Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν διαφωνώ , να προτίνει η δημητρουλα ενα συμβόλαιο 24 μηνων με 30 ευρω, να μπορώ όμως να πω και εγώ ενα ιδιο συμβόλαιο με διάρκεια 10 μηνων και 10 ευρω ... και ας διαλέξουν

Ακόμα και συμβόλαιο με διάρνεια 1 ώρας που μετά απλά συνεχίζει να μην απαγορέυεται, για να γλυτώσει κόσμος πολλα λεφτα

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, dimitroula10 said:

Θεωρώ ότι ο καθένας έχει δικαίωμα να λέει ότι θέλει, ακόμα και να βρίζει. Ελευθερία έχουμε. 

Να μας δείξεις ποιος νόμος το επιτρέπει αυτό. Όταν βρίζεις τον άλλον χωρίς αποδείξεις είναι συκοφαντία, δυσφήμηση και ρατσιστικό. Εφόσον υπάρχουν νόμοι η ελευθερία καταργείται. Ουσιαστικά ποτέ δεν υπήρχε και ούτε θα υπάρχει ελευθερία.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, blizard said:

Οσοι πάνε σε ένα τέτοιο topik έχουν παρει μυρωδιά ... εδω είναι η μάζα των ατόμων που δεν εχει ιδέα, κοιτάει κάθε 2 χρόνια 5 λεπτα τι θα του πει η δημητρούλα και την πατάει

Φτανει απλα να μπορούμε να συγκρίνουμε το συμβολαιο (που κρύβει πίσω του ενα liquid πιο ακριβο και δεσμευτικο για ποσοστα) με το πιο απλό πιο φτηνό  με ίσους όρους για να μπορεις να δεις το καλύτερο . Να απαγορέυσεις κατι απλά επειδή έχει μικρό χρόνο δεσμευσης και μικρή τιμή δεν ειναι σωστό

Εγώ σου το έχω ξαναπεί.. άσε τον κόσμο να ταΐζει τις εταιρείες τηλεπικοινωνιών. Αν γίνουν όλοι liquid, θα ακριβύνει πολύ. Λες να "μπούνε μέσα" αυτοί επειδή αποφάσισε ο κόσμος να μπει στο liquid; 

Εσύ πρότεινε κάτι διακριτικά και αν θέλει, ακολουθεί. Αν δεν θέλει, μη σώσει. Άσε που άμα τους πρίζεις, θα λένε ότι μπορεί να κρύβεται και τίποτα από πίσω.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, blizard said:

Δεν διαφωνώ , να προτίνει η δημητρουλα ενα συμβόλαιο 24 μηνων με 30 ευρω, να μπορώ όμως να πω και εγώ ενα ιδιο συμβόλαιο με διάρκεια 10 μηνων και 10 ευρω ... και ας διαλέξουν

Ακόμα και συμβόλαιο με διάρνεια 1 ώρας που μετά απλά συνεχίζει να μην απαγορέυεται, για να γλυτώσει κόσμος πολλα λεφτα

Μπορεις εσυ να του απαντας με το λινκ και να παει στο τοπικ και να ενημερωθει. Δε νομίζω να σου πει κανείς τίποτα. 

Link to comment
Share on other sites

 2106702267 ανανέωση unlimited + μια γραμμή απο cu σε unlimited στα 17, τελική τιμή. Περιμένω το sms να ερθει στο κινητό το λινκ για επιβεβαίωση των συμβολαίων.

Edited by zerokill
Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι. 

Όταν λέτε ανανέωση Unlimited δώστε μας πάραπανω πληροφορίες. 

Έληξε; 

Πόσο πληρώνατε πριν; 

Σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Antonio21 said:

Καλό μεσημέρι. 

Όταν λέτε ανανέωση Unlimited δώστε μας πάραπανω πληροφορίες. 

Έληξε; 

Πόσο πληρώνατε πριν; 

Σας ευχαριστώ πολύ

Ναι 2 Unlimited σε λήξη ( 27+27 ) και ενα καρτοκινητό vodafone μετατροπή σε unlimited

Edited by zerokill
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, EllinikoNisi said:

Να μας δείξεις ποιος νόμος το επιτρέπει αυτό. Όταν βρίζεις τον άλλον χωρίς αποδείξεις είναι συκοφαντία, δυσφήμηση και ρατσιστικό. Εφόσον υπάρχουν νόμοι η ελευθερία καταργείται. Ουσιαστικά ποτέ δεν υπήρχε και ούτε θα υπάρχει ελευθερία.

Εννοείται ότι ο νόμος δεν επιτρέπει την ελευθερία.

Εγώ δεν έχω πρόβλημα αν με βρίζει κάποιος. Το αντίθετο μάλιστα, η βρισιά προδίδει το προφίλ και τις ενοχές αυτού που βρίζει και έτσι εγώ έχω πλεονέκτημα στην διαχείριση αυτού του ατόμου. Κάθε κουβέντα του καθενός, ότι και να λέει προδίδει τις κρυφές σκέψεις του που νομίζει ότι δεν τις καταλαβαίνουμε. Άλλοτε τις καταλαβαίνουμε υποσυνείδητα άλλοτε συνειδητά.

Κανένας όμως δεν μπορεί να κρυφτεί και ο λικουιντ προδίδει το ψυχολογικό του προφίλ.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Και σας το έδωσαν στα 17€ για ανανέωση; 

Ναι.ψιλο απίστευτο αλλά περιμένω την επιβεβαίωση


Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Αυτές είναι τιμές. 

Σας ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. 

 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Antonio21 said:

Αυτές είναι τιμές. 

Σας ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. 

 

Γιαυτό το έγραψα γιατί ρώτησα αν δίνουν γενικότερα αυτήν την προσφορά σε καρτοκινητά και μου είπε ναι.Τώρα μακάρι να ωφεληθούν και άλλοι.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, zerokill said:


Ναι.ψιλο απίστευτο αλλά περιμένω την επιβεβαίωση


Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk

Και εγώ μετά απο αίτηση για φορητότητα σε cosmote  με πήραν πίσω και "εκλεισα" στα 17 € (μιλάμε για Red unlimited new , έχω το Giga Unlimited Ultra που είναι το ίδιο). Ακύρωσα φορητότητα και περιμένω και εγώ sms.

Edited by jobous

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μετά απο αίτηση για φορητότητα σε cosmote  με πήραν πίσω και "εκλεισα" στα 17 € (μιλάμε για Red unlimited new , έχω το Giga Unlimited Ultra που είναι το ίδιο). Ακύρωσα φορητότητα και περιμένω και εγώ sms.

Σε εμένα δεν έχει έρθει ακόμα sms αλλα μου είπε το πιθανότερο αύριο..


Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Σε εμενα με πηραν τηλεφωνο πριν απο μια βδομαδα απο το 2106703335 για συμβολαιο unlimited + στα 19.10 τον μηνα.Η συνδεση μου τωρα ειναι What'sUp αλλα ακομη δεν εχουν ερθει τα συμβολαια να τα δω  και να τα υπογραψω μαλλον το μετανιωσαν.

Link to comment
Share on other sites

Την καλύτερη προσφορά μέχρι στιγμής μου την έκανε η biznnest με 22,88€ τον μήνα για 2 χρόνια το gigs business unlimited ultra. Από ότι διάβασα, δε έχει περιορισμούς στο Ίντερνετ. Αυτό θα ισχύει αν πάρω κι εξτρά κάρτα; Γνωρίζει κάνεις;

Link to comment
Share on other sites

Την καλύτερη προσφορά μέχρι στιγμής μου την έκανε η biznnest με 22,88€ τον μήνα για 2 χρόνια το gigs business unlimited ultra. Από ότι διάβασα, δε έχει περιορισμούς στο Ίντερνετ. Αυτό θα ισχύει αν πάρω κι εξτρά κάρτα; Γνωρίζει κάνεις;

Πολλά ακούγονται αυτό θα φανεί στην πράξη από εδώ και πέρα που πλέον τα Unlimited τα πρώτα λήγουν και όσοι ανανεώνουν σε Red Unlimited και έχουν extrasim θα ενημερώνουν…


Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, prototypegr said:

Την καλύτερη προσφορά μέχρι στιγμής μου την έκανε η biznnest με 22,88€ τον μήνα για 2 χρόνια το gigs business unlimited ultra. Από ότι διάβασα, δε έχει περιορισμούς στο Ίντερνετ. Αυτό θα ισχύει αν πάρω κι εξτρά κάρτα; Γνωρίζει κάνεις;

Biznnest εγώ προσωπικά δεν θα σου το συνιστούσα,λόγω του ότι έχεις να κάνεις αποκλειστικά με τους συνεργάτες και όχι με την εταιρεία Vodafone σε οτιδήποτε και αν προκύψει και κατά δεύτερον δεν έχεις το έλεγχο του αριθμού σου όσο είσαι στο συμβόλαιο το έχουν αυτοί που σε βάζουν σε ένα προνομιακό εταιρικό πρόγραμμα. Αν δηλαδή δεν είσαι ικανοποιημένος με το σήμα θα έχει διαδικασία να αποχωρήσεις ατελώς

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, aektzhs 1 said:

Biznnest εγώ προσωπικά δεν θα σου το συνιστούσα,λόγω του ότι έχεις να κάνεις αποκλειστικά με τους συνεργάτες και όχι με την εταιρεία Vodafone σε οτιδήποτε και αν προκύψει και κατά δεύτερον δεν έχεις το έλεγχο του αριθμού σου όσο είσαι στο συμβόλαιο το έχουν αυτοί που σε βάζουν σε ένα προνομιακό εταιρικό πρόγραμμα. Αν δηλαδή δεν είσαι ικανοποιημένος με το σήμα θα έχει διαδικασία να αποχωρήσεις ατελώς

Διαβάζοντας το συμβόλαιο και όλους τους όρους, πουθενά δεν αναφέρεται η συγκεκριμένη εταιρεία και οι υποχρεώσεις της Vodafone είναι προς εμένα. Ούτε περνάει το νούμερό μου σε αυτούς. Παραμένω κύριος εγώ. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, prototypegr said:

Διαβάζοντας το συμβόλαιο και όλους τους όρους, πουθενά δεν αναφέρεται η συγκεκριμένη εταιρεία και οι υποχρεώσεις της Vodafone είναι προς εμένα. Ούτε περνάει το νούμερό μου σε αυτούς. Παραμένω κύριος εγώ. 

Αυτό που λέω έχει ειπωθεί και από άλλους. Προσοχή μεγάλη

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση παιδιά γρήγορη. 

Η αίτηση φορητότητας, σε άλλο πάροχο, πως ολοκληρώνεται; με την ολοκλήρωση παραγγελίας παραλαβής μέσα μέσα από το site του παροχου ? 

Edited by rebelos2019
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, rebelos2019 said:

Μία ερώτηση παιδιά γρήγορη. 

Η αίτηση φορητότητας, σε άλλο πάροχο, πως ολοκληρώνεται; με την ολοκλήρωση παραγγελίας παραλαβής μέσα μέσα από το site του παροχου ? 

Παίρνεις την κάρτα, προωθούνται τα δικαιολογητικά στον νέο και παλιό πάροχο και σε 2-3 εργάσιμες, εφόσον δεν αλλάξεις γνώμη, χάνεται το σήμα από τον παλιό και βάζεις την νέα σιμ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...