Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η κάλυψη σε 4G δεν έχει να κάνει. Και 4G συσκευή να έχεις κατά την κλήση γυρνάει σε 3G ή 2G αυτόματα. Πιθανώς το πρόβλημα να είναι το 3G και να υπάρξει βελτίωση αν κλειδώσει σε 2G.
Link to comment
Share on other sites

1 GB κάθε ΣΚ μέχρι τις 16/07 από 11 το πρωί μέχρι 18 το απόγευμα. Στείλτε Ν στο 1339

 

http://www.vodafone.gr/portal/summer-is-on

 

 

 

Εχουν ξεφύγει ...με την κακή έννοια !!!

Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

Η κάλυψη σε 4G δεν έχει να κάνει. Και 4G συσκευή να έχεις κατά την κλήση γυρνάει σε 3G ή 2G αυτόματα. Πιθανώς το πρόβλημα να είναι το 3G και να υπάρξει βελτίωση αν κλειδώσει σε 2G.

 

 

Ζήτησε την υπηρεσία φουλ σήμα , ειναι η συσκευή που συνδέεται με το ρουτερ και ενισχυεί το σήμα μεσα στο χώρο

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Και στέλνοντας Α στο 1339, τις ίδιες μέρες και ώρες με τα gb, απεριόριστη ομιλία.

Στο συμβόλαιο του πατέρα μου δεν ενεργοποιείται, λαμβάνει απαντητικό SMS που του λέει να καλέσει το 13830. Πώς μπορούμε να μιλήσουμε με την εξυπηρέτηση δωρεάν; Μάλλον πρέπει να πάρουμε στο σταθερό τις εργάσιμες ώρες;

edit:

Επικοινώνησα μέσω live chat από την εφαρμογή και μου το φτιάξανε σε λίγα λεπτά!

Edited by tseapis
Link to comment
Share on other sites

παιδια καποια updata με νεες τιμες εχουμε?

 

το vodafone family red 1 με δδυο γραμμες το εχει κανεις και σε τι τιμη?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,εχω μια προσφορα για τη βοντα σε σταθερο κ δινουν δωρο εκπτωσεις με κουπονια σε σουπερ μαρκετ...αξιζουν?
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Στο συμβόλαιο του πατέρα μου δεν ενεργοποιείται, λαμβάνει απαντητικό SMS που του λέει να καλέσει το 13830. Πώς μπορούμε να μιλήσουμε με την εξυπηρέτηση δωρεάν; Μάλλον πρέπει να πάρουμε στο σταθερό τις εργάσιμες ώρες;

edit:

Επικοινώνησα μέσω live chat από την εφαρμογή και μου το φτιάξανε σε λίγα λεπτά!

 

Ωραία, μια χαρά λοιπόν.

Σε επαγγελματικό συμβόλαιο και σε επαγγελματικό καρτοσυμβολαιο ενεργοποιήθηκε χωρίς επιπλέον επικοινωνία.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καποια updata με νεες τιμες εχουμε?

 

το vodafone family red 1 με δδυο γραμμες το εχει κανεις και σε τι τιμη?

 

Ρώτησα εγώ, αφού προσπάθησα να επικοινωνήσω μαζί τους 5-6 φορές για να πάω τα 2 νούμερα που έχω σε τέτοιο πρόγραμμα (έχω 1 Red1 και ένα Προς όλους 400 + έξτρα sim για tablet). Τα συμβόλαιά μου λήγουν το Γενάρη (ήταν 24μηνα....ο βλάκας εγώ φταίω).

Μου είπε ότι δεν έχει βγάλει κάτι το σύστημα και τώρα αν κάνω αλλαγή στο family red 1, θα μου το δώσουν στην ονομαστική τιμή.

 

Οπότε υπολογίζοντας και όλες τις ενδιάμεσες αυξήσεις που έχουν προκύψει τα τελευταία χρόνια, αν περιμένουν συμφωνία με κάτω από 60% έκπτωση στο Γενάρη είναι γελασμένοι. Καρτοκινητά και τέλος (αφού και το πρόβλημα του roaming φαίνεται να λύθηκε γιατί με ενδιέφερε πολύ).

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα εγώ, αφού προσπάθησα να επικοινωνήσω μαζί τους 5-6 φορές για να πάω τα 2 νούμερα που έχω σε τέτοιο πρόγραμμα (έχω 1 Red1 και ένα Προς όλους 400 + έξτρα sim για tablet). Τα συμβόλαιά μου λήγουν το Γενάρη (ήταν 24μηνα....ο βλάκας εγώ φταίω).

Μου είπε ότι δεν έχει βγάλει κάτι το σύστημα και τώρα αν κάνω αλλαγή στο family red 1, θα μου το δώσουν στην ονομαστική τιμή.

 

Οπότε υπολογίζοντας και όλες τις ενδιάμεσες αυξήσεις που έχουν προκύψει τα τελευταία χρόνια, αν περιμένουν συμφωνία με κάτω από 60% έκπτωση στο Γενάρη είναι γελασμένοι. Καρτοκινητά και τέλος (αφού και το πρόβλημα του roaming φαίνεται να λύθηκε γιατί με ενδιέφερε πολύ).

 

χαχα εχω ακριβως τα ιδια προγραμματα και γω και σκεφτομουν να τους πως 60% κατω το family red 1 (απο το συνολικο με ολους τους φορους μεσα) αλλιως καρτα.

Link to comment
Share on other sites

χαχα εχω ακριβως τα ιδια προγραμματα και γω και σκεφτομουν να τους πως 60% κατω το family red 1 (απο το συνολικο με ολους τους φορους μεσα) αλλιως καρτα.

Ακριβώς αυτό θα τους πω κι εγώ. Αλλιώς κατροκινητά (σε άλλη εταιρεία για πιο γρήγορα).

Αν δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα με εξωτερικό, τότε πέφτει το κόστος μου πάνω από 50%

Link to comment
Share on other sites

SUMMER IS ON

1GB δωρεάν κάθε Σάββατο & κάθε Κυριακή

μέχρι τις 16/7 από τις 11:00 έως τις 18:00

Στείλε Ν στο 1339

Η προσφορά ισχύει για συνδρομητές συμβολαίου και καρτοπρογράμματος, Ιδιώτες & Επαγγελματίες.

Διευκρινίσεις

 

Μέσω της προσφοράς, o συνδρομητής Συμβολαίου & Καρτοπρογράμματος Vodafone ενεργοποιεί πακέτο Mobile Internet 1GB για δωρεάν χρήση Internet, 1GB κάθε Σάββατο & 1GB κάθε Κυριακή, 11.00 π.μ – 18.00μ.μ για πέντε (5) συνεχόμενα Σαββατοκύριακα από 17/6 έως και 16/7

Η προσφορά ισχύει για τους συνδρομητές Συμβολαίου & Καρτοπρογράμματος, Ιδιώτες & Επαγγελματίες & για ενεργοποιήσεις στο χρονικό διάστημα από 16 Ιουνίου 2017 έως και 16 Ιουλίου 2017 και ώρα 17:59.

Η προσφορά ενεργοποιείται με αποστολή δωρεάν SMS της λέξης “Ν” στο 1339 για όλους τους συνδρομητές Συμβολαίου & Καρτοπρογράμματος, Ιδιώτες & Επαγγελματίες

Επιτρέπεται μόνο μία ενεργοποίηση της προσφοράς ανά συνδρομητή και η χρήση ισχύει για όλα τα Σαββατοκύριακα

Από τη στιγμή της ενεργοποίησης και για όλη τη διάρκεια της προσφοράς, προτεραιότητα στην κατανάλωση έχουν τα MB’s που παρέχονται από την προσφορά έναντι των ενσωματωμένων ΜΒ ή πακέτο στο βασικό πρόγραμμα χρήσης

Για τους συνδρομητές συμβολαίου η χρήση της προσφοράς δεν είναι επιτρεπτή στις χώρες της Ευρωπαϊκής Ένωσης και εκτός Ευρωπαϊκής Ένωσης

Μέσω της υπηρεσίας Vodafone Έλεγχος Χρήσης, οι συνδρομητές Συμβολαίου & Καρτοπρογράμματος, Ιδιώτες & Επαγγελματίες θα λάβουν ενημερωτικό SMS όταν φτάσουν στο 80% και 100% της κατανάλωσης του 1GB ανά ημέρα

http://www.vodafone.gr/portal/summer-is-on

Link to comment
Share on other sites

Οι πολύ large μπορείτε να ενεργοποιήσετε έξτρα πακέτο δεδομένων 5 €/ 200 MB και να πληρώσετε 50 ευρώ για το Σαββατοκύριακο έξτρα. Επί 4 βδομάδες, ήτοι 200 επιπλέον ευρώ, αφού η προσφορά είναι ποταπή.
Link to comment
Share on other sites

Οι πολύ large μπορείτε να ενεργοποιήσετε έξτρα πακέτο δεδομένων 5 €/ 200 MB και να πληρώσετε 50 ευρώ για το Σαββατοκύριακο έξτρα. Επί 4 βδομάδες, ήτοι 200 επιπλέον ευρώ, αφού η προσφορά είναι ποταπή.

Χε χε χε :p και την ίδια ώρα η Vodafone UK δίνει με 25 στερλίνες 28+ ευρώ 25GB απεριόριστη ομιλία και SMS σε όλοι την Ευρώπη...

 

Κάτι τέτοια βλέπω και λέω η εταιρείες. μας δουλεύουν κανονικά εδώ στο ελλαντα για κάτι αντίστοιχο με το παραπάνω θα ήθελες 250 € στην Vodafone - panafon GR :p

 

 

Και εάν θα ήταν ίδιο και όχι πετσοκομενο!

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έκανα καταγγελία σύμβασης με αφορμή την αύξηση των mms τον Μάιο! Μου ζήτησαν 500€ για τις εκπτώσεις παγίων και εννοείται έκανα καταγγελία στην εεττ και η απάντηση της βοντα είναι ότι δεν είμαι στις ημερομηνίες με βάση την ανακοίνωση. Δεν μετράει η ανακοίνωση στον λογαριασμό? Με βάση τη ανακοίνωση στον λογαριασμό είμαι μέσα στις ημερομηνίες.... Τι κάνω από δω και πέρα? Καλά τα 500 δεν τα δίνω ούτε για αστείο προτιμώ να πάω σε δικαστήριο!
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε να έρθεις σε διάλογο μαζί τους, με τα κεντρικά. Δεν είναι δραχμοφονιάδες όπως αρκετοί νομίζουν. Θα στα κόψουν σίγουρα τα 500€.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έκανα καταγγελία σύμβασης με αφορμή την αύξηση των mms τον Μάιο! Μου ζήτησαν 500€ για τις εκπτώσεις παγίων και εννοείται έκανα καταγγελία στην εεττ και η απάντηση της βοντα είναι ότι δεν είμαι στις ημερομηνίες με βάση την ανακοίνωση. Δεν μετράει η ανακοίνωση στον λογαριασμό? Με βάση τη ανακοίνωση στον λογαριασμό είμαι μέσα στις ημερομηνίες.... Τι κάνω από δω και πέρα? Καλά τα 500 δεν τα δίνω ούτε για αστείο προτιμώ να πάω σε δικαστήριο!

 

Μεχρι να κανεις την καταγγελια ειχες καρπωθει εκπτωσεις από παγια και ποσα χρηματα ?

 

Απο Φεβρουαριο μεχρι τωρα εχω 758 κερδος απο εκπτωση παγιων.

3red1 στα 65 ευρω τελικη ολα μαζι

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

2 red 1 εκ των οποίων το ένα ανενεργό μιας και ο σύζυγος χρησιμοποιεί εταιρικό και 3 χρόνια το πληρώνω άδικα και πότε λογαριασμό κατω από 100€ και τα 2 βαρέθηκα να πληρώνω κερατιάτικα... Του; έχω δώσει άπειρα λεφτά έχω πληρώσει και λογαριασμό 3.200! Λόγο του ότι ο σύζυγος είναι καπετάνιος! Ε τέλος πήγα στην wind και πληρωνω 45€ για 2 συνδέσεις! Με 10gb Internet στην κάθε μία!
Link to comment
Share on other sites

Χε χε χε :p και την ίδια ώρα η Vodafone UK δίνει με 25 στερλίνες 28+ ευρώ 25GB απεριόριστη ομιλία και SMS σε όλοι την Ευρώπη...

 

Κάτι τέτοια βλέπω και λέω η εταιρείες. μας δουλεύουν κανονικά εδώ στο ελλαντα για κάτι αντίστοιχο με το παραπάνω θα ήθελες 250 € στην Vodafone - panafon GR :p

 

 

Και εάν θα ήταν ίδιο και όχι πετσοκομενο!

Σωστό αλλά η Vodafone UK έχει σύμφωνα με δικα της στοιχεία αλλά και στοιχεία της ofcom (Βρετανική ΕΕΤΤ ) 19.5 εκατομμύρια πελάτες . Οι μισοί να είναι συμβόλαια ,λέω εγώ τώρα , εξηγεί πεντακάθαρα την αποκερματωση και τον καταμερισμό της κάθε επένδυσης ανά πελάτη άρα είναι φυσιολογικό να έχει τέτοιες παροχές στην τιμή που τις έχει. Η Vodafone GR τι πελατολόγιο έχει συγκριτικά ; Τι κόστος επενδύσεις (εδώ βάζουμε και το γεωγραφικό ανάγλυφο σαν παραγωντα) . Δεν λέω καλό το καρτέλ που υπάρχει εδώ, γιατί όντως υπάρχει , αλλά να συγκρίνουμε όμοια πράγματα .

 

Sent from my MediaPad X1 7.0 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σωστό αλλά η Vodafone UK έχει σύμφωνα με δικα της στοιχεία αλλά και στοιχεία της ofcom (Βρετανική ΕΕΤΤ ) 19.5 εκατομμύρια πελάτες . Οι μισοί να είναι συμβόλαια ,λέω εγώ τώρα , εξηγεί πεντακάθαρα την αποκερματωση και τον καταμερισμό της κάθε επένδυσης ανά πελάτη άρα είναι φυσιολογικό να έχει τέτοιες παροχές στην τιμή που τις έχει. Η Vodafone GR τι πελατολόγιο έχει συγκριτικά ; Τι κόστος επενδύσεις (εδώ βάζουμε και το γεωγραφικό ανάγλυφο σαν παραγωντα) . Δεν λέω καλό το καρτέλ που υπάρχει εδώ, γιατί όντως υπάρχει , αλλά να συγκρίνουμε όμοια πράγματα .

 

Sent from my MediaPad X1 7.0 using Tapatalk

Έχει 19.5 εκατομμύρια πελάτες γιατί έχει σωστές τιμές. Και προφανώς μεγαλύτερο πληθυσμο. Εδώ σε όλες της εταιρείες τα πάγια είναι στο Θεό. Για αυτό και είναι καρτοκινητα τα περισσότερα στο σύνολο το συνδέσεων.

 

Όσο για γεωγραφική κάλυψη εδώ. Και ότι τα εξόδα είναι πολλά στην χώρα μας . Θες να πεις ότι στην μεγάλη Βρετανία δεν έχουν έξοδα φυσικά και έχουν και μεγαλύτερο κόστος. Σε επενδύσεις.

 

Αν δεν βάλουν μυαλό όλες στην χώρα μας να δώσουν σωστά πάγια π. χ 30€ απεριόριστα όσο πάει και θα γίνονται πιο πολλά τα καρτοκινητα άρα και θα χάνουν και περισσότερο

 

Πως μπορούν άλλες χώρες και εμείς όχι αντίστοιχα παράδειγματα με την Αγγλία υπάρχουν σε Ιταλία Σουηδία Ρωσία απλά εδώ νομίζουν ότι είναι παχιές οι αγελάδες ακόμα και ότι έχουν γάλα... Έλα όμως που το γάλα μας τελείωσε ( κατάλαβες τι θέλω να πω)

 

 

Όσο η τιμές θα είναι στο Θεό θα μειώνονται τα συμβόλαια δεν έχει ο κόσμος λεφτά το ξέρουμε όλοι αυτό!

 

 

Άρα το αποτέλεσμα που θα έχει όλο αυτό το ξέρουν και φταίνε οι εταιρείες και μόνο...

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Έχει 19.5 εκατομμύρια πελάτες γιατί έχει σωστές τιμές. Και προφανώς μεγαλύτερο πληθυσμο. Εδώ σε όλες της εταιρείες τα πάγια είναι στο Θεό. Για αυτό και είναι καρτοκινητα τα περισσότερα στο σύνολο το συνδέσεων.

 

Όσο για γεωγραφική κάλυψη εδώ. Και ότι τα εξόδα είναι πολλά στην χώρα μας . Θες να πεις ότι στην μεγάλη Βρετανία δεν έχουν έξοδα φυσικά και έχουν και μεγαλύτερο κόστος. Σε επενδύσεις.

 

Αν δεν βάλουν μυαλό όλες στην χώρα μας να δώσουν σωστά πάγια π. χ 30€ απεριόριστα όσο πάει και θα γίνονται πιο πολλά τα καρτοκινητα άρα και θα χάνουν και περισσότερο

 

Πως μπορούν άλλες χώρες και εμείς όχι αντίστοιχα παράδειγματα με την Αγγλία υπάρχουν σε Ιταλία Σουηδία Ρωσία απλά εδώ νομίζουν ότι είναι παχιές οι αγελάδες ακόμα και ότι έχουν γάλα... Έλα όμως που το γάλα μας τελείωσε ( κατάλαβες τι θέλω να πω)

 

 

Όσο η τιμές θα είναι στο Θεό θα μειώνονται τα συμβόλαια δεν έχει ο κόσμος λεφτά το ξέρουμε όλοι αυτό!

 

 

Άρα το αποτέλεσμα που θα έχει όλο αυτό το ξέρουν και φταίνε οι εταιρείες και μόνο...

Και πάλι μιλάς για χώρες που έχουν ένα ανώτερο πληθυσμιακο δυναμικό τοσο σε αριθμούς όσο και σε γνώση (περισσότερο τεχνολογικά εξικοιωμενοι , εξαιρώντας βέβαια κάπως την Ρωσία αλλά και εκει είναι αχανής η χώρα οπότε και πάλι η αγορά είναι όπως και να το κάνεις μεγαλύτερη και πιο ώριμη απο την δική σου )

 

Στην Ελλάδα θα έπεφταν τιμες μόνο εάν είχαμε σωστότερο ελεγκτικό μηχανισμό σε αυτές αλλά και ικανό δυναμικό .

Τα καρτοκινητα είναι μια λυση που συμφέρουν ακόμα αλλά με βάση τις συνθήκες είδες οτι έχουν αγριεψει τα πράγματα και εκει καθώς η πίτα της καρτοκινητης έχει αρχίσει να πιέζει αυτή των συνδέσεων. Να σου θυμίσω μια φορητότητα πλέον στοιχίζει 25 με 30 ευρώ αναλογα την εταιρία(εδώ δεν βάζω τα λιγότερο δημοφιλή κανάλια όπως να το κανεις τηλεφωνικά κλπ ο Έλληνας απευθύνεται κατά κύριο λόγο στο καταστημα) Να σου θυμίσω ότι μέχρι πρότινος υπήρχαν πακέτα με 5 ευρώ αλλά και σε πιο φθηνη καρτοκινητη πακέτα με 2 και 3 ευρώ ....

Πλέον στον κλίμα που επικρατεί όλα μετράνε.

Και προφανώς η πίεση για εξέλιξη (δίκτυα 4g+ , και μετέπειτα 5 g ) αλλά και τι δυναμικό που έχεις πελατιακα , δεν σε βοηθούν . Άρα πακέτα απεριόριστα με 30 ευρώ δεν θα δούμε , τουλάχιστον σύντομα . Ο αντίποδας σε όλα αυτά θα ήταν μια δοκιμή "ρύθμιση" οπου το πακέτο με 1500 λεπτά προς όλους θα ήταν καλό να έχει τιμή εκκίνησης τα 50 ή ακόμα καλύτερα τα 40 ευρώ και όχι τα 75 που έχει τώρα .

 

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

kinder έκπληξη από αυτόν τον μήνα στην πληρωμή λογαριασμού μέσω καρτών ή ebanking Alpha Bank....προμήθεια 0.30 ευρώ...!

Paypal λοιπόν...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...