Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γίνεται 100%!

 

Πως γινεται να παρω με την επιδοτηση κινητο απο αλλο καταστημα εκτος Vodafone?

Γιατι και γω ξερω οτι δεν γινεται!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα πας σε οποιοδήποτε κατάστημα συνεργάζεται με τη Vodafone π.χ. ΠΛΑΙΣΙΟ και θα χρησιμοποιήσεις κανονικά την επιδότηση. Πέρα από τις μεγάλες αλυσίδες, παίζουν και κάποια συνοικιακά.

Και εγώ ξέρω ότι γίνεται! 'Ετσι έκανα και εγώ!

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να πάρω το iphone παραμένοντας στο πρόγραμμα που βρίσκομαι και χρησιμοποιώντας την επιδότηση που θα έχω;
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά το είπαμε. Άντε το λέω άλλη μία (τελευταία φορά):

"Θα πας σε οποιοδήποτε κατάστημα συνεργάζεται με τη Vodafone π.χ. ΠΛΑΙΣΙΟ και θα χρησιμοποιήσεις κανονικά την επιδότηση. Πέρα από τις μεγάλες αλυσίδες, παίζουν και κάποια συνοικιακά."

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να πάρω το iphone παραμένοντας στο πρόγραμμα που βρίσκομαι και χρησιμοποιώντας την επιδότηση που θα έχω;

 

 

Και βεβαια μπορεις

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Οταν είχα ρωτήσει την vodafe όμως μου είχε πει πέρυσι ότι μόνο από αυθεντικό κατάστημα μπορώ να πάρω την επιδότηση...
Link to comment
Share on other sites

Οταν είχα ρωτήσει την vodafe όμως μου είχε πει πέρυσι ότι μόνο από αυθεντικό κατάστημα μπορώ να πάρω την επιδότηση...
ανάλογα με τον dealer.

πχ microland κάνει μόνο νέες συνδέσεις, ενω το πλαίσιο κανει και ανανεώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Και βεβαια μπορεις

Απλώς το ρώτησα γιατί είχα την εντύπωση ότι μπορείς να το πάρεις μόνο αν μεταφερθείς σε ένα από τα προγράμματα που φτιάχτηκαν για αυτό (δεν αναφέρομαι στην περίπτωση που θα το αγοράσεις σαν συσκευή). Δηλαδή μπορώ κανονικά να χρησιμοποιήσω την επιδότηση που θα έχω για το συγκεκριμένο κινητό χώρις να αλλάξω κάποιο πρόγραμμα, ε;

Βέβαια επιδότηση θα έχω αρχές Δεκεμβρίου, αλλά έχω αρχίσει να "ψάχνομαι" από τώρα για το ποιο κινητό θα αγοράσω. Προς windows mobile προσανατολίζομαι (omnia, diamond) αλλά δεν αποκλείω και το iphone.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μια ερωτηση. Ενας φίλος έχει συμβόλαιο και στον αναλυτικό λογαριασμό του είδε να του έχουν χρεώσει 4 MMS τα οποία όμως δεν έστειλε αυτός αλλά του τα έστειλε η γυναίκα του. Παραπονέθηκε στο 13830 αλλά μετά από μέρες του είπαν ότι το ελεγξαν και οτι δεν παραδεχονται το λαθος.

Εχει τύχει σε κανενα? Καμμια ιδέα για το πως να αντιδράσει ο φίλος?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μια ερωτηση. Ενας φίλος έχει συμβόλαιο και στον αναλυτικό λογαριασμό του είδε να του έχουν χρεώσει 4 MMS τα οποία όμως δεν έστειλε αυτός αλλά του τα έστειλε η γυναίκα του. Παραπονέθηκε στο 13830 αλλά μετά από μέρες του είπαν ότι το ελεγξαν και οτι δεν παραδεχονται το λαθος.

Εχει τύχει σε κανενα? Καμμια ιδέα για το πως να αντιδράσει ο φίλος?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

 

Κατα πασα πιθανοτητα οντως του τα εστειλε η γυναικα του αλλα αυτη επελεξε αναφορα αναγνωσης.

Οταν του ηρθε το mms, τον ρωτησε (πιθανοτατα) ή εφυγε αυτοματα η αναφορα αναγνωσης η οποια χρεωθηκε σαν mms.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε μου για την απαντηση. Τελικά πήρε το 13830 και μετα απο 5 ατομα που του μίλησαν ο έκτος παραδέχτηκε ότι η αναφορά αναγνωσης χρεώνεται και μάλιστα στον παραλήπτη. Έλεγξε βέβαια και τις ρυθμίσεις των συσκευών και είδε ότι είναι ενεργοποιημένη. Την απενεργοποίησε και αυτό ήταν.

Τουλαχιστον ας το έχουν υποψιν και οι υπόλοιποι συμφορουμίτες να μην πληρώνουν γαμ...λαλαλαλαλα....σιάτικα. Σε ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν πάρω την επιδότηση μέχρι την ημερομηνία που μου είπε η vodafone,την χάνω?Μειώνεται?Τι γίνεται?
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν πάρω την επιδότηση μέχρι την ημερομηνία που μου είπε η vodafone,την χάνω?Μειώνεται?Τι γίνεται?

Όχι δε την χάνεις, αλλά είναι σχεδόν αδύνατον να πεις ότι περιμένεις για να αυξηθεί το ποσό. Στα ίδια θα είναι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να αυξηθεί το ποσό απλά θέλω κάποιες συσκεύες που θα κυκλοφορήσουν πιο μετά...Κανένα μήνα μετά τη λήξη της επιδότησής μου.
Link to comment
Share on other sites

Η βιντεοκληση ποσο κανει;

 

Νομιζω εβγαλε μια ανακοινωση παλια που ελεγε οτι κοστιζει οσο κ η κανονικη κληση η κανω λαθος;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να αυξηθεί το ποσό απλά θέλω κάποιες συσκεύες που θα κυκλοφορήσουν πιο μετά...Κανένα μήνα μετά τη λήξη της επιδότησής μου.

Η επιδότηση παραμένει και επανεξετάζεται κάθε μήνα (προς το τέλος), και σχετίζεται με την χρήση των 10 τελευταίων μηνών.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος αν ισχύει η έκπτωση στο μηνιαίο πάγιο αντί επιδότησης για εταιρικές συνδέσεις;
Link to comment
Share on other sites

Η επιδότηση παραμένει και επανεξετάζεται κάθε μήνα (προς το τέλος), και σχετίζεται με την χρήση των 10 τελευταίων μηνών.

 

Πήραν σήμερα τηλέφωνο από τη Vodafone τον πατέρα μου (V 240) και του είπαν ότι δικαιούται επιδότηση.

Αρχικά του είπαν περίπου 70€ και μόλις τους είπε "μόνο τόσο λίγο κλπ" του είπαν αμέσως ότι μπορεί να πάει ως 119€ (νομίζω).

 

Τώρα θα πάει εξωτερικό για 3 βδομάδες και με τις χρεώσεις περιαγωγής θα του έρθει ο επόμενος λογαριασμός πολύ φουσκωμένος (περίπου x5 ως x7 υπολογίζω, στο τελευταίο ταξίδι του πέρυσι ήρθε 180€ ο λογαριασμός :blink:).

 

Λες να έχει νόημα να περιμένουμε 2-3 μήνες μήπως ανέβει κι άλλο η επιδότηση λόγω του συγκεκριμένου λογαριασμού με την περιαγωγή;

Αλήθεια, εκείνος ο λογαριασμός ο περσυνός έχει ληφθει υπόψιν για τα 119Ε που του είπαν;

Ήταν πέρυσι τον Οκτώβριο, ο λογαριασμός που εκδόθηκε 14/11/2007.

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος αν ισχύει η έκπτωση στο μηνιαίο πάγιο αντί επιδότησης για εταιρικές συνδέσεις;

 

 

Ναι ισχυουν εκπτωσεις απο 15 εως 20 τοις εκατο

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Πήραν σήμερα τηλέφωνο από τη Vodafone τον πατέρα μου (V 240) και του είπαν ότι δικαιούται επιδότηση.

Αρχικά του είπαν περίπου 70€ και μόλις τους είπε "μόνο τόσο λίγο κλπ" του είπαν αμέσως ότι μπορεί να πάει ως 119€ (νομίζω).

 

Και εγώ το Μάιο που πήγα να πάρω επιδότηση μου είπαν πως η επιδότηση μου για οποιοδήποτε κινητό (εκτός Vodafone Live) είναι 80€,ενώ άμα πάρω κινητό με Vodafone Live η επιδότηση είναι 110-120€.:confused:

Link to comment
Share on other sites

Πήραν σήμερα τηλέφωνο από τη Vodafone τον πατέρα μου (V 240) και του είπαν ότι δικαιούται επιδότηση.

Αρχικά του είπαν περίπου 70€ και μόλις τους είπε "μόνο τόσο λίγο κλπ" του είπαν αμέσως ότι μπορεί να πάει ως 119€ (νομίζω).

 

Τώρα θα πάει εξωτερικό για 3 βδομάδες και με τις χρεώσεις περιαγωγής θα του έρθει ο επόμενος λογαριασμός πολύ φουσκωμένος (περίπου x5 ως x7 υπολογίζω, στο τελευταίο ταξίδι του πέρυσι ήρθε 180€ ο λογαριασμός :blink:).

 

Λες να έχει νόημα να περιμένουμε 2-3 μήνες μήπως ανέβει κι άλλο η επιδότηση λόγω του συγκεκριμένου λογαριασμού με την περιαγωγή;

Αλήθεια, εκείνος ο λογαριασμός ο περσυνός έχει ληφθει υπόψιν για τα 119Ε που του είπαν;

Ήταν πέρυσι τον Οκτώβριο, ο λογαριασμός που εκδόθηκε 14/11/2007.

Λόγω επανεξέτασης αρχικού ποσού (αν αυτό ακριβώς του είπαν) δεν θα ανέβει άλλο και ισχύει για εκμετάλλευση του ποσού μέχρι συγκεκριμένη ημερομηνία. Εκτός αν του είπαν ότι το ποσό ισχύει για συγκεκριμένες συσκευές. Τσέκαρε το.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

^ οκ, είμαι εντάξει με τις απαντήσεις σας.

Δεν ξέρω κατά λέξη τι του είπαν, δεν άκουγα, μου τα αφηγήθηκε εκείνος αργότερα.

Πάντως έχει κρατήσει το όνομα της υπαλλήλου η οποία του είπε επίσης ότι δεν υπάρχει πρόβλημα να πάει σε ένα μήνα να κάνει χρήση της επιδότησης.

Ήταν "υποψιασμένος" γιατί και πέρυσι είχε γίνει ακριβώς το ίδιο, του είπαν 70€ επιδότηση και όταν γκρίνιαξε ότι είναι πολύ χαμηλή του την ανέβασαν στα 120€.

Πιστεύω ότι ισχύει για οποιαδήποτε συσκευή -τουλάχιστον έτσι ήταν πέρυσι.

 

[Για τη διασκέδασή σας, μία περσυνή ιστορία: Πέρυσι, όταν βγήκε η επιδότηση συσκευής του πατέρα μου, τον συμβούλεψα εγώ να πάρει μια συσκευή που να μην δώσει πολλά παραπάνω χρήματα, γιατί τις προηγούμενες χρονιές είχε χάσει 3 συσκευές σερί μέσα σε 1,5 χρόνο, οπότε να μην δώσει ένα σωρό λεφτά για συσκευή και μετά την χάσει και στεναχωρηθεί. Να σημειώσω ότι χρησιμοποιεί το κινητό του μόνο για κλήσεις και πριν ένα μήνα έμαθε να στέλνει και SMS (επιτέλους!!!) και φυσικά κάμερες, mp3, ιντερνετ, βίντεοκλήση δεν τα έχει ούτε ακουστά. Διαλέγει τη συσκευή του αποκλειστικά και μόνο από την εμφάνιση της. Του άρεσε λοιπόν στην εμφάνιση κάποιο nokia που έκανε γύρω στα 300€ και ήταν "λατέρνα", είχε απ'όλα τα "μοντέρνα" τεχνικά χαρακτηριστικά, αλλά τελικά ακολούθησε τη συμβουλή μου και πήρε το 6151 που ήταν στα χρήματα της επιδότησης αλλά που δεν του άρεσε εμφανισιακά. Αποτέλεσμα: συνεχίζει ακόμα να χρησιμοποιεί την παλιά του συσκευή (την οποία έξω από κάθε πρόβλεψη δεν έχει χάσει ακόμα :rolleyes:) και την καινούργια συσκευή αφού έμεινε 8 μήνες σε ένα συρτάρι, του την πήρα εγώ για να βάλω το Vodafone International μου. :cool: Αυτά! Για να δούμε τι θα γίνει φέτος, θα με βόλευε και μία συσκευή για το F2G μου :p ]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...