Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι να το κάνεις παλικάρι μου Τα απεριόριστα στη Vodafone εδώ κέντρο Αθήνας και έχει προβλήματα σήμα εκεί ταχύτητες…. Ούτε στο μετρό κάτω έχει σε πολλά σημεία στο κέντρο της Αθήνας χάλια Το λέω γιατί έκανά δόκιμή.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Skoulikadera said:

Τι να το κάνεις παλικάρι μου Τα απεριόριστα στη Vodafone εδώ κέντρο Αθήνας και έχει προβλήματα σήμα εκεί ταχύτητες…. Ούτε στο μετρό κάτω έχει σε πολλά σημεία στο κέντρο της Αθήνας χάλια Το λέω γιατί έκανά δόκιμή.

Εντάξει ισχύουν και αυτά που περιγράφεις αλλά.. εγώ πχ μένω σε περιοχή που η Vodafone είναι ικανοποιητική. Η Cosmote βέβαια δεν πιάνεται.

Οπότε ο άλλος χάριν οικονομίας, μπορεί και να την επιλέξει.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Skoulikadera said:

Τι να το κάνεις παλικάρι μου Τα απεριόριστα στη Vodafone εδώ κέντρο Αθήνας και έχει προβλήματα σήμα εκεί ταχύτητες…. Ούτε στο μετρό κάτω έχει σε πολλά σημεία στο κέντρο της Αθήνας χάλια Το λέω γιατί έκανά δόκιμή.

Εγώ πάλι 5 μέρες που έμεινα στο κέντρο (σε ξενοδοχείο ανάμεσα Μοναστηράκι & πλατεία Κοτζιά) και ήμουν με το μετρό πάνω κάτω και γύρω στο κέντρο δεν είδα σημείο χωρίς σήμα και οι ταχύτητες ήταν εξαιρετικές. Ιούνιο μήνα με πολύ κόσμο κιόλας.
Εντάξει στο μετρό κάτω δεν υπάρχει σήμα αλλά είστε πολύ καλύτερα από την επαρχία.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, zerokill said:

Εγώ πάλι 5 μέρες που έμεινα στο κέντρο (σε ξενοδοχείο ανάμεσα Μοναστηράκι & πλατεία Κοτζιά) και ήμουν με το μετρό πάνω κάτω και γύρω στο κέντρο δεν είδα σημείο χωρίς σήμα και οι ταχύτητες ήταν εξαιρετικές. Ιούνιο μήνα με πολύ κόσμο κιόλας.
Εντάξει στο μετρό κάτω δεν υπάρχει σήμα αλλά είστε πολύ καλύτερα από την επαρχία.

Σήμα έχει στον ηλεκτρικό και στο κέντρο αλλά εγώ καθόμουνα στα McDonald’s και στο Μοναστηράκι και η ταχύτητα ήταν αίσχος το ίδιο ήταν κι άλλοι χρήστες και αυτό πλέον γίνεται συνέχεια δεν είναι μόνο το σήμα είναι και η ταχύτητα που πολλές φορές καθυστερεί να φορτώσει και τις σελίδες. Στο μετρό είναι πολύ σημαντικό για εμένα έχει τύχει πολλές φορές να δεχτώ σημαντικές κλείσεις όσο είμαι μέσα και περιμένω να έρθουνε οι συρμοί.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι σκέφτεστε για συμβόλαιο βονταφον, περιμενετε να δείτε τι θα δώσει η Νοβα μόλις αγοραστεί, αφου το σήμα στις πολεις είναι πανω κάτω το ίδιο. 

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, VIPdriver said:

Όσοι σκέφτεστε για συμβόλαιο βονταφον, περιμενετε να δείτε τι θα δώσει η Νοβα μόλις αγοραστεί, αφου το σήμα στις πολεις είναι πανω κάτω το ίδιο. 

Αυτό που περιμένουμε τη Nova για διάφορα θέματα... Περιμένετε να κάνει επενδύσεις, περιμένετε να αλλάξει αφεντικό, περιμένετε...

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Skoulikadera said:

Σήμα έχει στον ηλεκτρικό και στο κέντρο αλλά εγώ καθόμουνα στα McDonald’s και στο Μοναστηράκι και η ταχύτητα ήταν αίσχος το ίδιο ήταν κι άλλοι χρήστες και αυτό πλέον γίνεται συνέχεια δεν είναι μόνο το σήμα είναι και η ταχύτητα που πολλές φορές καθυστερεί να φορτώσει και τις σελίδες. Στο μετρό είναι πολύ σημαντικό για εμένα έχει τύχει πολλές φορές να δεχτώ σημαντικές κλείσεις όσο είμαι μέσα και περιμένω να έρθουνε οι συρμοί.

Μιλάμε για τα Mcdonalds στο σύνταγμα? Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι 5 μήνες μετά αλλά πραγματικά  και Μοναστηράκι - Ψυρρή - Θησείο και στα στενάκια που γύρισα μου έκανε εντύπωση πόσο καλύτερα ήταν γενικότερα η κάλυψη σε σχέση με τα Χανιά.Οσο για το Μετρο και στο εξωτερικο σε οσες χωρες εχω παει σημα εχεις για να μιλησεις στους σταθμους ... στους συρμους εν κινηση στα τουνελ δεν παιζει τιποτα.

Edited by zerokill
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, zerokill said:

Μιλάμε για τα Mcdonalds στο σύνταγμα? Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι 5 μήνες μετά αλλά πραγματικά  και Μοναστηράκι - Ψυρρή - Θησείο και στα στενάκια που γύρισα μου έκανε εντύπωση πόσο καλύτερα ήταν γενικότερα η κάλυψη σε σχέση με τα Χανιά.Οσο για το Μετρο και στο εξωτερικο σε οσες χωρες εχω παει σημα εχεις για να μιλησεις στους σταθμους ... στους συρμους εν κινηση στα τουνελ δεν παιζει τιποτα.

Η Vodafone στο σταθμό του μετρό στους περισσότερους δεν έχει .

Link to comment
Share on other sites

Σύνταγμα θυμάμαι πως είχε n78, ακόμα και λίγο μέσα στην Ερμού όπως η Nova. Πιο μέσα είχε N1 αλλά με καλές ταχύτητες και όχι όπως η Nova που μπορεί να δεις 20-30 ή και 5 10 Mbps.

Μετρό δεν υπάρχουν κεραίες, μόνο σε κάποιους σταθμούς του μετρό που έχει η Cosmote. Τώρα ξεκίνησε από όλους τους παρόχους σταδιακά η κάλυψη από Άλιμο και σιγά σιγά θα επεκταθεί.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Teiresias_ said:

Αυτό που περιμένουμε τη Nova για διάφορα θέματα... Περιμένετε να κάνει επενδύσεις, περιμένετε να αλλάξει αφεντικό, περιμένετε...

Μόλις αγοραστεί, σίγουρα θα δώσει "τυράκια". Κριμα να κάνει κάποιος νεο συμβόλαιο τώρα και μετά να εμφανιστούν οι προσφορές.

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

On 3/10/2024 at 1:15 ΜΜ, belial said:

Ήρθε μήνυμα για τους νέους όρους στο i4s

ΣAΣ ENHMEPΩNOYME OTI AΠO 17/11/2024 ΘA EΦAPMOΣTOYN METABOΛEΣ ΣTHN YΠHPEΣIA INTERNET 4 SHARING. EIΔIKOTEPA, H XPEΩΣH THΣ YΠHPEΣIAΣ ΘA ΔIAMOPΦΩΘEI ΣTA 5,04€ ME Φ.Π.A./MHNA KAI H ΠOΛITIKH OPΘHΣ XPHΣHΣ ΣTA 40GB/MHNA. ΓIA THN ΠOΛITIKH OPΘHΣ XPHΣHΣ ΔEITE ΠEPIΣΣOTEPA EΔΩ https://bit.ly/internet4sharing_pox MΠOPEITE NA ΔIAKOΨETE ATEΛΩΣ THN YΠHPEΣIA INTERNET 4 SHARING OΠOTEΔHΠOTE. ΓIA ΔIAKOΠH THΣ YΠHPEΣIAΣ ME SMS, ΣTEIΛTE TO ΓPAMMA X ΣTO 1235 MEXPI 15/10/2024

Μου ήρθε και εμένα σήμερα το ίδιο μνμ σε 2 unlimited κινητά που έχω στη voda.Αυξήθηκε το πάγιο και μειώθηκαν τα GB, ωραία🤬

Τις 2 extra data sim τις έχω στα κινητά των παιδιών και τουλάχιστον είχα ησυχάσει από θέμα internet!

Το ερώτημα είναι το εξής: αντε πες και τις κόβω. ποια εναλλακτική έχουμε; αγοράζεις με 5 ευρώ πάνω από 40GB σε άλλο πάροχο;;;

 

Edited by xetasa

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra+s21plus+s22 plus+s23plus

τώρα: s23 ultra 8/256 & s21 fe

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, xetasa said:

Μου ήρθε και εμένα σήμερα το ίδιο μνμ σε 2 unlimited κινητά που έχω στη voda.Αυξήθηκε το πάγιο και μειώθηκαν τα GB, ωραία🤬

Τις 2 extra data sim τις έχω στα κινητά των παιδιών και τουλάχιστον είχα ησυχάσει από θέμα internet!

Το ερώτημα είναι το εξής: αντε πες και τις κόβω; ποια εναλλακτική έχουμε; αγοράζεις με 5 ευρώ πάνω από 40GB σε άλλο πάροχο;;;

 

Σε τύπου i4s όχι γιατί από 21 Νοεμβρίου και η Cosmote θα κάνει το ίδιο 

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, besddimo2 said:

Καλημέρα. Θα το ήθελα εγώ το τηλέφωνο αν γίνεται.

Έχετε κάποια άλλη γραμμή nova? 

Σταθερό ή κινητό; 

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Antonio21 said:

Έχετε κάποια άλλη γραμμή nova? 

Σταθερό ή κινητό; 

Ναι, σταθερό.

On 26/9/2024 at 6:14 ΜΜ, sou_d said:

+306943103647

Κατάφερε κανείς να μιλήσει με αυτό το τηλέφωνο; Είναι συνεχώς κατηλειμμένο (και σε πάει σε τηλεφωνητή που έχει γεμάτη θυρίδα).

Link to comment
Share on other sites

Για όσους είναι σε φάση ανανέωσης κολλητή μου χθές που ειχε 2 συμβολαια Gigamax family 20GB στα 60 και τα 2 πήρε προσφορά απο vodafone σε unlimited 44 ευρώ και τα δυο τελική τιμή.(δεν είχε σταθερό)

Link to comment
Share on other sites

Καλή τιμή απλά είναι και η αύξηση μετά την χρόνο λογικά θα πάει στα 23€.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω το "έως" έκανε φτερά", σταθερά 1.5€ η αύξηση του δεύτερου χρόνου 

Screenshot_20241011-120817.png

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπήρχε και ποτέ το "έως" πρακτικά. Είχα ρωτήσει και μου είχαν πει ότι ο πληθωρισμός δεν μπορεί να ανέβει τόσο πολύ οπότε γύρω στα 0,40 θα ήταν η αύξηση. Κι ομως εφαγα 1,5€ πάνω.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

αποφασισα να κοψω το 4sharing και να στραφω στο ιντερνετ με καρτα για το μηνα το χρονο που το χρειαζομαι πραγματικα εχω 2 συσκευες mifi θα βαλω μια καρτα voda και μια cosmote και αναλογα θα αγοραζω πακετα. μου ειπαν οτι αυτες οι καρτες δεν ληγουν ουτε απαιτουν ανανεωση

υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, kmpatra said:

Δεν υπήρχε και ποτέ το "έως" πρακτικά. Είχα ρωτήσει και μου είχαν πει ότι ο πληθωρισμός δεν μπορεί να ανέβει τόσο πολύ οπότε γύρω στα 0,40 θα ήταν η αύξηση. Κι ομως εφαγα 1,5€ πάνω.

Τον Ιούνιο μου έγινε αύξηση 1€ σε εσάς τώρα έγινε 1.5€ ανέβηκε ο πληθωρισμός; 

Θα το τσεκάρω βέβαια, η έχουμε συνδρομητές δύο ταχύτητων; 

Η εντολή χρέωση σε όλους 1.5€

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Antonio21 said:

Τον Ιούνιο μου έγινε αύξηση 1€ σε εσάς τώρα έγινε 1.5€ ανέβηκε ο πληθωρισμός; 

Θα το τσεκάρω βέβαια, η έχουμε συνδρομητές δύο ταχύτητων; 

Η εντολή χρέωση σε όλους 1.5€

Ναι, στα red 3 μου τα ανέβασε 1.5 ευρώ. Στο unlimited όχι 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Antonio21 said:

Τον Ιούνιο μου έγινε αύξηση 1€ σε εσάς τώρα έγινε 1.5€ ανέβηκε ο πληθωρισμός; 

Θα το τσεκάρω βέβαια, η έχουμε συνδρομητές δύο ταχύτητων; 

Η εντολή χρέωση σε όλους 1.5€

Τον Μάρτιο έγινε η αυξηση. Δυστυχώς δεν ασχολήθηκα να ρωτήσω τι ακριβώς γίνεται.

Στο σταθερό έγινε η αύξηση, συμβόλαιο κινητής δεν έχω

Link to comment
Share on other sites

Πάντα η αύξηση ήταν 1,5 ευρώ. Το "εως" ήταν μία κοροϊδία. Εάν θυμάμαι καλά στα συμβόλαια γράφει "λόγω πληθωρισμού και επενδύσεων δικτύου" οπότε είναι καλυμμένοι εαν καποιος τους πει οτι ο πληθωρισμός δεν δικαιολογεί τόση αύξηση. 

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...