Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι να πω κι εγώ που πληρώνω 57 € το red1;

 

Άκου τιμές και εγώ 41 ευρώ το ένα ρεντ1. Γι αυτό το καλοκαίρι καρτουλα και ας παρακαλανε

Γι αυτό γράφω και κάποιοι με βγάζουν τρελό, επειδή στάθηκαν τυχεροί κι έχουν ένα φτηνό πακέτο. Η πλειοψηφία πληρώνει ακριβά. Η cu δίνει φτηνά πακέτα (έχω γράψει σε προηγούμενο ποστ), αν δεν θέλετε να αλλάξετε εταιρεία, για διάφορους λόγους.

Επίσης, μέχρι τέλους εβδομάδας, ισχύει η προσφορά του f2g με 1000'προς όλους+1000ΜΒ/5€. Πάρτε το κι ας υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες "να παρακολουθείς στενά την αγορά και τις προσφορές" τι εννοείς; Βγαίνουν κάποιες προσφορές ανά περιόδους και ανακοινώνονται ή ό,τι μαθαίνουμε από άλλους χρήστες μέσω -καλή ώρα- forums;

 

Η προσφορα της vodafone για τα red σε τιμη ξεφτιλα ηταν διαθεσιμη για 3 εβδομαδες αλλα οπως μου ειπε φιλη που δουλευει σε καταστημα δεν το λεγανε σε ολους.Δεν καταλαβα γιατι ομως ...

Στην κοσμοτε ομως μου ειχαν πει οτι η αντιστοιχη προσφορα οταν εγινε ηταν για 3 μερες

Οσοι προλαβαν τον Κυριο ειδαν...

Μαλλον ο μονος τροπος να μαθαινει ο κοσμος για τις προσφορες αυτες ειναι η εργαζομενοι σε αναλογα καταστηματα να βγαζουν "Ντουντουκα" στο φορουμ αλλιως σκοταδι θα μας φαει :P

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορα της vodafone για τα red σε τιμη ξεφτιλα ηταν διαθεσιμη για 3 εβδομαδες αλλα οπως μου ειπε φιλη που δουλευει σε καταστημα δεν το λεγανε σε ολους.Δεν καταλαβα γιατι ομως ...

Στην κοσμοτε ομως μου ειχαν πει οτι η αντιστοιχη προσφορα οταν εγινε ηταν για 3 μερες

Οσοι προλαβαν τον Κυριο ειδαν...

 

Συμφωνία κυρίων. Όπως τώρα η wind δίνει μόνο στον δρόμο το f2g με την προσφορά 1000+1000ΜΒ, στην ζούλα. Και πρέπει εμείς να τρέχουμε να βρούμε ένα πακέτο.

Η βοντα κρατάει τα προσχήματα. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγω πληρωνω για 2 red 1 τελικο ποσο 35,12 και η εκπτωση 68% που εχω ισχυει επ΄αοριστον.Νομιζω οτι μπορεις να πετυχεις πολυ καλες τιμες και σε συμβολαια αρκει να παρακολουθεις στενα την αγορα και τις προσφορες.

 

Αυτό το επ αόριστον ξαναδες το γιατί είναι λίγο δύσκολο κι εγώ με τα 21,5 ευρώ ζήτησα το μεγαλύτερο χρονικά συμβόλαιο και μου είπαν 2 χρονιά δεν υπάρχει επ αόριστο ;)

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Σε σημερινη επικοινωνια με βοντα για αλλο λογο μου ειπαν πως αυτην την εποχη τρεχει για το red1 μαξιμουμ -35%. Εγω το πηρα τον περασμενο Ιουνιο με -55% δηλαδη 27,21. Στοχος ηταν να μην υπερβω τα 25 αλλα δεν τα καταφερα. Να δουμε σε 3 μηνες που ληγει τι επιλογες θα εχω ......
Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό γράφω και κάποιοι με βγάζουν τρελό, επειδή στάθηκαν τυχεροί κι έχουν ένα φτηνό πακέτο. Η πλειοψηφία πληρώνει ακριβά. Η cu δίνει φτηνά πακέτα (έχω γράψει σε προηγούμενο ποστ), αν δεν θέλετε να αλλάξετε εταιρεία, για διάφορους λόγους.

Επίσης, μέχρι τέλους εβδομάδας, ισχύει η προσφορά του f2g με 1000'προς όλους+1000ΜΒ/5€. Πάρτε το κι ας υπάρχει.

 

Πως μπορω να το πάρω; ισχύει για πάντα;

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να το πάρω; ισχύει για πάντα;

 

Με την ταυτότητα σε προσφορά στο δρόμο, σε σημεία πώλησης. Από ότι έχουν πει είναι χωρίς ημερομηνία λήξης. Δλδ ναι για πάντα είναι, αλλά αν βγει καλύτερο πακέτο, πάμε όλοι εκεί. Απλώς δεν ισχύει για φορητότητα, λόγω συμφωνίας κυρίων. Αλλά με το κόλπο που κάνουμε, δεν υπάρχει πρόβλημα και δεν χρειάζεται ούτε δικαρτο.

Link to comment
Share on other sites

Με την ταυτότητα σε προσφορά στο δρόμο, σε σημεία πώλησης. Από ότι έχουν πει είναι χωρίς ημερομηνία λήξης. Δλδ ναι για πάντα είναι, αλλά αν βγει καλύτερο πακέτο, πάμε όλοι εκεί. Απλώς δεν ισχύει για φορητότητα, λόγω συμφωνίας κυρίων. Αλλά με το κόλπο που κάνουμε, δεν υπάρχει πρόβλημα και δεν χρειάζεται ούτε δικαρτο.

 

Πρόλαβα και παρηγγειλα δύο από ένα φίλο μου που του το είχαν κάνει Μαζική προσφορά στην εργασία τους. Ελπίζω να τα πάρω γιατί είναι στα τελειώματα

Link to comment
Share on other sites

Πρόλαβα και παρηγγειλα δύο από ένα φίλο μου που του το είχαν κάνει Μαζική προσφορά στην εργασία τους. Ελπίζω να τα πάρω γιατί είναι στα τελειώματα

 

Επειδή εδώ είμαστε εκτός, μόλις παραλάβεις πήγαινε στο κατάλληλο τόπικ. Γιατί περίμενες την τελευταία στιγμή να το πάρεις?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να δώσει η Vodafone σε αναβάθμιση Dual SIM Κινητό; Σε κατάστημα μου έχουνε πει οτι δε τα δουλεύουνε. Δηλαδή κινητό με 2 sim δε παίρνεις με τίποτα απο βονταφον στην ανανέωση εταιρικου συμβολαίου ; Εναλλακτικά μπορώ να το αγοράσω εγω και να χρησιμοποιήσω την επιδότηση για έκπτωση παγίου ; Ισχύει αυτό ;
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το επ αόριστον ξαναδες το γιατί είναι λίγο δύσκολο κι εγώ με τα 21,5 ευρώ ζήτησα το μεγαλύτερο χρονικά συμβόλαιο και μου είπαν 2 χρονιά δεν υπάρχει επ αόριστο ;)

 

Καλα κανεις και το επισημαίνεις και σε ευχαριστω,αλλα επειδή ακριβως γνωριζω ότι το μεγιστο των συμβολαιων είναι 24 μηνες σου παραθετω την απαντηση της VODAFONE στο ερωτημα σου.

 

Το συμβόλαιό σας δεν λήγει το Σεπτέμβριο του 2015, αλλά στις 23/07/2014, καθώς η τελευταία ανανέωση που έγινε ήταν στις 23/07/2013 με 12μηνη διάρκεια. Μέχρι εκείνη την ημερομηνία δηλαδή δεν μπορείτε να αποσυνδεθείτε χωρίς χρέωση. Μετά την ημερομηνία αυτή συνεχίζετε με τους υπάρχοντες όρους, καθώς η έκπτωση που έχετε δεν έχει ημερομηνία λήξης, και όπως εξηγήσαμε η απενεργοποίησή της θα γίνει μόνο αν αλλάξετε πρόγραμμα ή κάνετε ανανέωση συμβολαίου με άλλους όρους. Επειδή ζητήσατε εσείς 24μηνη διάρκεια, και δεν υπάρχει άλλους είδους έκπτωση που να μας τη δίνει, οι συνάδερφοι σας ενεργοποίησαν τη συγκεκριμένη έκπτωση η οποία δεν λήγει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όταν λες "να παρακολουθείς στενά την αγορά και τις προσφορές" τι εννοείς; Βγαίνουν κάποιες προσφορές ανά περιόδους και ανακοινώνονται ή ό,τι μαθαίνουμε από άλλους χρήστες μέσω -καλή ώρα- forums;

 

εγω από το φορουμ εμαθα για την προσφορα,ειχα ανανεωσει αρχικα νωρίτερα στα 48 ευρω για τα 2 red1 και όταν εμαθα για την προσφορα της Cosmote ζητησα επιπλέον εκπτωση.Μπορει να συμβει να το μαθεις και τυχαια από τηλεφωνικη προσφορα ανταγωνιστη,απο γνωστο σου,κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν την απάντηση, κάνε την ένα screenshot και σώσε την κάπου η τύπωσε την. Just in case.

Σε παρόμοια περίπτωση η κοτε με πούλησε παρότι κι εγώ είχα αορίστου διάρκειας με έκπτωση.

Ισχυρίστηκε ότι το συμβόλαιο μου καταργήθηκε και ότι θα έπρεπε να πάω σε άλλο συμβόλαιο. Και βέβαια έριξα μαύρη πέτρα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν την απάντηση, κάνε την ένα screenshot και σώσε την κάπου η τύπωσε την. Just in case.

Σε παρόμοια περίπτωση η κοτε με πούλησε παρότι κι εγώ είχα αορίστου διάρκειας με έκπτωση.

Ισχυρίστηκε ότι το συμβόλαιο μου καταργήθηκε και ότι θα έπρεπε να πάω σε άλλο συμβόλαιο. Και βέβαια έριξα μαύρη πέτρα.

 

Τα εχω όλα και γραπτα pavlitaki,αλλα καλα κανεις και επισημαίνεις τις κακοτοπιες.Αν και διαφωνούμε στο ζητημα συμβολαιο η καρτα συμφωνούμε ότι πρεπει να γνωρίζουμε τα δικαιώματα μας και να μην αφήνουμε τις εταιριες να κερδοσκοπουν εις βαρος μας.Και να ξερετε ότι η ΕΕΤΤ βοηθαει παντα σε επωνυμες καταγγελιες,οποτε απλα κρατατε τα ονόματα αυτων που συνομιλείτε.

Link to comment
Share on other sites

Τα εχω όλα και γραπτα pavlitaki,αλλα καλα κανεις και επισημαίνεις τις κακοτοπιες.Αν και διαφωνούμε στο ζητημα συμβολαιο η καρτα συμφωνούμε ότι πρεπει να γνωρίζουμε τα δικαιώματα μας και να μην αφήνουμε τις εταιριες να κερδοσκοπουν εις βαρος μας.Και να ξερετε ότι η ΕΕΤΤ βοηθαει παντα σε επωνυμες καταγγελιες,οποτε απλα κρατατε τα ονόματα αυτων που συνομιλείτε.

 

Δεν διαφωνούμε στο ζήτημα συμβόλαιο, αλλά εκφέρουμε διαφορετικές μαθηματικές απόψεις στο ίδιο θέμα. Πως Δλδ να μην μας πιάνουν κορόιδα οι εταιρείες. Συνοδοιπόρους βλέπω όλους τους φίλους εδώ.

Δυστυχώς γραπτά τα είχα κι εγώ και το μόνο που κέρδισα ήταν τα 2 τελευταία μηνιάτικα (70€) που ευθέως είπα ότι δεν πληρώνω και δεν είπαν τπτ. Κατά βάθος βέβαια σε καλό μου βγήκε αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν την απάντηση, κάνε την ένα screenshot και σώσε την κάπου η τύπωσε την. Just in case.

Σε παρόμοια περίπτωση η κοτε με πούλησε παρότι κι εγώ είχα αορίστου διάρκειας με έκπτωση.

Ισχυρίστηκε ότι το συμβόλαιο μου καταργήθηκε και ότι θα έπρεπε να πάω σε άλλο συμβόλαιο. Και βέβαια έριξα μαύρη πέτρα.

 

Αυτό που λες εσύ είναι διαφορετικό, από ότι καταλαβαίνω είχες παλιό πρόγραμμα που αποφάσισε η Cosmote να καταργήσει. Αυτό το έχει κάνει και η Vodafone, δεν μπορείς να ξέρεις τι θα αποφασίσει η εταιρία μετά από 2, 3 ή 4 χρόνια.

 

Εάν το πρόγραμμα του φίλου καταργηθεί καθολικά για όλη τη συνδρομητική βάση, δεν θα μπορεί να κάνει τίποτα, γιατί κλασικά θα έχει βγει ανακοίνωση ένα μήνα πριν όπως σε όλες τις τιμολογιακές αλλαγές, κλπ κλπ. Θα μπορεί φυσικά να καταγγείλει τη σύμβαση, εφόσον το κάνει μέσα στα χρονικά περιθώρια.

 

Πάντως και εγώ έχω έκπτωση 'επ'αόριστον' και δεν την πήρα σε ανανέωση συμβολαίου. Ήταν προσφορά που έγινε για τον αριθμό μου, είχα μικρό πάγιο και μου έδωσαν το Unlimited 50 πριν 4 μήνες με έκπτωση 50%, οπότε μου βγαίνει απλώς 2-3 ευρώ παραπάνω σε σχέση με αυτά που πλήρωνα πριν. Ξέρω ότι αν αλλάξω πρόγραμμα δεν μεταφέρεται η έκπτωση, αλλά όσο έχω το συγκεκριμένο, την κρατάω. Υποθέτω την ίδια έκπτωση έχουν δώσει στον boban3.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Μου δώσανε από κατάστημα red 1 στα 30,24 ευρω. Μου είπαν όμως ότι η φορητότητα είναι μη ακυρώσιμη :confused:

Ισχύει κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

Τα πάντα είναι ακυρώσιμα, μην μασάς στο ψάρωμα του υπαλλήλου :-)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Τα πάντα είναι ακυρώσιμα, μην μασάς στο ψάρωμα του υπαλλήλου :-)

 

Αυτό σκέφτηκα και εγώ! Σε ευχαριστώ φίλε μου!

Link to comment
Share on other sites

Το κάνουν συχνά τον τελευταίο καιρό :)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Τα πάντα είναι ακυρώσιμα, μην μασάς στο ψάρωμα του υπαλλήλου :-)

 

Σύμφωνα με το νέο RUO Η ακύρωση είναι δυνατή μέχρι την παραλαβή της κάρτας.

Link to comment
Share on other sites

Τότε ζητάς να πάρεις την κάρτα όταν εγκριθεί το αίτημα από τον προηγούμενο πάροχο!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Τότε ζητάς να πάρεις την κάρτα όταν εγκριθεί το αίτημα από τον προηγούμενο πάροχο!

 

Μα για να πάει το αίτημα στον πάροχο, πρέπει να υπογράψεις τα χαρτιά και την ίδια στιγμή παραλαμβάνεις και την κάρτα.

Υπογράφεις και ότι παρέλαβες την σιμ. Δεν γίνεται έτσι. Μπορείς να υπαναχωρησεις χωρίς λόγο σε 7 ημέρες. Όπως σε όλες τις αγορές.

Απλώς θα σου βγάλουν την ψυχή άπαντες, γιατί δεν γουστάρουν πελάτες που αλλάζουν εταιρείες σαν πουκάμισα. Όλοι θέλουν πιστά θύματα.

Link to comment
Share on other sites

Μα για να πάει το αίτημα στον πάροχο, πρέπει να υπογράψεις τα χαρτιά και την ίδια στιγμή παραλαμβάνεις και την κάρτα.

Υπογράφεις και ότι παρέλαβες την σιμ. Δεν γίνεται έτσι. Μπορείς να υπαναχωρησεις χωρίς λόγο σε 7 ημέρες. Όπως σε όλες τις αγορές.

Απλώς θα σου βγάλουν την ψυχή άπαντες, γιατί δεν γουστάρουν πελάτες που αλλάζουν εταιρείες σαν πουκάμισα. Όλοι θέλουν πιστά θύματα.

Για υπαναχωρηση ενα φαξ θελουν να στειλεις σε καθοδηγει η εταιρεια πως θα το γραψεις νομιζω γραφεις υπαναχωρηση τα στοιχεια σου και αριθμο Α.Τ. και εισαι ετοιμος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...