Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ομοίως, εγώ έριξα πολύ βρίσιμο στη μισή Vodafone για να πάρω την καρτούλα μετά από 1 μήνα σχεδόν. Τελικά την πήρα από κατάστημα!

Γενικά, το μετάνιωσα που δέχτηκα να μείνω Vodafone, γιατί η κοροϊδία έχει ανέβει σε άλλο επίπεδο.

Link to comment
Share on other sites

Το λεω πιο πολυ για τον φιλο Stelara AF που τον χρεωσαν γιατι ξεπερασε τα 750ΜΒ

 

Θα του τα επιστρεψουν σιγουρα

 

Οι υποιποι σε ποσσες μερες ειδατε τα 1500 και πηρατε τις sim ?

 

Παρασκευή βράδυ μεταφέρθηκα από Cosmote. Δευτέρα πήρα τις κάρτες και είδα τα 1500MB.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

εκανα τη Δευτερα τηλεφωνικη αιτηση φορητοτητας προς Κοσμοτε..

περιμενω ακομα ενημερωση για το ποτε θα εχουν στειλει τα συμβολαια.

μου προτειναν ενα Καρτοσυμβολαιο των 30ε με 600 λεπτα προς ολους και 12ε να μενουν στη καρτα για αλλη χρηση.

Να δουμε πως θα αντιδρασει η Vodafone και ποσο συντομα

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να σε απογοητεύσω, αλλά σύμφωνα με πληροφοριες μου, έχει τελειώσει ο πόλεμος προσφορών μεταξύ των εταιρειών, και συνεπώς τέλος οι καλές προσφορές. Χαρακτηριστικά γνωστός μου πήγε σήμερα σε κατάστημα Vodafone, για να παραλάβει την 2η κάρτα sim των επιπλέων 750mb δωρεάν για το RED1 και του ζήτησαν 5€, με την αιτιολογία ότι η προσφορά τελείωσε.:X
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να σε απογοητεύσω, αλλά σύμφωνα με πληροφοριες μου, έχει τελειώσει ο πόλεμος προσφορών μεταξύ των εταιρειών, και συνεπώς τέλος οι καλές προσφορές. Χαρακτηριστικά γνωστός μου πήγε σήμερα σε κατάστημα Vodafone, για να παραλάβει την 2η κάρτα sim των επιπλέων 750mb δωρεάν για το RED1 και του ζήτησαν 5€, με την αιτιολογία ότι η προσφορά τελείωσε.:X

 

Αν ειχε κανει το red1 τον καιρο ...του πολεμουυ κακως πληρωσε

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Του έδωσαν την κάρτα δωρεάν, και του τηλεφώνησαν μετα από 1 ώρα για τα 5€. Φυσικά δεν του ενεργοποίησαν τα επιπλέον 750ΜΒ προς το παρόν.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα ενεργοποιήσει το red 1 τον καιρό του "πολέμου", τα επιπλέον 750 με δεύτερη κάρτα όμως δεν υπήρχε τότε. Να παω σε κατάστημα να ζητήσω?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα ενεργοποιήσει το red 1 τον καιρό του "πολέμου", τα επιπλέον 750 με δεύτερη κάρτα όμως δεν υπήρχε τότε. Να παω σε κατάστημα να ζητήσω?

 

Εγω στις 25/9 που το εκανα υπηρχαν και τις εστειλαν με courier μετα απο 15 μερες και ειδα ολα τα 1500

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καποιος που να ενεργοποιησε πριν την προσφορα (ιουνιο-ιουλιο) και τελικα να πηρε δευτερη sim;
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να σε απογοητεύσω, αλλά σύμφωνα με πληροφοριες μου, έχει τελειώσει ο πόλεμος προσφορών μεταξύ των εταιρειών, και συνεπώς τέλος οι καλές προσφορές. Χαρακτηριστικά γνωστός μου πήγε σήμερα σε κατάστημα Vodafone, για να παραλάβει την 2η κάρτα sim των επιπλέων 750mb δωρεάν για το RED1 και του ζήτησαν 5€, με την αιτιολογία ότι η προσφορά τελείωσε.:X

 

συμφωνα με αυτο το περιστατικο εννοεις οτι δεν κανουν καλες προσφορες πλεον; ποσο μπορει να μου δωσουν το RED1 πχ;

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

Link to comment
Share on other sites

συμφωνα με αυτο το περιστατικο εννοεις οτι δεν κανουν καλες προσφορες πλεον; ποσο μπορει να μου δωσουν το RED1 πχ;

 

Οχι...Δεν κανουν πια τετοιες προσφορες...Για μια γραμμη αν απειλησεις με φορητοτητα τηεφωνικα ισως την παρεις στα 40-45 ευρω

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Οχι...Δεν κανουν πια τετοιες προσφορες...Για μια γραμμη αν απειλησεις με φορητοτητα τηεφωνικα ισως την παρεις στα 40-45 ευρω

 

εχεις καποια πληροφορηση απο μεσα; ειναι πολυ σιγουρο δηλαδη;

 

ειχα καλεσει Παρασκευη στη Voda και μου ειπαν οτι μπορουν να μου ανανεωσουν για αλλο ενα χρονο στο παλιο μου προγραμμα (παλιο Unlimited 45: 1500'&1500SMS-130'-70SMS-350ΜΒ) με τη ιδια εκπτωση 45%.. περιπου 28.5€

Με βολευει το προγραμμα αυτο (το εχω ηδη 18 μηνες και δεν πληρωνω παραπανω) αλλα ισως θα ημουν λιγο καλυτερα στο RED1... κυριως για το παραπανω Ιντερνετ.

 

Σκεφτομουν να παρω τωρα την προσφορα για το ιδιο παγιο επειδη βαριεμαι να κανω διαδικασιες.

Και αν καποια στιγμη το χρειαστω το RED1 και δω οτι γινονται και καλες προσφορες λογω φορητοτητας, ισως κανω διαδικασια να αλλαξω τοτε.

 

Τελικα ομως συμφωνα με τις προτροπες χρηστων εδω σε αυτο το νημα εκανα αιτηση φορητοτητας στη Κοσμοτε την Δευτερα.. απο τοτε περιμενω τηλεφωνημα τους να με ενημερωσουν για το ποτε θα στειλουν καρτα και συμβολαια.. 4 μερες σημερα!

ειναι δυνατον να αργουν τοσο;

 

Μηπως τζαμπα προσπαθεια εκανα συμφωνα με αυτα που λες; Να παρω την προσφορα στο πακετο που ειχα να ξεμπερδεψω; Περνανε και οι μερες και πληρωνω ολοκληρο παγιο πλεον..

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

Link to comment
Share on other sites

εχεις καποια πληροφορηση απο μεσα; ειναι πολυ σιγουρο δηλαδη;

 

ειχα καλεσει Παρασκευη στη Voda και μου ειπαν οτι μπορουν να μου ανανεωσουν για αλλο ενα χρονο στο παλιο μου προγραμμα (παλιο Unlimited 45: 1500'&1500SMS-130'-70SMS-350ΜΒ) με τη ιδια εκπτωση 45%.. περιπου 28.5€

Με βολευει το προγραμμα αυτο (το εχω ηδη 18 μηνες και δεν πληρωνω παραπανω) αλλα ισως θα ημουν λιγο καλυτερα στο RED1... κυριως για το παραπανω Ιντερνετ.

 

Σκεφτομουν να παρω τωρα την προσφορα για το ιδιο παγιο επειδη βαριεμαι να κανω διαδικασιες.

Και αν καποια στιγμη το χρειαστω το RED1 και δω οτι γινονται και καλες προσφορες λογω φορητοτητας, ισως κανω διαδικασια να αλλαξω τοτε.

 

Τελικα ομως συμφωνα με τις προτροπες χρηστων εδω σε αυτο το νημα εκανα αιτηση φορητοτητας στη Κοσμοτε την Δευτερα.. απο τοτε περιμενω τηλεφωνημα τους να με ενημερωσουν για το ποτε θα στειλουν καρτα και συμβολαια.. 4 μερες σημερα!

ειναι δυνατον να αργουν τοσο;

 

Μηπως τζαμπα προσπαθεια εκανα συμφωνα με αυτα που λες; Να παρω την προσφορα στο πακετο που ειχα να ξεμπερδεψω; Περνανε και οι μερες και πληρωνω ολοκληρο παγιο πλεον..

 

Πληροφοριση απο μεσα δεν εχω αλλα αν διαβασεις λιγες σελιδες πριν το λενε πολλα παιδια και για vodafone και cosmote.

Η καθε μια μαλλον μαζεψε οτι πελατες ηθελαν και εκαναν ανακωχη

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

εχεις καποια πληροφορηση απο μεσα; ειναι πολυ σιγουρο δηλαδη;

 

ειχα καλεσει Παρασκευη στη Voda και μου ειπαν οτι μπορουν να μου ανανεωσουν για αλλο ενα χρονο στο παλιο μου προγραμμα (παλιο Unlimited 45: 1500'&1500SMS-130'-70SMS-350ΜΒ) με τη ιδια εκπτωση 45%.. περιπου 28.5€

Με βολευει το προγραμμα αυτο (το εχω ηδη 18 μηνες και δεν πληρωνω παραπανω) αλλα ισως θα ημουν λιγο καλυτερα στο RED1... κυριως για το παραπανω Ιντερνετ.

 

Σκεφτομουν να παρω τωρα την προσφορα για το ιδιο παγιο επειδη βαριεμαι να κανω διαδικασιες.

Και αν καποια στιγμη το χρειαστω το RED1 και δω οτι γινονται και καλες προσφορες λογω φορητοτητας, ισως κανω διαδικασια να αλλαξω τοτε.

 

Τελικα ομως συμφωνα με τις προτροπες χρηστων εδω σε αυτο το νημα εκανα αιτηση φορητοτητας στη Κοσμοτε την Δευτερα.. απο τοτε περιμενω τηλεφωνημα τους να με ενημερωσουν για το ποτε θα στειλουν καρτα και συμβολαια.. 4 μερες σημερα!

ειναι δυνατον να αργουν τοσο;

 

Μηπως τζαμπα προσπαθεια εκανα συμφωνα με αυτα που λες; Να παρω την προσφορα στο πακετο που ειχα να ξεμπερδεψω; Περνανε και οι μερες και πληρωνω ολοκληρο παγιο πλεον..

 

 

τωρα με παιρνουν απο Κοσμοτε.. αρα θα στειλουν σημερα ή εστειλαν τα συμβολαια..

δεν απαντησα ακομα, να τους πω να το ακυρωσουν και να παρω τηλ σε Voda να παρω τη προσφορα στο παλιο μου πακετο;;

τι λετε;

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό το πακέτο είχα (unlimited 45). αλλα για ανανεωση από 28.5€ μου ζητησαν 40+€. Ετσι μεσω φορητότητας και τύχης πέτυχα το RED.

Προσωπικά απο την Cosmote, δεν έχω καλή εμπειρία. Το εταιρικό μου ειναι Cosmote και εχω πρόβλημα να κάνω κλήση αρκετες φορές ακόμα και στην εθνική οδό.

Ειδικά τα τελευταία 2 χρόνια, αρκετές φορές το δίκτυο με πετάει έξω, με την ένδειξη (emergency calls only).

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό το πακέτο είχα (unlimited 45). αλλα για ανανεωση από 28.5€ μου ζητησαν 40+€. Ετσι μεσω φορητότητας και τύχης πέτυχα το RED.

Προσωπικά απο την Cosmote, δεν έχω καλή εμπειρία. Το εταιρικό μου ειναι Cosmote και εχω πρόβλημα να κάνω κλήση αρκετες φορές ακόμα και στην εθνική οδό.

Ειδικά τα τελευταία 2 χρόνια, αρκετές φορές το δίκτυο με πετάει έξω, με την ένδειξη (emergency calls only).

 

ποτε εγινε η προσφορα; και ποσο σου εδωσαν το RED1;

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενεργοποιησει και εγώ κανα 10ημερο αλλα βλεπω μονο τα 750mb. Είπαν λογω φόρτου εργασίας θα αργησει να στειλουν τις sim!
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενεργοποιησει και εγώ κανα 10ημερο αλλα βλεπω μονο τα 750mb. Είπαν λογω φόρτου εργασίας θα αργησει να στειλουν τις sim!

 

Εμενα εκαναν 15 μερες αλλα μετα απο πολλα τηλεφωνηματα.Μολις τις παρεις θελουν αλλες 4-5 μερες να ενεργοποιηθουν.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παραλαμβανεις σπίτι ή απο μαγαζί ?

 

Σπιτι μου τις εφερε courier

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

τωρα με παιρνουν απο Κοσμοτε.. αρα θα στειλουν σημερα ή εστειλαν τα συμβολαια..

δεν απαντησα ακομα, να τους πω να το ακυρωσουν και να παρω τηλ σε Voda να παρω τη προσφορα στο παλιο μου πακετο;;

τι λετε;

 

κανενας που να εχεις προσφατη εμπειρία απο αιτηση φορητοτητας μηπως βρουμε τι ειναι καλυτερο να κανω;;;

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

Link to comment
Share on other sites

Και ειναι φανταζομαι το κανονικο μεγεθος οχι micrο, mini.

 

Ναι το κανονικο μεγεθος ειναι.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας, σε λίγες μέρες λήγει το συμβόλαιο μου με τη vodafone (12μηνο με προνομιακή έκπτωση σε κλήσεις και ίντερνετ) το οποίο μου έβγαινε 28 ευρω/μηνα και με κάλυπτε.

τι πρέπει να κάνω για να συνεχίσω στο ίδιο πρόγραμμα; αν δεν κάνω αίτηση φορητοτητας το συμβόλαιο θα ανανεωθεί αυτόματα με τις ίδιες χρεώσεις;

υπάρχει κάποιο τμήμα προσφορών που πρέπει να καλέσω;

Link to comment
Share on other sites

λογικα θα σε καλεσουν λιγο πριν λήξει το συμβόλαιο. Αλλα και να μην το κανουν μην διστασεις να οαρεις εσύ (στο τηλ εξυπηρέτησης) και να τους ρωτησεις τι προσφορα μπορουν να σου κανουν.

Αν δεν σε ενδιαφερει να μεινει οπωσδηποτε στην ιδια εταιρεία, παίρνεις για προσφορα και τις άλλες και αποφασίζεις.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...