Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα εχω την δυνατοτητα να αγορασω ενα κινητο μιας και εχω επιδοτιση και ταυτοχρονα να κανω και μια νε συνδεση σε αλλο ονομα αλλα να μου αφερεσουν το ποσο που γινεται.

Δηλ θελω να αγορασω το samsung SGH-F700 και εχω επιδοτιση γυρω στα 60-70€.Θελω να κανω και μια συνδεση στο vodafone χωρις παγιο αν το κανω θα πληρωσω την τιμη που εχει μετα την συνδεση 134,47 -60€ η επιδοτιση =74€ εγω θα δωσω??ή δεν γινεται να κανω συνδεση + επιδοτιση μαζι

Σορρυ για τα ακαταλαβιστικα

--------------------

 

Δεν νομίζω ότι γίνεται αυτο που λες. Η επιδότηση αφορά το νούμερο για το οποίο βγαίνει. Δεν νομίζω να γίνεται ούτε αν η νεα σύνδεση γίνει στο ίδιο όνομα. Επείδή ενδιαφέρεσαι για το samsung SGH-F700 ρίξε και μια ματιά στο samsung SGH-F490 έχει και αυτο οθόνη αφής είναι πιο λεπτό με 5ΜΡ κάμερα άν βέβαια το αντέχουν οι οικονομικές σου δυνατότητες ( 529€ ) Στο λέω γιατί και εγώ σήμερα ρώτησα για το F700 και μου έδειξαν και το F490 και ξέχασα κατευθείαν το πρώτο

Link to comment
Share on other sites

akien82 η συνδεση να γινει σε αλλο ονομα δεν γινεται?

Δυστηχως η οικονομικες μου δυνατοτηες δεν μου το επιτρεπουν.[/quoteΗ

 

Μπορεί να γίνει σύνδεση σε άλλο όνομα αλλά τότε έχουμε νεα σύνδεση και δικαιούσε μόνο την μειωμένη τιμή για την νέα σύνδεση. Κοίτα αν πρόκειτε να αξιοποιησει εσυ ή κάποιος άλλος την νεα σύνδεση τοτε κάνε νέα σύνδεση ( μιας και ανέφερες το Χωρίς Πάγιο σε περίπτωση που πάρεις συσκευή με αυτό τοτε θα πρέπει να έχεις καταναλώσει μέσα σε 6 μήνες το ποσό της επιδότησης σου) αλλιώς χρησιμοποίησε την επιδότηση που ήδη δικαιούσε

Link to comment
Share on other sites

παιδιά να σας κάνω μια ερωτησούλα; Ενας φίλος μου αγόρασε μέσω επιδότησης ένα κ1 (vodafone live) και του το έστειλε η μάνα του εκεί που σπουδάζει, χωρίς κουτί και απόδειξη. Σε περίπτωση που το κινητό του πάθει κάτι, (χτύπα ξύλο..) ή θέλει να το δώσει (λέμε τώρα) και για να το καλύψει η εγγύηση χρειάζεται απόδειξη, ή έστω κάποιο χαρτί από vodafone, μπορεί να ζητήσει από ένα κατάστημα στο μέρος που μένει; Η σύνδεση είναι στο όνομα της μάνας του βέβαια... Θα το δώσουν? Η θα αναγκαστεί να πληρώσει σε περίπτωση service, ή χάνεται η εγγύηση του;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Αν το κινητό έχει κυκλοφορήσει λιγώτερο από 2 χρόνια πριν την ημέρα που ζητηθεί επισκευή είναι δυνατόν να επισκευαστεί και χωρίς απόδειξη αγοράς.

Μετά από αυτο το διάστημα Θα χρειαστεί την απόδειξη για να προκύπτει η ημερομηνία αγοράς.

Η μητέρα του μπορεί να στείλει ένα FAX με την απόδειξη ή να την βάλει σε ένα γράμμα και να του την στείλει.

Link to comment
Share on other sites

Αν το κινητό έχει κυκλοφορήσει λιγώτερο από 2 χρόνια πριν την ημέρα που ζητηθεί επισκευή είναι δυνατόν να επισκευαστεί και χωρίς απόδειξη αγοράς.

Μετά από αυτο το διάστημα Θα χρειαστεί την απόδειξη για να προκύπτει η ημερομηνία αγοράς.

Η μητέρα του μπορεί να στείλει ένα FAX με την απόδειξη ή να την βάλει σε ένα γράμμα και να του την στείλει.

 

Το πρόβλημα είναι ότι δεν την βρίσκει την απόδειξη.

Το κινητό το πήρε τον Μάρτιο.

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Το καταστημα κραταει αρχειο. Να του βγαλουν ενα αντιγραφο.

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όταν κλείνω τη συσκευή κ με πάρει κάποιος τηλέφωνο, δεν με ειδοποιεί μετά με μήνυμα? 2μήνες την έχω την σύνδεση. Να ενεργοποιήσω κάτι χρειάζεται?
Link to comment
Share on other sites

Γιατί όταν κλείνω τη συσκευή κ με πάρει κάποιος τηλέφωνο, δεν με ειδοποιεί μετά με μήνυμα? 2μήνες την έχω την σύνδεση. Να ενεργοποιήσω κάτι χρειάζεται?

 

Kαλείς το 1285 για να ενεργοποιήσεις την υπηρεσία.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμενα πρωτο μου post και μακαρι να ηταν για καλο...

Τεσπα αρκετα με τις συστασεις,ας μπουμε στο ψητο!

ΕΙμαι φοιτητης στο Ηρακλειο και συνδρομητης στην Vodafone μια 5ετια οπως ειναι λογικο επερνα ολα τα κινητα μου με επιδοτηση απο το εκαστοτε προγραμμα που ειχα.Ειχα καταληξει στο Vodafone 200 ενω παραλληλα ειχα το you and me με Vodafone 100 με την κοπελα μου.Περναει ενας χρονος με βαρβατους λογαριασμους 120€ μεσος ορος και με εναν 500€ οποτε λεω μια χαρα θα παρω μια καλη καινουργια συσκευη (ειχα το Ν80ie και μου ειπαν οι τεχνικοι κατι για υγρα στην πλακετα το προσπερναω αυτο γιατι ακομα ποναει αυτο το θεμα...)

Με τα πολλα ανεβαινω αθηνα για Πασχα και η επιδοτηση ηταν 310€ μικρη αλλα δεν πειραζει και για τις 2 συνδεσεις

Με χιλια για Ν82 λεω και αρχιζω το κυνηγι σε ολες τις Vodafone αλλα τζιφος ολοι μου ελεγαν μετα τις 4 Μαι τεσπα η επιδοτηση ελειγε στις 30 Απριλη αλλα με διαβεβαιωσαν οτι θα πεσει λιγο ή θα ανεβει αναλογα τους λογαριασμους μου

Στελνω σημερα την μανα μου στην Vodafone στο Κορωπι που ενας θεος ξερει πως το ειχαν διαθεσιμο και μου λεει οτι η επιδοτηση επεσε στα 250€ και εσκασε 170€ εξτρα για να το παρει και στο προγραμμα 350!!!!! δηλαδη 50€ τον μηνα

Εχουμε και λεμε:

Vodafone 350 με 50€ τον μηνα και Ν82=254,04€ σαν νεα συνδεση

Η επιδοτηση μου που πηγε?Και τα 170€ εξτρα απο που και ως που?

Να κανω φασαρια ή μου διαφευγει κατι?:mad::mad::mad:

Ευχαριστω εκ των προτερων παιδια..

Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμή που σου είπαν "Θα πέσει λίγο" αλλα δέν διευκρίνισαν πόσο, δέν μπορείς να κάνεις κάτι για την επιδότηση. Για την τιμή της συσκευής κλπ, κάθησε υπολόγισε τα μόνος σου, δές πόσο κάνει σκέτη η συσκευή, και άν δέν βγαίνει λογική, πήγαινε στο κατάστημα μόνος σου, και αν δέν κάνουν τίποτα, στείλε email στα κεντρικά της Vodafone Hellas, και αν πάλι τίποτα, στα κεντρικά της μαμάς-Vodafone.

 

Εχει κανένας να προσθέσει κάτι άλλο;

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμή που σου είπαν "Θα πέσει λίγο" αλλα δέν διευκρίνισαν πόσο, δέν μπορείς να κάνεις κάτι για την επιδότηση. Για την τιμή της συσκευής κλπ, κάθησε υπολόγισε τα μόνος σου, δές πόσο κάνει σκέτη η συσκευή, και άν δέν βγαίνει λογική, πήγαινε στο κατάστημα μόνος σου, και αν δέν κάνουν τίποτα, στείλε email στα κεντρικά της Vodafone Hellas, και αν πάλι τίποτα, στα κεντρικά της μαμάς-Vodafone.

 

Εχει κανένας να προσθέσει κάτι άλλο;

 

Γιατί δεν κάνεις ένα παράπονο για την επιδότηση?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν κάνεις ένα παράπονο για την επιδότηση?

 

Δεν ειναι το προβλημα μου η επιδοτηση το προβλημα μου ειναι οτι αφου ανεβασα το πακετο στο V350 η συσκευη βγαινει 254 το ποσο της δικιας μου επιδοτησης ηταν 250 μετα την πτωση.

Αρα με 5€ ακομα επαιρνα την συσκευη οχι με 170€

Πηρα το 18340 δεν θυμαμαι ακριβως τεσπα της εξυπηρετησης της Vodafone και μου ελεγαν οτι να`ναι μια κοπελα αγουροξυπνημενη το σηκωσε...

Το CLue ειναι οτι εδωσα τα 170€ δεν την παλευα αλλο με το παλιο-αλλα σκυλι Sagem και περιμενω το κινητο αυριο με Courier

Tουλαχιστον να ξερω που πηγαν τα λ7 μ.

Link to comment
Share on other sites

Εστω οτι το Ν82 κανει τοσο http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=22&category=69978004&product=1045180

δλδ 417ευρω.

Αφαιρουμε τα 170 που εδωσες και μενουν 247.

Ποσο σου ειπαν οτι ειναι η επιδοτηση,250???

Ε,που ειναι το λαθος?

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Εστω οτι το Ν82 κανει τοσο http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=22&category=69978004&product=1045180

δλδ 417ευρω.

Αφαιρουμε τα 170 που εδωσες και μενουν 247.

Ποσο σου ειπαν οτι ειναι η επιδοτηση,250???

Ε,που ειναι το λαθος?

Απο την ιδια σελιδα....

Πακέτα Σύνδεσης Τιμοκατάλογοι Συνδέσεων

ΦΥΣΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΟΥ

ΜΕΤΡΙΤΟΙΣ ΠΙΣΤΩΤΙΚΗ ΚΑΡΤΑ

VODAFONE 500 226.99 284.11

VODAFONE 100 340.04 322.19

VODAFONE 200 310.29 292.44

VODAFONE 400 262.69 244.84

VODAFONE 700 185.34 167.49

VODAFONE 900 230.56 230.56

VODAFONE 300 280.54 262.69

VODAFONE 150 328.14 310.29

VODAFONE 250 298.39 280.54

VODAFONE 350 274.59 256.74

Αυτη ειναι η διαφορα:Οτι ασχετα με την αλλαγη του πακετου μου δεν αγορασα την συσκευη ως 256.74 που δικαιουμαι απο το 350 ωστε να χρησιμοποιησω την

επιδοτηση μου και να την παρω τσαμπα αλλα η εκπτωση εγινε στην τιμη χονδρικης.

Που στην τελικη μονο η επιδοτηση με κρατουσε στην Voda και σε οποιο μαγαζι

πηγα ακουγα οτι αν π.χ. θες το Ν82 και κρατησεις το ιδιο προγραμμα το 200 δλδ με την παλια επιδοτηση 310€ το παιρνεις χωρις να δωσεις μια...

Αυτο το κενο θελω να μου καλυψει καποιος αν ξερει.

stamatis3133 αν ηθελες να βοηθησεις και ηξερες θα μπορουσες απλα να ελεγες το απλουστατο

[ Χονδρικη τιμη συσκευης μειον επιδοτηση ] αντι για [Τιμη με συμβολαιο μειον επιδοτηση]

:X

Link to comment
Share on other sites

Απο την ιδια σελιδα....

Πακέτα Σύνδεσης Τιμοκατάλογοι Συνδέσεων

ΦΥΣΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΟΥ

ΜΕΤΡΙΤΟΙΣ ΠΙΣΤΩΤΙΚΗ ΚΑΡΤΑ

VODAFONE 500 226.99 284.11

VODAFONE 100 340.04 322.19

VODAFONE 200 310.29 292.44

VODAFONE 400 262.69 244.84

VODAFONE 700 185.34 167.49

VODAFONE 900 230.56 230.56

VODAFONE 300 280.54 262.69

VODAFONE 150 328.14 310.29

VODAFONE 250 298.39 280.54

VODAFONE 350 274.59 256.74

Αυτη ειναι η διαφορα:Οτι ασχετα με την αλλαγη του πακετου μου δεν αγορασα την συσκευη ως 256.74 που δικαιουμαι απο το 350 ωστε να χρησιμοποιησω την

επιδοτηση μου και να την παρω τσαμπα αλλα η εκπτωση εγινε στην τιμη χονδρικης.

Που στην τελικη μονο η επιδοτηση με κρατουσε στην Voda και σε οποιο μαγαζι

πηγα ακουγα οτι αν π.χ. θες το Ν82 και κρατησεις το ιδιο προγραμμα το 200 δλδ με την παλια επιδοτηση 310€ το παιρνεις χωρις να δωσεις μια...

Αυτο το κενο θελω να μου καλυψει καποιος αν ξερει.

stamatis3133 αν ηθελες να βοηθησεις και ηξερες θα μπορουσες απλα να ελεγες το απλουστατο

[ Χονδρικη τιμη συσκευης μειον επιδοτηση ] αντι για [Τιμη με συμβολαιο μειον επιδοτηση]

:X

 

Κοιτας τις νεες συνδεσεις. Εσυ εκανες ανανεωση.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ηθελα να μαθω τοσο απλα.

Ευχαριστω πολυ TakeOverNet αν και περυσι για το Ν80ΙΕ δεν θυμαμαι να εδωσα παραπανω αν και δεν ειχα μεγαλους λογαριασμους παντα για ανανεωση μιλαμε.

Τεσπα

Link to comment
Share on other sites

ρε πεδια η επιδοτηση ουτε ανεβηκε ουτε επεσε απλα στα καταστηματα του ειπαν την συνολικη επιδοτηση αν επερνε 2 vodafone live συσκευες 23,8+23,8

με το δικιο τουσ βγενουν σκεδον 310 ευρω μαλλα ο φιλοσ μασ πηρε το ν82 (1 συσκευη δηλαδη) που δεν ειναι vodafone live αρα αφαιρουμε τα 23,8+23,8 λογικο δεν ειναι?????????

Link to comment
Share on other sites

Picasosss αυτο που με προβληματιζε ειναι οτι στο ενα vodafone shop μου ειπαν οτι η εκπτωση θα γινει στην τιμη που ειχε το πακετο και θα το επερνα τσαμπα ενω στην τελικη μου εκαναν εκπτωση επι της τιμης χονδρικης.

Τεσπα εληξε το θεμα πηρα το κινητο στα χερια μου και δεν με απασχολει πλεον το θεμα...

Ευχαριστω πολυ παιδια

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Από βδομάδα λήγει το συμβόλαιο μου στο VF100. Επιδότηση 105€.

 

Εχουμε και λέμε:

 

-Πάγιο VF Φίλοι: €8.40

-Πάγιο VF 100: €16.80

-Πάγιο VF 2gether: €2.80

-Τέλος Συν/τών κιν. τηλ.: €4.00

_________________________________________

Σύνολο: €32.00

ΦΠΑ: €6.08

_________________________________________

Βρέξει - χιονίσει πληρώνω δλδ: €38.08

 

 

 

 

 

 

-Τα 100' στο VF Φίλοι προς μη VF αριθμούς κοστίζουν: €11.88

 

Αν υποθέσουμε ότι θα μιλήσω 100' έχουμε:

 

-Πάγιο VF Φίλοι: €8.40

-Πάγιο VF 2gether: €0.00

-Τέλη επικοινωνίας: €11.88

-Τέλος Συν/τών κιν. τηλ.: €2.00

_________________________________________

Σύνολο: €22.28

ΦΠΑ: €4.23

_________________________________________

Βρέξει - χιονίσει πληρώνω δλδ: €26.51

 

 

Τα λέω σωστά ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω?Αν ξερετε τι γινετε με το συγκεκριμενο προγραμμα εχει καταργιθει?Το εχω εγω και μεσα ιουνιου τελειωνει η συμβαση και θελω να κανω ανανεωση.
Link to comment
Share on other sites

Γιατι να καταργηθει?Ισχυει κανονικοτατα

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...