Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

58 minutes ago, Gv2008 said:

Ποιος δήμαρχος; ο καινούργιος ή ο απερχόμενος; Όσο για το δίκτυο θα έπρεπε να έχει ήδη βελτιωθεί 

Ο Χάρης Δούκας.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Gv2008 said:

Ποιος δήμαρχος; ο καινούργιος ή ο απερχόμενος; Όσο για το δίκτυο θα έπρεπε να έχει ήδη βελτιωθεί 

 

38 minutes ago, Chrischal1908 said:

Ο Χάρης Δούκας.

Ο οποίος είναι σε σχέση έχω ακούσει με μια κοπέλα από την Θήβα. Δούκα οπωσδήποτε δώσε 1 Gbps στην πόλη 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, aektzhs 1 said:

 

Ο οποίος είναι σε σχέση έχω ακούσει με μια κοπέλα από την Θήβα. Δούκα οπωσδήποτε δώσε 1 Gbps στην πόλη 

Τώρα που είπες για το 1 GBPS σε κάποιες γειτονιές της Αθήνας εδώ και χρόνια η nova έχει το έργο FTTH ανοιχτό ακόμα. Κάπου είχα ακούσει ότι η παλιά διοίκηση του Μπακογιάννη δεν άφηνε να προχωρήσει το έργο. Αν αυτό ισχύει, εύχομαι ο Δούκας να επιτρέψει τη συνέχιση των έργων. Η Θήβα μέσα στα επόμενα χρόνια θα έχει FTTH σίγουρα 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Gv2008 said:

Τώρα που είπες για το 1 GBPS σε κάποιες γειτονιές της Αθήνας εδώ και χρόνια η nova έχει το έργο FTTH ανοιχτό ακόμα. Κάπου είχα ακούσει ότι η παλιά διοίκηση του Μπακογιάννη δεν άφηνε να προχωρήσει το έργο. Αν αυτό ισχύει, εύχομαι ο Δούκας να επιτρέψει τη συνέχιση των έργων. Η Θήβα μέσα στα επόμενα χρόνια θα έχει FTTH σίγουρα 

Και τώρα έχουμε,αλλά θέλει ακόμα FTTH

Link to comment
Share on other sites

Ναι το γνωρίζω έχετε μιλήσει μαζί τους; 

Το έχουν δεχτεί; 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Antonio21 said:

Ναι το γνωρίζω έχετε μιλήσει μαζί τους; 

Το έχουν δεχτεί; 

Όχι δεν έχω μιλήσει, και το αν το έχουν δεχτεί δεν υπάρχει καν ως επιλογή τους, είναι υποχρέωση τους να το δεχτούν είτε τους αρέσει είτε όχι. Ας μην έκαναν τις αυξήσεις και τις ανακοινώσεις.

Φίλε μου μήπως γνωρίζεις κάτι για τις ερωτήσεις που έκανα χθες, ή κάποιος άλλος φίλος αν γνωρίζει.

Edited by terkos2

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά για μετατροπή cu σε unlimited μέχρι την Πέμπτη που πήρα τηλ ισχύει ακόμα. 

Βέβαια εγώ ψάχνω το Red 10 σε καλή τιμή. 

Χωρίς να είμαι σίγουρος, εάν φύγεις λόγο αυξήσεων πας για άλλη εταιρία Όχι για μετατροπή σε CU εκεί ίσως ζητήσουν και 30 ευρώ. 

Δεν ρωτάς μια στο chat της vodafone να μάθουμε τι ισχύει. 

Εχω και εγώ το business unlimited θεωρητικά μπορώ να φύγω χώρος κόστος αλλά να πάμε που;;; 

Πιο φθηνά 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πλήρωσα τον πρώτο μου λογαριασμό στη VF και ένα έχω να πω, τόσα updates έχουν κάνει στην εφαρμογή για 2 step vefication (δακτυλικό ΚΑΙ otp sms) και δεν μπορούν να έχουν την επιλογή να πληρώσεις αυτόματα το λογαριασμό σου όπως στην COSMOTE ??? 

Μπαίνεις δλδ στην εφαρμογή, πατάς πάνω στο ποσό πληρωμής του λογαριασμού ΣΟΥ και πρέπει να βάλεις και τον αριθμό σου ξανά ΚΑΙ το ποσό πληρωμής??? Και χωρίς δωρό online ανανεωσης όπως η COSMOTE?? 

μάλλον ο υπεύθυνος χρησιμοποιεί το Sharp με το Vodafone Live που είχα το 2005 και πληρωνει μόνο σε καταστημα .. 

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, ParafronGR said:

Μπαίνεις δλδ στην εφαρμογή, πατάς πάνω στο ποσό πληρωμής του λογαριασμού ΣΟΥ και πρέπει να βάλεις και τον αριθμό σου ξανά ΚΑΙ το ποσό πληρωμής??? Και χωρίς δωρό online ανανεωσης όπως η COSMOTE?? 

Αν έχεις συνδεθεί με κωδικούς, τα έχει όλα αυτόματα συμπληρωμένα. Αν θέλεις να αλλάξεις ποσό πατάς το πλήκτρο και διαλέγεις όλο, ληξιπρόθεσμο ή άλλο ποσό 

IMG_2891.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, paanos said:

Αν έχεις συνδεθεί με κωδικούς, τα έχει όλα αυτόματα συμπληρωμένα. Αν θέλεις να αλλάξεις ποσό πατάς το πλήκτρο και διαλέγεις όλο, ληξιπρόθεσμο ή άλλο ποσό 

IMG_2891.png

Όχι στο android. Έχω συνδεθεί με κωδικούς, πατάω το ποσό του λογαριασμού και μου ανοίξει σελίδα στο chrome που βάζεις αριθμό ή μητρώο συνδρομητή και μετά βλέπεις το παρακάτω. 

Επισης, δεν ξέρω αν είναι θέμα συντήρησης σήμερα, αλλά έχω πληρώσει από τις 3.30 τα ξημερώματα και ακόμα φαίνεται πόσο πληρωμής στην εφαρμογή. 

Screenshot_20231203-092752.png

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Just now, ParafronGR said:

Όχι στο android. Έχω συνδεθεί με κωδικούς, πατάω το ποσό του λογαριασμού και μου ανοίξει σελίδα στο chrome που βάζεις αριθμό ή μητρώο συνδρομητή και μετά βλέπεις το παρακάτω. 

Επισης, δεν ξέρω αν είναι θέμα συντήρησης σήμερα, αλλά έχω πληρώσει από τις 3.30 τα ξημερώματα και ακόμα φαίνεται πόσο πληρωμής στην εφαρμογή. 

Screenshot_20231203-092752.png

Γίνονται εργασίες αναβάθμισης μέχρι τις 12

Link to comment
Share on other sites

On 1/12/2023 at 5:53 ΜΜ, belial said:

Έχω συμβόλαιο σταθερής 100mbps tv full και παρατηρώ ότι ενώ προσπαθώ να απενεργοποιήσω το ebill από το app λόγω της κατάργησης της έκπτωσης του 1€.  Αυτό ενεργοποιείται από μόνο του την επόμενη μεθεπόμενη φορά που το ελέγχω.  Έχει κανείς άλλο το ίδιο πρόβλημα;

Το ίδιο μου κάνει και Εμένα. Το ξεκλικαρω και μετά όταν μπω ξανά είναι τικαρισμενο

Αλλά εγώ είμαι νέος συνδρομητης. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό 

Link to comment
Share on other sites

Όχι στο android. Έχω συνδεθεί με κωδικούς, πατάω το ποσό του λογαριασμού και μου ανοίξει σελίδα στο chrome που βάζεις αριθμό ή μητρώο συνδρομητή και μετά βλέπεις το παρακάτω. 
Επισης, δεν ξέρω αν είναι θέμα συντήρησης σήμερα, αλλά έχω πληρώσει από τις 3.30 τα ξημερώματα και ακόμα φαίνεται πόσο πληρωμής στην εφαρμογή. 
Screenshot_20231203-092752.thumb.png.bb6eb59bb1a29530f65b6f5ea0f8afd2.png
Και ακόμα έτσι θα φαίνεται το υπόλοιπο σου ως το τέλος του μήνα.
Ο σούπερ φοβερός προγραμματιστής θέλει να πατήσεις στην εξόφληση, να πληκτρολογείτε το κινητό σας και μετά να επιλέξεις μάθε το υπόλοιπο της οφειλής σουενημέρωση και αφού λάβεις τον κωδικό ασφαλείας Ω του θαύματος βλέπεις ότι δεν χρωστάς....
Είναι τοοοοσο δύσκολο να ενημερωθεί αυτόματα το υπόλοιπο όπως στα app των άλλων δύο παρόχων!
Και όχι , δεν έχει καμία σχέση με τις αναβαθμίσεις αυτό, είναι γνωστό bug που απλά δεν ασχολούνται με την επίλυση του

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, sgatzo said:

Και ακόμα έτσι θα φαίνεται το υπόλοιπο σου ως το τέλος του μήνα.
Ο σούπερ φοβερός προγραμματιστής θέλει να πατήσεις στην εξόφληση, να πληκτρολογείτε το κινητό σας και μετά να επιλέξεις μάθε το υπόλοιπο της οφειλής σουενημέρωση και αφού λάβεις τον κωδικό ασφαλείας Ω του θαύματος βλέπεις ότι δεν χρωστάς....
Είναι τοοοοσο δύσκολο να ενημερωθεί αυτόματα το υπόλοιπο όπως στα app των άλλων δύο παρόχων!
Και όχι , δεν έχει καμία σχέση με τις αναβαθμίσεις αυτό, είναι γνωστό bug που απλά δεν ασχολούνται με την επίλυση του

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σε εμένα αυτόματα το εμφανίζει το ποσό. Είναι δηλαδή προ συμπληρωμένο, μόνο το email ζητάει να βάλεις κάθε φορά. Η τραπεζική κάρτα είναι ήδη αποθηκευμένη οπότε μόνο το "πληρωμή" πατάς και τελειώνει η υπόθεση. Όλα αυτά σε android και μέσα από την εφαρμογή τους χωρίς να σε πετάει σε browser.

Edited by EllinikoNisi
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, EllinikoNisi said:

Σε εμένα αυτόματα το εμφανίζει το ποσό. Είναι δηλαδή προ συμπληρωμένο, μόνο το email ζητάει να βάλεις κάθε φορά. Η τραπεζική κάρτα είναι ήδη αποθηκευμένη οπότε μόνο το "πληρωμή" πατάς και τελειώνει η υπόθεση. Όλα αυτά σε android και μέσα από την εφαρμογή τους χωρίς να σε πετάει σε browser.

Και σε εμένα το ίδιο συμβαίνει 

Link to comment
Share on other sites

Έκανα συμβολαίο κινητής με όλα απεριόριστα και μια έξτρα sim.
Σε αυτή την sim έχω πρόβλημα με το να συνδεθώ στο ίντερνετ. Ενώ την βρίσκει κανονικά ως Vodafone, όταν την επιλέγω για δεδομένα δεν λειτουργεί.
Τι μπορεί να φταίει; Θέλει κάποια ενεργοποίηση;

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετατροπή CU και φορητότητας Συμβολαίου COSMOTE στην Vodafone

1. Vodafone RED 5GB (10,52€) & Δώρο 5GB

2. Vodafone RED 3GB (9,22€) [CU νούμερο - Το έχω αποκλειστικά σε Watch] 

* Διπλασιασμός παροχών στα GB αφού είναι στα ίδια στοιχεία

Στην COSMOTE με Gigamax 20GB L 35€ + κάρτα στο CU 

49 minutes ago, sgatzo said:

Και ακόμα έτσι θα φαίνεται το υπόλοιπο σου ως το τέλος του μήνα.
Ο σούπερ φοβερός προγραμματιστής θέλει να πατήσεις στην εξόφληση, να πληκτρολογείτε το κινητό σας και μετά να επιλέξεις μάθε το υπόλοιπο της οφειλής σουενημέρωση και αφού λάβεις τον κωδικό ασφαλείας Ω του θαύματος βλέπεις ότι δεν χρωστάς....
Είναι τοοοοσο δύσκολο να ενημερωθεί αυτόματα το υπόλοιπο όπως στα app των άλλων δύο παρόχων!
Και όχι , δεν έχει καμία σχέση με τις αναβαθμίσεις αυτό, είναι γνωστό bug που απλά δεν ασχολούνται με την επίλυση του

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Προσπαθώ να πληρώσω τον λογαριασμό που εκδόθηκε για την μια σύνδεση μέσω τράπεζας αλλά μου εμφανίζει λάνθασμένος κωδικός συνδρομητή/κωδικός πληρωμή ενώ συμπληρώνω τον αριθμό μητρώου που εμφανίζεται μέσα από το myVodafone. Έχει καποιος άλλος παρόμοιο πρόβλημα;

Edited by user.
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, EllinikoNisi said:

Σε εμένα αυτόματα το εμφανίζει το ποσό. Είναι δηλαδή προ συμπληρωμένο, μόνο το email ζητάει να βάλεις κάθε φορά. Η τραπεζική κάρτα είναι ήδη αποθηκευμένη οπότε μόνο το "πληρωμή" πατάς και τελειώνει η υπόθεση. Όλα αυτά σε android και μέσα από την εφαρμογή τους χωρίς να σε πετάει σε browser.

Αυτό είναι το ενδεδειγμένο. 
Στο site σε πάει όταν έχεις συνδεθεί με γρήγορη σύνδεση. Με κωδικούς η πληρωμή γίνεται μέσα στην εφαρμογή και έχει επιλογή και για Google pay 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, ffc said:

Έκανα συμβολαίο κινητής με όλα απεριόριστα και μια έξτρα sim.
Σε αυτή την sim έχω πρόβλημα με το να συνδεθώ στο ίντερνετ. Ενώ την βρίσκει κανονικά ως Vodafone, όταν την επιλέγω για δεδομένα δεν λειτουργεί.
Τι μπορεί να φταίει; Θέλει κάποια ενεργοποίηση;

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Πρέπει να αλλάξατε το apn στις ρυθμίσεις. 

Θα βάλετε σκέτο internet όπως στην φωτογραφία την δεύτερη σειρά. 

Apn internet 

Screenshot_20231203_192043.jpg

Edited by Antonio21
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να αλλάξατε το apn στις ρυθμίσεις. 
Θα βάλετε σκέτο internet όπως στην φωτογραφία την δεύτερη σειρά. 
Apn internet 
Screenshot_20231203_192043.thumb.jpg.6a2b3feac83d0c71ff320e850b0feb95.jpg
Μίλησα με την τεχνική υποστήριξη αλλά επειδή δεν είχα την συσκευή που έχει την σιμ μαζί μου ,είπαν θα κάνουν μια ρύθμιση αυτοί και ότι θα πρέπει να κάνω μια επανεκκίνηση. Προφανώς άλλαξαν το. apn. Θα το δω σε λίγο όταν επιστρέψω.
Ευχαριστώ για την απάντηση.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, paanos said:

Αυτό είναι το ενδεδειγμένο. 
Στο site σε πάει όταν έχεις συνδεθεί με γρήγορη σύνδεση. Με κωδικούς η πληρωμή γίνεται μέσα στην εφαρμογή και έχει επιλογή και για Google pay 

Δηλαδή πρέπει να βάλεις κάρτα αποθηκευμένη για να στο κάνει αυτό; 

Εμένα πάντως με username & password μου κάνει αυτό 

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Μόλις επικοινώνησα με 1399 και πήρα το οκ είτε να κάνω μετατροπή σε κάρτα του αριθμού αζημίως είτε να τη μεταφέρω σε άλλο πάροχο χωρίς καμία χρέωση δυνάμει των αλλαγών στη χρέωση τηλεφωνητή και Vodafone πας παντού.
Αυτή την στιγμή είμαι στο unlimited business ultra. Ούτε καν συζήτηση δεν έκαναν και απλά πήρα το οκ, ομολογώ ότι προφανώς δεν καίγονται για να κρατήσουν πελάτες όπως φαίνεται...

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...