Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το θέμα είναι ότι δεν θα έχω την εκπτωση 5 ευρώ το μήνα στα πάγια!

Με συμφέρει; Αν π'αρω την επιδότηση δεν θα έχω την επιδοτηση λόγω 3G;

<-@Storman@->:superman:
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι δεν θα έχω την εκπτωση 5 ευρώ το μήνα στα πάγια!

Με συμφέρει; Αν π'αρω την επιδότηση δεν θα έχω την επιδοτηση λόγω 3G;

Ίσα-ίσα... Έχεις παραπάνω επιδότηση λόγω της 3G συσκευής...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση : Έχω Vodafone 120 εδώ και 1,5 χρόνια

και σκέφτομαι να αγοράσω το n80 και να μεταβώ στο Vodafone 240...

Έχω να διαλέξω από δύο πράγματα :

α) Να το πάρω από την Vodafone με επιδότηση 145 ευρώ, χωρίς να κερδίσω την επιδότηση του Vodafone 240,

που είναι 190 ευρώ, αλλά να κρατήσω την έκπτωση 5 ευρώ του δεύτερου χρόνου, που τώρα πια δεν υπάρχει ;

β) Ή να κάνω την σύνδεση καρτοκινητό και από καρτοκινητό να πάω στο Πλαίσιο πχ που θα το έχει

και πιο φθηνά και θα κερδίσω από την επιδότηση του Vodafone 240, αλλά να χάσω την επιδότηση του δεύτερου χρόνου ;

 

Βοηθήστε με αν γίνεται γιατί έχω γεμίσει άγχος!!

 

Αν δεν είμαι στο σωστό θέμα ας με βάλει κάποιος, ώστε να βρώ μια λύση!!

<-@Storman@->:superman:
Link to comment
Share on other sites

Ίσα-ίσα... Έχεις παραπάνω επιδότηση λόγω της 3G συσκευής...

 

Αξίζει όμως να χάσω την έκπτωση του δεύτερου χρόνου στα πάγια;

<-@Storman@->:superman:
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει όμως να χάσω την έκπτωση του δεύτερου χρόνου στα πάγια;

Λοιπόν, εφόσον κάνεις διακοπή το νούμερο, ξεκινάς απο την αρχή! Δηλαδή θα είσαι πάλι στον 1ο χρόνο και του χρόνου δεν θα έχεις μείωση παγίου.

Αν όμως κανεις αλλαγή προγράμματος, συνεχίζεις όπως είσαι. Με παραπάνω επιδότηση +επιδότηση 3G, και τον 2ο χρόνο θα ισχύει η μείωση του παγίου (διότι δεν θα πρόκειται για νέα σύνδεση, άλλα για συνέχεια).

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

kalhspera se olous!!

eida autes tis meres gia to programma sumbolaiou you and me sthn thleorash alla akomh den exw katalabei ti shmainei.opoios xerei kati parapanw as me enhmerwsei giati endiaferomai .

euxaristw ek twn proterwn

Link to comment
Share on other sites

kalhspera se olous!!

eida autes tis meres gia to programma sumbolaiou you and me sthn thleorash alla akomh den exw katalabei ti shmainei.opoios xerei kati parapanw as me enhmerwsei giati endiaferomai .

euxaristw ek twn proterwn

Αν διάβαζες τα προηγούμενα posts θα καταλάβαινες!

 

Είναι πρόγραμμα με δύο αριθμούς Vodafone που έχουν απεριόριστη δωρεάν επικοινωνία μεταξύ τους και 300 λεπτά προς εθνικούς προορισμούς που τα μοιράζονται... ;)

Και όλα τα παραπάνω με 64,50€ το μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο "δύσκολο" θέμα αυτό που έθεσες.

Εγω το βλέπω ως εξής:

 

1) Αν κάνεις μηνιαίους λογαριασμούς από 45 ευρώ και άνω ΚΑΙ έχεις σκοπό να κρατήσεις τον ίδιο αριθμό για καιρό, και ΙΣΩΣ κάνεις βλέψεις και για μεταβάση κάποια στιγμή σε μεγαλύτερο πρόγραμμα, τότε ναι, καλύτερα να κρατήσεις την ευκαιρία "της έκπτωσης του 2ου έτους"

 

2) Αν δεν πληρείς τα από πάνω, τότε απλά κόψε την σύνδεση, και πήγαινε πάρε το κινητό που γουστάρεις από εκεί που σε συμφέρει και στο πρόγραμμα με την επίδοση που σε ενδιαφέρει.

 

my two eurocents :)

Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο "δύσκολο" θέμα αυτό που έθεσες.

Εγω το βλέπω ως εξής:

 

1) Αν κάνεις μηνιαίους λογαριασμούς από 45 ευρώ και άνω ΚΑΙ έχεις σκοπό να κρατήσεις τον ίδιο αριθμό για καιρό, και ΙΣΩΣ κάνεις βλέψεις και για μεταβάση κάποια στιγμή σε μεγαλύτερο πρόγραμμα, τότε ναι, καλύτερα να κρατήσεις την ευκαιρία "της έκπτωσης του 2ου έτους"

 

2) Αν δεν πληρείς τα από πάνω, τότε απλά κόψε την σύνδεση, και πήγαινε πάρε το κινητό που γουστάρεις από εκεί που σε συμφέρει και στο πρόγραμμα με την επίδοση που σε ενδιαφέρει.

 

my two eurocents :)

 

Θέλω να κρατήσω τον αριθμό, οι λογαριασμοί μου μαζί με το πάγιο του 120 είναι κάπου εκεί!

Εσύ τι θα έκανες στην θέση μου;

<-@Storman@->:superman:
Link to comment
Share on other sites

Μου είπαν σήμερα ότι αν και έχω επιδότηση από vodafone μπορώ να πάρω το κινητό που θέλω, χρησιμοποιώντας την επιδότηση vodafone, από κατάστημα Γερμανός.

Ισχύει κάτι τέτοιο?

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μου είπαν σήμερα ότι αν και έχω επιδότηση από vodafone μπορώ να πάρω το κινητό που θέλω, χρησιμοποιώντας την επιδότηση vodafone, από κατάστημα Γερμανός.

Ισχύει κάτι τέτοιο?

ο γερμανος δεν δινει επιδοτηση απο τα καταστηματα,μονο τηλεφωνικα μπορουν να σε εξυπηρετησουν.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

ο γερμανος δεν δινει επιδοτηση απο τα καταστηματα,μονο τηλεφωνικα μπορουν να σε εξυπηρετησουν.

Και φυσικά ΜΟΝΟ αν η σύνδεση έχει γίνει σε Γερμανό...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

ε ναι!! μη ζηταμε και πολλα!

ευχαριστω κυριε mod για την λεπτομερια :p

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

paidia kalispera: prin apo 1 mina ananeosa to simvolaio mou kai mou edosan epidotisi 70 euro. tora omos thelo na to diakopso , mporo na to kano? an nai ti tha prepei na pliroso?

Θα πληρώσεις πίσω τα 70€.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδιά με συμφέρει να κάνω νέο 240 ή να συνεχίσω με την επιδότηση του 120 και να το κάνω αυτό 240 με τα μειωμένα πάγια ;
<-@Storman@->:superman:
Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα για νέα σύνδεση σήμερα σε vodafone shop και η κοπέλα από το κατάστημα μου είπε ότι στο νέο vodafone 100δεν μπορούν να μπουν οι βραδυνές κλήσεις!!! Ισχύει κάτι τέτοιο;
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα για νέα σύνδεση σήμερα σε vodafone shop και η κοπέλα από το κατάστημα μου είπε ότι στο νέο vodafone 100δεν μπορούν να μπουν οι βραδυνές κλήσεις!!! Ισχύει κάτι τέτοιο;

Δυστυχώς ναι...

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα για νέα σύνδεση σήμερα σε vodafone shop και η κοπέλα από το κατάστημα μου είπε ότι στο νέο vodafone 100δεν μπορούν να μπουν οι βραδυνές κλήσεις!!! Ισχύει κάτι τέτοιο;

 

βραδινες κλησεις μπορεις να συνδυασεις με vodafone 120 240 500

Link to comment
Share on other sites

βραδινες κλησεις μπορεις να συνδυασεις με vodafone 120 240 500

 

Αλλο παλι και τουτο ... :wacko:

 

Δηλαδη οσοι ειμαστε με το 240 και τις βραδυνες , δε λεει να αλλαξουμε .

Εκτος και αν μας αναγκασουν .:worry:

Link to comment
Share on other sites

βραδινες κλησεις μπορεις να συνδυασεις με vodafone 120 240 500

Ναι αλλά τώρα που πλέον είναι διαθέσιμα μόνο τα νέα προγράμματα, αποχαιρετούμε και τις βραδινές κλήσεις δηλαδή;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυξήθηκαν οι επιδοτήσεις?

Μέχρι πριν μια βδομάδα είχα από 90 μέχρι 130 και χτες που πήρα να ρωτήσω για κάτι άλλο μου είπαν ότι έχω επιδότηση από 130 μέχρι 180 ανάλογα τη συσκευή και μου έκανε εντύπωση.

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

paidia mia erwtisi:

an egw allaksw programa kai paw apo ena aplo pou exw se ena epagelmatiko(apoafta ta nea gia elefterous epaggelmaties pou diafimizoun) kai meta kanw defteri kainourgia sindesi se epagelmatiko sto idio onoma tha mporesw na prosthesw tis epidotiseis? diladi exw epidotisi 100 evro sto palio kai stin nea exw epidotisi gia nea siskevi px alla 100 tha mporesw na parw to kinito fthinotera 200 evrw????

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...