Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόνο σε κάποιο πρόγραμμα της cosmote είναι ίδια χρέωση βιντεοκλήση + κλήση, sms και Mms. Διαφορετικά έχει διαφορετική χρέωση και υποθέτω οτι είναι δωρεάν χρόνος κλήσεων και οι βιντεοκλήσεις χρεώνονται έξτρα.. .

δυστυχώς.

Λάθος, η cosmote σε όλα τα νέα της προγράμματα multi εξισώνει τις απλές κλήσεις με τις βιντεοκλήσεις και τα mms με τα sms και η wind στα υπάρχοντα flexy από 2 αυγούστου τα έχει εξισώσει. Η vodafone κοιμάται αφού απλά ανακοίνωσε εξίσωση κλήσεων-βιντεοκλήσεων από 1/9 χωρίς να διευκρινίζει αν θα αφαιρούνται από το δωρεάν χρόνο ενώ για sms-mms δεν ανέφερε τίποτα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Λάθος, η cosmote σε όλα τα νέα της προγράμματα multi εξισώνει τις απλές κλήσεις με τις βιντεοκλήσεις και τα mms με τα sms και η wind στα υπάρχοντα flexy από 2 αυγούστου τα έχει εξισώσει. Η vodafone κοιμάται αφού απλά ανακοίνωσε εξίσωση κλήσεων-βιντεοκλήσεων από 1/9 χωρίς να διευκρινίζει αν θα αφαιρούνται από το δωρεάν χρόνο ενώ για sms-mms δεν ανέφερε τίποτα

 

Θα αφαιρουντε απο το δωρεαν, αλλα εμενα μου κανει εντυπωση που δεν λενε ακομα για mms. Βεβαια εχουν την φθηνοτερη χρεωση των sms.

Link to comment
Share on other sites

Η μεταφορά από ένα καρτοκινητό Vodafone σε πρόγραμμα συμβολαίου Vodafone πόσο χρόνο διαρκεί περίπου; Χρειάζεται περισσότερο χρόνο απ' ότι να πραγματοποιηθεί νέα σύνδεση με νέο αριθμό;
Link to comment
Share on other sites

Eαν ειναι πανω απο μηνα ενεργοποιημενο το καρτοκινητο γινετε μεσα σε μια μερα με την μονη διαφορα σε σχεση με την νεα συνδεση που γινεται σε κανα δεκαλεπτο !!!
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως. Και θα πρεπει να καταναλωσεις ο,τι χρονο ομιλιας εχεις στην καρτα. Επισης να μεταφερεις στο τηλεφωνο ο,τι υπαρχει στην καρτα sim γιατι θα αντικατασταθει με άλλη.

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Τρέχα γύρευε δηλαδή... Ευχαριστώ για τις απαντήσεις! Λέω να προτιμήσω το 10λεπτο...

 

Ούτε καν δεκάλεπτο. Συνήθως σε νέα σύνδεση η ενεργοποίηση γίνεται σε μερικά δευτερόλεπτα. Σίγουρα με το που φύγεις από το κατάστημα θα λειτουργεί κανονικά.

 

Από καρτοκινητό, όταν κάνεις στο κατάστημα το συμβόλαιο σου δίνουν τη νέα postpaid sim. Η ακύρωση της παλιάς sim και η ενεργοποίηση της καινούργιας (δλδ η μετατροπή από κάρτα σε συμβόλαιο) γίνεται την άλλη μέρα το πρωί. Με το που πάψει να λειτουργεί η μία κάρτα βάζεις την άλλη και όλα έτοιμα.

Link to comment
Share on other sites

Kala entaksei ta paidia stin Vodafone ta exoun paiksei...Loipon akouste ti egine...Me pernoun mia mera til kai mou lene oti exw 180 eyrw epidotisi kai na paw an thelw na dialeksw kapio kinito...Paw kai egw kai dialegw ena me 220 kai mou lene oti prepei na dosw 40 eyrw akoma...Lew entaksei egw kai mou lene epeidi exei eleipsi to kinito tha mou steiloun sms se 3 meres na paw na to parw...To sms irthe meta apo 8-9 meres kai piga simera to prwi sto magazi na parw to kinito...Kai ti AKOUW?Kyrie epeidi egine anatimisi tis siskeyeis anti gia 40 eyrw prepei na dosete 120...:cry::cry::cry:....Tous lew re paideia pate kala,egw to kinito to exw parageilei edw kai 10 meres kai ESEIS den eixate na mou to dosete kai thelete na sas dosw kai 120 eyrw?Gia na min periaytologo tous eipa na mou kopsoun tin sindesi kai na baloun to kinito ston k@l@ tous...:X!!!!3 xronia sindromitis me logariasmous kathe mina gyrw sta 100 eyrw kai na mou tin feroun etsi?Metakomizw se alli atairia...
Don't Talk To Me... I'm Dieting!
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω σύνδεση στην vodafone με συμβόλαιο για ένα χρόνο μετά το πέρας του χρόνου τα πάγια δεν τα πληρώνω έτσι?Ο δωρεάν χρόνος ομιλίας που σου δίνουν ισχύει μετά?
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά πληρώνεις πάγιο και τον δεύτερο χρόνο.

Δωρεάν χρόνος δεν υπάρχει. Προπληρωμένος χρόνος υπάρχει ( και ας λέει η διαφήμηση καταχρηστικά την λέξη δωρεάν)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια θα ηθελα λιγη βοηθεια γιατι τα νευρα μου εχουν αρχισει να σπανε....λοιπον εχω το προγραμμα vodafone you & me 150 (δυο νουμερα) απο τα οποια προκυπτει επιδοτηση γυρω στα 160 ευρω...Επειδη ομως το προγραμμα δεν με καλυπτει θα παω στο vodafone you&me 300...Οι ερωτησεις που εχω ειναι οι εξεις:

 

1.Αν παω σε αναβαθμιση θα μου δωσουν επιδοτηση μεγαλυτερη των 160 ευρω?

2.Αν παω σε αναβαθμιση την τωρινη επιδοτηση θα μπορω να την χρησιμοποιησω με καποιο τροπο η ουσιαστικα χανεται αφου μου δινου πιο μεγαλη με το καινουργιο προγραμμα

3.Μπορω να κανω διακοπη συμβολαιου και συνδεση στο νεο προγραμμα με τους ιδιους αριθμους?

4.Μπορω να χρησιμοποιησω την επιδοτηση στο Πλαισιο για αγορα κινητου ενω εχω κανει τα συμβολαια σε καταστημα της vodafone?

 

Pleaseee help ρε παιδες γιατι ο καθενας μου λεει το κοντο του και το μακρυ του!!!

Link to comment
Share on other sites

Πιτ μπουλ, απλα σου εριξε την επιδοτηση η εταιρεια γιατι ηταν προσφορα για συγκεκριμενο διαστημα. Θα μπορουσε το καταστημα να κανει εισηγηση στον επιθεωρητη τους για να στην επαναφερουν εφοσον η συσκευη δεν ηταν αμεσα διαθεσιμη. Απλο.

 

bluray13:

 

1. Οχι, η αλλαγη προγραμματος δεν δινει επιπλεον επιδοτηση.

2. Ναι, αλλα ειναι χρονοβορο. Η αποσυνδεση θα γινει σε ενα μηνα, πρεπει να κρατησεις τα νουμερα σαν καρτοκινητα για ενα ακομη μηνα και μετα να τα ξανασυνδεσεις.

4. Μπορεις.

3. Δεν καταλαβαινω τι εννοεις.

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω στο My account ότι έχω επιδότηση και μπορώ να πάρω μια συσκευή με το χ ποσό.

Όταν πάω στο κατάστημα όμως,μου λένε ότι πρέπει να πληρώσω περισσότερα,ότι στο my account οι τιμές είναι χωρίς ΦΠΑ κτλ...

 

Ισχύουν αυτά ή μου λένε ανοησίες;

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω στο My account ότι έχω επιδότηση και μπορώ να πάρω μια συσκευή με το χ ποσό.

Όταν πάω στο κατάστημα όμως,μου λένε ότι πρέπει να πληρώσω περισσότερα,ότι στο my account οι τιμές είναι χωρίς ΦΠΑ κτλ...

 

Ισχύουν αυτά ή μου λένε ανοησίες;

Στο "my account" οι τιμές συμπεριλαμβάνουν Φ.Π.Α. και είναι χαμηλότερες από τις αντίστοιχες στα καταστήματα (το γιατί δεν το γνωρίζω).

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πρέπει να το αγοράσω από το vodafone.gr για να πληρώσω την τιμή που αναγράφεται;

Αν πάω στο κατάστημα,υποχρεωτικά θα πληρώσω περισσότερα;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πρέπει να το αγοράσω από το vodafone.gr για να πληρώσω την τιμή που αναγράφεται; Αν πάω στο κατάστημα,υποχρεωτικά θα πληρώσω περισσότερα;

Δεν ξέρω αν ισχύει γενικά ο κανόνας, πάντως σε εμένα ζήτησαν παραπάνω χρήματα στο κατάστημα και τελικά παράγγειλα μέσω του "my account".

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Πιτ μπουλ, απλα σου εριξε την επιδοτηση η εταιρεια γιατι ηταν προσφορα για συγκεκριμενο διαστημα. Θα μπορουσε το καταστημα να κανει εισηγηση στον επιθεωρητη τους για να στην επαναφερουν εφοσον η συσκευη δεν ηταν αμεσα διαθεσιμη. Απλο.

 

bluray13:

 

1. Οχι, η αλλαγη προγραμματος δεν δινει επιπλεον επιδοτηση.

2. Ναι, αλλα ειναι χρονοβορο. Η αποσυνδεση θα γινει σε ενα μηνα, πρεπει να κρατησεις τα νουμερα σαν καρτοκινητα για ενα ακομη μηνα και μετα να τα ξανασυνδεσεις.

4. Μπορεις.

3. Δεν καταλαβαινω τι εννοεις.

 

 

Νομιζω οτι με μπερδεψες λιγο...Εισαι σιγουρη οτι η αριθμιση σου ειναι σωστη γιατι νομιζω οτι η απαντηση με τον αριθμο 2 παει στην ερωτηση 3:)

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο!!!!!!Sorry!

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι...Μπορει καποιος παρακαλω πολυ να αναλυσει το πως μπορω να χρησιμοποιησω την επιδοτηση μου απο το προγραμμα you&me 150 στο πλαισιο...? Επειδη θα παω στο you&me 300 σε λιγες μερες η εκμεταλλευση της αναβαθμισης στο πλαισιο με εμποδιζει με καποιο τροπο να κανω αναβαθμιση προγραμματος??

 

Υ.Γ.επειδη ειμαι απο περιοχη που το Πλαισιο δεν εχει καταστημα ελπιζω να μπορουν να μου στειλουν την συσκευη....Αν ξερει κατι καποιος help please

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αίτηση αλλαγής προγράμματος την Παρασκευή 22/8 το πρωί

και ακόμα δεν έχει γίνει η αλλαγή. Έχει μπει μόνο το δωρεάν Data.

Το πρόγραμμα που επέλεξα είναι το iPhone 200 lite.

Υπάρχει κάποιος άλλος που να έκανε αίτηση αλλαγής στα νέα προγράμματα iPhone,

να μας πει αν ενεργοποιήθηκε το πρόγραμμα του;

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αίτηση αλλαγής προγράμματος την Παρασκευή 22/8 το πρωί

και ακόμα δεν έχει γίνει η αλλαγή. Έχει μπει μόνο το δωρεάν Data.

Το πρόγραμμα που επέλεξα είναι το iPhone 200 lite.

Υπάρχει κάποιος άλλος που να έκανε αίτηση αλλαγής στα νέα προγράμματα iPhone,

να μας πει αν ενεργοποιήθηκε το πρόγραμμα του;

 

Και σε μενα το ιδιο.

Απο Δευτερα λογικα. Ισχυει το 3 εργασιμες ημερες.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα στο cc για να ρωτήσω εάν μπορώ να κάνω αλλαγή προγράμματος απο Vodafone Χωρίς Πάγιο στο Vodafone 100 και μου είπαν ότι άμα κάνω την αλλαγή θα πληρώσω 2 φορές το πάγιο του Vodafone 100 & ότι έχω κάνει στο Vodafone Χωρίς Πάγιο.Δηλαδή 40€ (απο το Vodafone 100) και ότι extra έχω κάνει στο Χωρίς Πάγιο.Ισχύει??:worry::worry:
Link to comment
Share on other sites

Πήρα στο cc για να ρωτήσω εάν μπορώ να κάνω αλλαγή προγράμματος απο Vodafone Χωρίς Πάγιο στο Vodafone 100 και μου είπαν ότι άμα κάνω την αλλαγή θα πληρώσω 2 φορές το πάγιο του Vodafone 100 & ότι έχω κάνει στο Vodafone Χωρίς Πάγιο.Δηλαδή 40€ (απο το Vodafone 100) και ότι extra έχω κάνει στο Χωρίς Πάγιο.Ισχύει??:worry::worry:

 

Θα πληρώσεις ό,τι χρεώσεις έχεις κάνει μέχρι την αλλαγή του προγράμματος. Επίσης ό,τι πληρώσεις παραπάνω για πάγια του 1ου λογαριασμού θα σου επιστραφούν όταν κι άμα κάνεις αποσύνδεση. Επίσης άμα έχεις επιδότηση συσκευής κι αλλάξεις από "χωρίς πάγιο" σε πρόγραμμα 100 κι άνω, θα έχεις έξτρα επιδότηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έκανα αίτηση αλλαγής προγράμματος την Παρασκευή 22/8 το πρωί

και ακόμα δεν έχει γίνει η αλλαγή. Έχει μπει μόνο το δωρεάν Data.

Το πρόγραμμα που επέλεξα είναι το iPhone 200 lite.

Υπάρχει κάποιος άλλος που να έκανε αίτηση αλλαγής στα νέα προγράμματα iPhone,

να μας πει αν ενεργοποιήθηκε το πρόγραμμα του;

 

Και σε μενα το ιδιο.

Απο Δευτερα λογικα. Ισχυει το 3 εργασιμες ημερες.

 

Πώς κάνατε την αλλαγή? Στο my account δεν μου εμφανίζει επιλογή για iPhone πρόγραμμα.

 

Έχω πάρει iPhone αλλά με νέα σύνδεση για τον αδερφό μου, με το δικό μου αριθμό και αυτό το APN δεν μπαίνει στο internet.

Link to comment
Share on other sites

Πώς κάνατε την αλλαγή? Στο my account δεν μου εμφανίζει επιλογή για iPhone πρόγραμμα.

 

Έχω πάρει iPhone αλλά με νέα σύνδεση για τον αδερφό μου, με το δικό μου αριθμό και αυτό το APN δεν μπαίνει στο internet.

 

Από κατάστημα Vodafone, όταν πήγα να αγοράσω το iPhone.

Αλλά νομίζω ότι μπορείς να κάνεις αλλαγή και από το 13830.

Προσοχή! Αν έχεις επιδότηση και θες πάρεις το iPhone, να πας οπωσδήποτε σε κατάστημα.

Η επιδότηση αυξάνεται, αν αγοράσεις το iPhone και κάνεις αλλαγή σε ένα από τα νέα προγράμματα του iPhone.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...