sites

Σ'έπαιρναν απ'το 2102809699;

 

Ναι, απο αυτο με επερναν...παιζει καποιο ρολο??? Πηρα πισω και ενα αυτοματο μηνυμα της Voda μου λεει πως θα με παρουν πισω...το τηλ εγινε περιπου στις 4μιση..πηρα στην εξυπηρετηση και μουλεει για μια προσφορα οτι ηθελαν να μου πουν και θα τους ενημερωσει να με παρουν αμεσα....Το αμεσα, ποσο αμεσα ειναι δλαδή??? να ξερω τουλαχιστον μην σκαω αδικα δλαδή...

 

Σημείωση: Η γραφή greeklish και η γραφή τύπου sms με κομμένες λέξεις απαγορεύεται!

Edited by Petros the Great
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια με αυτα τα surf & talk τι γινεται επιτελους? Πηρα τηλ για να κανω αλλαγη προγραμματος και μου ειπαν οτι δε γινεται να παω σε αυτα, χωρις να μου εξηγουν το λογο. Οταν τους πιεσα λεγοντας τους πως γινεται να διαφημιζουν προγραμματα στο site τους τα οποια δε σου επιτρεπουν να επιλεξεις, μου ειπαν οτι ειναι για iphone και οχι για τη δικια μου συσκευη, πραγμα που δεν ισχυει αφου τα προγραμματα για iphone ειναι αυτα. Ξερει κανεις τιποτα?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια με αυτα τα surf & talk τι γινεται επιτελους? Πηρα τηλ για να κανω αλλαγη προγραμματος και μου ειπαν οτι δε γινεται να παω σε αυτα, χωρις να μου εξηγουν το λογο. Οταν τους πιεσα λεγοντας τους πως γινεται να διαφημιζουν προγραμματα στο site τους τα οποια δε σου επιτρεπουν να επιλεξεις, μου ειπαν οτι ειναι για iphone και οχι για τη δικια μου συσκευη, πραγμα που δεν ισχυει αφου τα προγραμματα για iphone ειναι αυτα. Ξερει κανεις τιποτα?

 

Μ.....ες της Vodafone. Απλά προωθούν με νύχια και με δόντια τα Unlimited. Μπορείς βασικά να κάνεις την αλλαγή απ'το MyAccount όπου το σύστημα το επιτρέπει. Επίσης, μπορείς απλά να καταθέσεις μια αίτηση φορητότητας π.χ. προς Κοσμοτέ και όταν σε πάρουν τηλέφωνο να σε ρωτήσουν γιατί φεύγεις πες τους ότι θα πας στα προγράμματα i που παρέχει η Κοσμοτέ. Και θα σου πω εγώ μετά για πότε θα στα δώσουν...

Link to comment
Share on other sites

Μ.....ες της Vodafone. Απλά προωθούν με νύχια και με δόντια τα Unlimited. Μπορείς βασικά να κάνεις την αλλαγή απ'το MyAccount όπου το σύστημα το επιτρέπει. Επίσης, μπορείς απλά να καταθέσεις μια αίτηση φορητότητας π.χ. προς Κοσμοτέ και όταν σε πάρουν τηλέφωνο να σε ρωτήσουν γιατί φεύγεις πες τους ότι θα πας στα προγράμματα i που παρέχει η Κοσμοτέ. Και θα σου πω εγώ μετά για πότε θα στα δώσουν...

 

Τους το ειπα κι εγω για το Myaccount και μου ειπαν οτι ειναι πολυ πιθανο στα τελευταια βηματα να με απορριψει το ιδιο το συστημα και να μη με αφησει να κανω την αλλαγη. Αν ισχυει αυτο που λες, οι ανθρωποι ειναι για καταγγελια.:mad:

Link to comment
Share on other sites

ωραια..αντε να δω αυριο τι θα γινει...ως συνηθως σου δινουν επιδοτηση η συσκευη αυτοι που θελουν?
Link to comment
Share on other sites

Τους το ειπα κι εγω για το Myaccount και μου ειπαν οτι ειναι πολυ πιθανο στα τελευταια βηματα να με απορριψει το ιδιο το συστημα και να μη με αφησει να κανω την αλλαγη. Αν ισχυει αυτο που λες, οι ανθρωποι ειναι για καταγγελια.:mad:

 

Γιατί επομένως δεν το κάνεις απ'το MyAccount? Το πολύ εντός 3 εργάσιμων ημερών θα ολοκληρωθεί η αλλαγή και θα ειδοποιηθείς με γραπτό μήνυμα. Αν τυχόν απορριφθεί το αίτημα απ'το τμήμα αλλαγών, τότε κάνεις φορητότητα σε Κοσμοτέ και όταν σε καλέσουν τους λες ότι πας για τα προγράμματα i τα οποία παρέχει κανονικότατα η ανταγωνίστρια. Θα στα δώσουν λογικά. Ή, εναλλακτικά ζήτα τους δωρεάν μηνύματα σε πρόγραμμα Unlimited.

 

Προσωπικά δεν καταλαβαίνω απ'τη στιγμή που παρέχει ο ανταγωνισμός δωρεάν μηνύματα προς όλους, γιατί δε δίνει και η Vodafone? Αλλά προφανώς τους συμφέρει να τα παίρνουν χοντρά απ'αυτούς που στέλνουν μηνύματα προς άλλους...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ενημερωθεί η ιστοσελίδα. Τα surf & talk είναι πλέον διαθέσιμα με Blackberry μόνο και μόνο για Blackberry τα προωθούν, εφόσον πλέον το I-Phone το έβαλαν στα Unlimited με Internet. Μάλιστα δεν ωφελεί καν να πει κάποιος πως έχει Blackberry ενώ δεν έχει, γιατί του ενεργοποιούν τα APNs Blackberry και δεν μπορεί μετά να μπει στο internet με άλλη συσκευή.

 

Το πιο πιθανό να μην μπορέσεις μέσω my account. Αυτό που θα κάνει τη δουλειά σου είναι να στείλεις φόρμα παραπόνου μέσω του site για το γεγονός πως βλέπεις ένα πρόγραμμα στην ιστοσελίδα το οποίο θες να έχεις και δεν μπορείς. 99% θα σου το κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.. Να περιμενω να παρου αυτοι ρε παιδες η να παρω εγω εν τελη?? συγγνωμη που ρωταω συνεχως αλλα δεν ξερω τι παιζει γενικοτερα....
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.. Να περιμενω να παρου αυτοι ρε παιδες η να παρω εγω εν τελη?? συγγνωμη που ρωταω συνεχως αλλα δεν ξερω τι παιζει γενικοτερα....

 

Και να τους πάρεις εσύ υπάρχει η πιθανότητα να μην ξέρει ο υπάλληλος που θα σ'εξυπηρετήσει και να σου ό,τι θέλει. Καλύτερα να περιμένεις.. :)

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο...οποιος βιαζεται σκονταφτει....θα περιμενω..Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο...οποιος βιαζεται σκονταφτει....θα περιμενω..Ευχαριστω

 

Μπορείς απλά αν θες να πάρεις τηλ στην εξυπηρέτηση και να πεις ότι έλαβες μία κλήση από αυτούς και να πεις στην/στον υπάλληλο να αφήσει μύνημα να σε ξανακαλέσουν.

Link to comment
Share on other sites

πηρα και αφησα μηνυμα να με καλεσουν...και μου λενε οτι δε μπορουν να κανουν την ιδια επιδοτηση...οτι να ναι..τωρα αμα εγω κανω φορητοτηα θα πληρωσω 40€ της επιδοτησης που ειχα παρει...κ τους ειπα οτι και ετσι με συμφερει παλι να φυγω...200 μου δινει η κοσμοτε..τι να πω..μαλλον δε μας θελουν για πελατες τους...εχει κανεις καμια ιδεα??τι μπορω να κανω? γιατι μου λεει οτι θα βγει μικρη επιδοτηση και #^&$%&* !! δε ξερω πραγματικα..οποιος γνωρισει ας μου δωσει τις λαμπαδες του

σκεφτηκα κατι...μηπως να καλεσω cosmote και να ζητησω προσφορα για φορητοτητα?????? <---εαν ειπα χοντραδα παρακαλω συγχωρηστε με... :D

Edited by patrik85
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε cosmote καλυτερα αφου δεν σου δινουν επιδοτηση. Μου ειχαν στειλει ενα γραμμα με την επιδοτηση και με κατι βλακιες περι vip πελατης και αλλα τετοια... αλλα εγω το πεταξα αυτοι τωρα την επιδοτηση θα την εχουν στο συστημα ? Παντως ειμαι δυσαρεστημενος απο την vodafone κοντα 20 χρονια πελατης.
Link to comment
Share on other sites

κοιτα , απ οσο ξερω η επιδοτηση εχει καποια ημερομηνια μεχρι αυτην την οποια μπορεις να χρησιμοποιησεις την επιδοτηση. Απο κει κ περα χανεται...παρε τους ενα τηλ καλυτερα να μαθεις. Εγω παντως ξενερωσα πολυ με αυτους....Τους λες φευγω και σου λενε στο καλο..τεσπα με το δικιο τους βεβαια..σ λεει αυτος μπορει να θελει να μας φαει..!! καλα εγω θα μιλησω με κοσμοτε για προσφορα φορητοτητας και βλεπουμε...
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα τα φωτα σας σε κατι!!!τον Μαρτιο εκανα συνδεση vodafone unlimited 50,επειδη ομως θα παω στο εξωτερικο θα ηθελα να διακοψω το συμβολαιο ξερει κανεις αν γινεται και με τι κοστος????

 

Plzzzzzzzzzzzzzz help me!!

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα τα φωτα σας σε κατι!!!τον Μαρτιο εκανα συνδεση vodafone unlimited 50,επειδη ομως θα παω στο εξωτερικο θα ηθελα να διακοψω το συμβολαιο ξερει κανεις αν γινεται και με τι κοστος????

 

Plzzzzzzzzzzzzzz help me!!

 

Νομιζω οτι πρεπει να πληρωσεις ολη την επιδοτηση!

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Για τον patrik85

Δοκιμασε και wind.. Αν φυγεις απο voda, τουλαχιστον να εξακολουθεις να εχεις σημα...

( Γιατι με την ..''σημα καμπανα'', θα βλαστημησεις καποια στιγμη σιγουρα...) :lol:

Edited by antonio_r
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα τα φωτα σας σε κατι!!!τον Μαρτιο εκανα συνδεση vodafone unlimited 50,επειδη ομως θα παω στο εξωτερικο θα ηθελα να διακοψω το συμβολαιο ξερει κανεις αν γινεται και με τι κοστος????

 

Plzzzzzzzzzzzzzz help me!!

 

Νομιζω οτι πρεπει να πληρωσεις ολη την επιδοτηση!

 

Ετσι ακριβως.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...