Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή μπορείς να συνδιάσεις ένα απλό πρόγραμμα συμβολαίου Vodafone Unlimited και να πάρεις ένα πακετάκι mobile internet από αυτά παραπάνω.. (αυτό έχω κάνει κι εγώ) Τα προγράμματα Vodafone Unlimited με Internet κάπως έτσι βγαίνουν... (π.χ. το πρόγραμμα Vodafone Unlimited με Internet 40 είναι ακριβώς το ίδιο με το πρόγραμμα Vodafone Unlimited 25 μαζί με το πακέτο mobile internet large)

 

Oυσιαστικά στο πρόγραμμα που είσαι εσύ (Unlimited με Internet 55) είναι το Unlimited 35 μαζί με το πακέτο mobile internet unlimited (35 ευρώ + 20 που κάνει το internet unlimited). Οπότε κάτσε δες τα προγράμματα unlimited σκέτα http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1531 και επέλεξε ένα απο εκεί και πάρε μετά και το πακέτο mobile internet που θες http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=5661

 

Aπλώς από ότι έχω καταλάβει συγκεκριμένοι συνδυασμοί Unlimited με Mobile Internet (αυτοί που φτιάχνουν τα Unlimited με Internet προγράμματα) δίνουν επιπλέον επιδότηση... Για παράδειγμα το Unlimited 50 με Mobile Internet Large μάλλον δεν δίνει επιπλέον επιδότηση, θέλει το Mobile Internet Unlimited (ώστε να γίνεται Unlimited με Internet 70). Aν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος. Πάντως στο my account που το δοκίμασα έτσι είναι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ξέρει κανείς αν στο Unlimited (συγκεκριμένα στο 35) είναι απεριόριστες κλήσεις και sms σε Vodafone , αν εννοεί και τα CU/alacart?

 

Nαι.. Όταν λέει απεριόριστα προς Vodafone (είτε κλήσεις είτε sms) εννοεί προς ΟΛΟΣ τους αριθμούς Vodafone... και συμβόλαια και όλα τα καρτοκινητά

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνεις αλλαγή πακέτου mobile internet στα μέσα του μήνα (από μεγάλο σε μικρό), τότε μέχρι το τέλος του μήνα θα έχεις τα mb του παλιού πακέτου μέχρι το τέλος του μήνα και από το νέο μήνα θα ισχύει το μικρό πακέτο?? Από το 13830 δεν ήξεραν να μου πουν.. Μου είπαν ''δεν ξέρω να σου πω'' 2 φορές που πήρα :lol: Το μόνο που μου είπαν είναι ότι η αίτηση για ενεργοποίηση του νέου πακέτου (small) έγινε στις 19/12 και ότι το σύστημα τους λέει ότι υπολοιπόμενα mb είναι 400+ (δλδ σαν να έχω το large ακόμα). Μια άλλη φορά που είχα ξαναπάρει, μία κοπέλα μου είπε ότι από τις 19/12 θα έχω το small πακέτο...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,πιθανόν να έχει ξαναειπωθεί αυτή η ερώτηση αλλά είναι πάρα πολλές οι σελίδες για να τις κοιτάξω όλες.

 

Ήθελα να ρωτήσω :Με μέσο όρο 50 ευρώ το μήνα τι επιδότηση περίπου θα πάρω?

Link to comment
Share on other sites

εγώ με λογαριασμούς 90-100 ευρώ το μήνα πήρα μετά απο επανεξέταση 200 ευρώ..άλλοι πάλι έχουν πάρει πολύ παραπάνω..έχεις iphone πρόγραμμα;

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

και εγω με λογαριασμους 80-100 ευρω μου ειπανε 208 μετα απο επαναξεταση και σημερα πηγα εκανα φορητοτητα σε cosmote !
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Στο unlimited είμαι.:)

 

Χμμμ...βάσει αυτών που λέτε αν στα 90 ευρώ Χ 12 μήνες= 1080 ευρώ/έτος δίνουν 200 ευρώ επιδότηση τότε η φόρμουλα πρέπει να είναι : επιδότηση=200/1080 = το 1/5 των χρημάτων που έχεις δώσει σε ένα έτος.Άρα αν εγώ είμαι στα 50Χ12=600 ευρώ τότε θα πάρω 600/5=120 ευρώ περίπου.Κι αν λέτε ότι σας αύξησαν την επιδότηση με επανεξέταση τότε μάλλον η επίσημη επιδότηση θα είναι στα 100 ευρώ.

 

Ναι ξέρω,δεν θα χρησιμοποιούν τόσο απλοϊκή μέθοδο αλλά πιστεύω πως εκεί γύρω στο 1/5 του συνόλου των 12 μηνών πρέπει να είναι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιο τηλέφωνο για εκτός vodafone συνδρομητές (για πληροφορίες προγραμμάτων κτλ)???

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

επιτελους πηγα σημερα και εκανα αιτηση διακοπης του συμβολαιου! σε ενα μηνα απο τωρα θα ειμαι κατοχος του "νεου καρτοκινητου"! εχω ηδη ενα λογαριασμο σε εκρεμοτητα. λογικα θα εκδοθει αλλος ενας, ο τελευταιος δηλαδη.

υπαρχει περιπτωση να ειναι αρνητικο το ποσο?

Link to comment
Share on other sites

επιτελους πηγα σημερα και εκανα αιτηση διακοπης του συμβολαιου! σε ενα μηνα απο τωρα θα ειμαι κατοχος του "νεου καρτοκινητου"! εχω ηδη ενα λογαριασμο σε εκρεμοτητα. λογικα θα εκδοθει αλλος ενας, ο τελευταιος δηλαδη.

υπαρχει περιπτωση να ειναι αρνητικο το ποσο?

Aν εχεις προπληρωσει παγιο μετα την ημερομηνια απενεργοποιησης ναι. Θα πρεπει να σου βγει πιστωτικο.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά πλέον νομίζω μηδενίζεται ο λογαριασμός και αρψίζει ο νέος μήνας απο τις 11 που είναι η ημερομηνία έκδοσης λογαριασμού,αλλά με το data τι γίνεται; ισχύει το ίδιο;

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά πλέον νομίζω μηδενίζεται ο λογαριασμός και αρψίζει ο νέος μήνας απο τις 11 που είναι η ημερομηνία έκδοσης λογαριασμού,αλλά με το data τι γίνεται; ισχύει το ίδιο;

 

Όχι.. Αυτό ισχύει από πρώτη μέχρι το τέλος ενός ημερολογιακού μήνα...

Link to comment
Share on other sites

πραγματικά..τι πιο απλό απο το να το πας 1του μήνα με 1;

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Πολλοί βέβαια μπερδευόντουσαν στην ανάλυση κλήσεων και στον καταμερισμό τους στο λογαριασμό. Συμφωνώ πάντως πως ήταν ό,τι καλύτερο έτσι όπως υπολογιζόταν. Ειπώθηκε πως σύντομα θα ισχύσει το ίδιο και για τον όγκο προγραμμάτων Ίντερνετ. Θα δούμε σε λίγο καιρό αν πρόκειται για ραδιο-αρβύλα ή όχι.
Link to comment
Share on other sites

Νέο μύνημα: ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΑΠΟ ΤΗ VODAFONE. ΣΤΕΙΛΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΥΝΗΜΑ ΣΕ 10 ΕΠΑΦΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΕΣΕ ΣΤΟ 1252 ΓΙΑ ΝΑ ΣΙΓΟΥΡΕΥΤΕΙΣ ΟΤΙ ΠΡΟΣΤΕΘΗΚΑΝ ΣΤΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΣΟΥ 5 ΕΥΡΩ. ΚΑΛΗ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑ.. :lol::lol:

Έλεος... Και παρόλο που έχω και σύνδεση.. Πόσο τούβλο πρέπει να σαι για να πιστέψεις αυτό??? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Στα προγράμματα Vodafone Unlimited,τα λεπτά ομιλίας είναι απεριόριστα ή έχουν κάποιο όριο.

Είναι απεριόριστα τα λεπτά ομιλίας μόνο προς κινητά Vodafone. :)

Link to comment
Share on other sites

Στα προγράμματα Vodafone Unlimited,τα λεπτά ομιλίας είναι απεριόριστα ή έχουν κάποιο όριο.

 

Ισχύει πολιτική ορθής χρήσης Συνήθως είναι 1500 λεπτά προς vodafone και κάποια προς άλλα δίκτυα,

δες εδώ.

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1042

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου θυμίσει που στέλνω σμσ για να μάθω αν ένας αριθμός είναι Vodafone? Εννοώ Vodafone γενικά, όχι Cu κλπ.

Υπάρχει ένας (χρεώσιμος), αλλά τον έχω ξεχάσει...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!:)Είναι προς Vodafone είτε αυτό είναι συμβόλαιο είτε καρτοκινητό,έτσι;

Nαι δεν παιζει ρολο, αρκει να ειναι vodafone.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...