Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλω να κάνω μια ερώτηση...

Εμείς ως οικογένεια σπάσαμε το οικογενειακό μας πρόγραμμα που είχαμε στη Βοντα και καναμε τις 4 συνδέσεις μας "χωρίς πάγιο" για να δημιουργήσουμε ενα άλλο οικογενειακό πακέτο στη Wind αφού μας βόλευαν καλύτερα τα Φλεξυ... Ωστόσο από το Νοεμβρη που έγινε αυτή η διαδικασία οι λογαριασμοί που έρχονται, όλη μαζί σε έναν, από την Βοντα δεν είναι μηδενικοί αλλά έχουν ενα ποσό (γυρω στα 200 ευρώ) με αρνητικό πρόσημο μπροστά...

Καταλαβαίνω οτι μάλλον προπληρώσαμε κάποιον λογαριασμό αλλά δεν ξέρω τη μπορεί να γίνει με αυτά τα χρήματα... Μπορώ για παράδειγμα να τα καρπωθώ για να πάρω κάποια συσκευή η κάποιο αξεσουάρ? Παρακαλώ διαφωτίστε με γιατι το απόγευμα θα ξαναπάω και δεν θέλω να με πιάσουν κώτσο...

Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων...

...μου άλλαξαν όλη τη μητρική του DELL δωρεάν, και μάλιστα εκτός εγγύησης! ;)

HUAWEI IDEOS X5 PRO

Link to comment
Share on other sites

εφοσον υπαρχει αρνητικο προσημο στο ποσο που αναγραφεται σημαινει οτι θα σου επιστραφουν χρηματα.δεν νομιζω να μπορεις να χρησιμοποιησεις το συγκεκριμενο ποσο σαν "ανταλλαγμα" με καποια συσκευη ή καποιο αξεσουαρ.λογικα θα σου επιστρεψουν τα χρηματα και μετα τα ξοδευεις οπως θελεις εσυ.δεν ειναι αναγκαιο να αγορασεις κατι απο την vodafone.
Link to comment
Share on other sites

σοβαρά μιλάς? έτσι μου ρχεται να σε φιλήσω.... δηλαδη μπορει να πάω στη βοντα και να παρω 200 ζεστα στο χερι απο το πουθενά?

...μου άλλαξαν όλη τη μητρική του DELL δωρεάν, και μάλιστα εκτός εγγύησης! ;)

HUAWEI IDEOS X5 PRO

Link to comment
Share on other sites

θα με κανεις να ανοιξω εναν φακελο που εχω τους λογαριασμους μου απο την προηγουμενη συνδεση που ειχα.οταν εκοψα την συνδεση μου ηρθε και μενα λογαριασμος με αρνητικο προσημο και αν θυμαμαι καλα πηγα στην vodafone και πηρα χρηματα,και οχι καποια επιταγη του στυλ να αγορασω κατι απο την vodafone.

 

edit:

βρηκα τον τελευταιο.πριν ενα χρονο και παραπανω.για την ακριβεια το ποσο ειναι -24,04.

και ναι θυμηθηκα.πηγα με τον πατερα μου(στοονομα του ηταν η συνδεση) και πηραμε το παραπανω ποσο!δεν νομιζω να αλλαξε κατι οποτε θα παρεις τα χρηματα στο χερι!

τσεκαρε φωτο: http://www.imageshack.gr/files/tvs9hnv0i0amsykem6he_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να παω με την μανα μου? γιατι στο ονομα της ειναι η συνδεση... αυτη ειναι αλεξανδρουπολη ομως και γω σερρες... με το ΑΦΜ της δεν γινεται?

...μου άλλαξαν όλη τη μητρική του DELL δωρεάν, και μάλιστα εκτός εγγύησης! ;)

HUAWEI IDEOS X5 PRO

Link to comment
Share on other sites

(και συ σερρες φιλε μου...και γω σαν (υποτιθεται) φοιτητης)

ταυτοτητα χρειαζεται σιγουρα αλλα δεν θυμαμαι αν μπορεις να πας εσυ με την ταυτοτητα της μητερας σου και γινει η δουλεια.ισως με μια εξουσιοδοτηση μπορει και να γινεται.ρωτησε στην voda για σιγουρια

Link to comment
Share on other sites

δε παιρνεις λεφτα στο χερι

σου επιστρεφονται μεσω ταχυδρομικης επιταγησ η με πιστωτικο σε πιστωτικη η σε τραπεζικο λογαριασμο .

 

Και ναι, θα πας με τη μανα σου

:X
Link to comment
Share on other sites

ok σας ευχαριστώ και τους δύο για τις πληροφορίες...

θα πω στη μητέρα μου να παει και αμα παρει τα φραγκα κερναω ποτακια...

...μου άλλαξαν όλη τη μητρική του DELL δωρεάν, και μάλιστα εκτός εγγύησης! ;)

HUAWEI IDEOS X5 PRO

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ μια ερώτηση ελπίζω να με βοηθήσετε παίδες!

 

Έχω ένα εταιρικό πρόγραμμα με τέσσερις γραμμές το οποίο έχει πλέον μια σεβαστή επιδότηση. Η εταιρία όμως έχει κλείσει και δεν έχω την σφραγίδα πια.

 

Εάν κάνω ένα οικογενειακό πρόγραμμα για τα ίδια νούμερα χάνω την επιδότηση? Γιατί σε ένα κατάστημα voda που πήγα μου είπαν ότι πρώτα πρέπει να πάρω την επιδότηση με την σφραγίδα κτλ και μετά να το γυρίσω σε οικογενειακό.

 

Γνωρίσει κανένας τίποτα για αυτή την περίπτωση?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Από βδομάδα λήγει το συμβόλαιο μου στο VF100. Επιδότηση 105€.

 

Εχουμε και λέμε:

 

-Πάγιο VF Φίλοι: €8.40

-Πάγιο VF 100: €16.80

-Πάγιο VF 2gether: €2.80

-Τέλος Συν/τών κιν. τηλ.: €4.00

_________________________________________

Σύνολο: €32.00

ΦΠΑ: €6.08

_________________________________________

Βρέξει - χιονίσει πληρώνω δλδ: €38.08

 

 

 

 

 

 

-Τα 100' στο VF Φίλοι προς μη VF αριθμούς κοστίζουν: €11.88

 

Αν υποθέσουμε ότι θα μιλήσω 100' έχουμε:

 

-Πάγιο VF Φίλοι: €8.40

-Πάγιο VF 2gether: €0.00

-Τέλη επικοινωνίας: €11.88

-Τέλος Συν/τών κιν. τηλ.: €2.00

_________________________________________

Σύνολο: €22.28

ΦΠΑ: €4.23

_________________________________________

Βρέξει - χιονίσει πληρώνω δλδ: €26.51

 

 

Τα λέω σωστά ή όχι;

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάνεις αυτήν την σύγκριση?Μπορείς να συνδυάσεις το VF Φίλοι με κάποιο προπληρωμένο πακέτο?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ μια ερώτηση ελπίζω να με βοηθήσετε παίδες!

 

Έχω ένα εταιρικό πρόγραμμα με τέσσερις γραμμές το οποίο έχει πλέον μια σεβαστή επιδότηση. Η εταιρία όμως έχει κλείσει και δεν έχω την σφραγίδα πια.

 

Εάν κάνω ένα οικογενειακό πρόγραμμα για τα ίδια νούμερα χάνω την επιδότηση? Γιατί σε ένα κατάστημα voda που πήγα μου είπαν ότι πρώτα πρέπει να πάρω την επιδότηση με την σφραγίδα κτλ και μετά να το γυρίσω σε οικογενειακό.

 

Γνωρίσει κανένας τίποτα για αυτή την περίπτωση?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

 

Η επιδότηση σου δεν θα χαθεί. Απλώς θα πρέπει να κάνεις πρώτα μεταβίβαση στα δικά σου στοιχεία τις γραμμές και στην συνέχεια αφού ολοκληρωθεί το αίτημα μια με δυο εργάσιμες να καλέσεις το 13830 ώστε να ενημερώσουν την καρτέλα σου με τις επιδοτήσεις ώστε να απευθυνθείς στην συνέχεια εκ νέου στο καταστημα . . .

Απλώς από όσο κατάλαβα τα παιδιά στο καταστημα σου πρότειναν να βρεις την σφραγγίδα ώστε να πάρεις εκείνη την στιγμή τις συσκευές σου και να κάνεις το αίτημα της μεταβίβασης μαζί... για να αποφύγεις μάλλον το παραπάνω τρέξιμο...

[sIGPIC][/sIGPIC]Σοφός δεν είναι μόνο αυτός που ξέρει πολλά αλλά αυτός που ξέρει που να βρει τα υπόλοιπα Bacon
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

να θεσω μια απορια.

Γινεται να εχω δυο sim για το ιδιο νουμερο;Εχω τηλεφωνο στο αυτοκινητο και με κουραζει να αλλαζω συνεχως καρτα.

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

να θεσω μια απορια.

Γινεται να εχω δυο sim για το ιδιο νουμερο;Εχω τηλεφωνο στο αυτοκινητο και με κουραζει να αλλαζω συνεχως καρτα.

 

Ευχαριστω.

 

Φυσικά!

Η υπηρεσία λέγεται vodafone double και έχεις τον ίδιο αριθμό σε 2 κάρτες sim.

Έχει μηνιαίο πάγιο 2,38€

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά!

Η υπηρεσία λέγεται vodafone double και έχεις τον ίδιο αριθμό σε 2 κάρτες sim.

Έχει μηνιαίο πάγιο 2,38€

 

Πολυ ωραια.Σ'ευχαριστω για την αμεση απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

Απότι βλέπω στο site μείωσε εώς 0,60 ευρώ τα πάγια και άυξησε εώς 0,03 ευρώ της κλήσεις ανά λεπτό

http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient.action

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μηπως ξερει κανεις που μπορω να βρω ολες τις υπηρεσιες που προσφερονται οπως ηχος για να ακουγεται οταν σε καλουν και διαφορα αλλα τετοια? Συγγνωμη αν δεν ειναι η ερωτηση στο σωστο μερος...

Carpe Viam

[sIGPIC]http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=88993&dateline=1182420673

Εικόνα Υπογραφής σε Χρήση[/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μηπως ξερει κανεις που μπορω να βρω ολες τις υπηρεσιες που προσφερονται οπως ηχος για να ακουγεται οταν σε καλουν και διαφορα αλλα τετοια? Συγγνωμη αν δεν ειναι η ερωτηση στο σωστο μερος...

 

Προφανώς στο site της Vodafone, που αλλού? http://www.vodafone.gr

 

Ενδεικτικά

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1082

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1041

 

Συγκεκριμένα τα welcome tones είναι εδώhttp://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1861

Link to comment
Share on other sites

χαίρετε

 

έχω vodafone συμβόλαιο και μιλάω πολύ με 1 άτομο που επίσης έχει vodafone συμβόλαιο, υπάρχει κάποιος τρόπος να μιλάω όσο πιο φτηνά γίνεται?

 

ξέρω ότι υπάρχει χρέωση 0.01 ευρώ ανά λεπτό προς 2 αριθμούς vodafone, αλλά είναι μόνο στο Vodafone a la cart

 

υπάρχει κάτι ανάλογο για συμβόλαια (χρεώσεις 0.01 για έναν αριθμό)?

 

ευχαριστώ

 

PS: μήπως με το vodafone 2gether, θα μπορώ να έχω ένα a la cart και ένα συμβόλαιο ταυτόχρονα? οπότε θα τηλεφωνώ στο συγκεκριμένο αριθμό από το a la cart?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το VF Friends είναι ακριβό για τη χρήση που το θέλεις εσύ γιατί σου δίνει απεριόριστες κλήσεις και sms προς 3 αριθμούς, ενώ εσύ θέλεις μόνο προς 1 αριθμό (εκτός βέβαια αν φέρεις στη vodafone και άλλους 2 φίλους που μιλάς πολύ)

Οπότε ίσως η λύση που πρότεινες, δηλαδή το a la carte να είναι η πιο συμφέρουσα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...