Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα δικά μου Unlimited την προηγούμενη διετία δεν είχαν παρει ουτε σεντ σε καμια συνδεση.Περσι ανανέωσα φετος αρχες Δεκέμβρη συμπληρώνω στα 3 συμβόλαια ετος και τα υπόλοιπα 4 μήνες αργότερα. Για να δούμε αν θα μπει αύξηση και στα unlimited και στα red  των παππούδων.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό κατάλαβα κι εγω και ηταν ενας απο τους λόγους που δεν μπήκα στη διαδικασία.

1 ώρα πριν, VIPdriver said:

Πάντα η αύξηση ήταν 1,5 ευρώ. Το "εως" ήταν μία κοροϊδία. Εάν θυμάμαι καλά στα συμβόλαια γράφει "λόγω πληθωρισμού και επενδύσεων δικτύου" οπότε είναι καλυμμένοι εαν καποιος τους πει οτι ο πληθωρισμός δεν δικαιολογεί τόση αύξηση. 

 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Antonio21 said:

Τον Ιούνιο μου έγινε αύξηση 1€ σε εσάς τώρα έγινε 1.5€ ανέβηκε ο πληθωρισμός; 

Θα το τσεκάρω βέβαια, η έχουμε συνδρομητές δύο ταχύτητων; 

Η εντολή χρέωση σε όλους 1.5€

Σε δύο unlimited που έχω δεν έγινε καμία αύξηση.

Link to comment
Share on other sites

Εμάς έγινε όλη η αύξηση σε 2 unlimited πριν 1 χρόνο, έχουμε και σταθερό.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που επιλεκτικά ανεβάζουν τα πάγια δεν είναι κάπως προσβλητικό για αυτούς που έχουν αυξήσεις; Αφου η αύξηση υποτίθεται γινεται λογω πληθωρισμού και επενδύσεων δικτυου, δεν θα επρεπε οι αυξησεις να μοιραστούν ισόποσα σε όλους;

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

Καλά το φαντάστηκα ότι κάνουν αύξηση όπου θέλουν και όπως θέλουν.... 

Link to comment
Share on other sites

Στην κοπέλα μου στο πρώτο συμβόλαιο(Οκτώβριος 2021-Οκτώβριος 2023)δεν είχε εφαρμοστεί καμία αύξηση στην τιμή(22 ευρώ). Στο τωρινό συμβόλαιο Οκτ 2023-Οκτ 2025 δεν έχει λάβει κάποιο μήνυμα αν και τοκ 13ο μήνα τον συμπληρώνει τέλος Νοεμβρίου 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, VIPdriver said:

Αυτο που επιλεκτικά ανεβάζουν τα πάγια δεν είναι κάπως προσβλητικό για αυτούς που έχουν αυξήσεις; Αφου η αύξηση υποτίθεται γινεται λογω πληθωρισμού και επενδύσεων δικτυου, δεν θα επρεπε οι αυξησεις να μοιραστούν ισόποσα σε όλους;

Φυσικά και είναι και το θεωρώ τελείως παράνοια και πάντα στις διαπραγματεύσεις τους το θυμίζω γιατί κάνεις δεν το αναφέρει προφορικά στα τηλέφωνα όταν γίνεται το ψηστήρι 

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα πήρε το ένα συμβόλαιο στο business δεν έκαναν αύξηση. 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αυτή τη στιγμή έχω το πρόγραμμα με τα 7 gb με 12,20 και μου προτείνουν τα παρακάτω.... Λήγει το καρτοπρογραμμα στης 10/1/25 τι λέτε να δεχτώ ένα από τα 2 η να περιμένω μπας και κάνουν κάτι καλύτερο; ή να το κάνω cu; τι λέτε; 

Screenshot_2024-10-12-09-52-18-39.jpg

Screenshot_2024-10-12-09-53-22-35.jpg

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, teopanta1 said:

Λοιπόν αυτή τη στιγμή έχω το πρόγραμμα με τα 7 gb με 12,20 και μου προτείνουν τα παρακάτω.... Λήγει το καρτοπρογραμμα στης 10/1/25 τι λέτε να δεχτώ ένα από τα 2 η να περιμένω μπας και κάνουν κάτι καλύτερο; ή να το κάνω cu; τι λέτε; 

Screenshot_2024-10-12-09-52-18-39.jpg

Screenshot_2024-10-12-09-53-22-35.jpg

υπάρχουν και καλύτερα. της μάνας μου το καλοκαίρι της έδωσαν προσφορά στο CU το RED 20 (20gb & όλα τ'άλλα απεριόριστα + 100gb/κάθε μήνα για 6 μήνες) με 16,50€.

Σίγουρα μπορείς να πετύχεις κάτι καλύτερο αν ζητήσεις διακοπή σε καρτοκινητό 

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Στο λογαριασμό γράφει: Η παροχή του πρόσθετου πακέτου Internet4Sharing ορίζεται στα 5,04€ (με ΦΠΑ) μηνιαίως στα προγράμματα Vodafone RED και Vodafone RED Unlimited για Ιδιώτες και σε όλα τα προγράμματα για Επαγγελματίες Συνδρομητές Συμβολαίου.

Μήπως αυτό δεν ισχύει για όσους είναι στο Vodafone RED Unlimited New ? 

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση στην εξυπηρέτηση πελατών θα μας λύσει τις απορίες. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, geofak said:

Στο λογαριασμό γράφει: Η παροχή του πρόσθετου πακέτου Internet4Sharing ορίζεται στα 5,04€ (με ΦΠΑ) μηνιαίως στα προγράμματα Vodafone RED και Vodafone RED Unlimited για Ιδιώτες και σε όλα τα προγράμματα για Επαγγελματίες Συνδρομητές Συμβολαίου.

Μήπως αυτό δεν ισχύει για όσους είναι στο Vodafone RED Unlimited New ? 

Κανονικά ισχύει. Όλα όταν γράφει red unlimited * πιάνει και τους παλιούς Unlimited Ultra και τα τις μετατροπές σε * unlimited Ultra New.
Θεωρητικά πλέον μόνο τα συμβόλαια που γίνανε απο 11/22 μεχρι 5/23 έχουν μείνει σαν ονομασία Red Unlimited Ultra αν ανανεωθούν γίνονται Red unlimited Ultra New.

Έτσι το καταλαβαίνω αλλά αν είμαι λάθος διορθώστε με.

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάστηκε τελικά τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση, μου ήρθε κι εμένα σήμερα μήνυμα σε New ότι αλλάζει η χρέωση. Οπότε πάει για κόψιμο η έξτρα.

Link to comment
Share on other sites

Επόμενο βήμα πιστεύω ελάχιστη κάρτα ανανέωσης τα 15€..

Μακάρι να μην γίνει. 

Edited by Antonio21
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Antonio21 said:

Επόμενο βήμα πιστεύω ελάχιστη κάρτα ανανέωσης τα 15€..

Μακάρι να μην γίνει. 

Αν γίνει θα είναι κ για τους 3 ...

Μόνο άνοδο στις τιμές ...... τι μας είδαν πλούσιους;

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, elkons said:

Αν γίνει θα είναι κ για τους 3 ...

Μόνο άνοδο στις τιμές ...... τι μας είδαν πλούσιους;

41τακατο (drops mic) 

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια δύσκολη ερώτηση.. 

Επειδή έχω 2 συνδέσεις κινητής vodafone και μια σταθερή γραμμή κάθε συμβόλαιο έχει έκπτωση - 3.15€ λίγο πολλαπλών συνδέσεων έτσι αναφέρεται στον λογαριασμό. 

Εάν κάνω μετατροπή της μητέρας μου τον αριθμό σε συμβόλαιο Vodafone από 16.90€ θα μου γίνει και εδώ έκπτωση 3,15€?

Σας ευχαριστώ πολύ. 

Screenshot_20241014_201501.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το σταθερό δίνει έκπτωση στο κινητό 1 και το κινητό 1 στο κινητό 2. Επομένως το κινητό 3 αν είναι στο ίδιο ΑΦΜ θα πάρει έκπτωση από το κινητό 2. Αυτό το κάνεις για συνολικά 4 κινητά. Η έκπτωση 20% είναι αν θυμάμαι σωστά, δηλαδή 3,30 περίπου 

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...