Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μόλις γύρισα απο κατάστημα για δύο γραμμές μου δίνουν το RED1 33,41

kai το 700 προς όλους 27,21

 

πως σας φαίνονται...

 

 

Αν τα εχεις με πιο μεγαλη εκπτωση είναι πολλα .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που ανανέωσε πρόσφατα στην VODAFONE με το Red 1 και πάγιο κάτω από 24 eur?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που ανανέωσε πρόσφατα στην VODAFONE με το Red 1 και πάγιο κάτω από 24 eur?

 

Εγω με 18,56 αλλα τρεις γραμμες που από περυσι ειχα με 17,13

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εγω με 18,56 αλλα τρεις γραμμες που από περυσι ειχα με 17,13

 

Επειδή και εγώ έκανα διαπραγμάτευση χθες σε ένα κατάστημα για 2 νούμερα και τους είπα για πάγιο στα 24 και μου λέει αδύνατον!!

Του είπα ότι ξέρω άτομα με λιγότερα και μου είπε δεν υπάρχει περίπτωση να ανανέωσαν τώρα με λιγότερα. Αν έχεις κάποιον φέρε να μου το δείξεις. Επειδή μου την έσπασε θέλω να τον ξεφτιλίσω λίγο. Αν σου είναι εύκολο μπορείς να σκανάρεις των λογαριασμό σου, να σβήσεις τα δεδομένα σου, και να μου το στείλεις?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή και εγώ έκανα διαπραγμάτευση χθες σε ένα κατάστημα για 2 νούμερα και τους είπα για πάγιο στα 24 και μου λέει αδύνατον!!

Του είπα ότι ξέρω άτομα με λιγότερα και μου είπε δεν υπάρχει περίπτωση να ανανέωσαν τώρα με λιγότερα. Αν έχεις κάποιον φέρε να μου το δείξεις. Επειδή μου την έσπασε θέλω να τον ξεφτιλίσω λίγο. Αν σου είναι εύκολο μπορείς να σκανάρεις των λογαριασμό σου, να σβήσεις τα δεδομένα σου, και να μου το στείλεις?

 

Μαλακιες σου ειπαν.....Ο τελευταίος λογαριασμος που εχω είναι με 22 ευρω το ένα από 17 που ηταν με την αυξηση του 5ευρου αλλα ο επομενος θα είναι με 18,56 και θα μου πιστωσουν σε κάθε γραμμη 2,42 + ΦΠΑ

 

Αν θελεις αυτόν που εχω και το sms στειλε μου pm

 

Σου εστειλα pm

 

εδώ βαζω μονο το sms

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

μόλις γύρισα απο κατάστημα για δύο γραμμές μου δίνουν το RED1 33,41

kai το 700 προς όλους 27,21

 

πως σας φαίνονται...

 

Αρκετα πολλοι εχουν καταφερει να πετυχουν πολυ χαμηλοτερη τιμη

Link to comment
Share on other sites

red1 που ειχε 'αγοραστει' πριν εντεκα μηνες στα 26,95 ευρω,προ φορων-φπα..σημερα μου ηρθε..43.08!!!!!!

16,13ευρω παραπανω!!!..

Με μια γρηγορη ματια,εξαφανιστηκε δια μαγειας η εκπτωση -35% ενα μηνα πριν τελειωσει το συμβολαιο μου!!

Αυριο τηλεφωνο πρωι-πρωι!!:mad:

Link to comment
Share on other sites

red1 που ειχε 'αγοραστει' πριν εντεκα μηνες στα 26,95 ευρω,προ φορων-φπα..σημερα μου ηρθε..43.08!!!!!!

16,13ευρω παραπανω!!!..

Με μια γρηγορη ματια,εξαφανιστηκε δια μαγειας η εκπτωση -35% ενα μηνα πριν τελειωσει το συμβολαιο μου!!

Αυριο τηλεφωνο πρωι-πρωι!!:mad:

Δες την ημερομηνια που ειχες υπογραψει αν εχεις κρατησει τα χαρτια απο περυσι.

αν οντως σου χρωστουν ενα μηνα ακομα εκπτωσεις κυνηγά το

Link to comment
Share on other sites

Δες την ημερομηνια που ειχες υπογραψει αν εχεις κρατησει τα χαρτια απο περυσι.

αν οντως σου χρωστουν ενα μηνα ακομα εκπτωσεις κυνηγά το

 

Hταν ενας χρονος με εκπτωση με τηλεφωνικη συμφωνια,δεν υπαρχουν χαρτια.

Στο vodafone accound λεει καθαρα πως ληγει 9/10/14!!

Θα κοιταξω και τους αλλους λογαριασμους γιατι 3 φορες μου ηρθε οσο ειχαμε συμφωνησει!!.Ολες τις αλλες φορες ηταν απο 3 εως 7-8 ευρω επανω αλλα δεν εδινα μεγαλη σημασια(κακως)!!

Ετσι και αλλιως εκανα φορητοτητα στην cosmote με το plus65 στα 23.40 τελικη τιμη!!.Πεμπτη ερχονται οι καρτες,οποτε bye vodafone!!

Απορια..πρεπει να μηδενισει ο λογαριασμος στην voda για να ενεργοποιηθει στην cosmote η' εχω δικαιωμα να παω στον καινουργιο παροχο και να πληρωσω την voda τον επομενο μηνα?

Link to comment
Share on other sites

εχω Βοντα, τον αλλον μηνα κλεινω χρόνο και θα ηθελα να μεταπηδησω σε RED1 με καλη εκπτωση (κατω απο 30€).

Εντελως τυχαια με πηραν απο Κοσμο τηλ για προσφορα και εκανα μια αιτηση φορητοτητας τελικα..

Μολις με καλεσουν απο Βοντα τι προσφορα να πω οτι μου εδωσε η Κοσμο για να καταφερω να μου δωσουν αυτο που θελω;

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου δινουν το 400αρι 25 ευρω και το 700αρι 31

συμφερουν ?δε μιλαω πανω απο 200 λεπτα το μηνα

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου δινουν το 400αρι 25 ευρω και το 700αρι 31

συμφερουν ?δε μιλαω πανω απο 200 λεπτα το μηνα

 

εμενα το 400αρι 23.5 ευρω (ηταν προσφορα που ειχαν την Παρασκευη) και το 700αρι 33.6ε..

 

αλλα ας μου πει καποιος ποσο δινουν το αντιστοιχο του ΡΕΔ1 σε προσφορα απο την Κοσμο τωρα..

δηλαδη μιλαω για το COSMOTE PLUS 65 .. ποσο το δινουν σε προσφορα;;;;

Edited by MASTERX

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

Link to comment
Share on other sites

red1 που ειχε 'αγοραστει' πριν εντεκα μηνες στα 26,95 ευρω,προ φορων-φπα..σημερα μου ηρθε..43.08!!!!!!

16,13ευρω παραπανω!!!..

Με μια γρηγορη ματια,εξαφανιστηκε δια μαγειας η εκπτωση -35% ενα μηνα πριν τελειωσει το συμβολαιο μου!!

Αυριο τηλεφωνο πρωι-πρωι!!:mad:

Hταν ενας χρονος με εκπτωση με τηλεφωνικη συμφωνια,δεν υπαρχουν χαρτια.

Στο vodafone accound λεει καθαρα πως ληγει 9/10/14!!

Θα κοιταξω και τους αλλους λογαριασμους γιατι 3 φορες μου ηρθε οσο ειχαμε συμφωνησει!!.Ολες τις αλλες φορες ηταν απο 3 εως 7-8 ευρω επανω αλλα δεν εδινα μεγαλη σημασια(κακως)!!

Ετσι και αλλιως εκανα φορητοτητα στην cosmote με το plus65 στα 23.40 τελικη τιμη!!.Πεμπτη ερχονται οι καρτες,οποτε bye vodafone!!

Απορια..πρεπει να μηδενισει ο λογαριασμος στην voda για να ενεργοποιηθει στην cosmote η' εχω δικαιωμα να παω στον καινουργιο παροχο και να πληρωσω την voda τον επομενο μηνα?

ειδα κι εγω σημερα τον λογαριασμο μου και ηταν γυρω στα 5€ παραπανω απ'οσο περιμενα.

Γυρω στα 39€ ηταν μεχρι τον Αυγουστο για 2 γραμμες RED1, "τσίμπησε" αλλα 6€ (3+3) για την βλακεια με το internet 4sharing, και σημερα βλεπω αλλα 4,5 € επιπλεον :cool:

 

Καθησα να υπολογισω για ποιο λογο τα εβαλαν αυτα και τι εκαναν οι αθεοφοβοι;

το συμβολαιο ληγει 2-3 μερες μετα την ημερομηνια που μου εκαναν την προσφορα, οποτε για 3 μερες μου χρεωσαν ΟΛΟ το παγιο (χωρις την προνομιακη εκπτωση του 65%)

Γύφτοι... :down::down::down:

Link to comment
Share on other sites

ειδα κι εγω σημερα τον λογαριασμο μου και ηταν γυρω στα 5€ παραπανω απ'οσο περιμενα.

Γυρω στα 39€ ηταν μεχρι τον Αυγουστο για 2 γραμμες RED1, "τσίμπησε" αλλα 6€ (3+3) για την βλακεια με το internet 4sharing, και σημερα βλεπω αλλα 4,5 € επιπλεον :cool:

 

Καθησα να υπολογισω για ποιο λογο τα εβαλαν αυτα και τι εκαναν οι αθεοφοβοι;

το συμβολαιο ληγει 2-3 μερες μετα την ημερομηνια που μου εκαναν την προσφορα, οποτε για 3 μερες μου χρεωσαν ΟΛΟ το παγιο (χωρις την προνομιακη εκπτωση του 65%)

Γύφτοι... :down::down::down:

 

Μιλησα σημερα με voda,και προσπαθουσαν να με πεισουν πως ετσι ειναι,στον εντεκατο μηνα βγαινουν οι εκπτωσεις απο τον λογαριασμο!!

Τους ειπα πως εγω εκανα δωδεκαμηνο συμβολαιο και κανενας δεν μου ειπε κατι τετοιο!!

Οταν τους ειπα πως δεν το δεχομαι και πως δεν υπαρχει περιπτωση να τους πληρωσω τα παραπανω αφου αλλη ηταν η συμφωνια μας,εθεσε το θεμα στο 'αρμοδιο τμημα'? και ειπε πως θα με παρουν τηλεφωνο σε μια-δυο μερες!!

Ιδωμεν!!.

Link to comment
Share on other sites

δηλ εγω που εχω 18μηνο συμβολαιο η εκπτωσεις θα ισχυουν μεχρι τον 17ο μηνα; Edited by patrik
Link to comment
Share on other sites

δηλ εγω που εχω 18μηνο συμβολαιο η εκπτωσεις θα ισχυουν μεχρι τον 17ο μηνα;

 

Δεν νομιζω φιλε μου,πιστευω πως πετανε μια βλακεια και λενε αμα τσιμπησει καλως..του το πηρα πχ. το 20αρικο!.

Μολις εχω απαντηση απο voda θα ενημερωσω!

Link to comment
Share on other sites

Ετσι και αλλιως εκανα φορητοτητα στην cosmote με το plus65 στα 23.40 τελικη τιμη!!.Πεμπτη ερχονται οι καρτες,οποτε bye vodafone!!

Απορια..πρεπει να μηδενισει ο λογαριασμος στην voda για να ενεργοποιηθει στην cosmote η' εχω δικαιωμα να παω στον καινουργιο παροχο και να πληρωσω την voda τον επομενο μηνα?

 

Πες μου λιγο αν θελεις πως πετυχες το Plus65 στα 23.40; Φορητοτητα μεσω site Cosmote παω να κανω αλλα μου βγαζει τιμη 50ευρω...

Iphone 7 Plus 128gb - Samsung Galaxy S7 - Ipad air - Macbook Pro
Link to comment
Share on other sites

Πες μου λιγο αν θελεις πως πετυχες το Plus65 στα 23.40; Φορητοτητα μεσω site Cosmote παω να κανω αλλα μου βγαζει τιμη 50ευρω...

 

Δεν εκανα τιποτα,με πηρανε τηλεφωνο την προηγουμενη βδομαδα και μου εκαναν την προσφορα,εχε ομως στον νου σου οτι εχω σταθερο οτε,ισως γι αυτο ειναι σε αυτα τα λεφτα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εκανα τιποτα,με πηρανε τηλεφωνο την προηγουμενη βδομαδα και μου εκαναν την προσφορα,εχε ομως στον νου σου οτι εχω σταθερο οτε,ισως γι αυτο ειναι σε αυτα τα λεφτα.

 

Φορητοτητα εκανες μεσω καταστηματος η μεσω site της cosmote?

Iphone 7 Plus 128gb - Samsung Galaxy S7 - Ipad air - Macbook Pro
Link to comment
Share on other sites

Μεσω τηλεφωνου

 

Αν σου ειναι ευκολο γραψε μου το νουμερο τηελφωνου που μιλησες για να ξεκινησω και εγω φορητοτητα.Σ ευχαριστω

Iphone 7 Plus 128gb - Samsung Galaxy S7 - Ipad air - Macbook Pro
Link to comment
Share on other sites

Αν σου ειναι ευκολο γραψε μου το νουμερο τηελφωνου που μιλησες για να ξεκινησω και εγω φορητοτητα.Σ ευχαριστω

 

Το τηλεφωνο που μιλησα δεν μπορεις να το καλεσεις,δοκιμασα και εγω,ειναι μεσω δικτιου υπολογιστων

Link to comment
Share on other sites

Μιλησα σημερα με voda,και προσπαθουσαν να με πεισουν πως ετσι ειναι,στον εντεκατο μηνα βγαινουν οι εκπτωσεις απο τον λογαριασμο!!

Τους ειπα πως εγω εκανα δωδεκαμηνο συμβολαιο και κανενας δεν μου ειπε κατι τετοιο!!

Οταν τους ειπα πως δεν το δεχομαι και πως δεν υπαρχει περιπτωση να τους πληρωσω τα παραπανω αφου αλλη ηταν η συμφωνια μας,εθεσε το θεμα στο 'αρμοδιο τμημα'? και ειπε πως θα με παρουν τηλεφωνο σε μια-δυο μερες!!

Ιδωμεν!!.

 

Εμένα πριν από ενάμιση χρόνο μου είχαν βάλει την έκπτωση ένα μήνα μετά την έναρξη του συμβολαίου, οπότε η έκπτωση έληγε έναν μήνα μετά το συμβόλαιο :). Η πλάκα είναι ότι δε με άφηναν να κάνω φορητότητα παρότι είχε λήξει το συμβόλαιο, γιατί είχα ακόμα έναν μήνα έκπτωση!

Link to comment
Share on other sites

εχω Βοντα, τον αλλον μηνα κλεινω χρόνο και θα ηθελα να μεταπηδησω σε RED1 με καλη εκπτωση (κατω απο 30€).

Εντελως τυχαια με πηραν απο Κοσμο τηλ για προσφορα και εκανα μια αιτηση φορητοτητας τελικα..

Μολις με καλεσουν απο Βοντα τι προσφορα να πω οτι μου εδωσε η Κοσμο για να καταφερω να μου δωσουν αυτο που θελω;

 

για να σε παρουν τηλ και να σου δωσει προσφορα η εταιρεια σου, πρεπει να υπογραψεις τη φορητοτητα πρωτα;

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

Link to comment
Share on other sites

για να σε παρουν τηλ και να σου δωσει προσφορα η εταιρεια σου, πρεπει να υπογραψεις τη φορητοτητα πρωτα;

 

 

Ναι πρεπει να παραλαβεις sim και να υπογραψεις, σε περίπτωση αντιπροτασης στέλνεις φαξ ακύρωσης ( εφόσον την δεχτείς Βεβαια) .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...