Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι και εγω βλεπω πολυ δυσκολες μερες στις επιδοτησεις!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

και σήμερα με πήραν τηλ απο την βοντα...ΔΕΝ δινουν καλήτερη προσφορά!!...δεν το περίμενα...οπότε υποθέτω οι μέρες των τρελών επιδοτήσεων πέρασαν,μάλον τα έκανα πλακάκια μεταξύ τους για να πέσουν οι επιδοτήσεις.

 

Μάλιστα... Τόσο ήταν! Τη μυρίστηκαν τη δουλειά. Όποιος πρόλαβε τον Κύριο είδε!

Link to comment
Share on other sites

ιδια περίπτωση και εγώ...σε οικονομικό 35 μου δίνουν 150ε επιδότηση...με αιτημα μου την εκανα 170.

Οπότε έκανα αίτηση στην κοσμοτε για φορητότητα και σήμερα με πήραν τηλ απο την βοντα...ΔΕΝ δινουν καλήτερη προσφορά!!...δεν το περίμενα...οπότε υποθέτω οι μέρες των τρελών επιδοτήσεων πέρασαν,μάλον τα έκανα πλακάκια μεταξύ τους για να πέσουν οι επιδοτήσεις.

μια ερωτηση τελικα θα πας cosmote?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα... Τόσο ήταν! Τη μυρίστηκαν τη δουλειά. Όποιος πρόλαβε τον Κύριο είδε!

 

Καλα τη δουλεια την είχαν μυριστεί από την αρχη. Αυτοι την ξεκίνησαν εξαλλου. Αλλα τωρα που σφιξαν τα λουριά θα κοπούν αυτά σιγα σιγα που και απο οικονομικής αποψης ήταν παράλογα. Εμεις με 4 συνολικα γραμμες στην οικογένεια, εκ των οποίων οι 2 είναι στα παλια 10 και 60, εδωσαν πριν κανενα 6μηνο 700 και ευρω επιδοτηση για την ανανεωση 2 εκ των 4 γραμμων. Παραλογα, απο οικονομικης αποψης, πραγματα. Οντως παντως οποιος προλαβε τον Κυριο ειδε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Μολις διαπιστωσα μεσω του site της vodafone οτι μου δινεται η δυνατοτητα αναβαθμισης. Δε λεει ομως καπου τι ποσο μου δινουν. Ξερει μηπως κανεις να μου πει πως να το βρω;

Ευχαριστω!

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι έχεις myaccount, έτσι;

Ξεκινώντας διαδικασία αναβάθμισης θα μπορέσεις να πας στη διαλογή συσκευών.

Εκεί βλέπεις πόσο σου έρχονται, διαλέγεις μια τυχαία συσκευή που δεν θα βγαίνει δωρεάν, βλέπεις πόσο έκανε προ επιδότησης (στο site της voda πάντα), αφαιρείς και βλέπεις επιδότηση. Μέσω myaccount έχει και +20€ επιδότηση, οπότε η επιδότηση σου θα είναι κανονική τιμή - τιμή μετά την επιδότηση - 20€

Link to comment
Share on other sites

Πάλι καλά που προλάβαμε δλδ... :p

 

Εμένα από 130€ αρχική επιδότηση μου την πήγαν στα 290€ και 30% έκπτωση στα πάγια... :grin:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά σημερα βγήκε η επιδότηση και σε εμένα με κοντά 90 Euro πάγιο(3 νούμερα) και μου δωσανε 190Euro :cry: (λιγα μου φαίνονται) Βεβαια αυτά τα υπολόγισα μόνος μου(απο το site) καθώς οταν τους πήρα τηλέφωνο τους είπα οτι ενδιαφέρομαι για το galaxy s και δεν μου έλεγαν με τίποτα την επιδότηση...Μου λενε ξαναπάρε οταν βγει το τηλέφωνο :confused: . Edited by sd12
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα με 2 γραμμές και γύρω στα 75€ λογαριασμούς μου είχαν δώσει 130€ στην αρχή.

 

Ξαναπάρε τηλ για να μάθεις το ακριβές ποσό λέγοντας τους στην ερώτηση "ποιά συσκευή θέλετε", ότι δεν ξέρεις ακόμα και θέλεις να δεις από κοντά. Θα σου πουν το ποσό.

 

Μπορείς να παραπονεθείς εκείνη την στιγμή και θα στην ανεβάσουν άμεσα από 20-50€. Το κόλπο της φορητότητας από ότι φαίνεται έχει περάσει...

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι έχεις myaccount, έτσι;

Ξεκινώντας διαδικασία αναβάθμισης θα μπορέσεις να πας στη διαλογή συσκευών.

Εκεί βλέπεις πόσο σου έρχονται, διαλέγεις μια τυχαία συσκευή που δεν θα βγαίνει δωρεάν, βλέπεις πόσο έκανε προ επιδότησης (στο site της voda πάντα), αφαιρείς και βλέπεις επιδότηση. Μέσω myaccount έχει και +20€ επιδότηση, οπότε η επιδότηση σου θα είναι κανονική τιμή - τιμή μετά την επιδότηση - 20€

Α ετσι; Καταλαβα... Λιγα μου εδωσαν εμενα τελικα... Βεβαια μεχρι να ερθει η ωρα για το νεο κινητο, ολο και κατι μπορει να γινει....

 

Επισης να προσθεσω οτι με ρωτησαν ποια συσκευη θελω, τους ειπα οτι θελω iphone 4, μου ειπαν δεν το εχουν αλλα μου ειπαν ποσο θα ειχα αν επαιρνα το 3gs... Και η αληθεια ειναι πως με το προγραμμα που θελω, μου την εριχναν πανω 300€ την αρχικη τιμη του κινητου...

Edited by Areian0s
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Πάλι καλά που προλάβαμε δλδ... :p

 

Εμένα από 130€ αρχική επιδότηση μου την πήγαν στα 290€ και 30% έκπτωση στα πάγια... :grin:

 

Αυτά σου τα έδωσαν αφού έκανες αίτηση φορητότητας ή επειδή παραπονέθηκες?

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει καποιος να μου πει αν υπαρχει διαφορα στην επιδότηση συσκευης απο το site vodafone με αυτη που μου λενε στο καταστημα

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ναι στο site εχεις 20 € παραπανω

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει καποιος να μου πει αν υπαρχει διαφορα στην επιδότηση συσκευης απο το site vodafone με αυτη που μου λενε στο καταστημα

 

Ευχαριστώ

Για νέα σύνδεση μέσω της ιστοσελίδας η επιδότηση είναι συν 50 ευρώ και για ανανέωση όπως λέει και ο Στάθης είναι συν 20 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

α σωστα νομιζα πως θελει να κανει ανανεωση....

τι δεν σου πηγαινε καλα;

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

οτι αλλα μου ελεγαν σε καταστημα vodafone και αλλα διαβαζα στο site και οταν τους το ειπα η απαντηση που εισεπραξα ηταν οτι δεν διαβασα καλα το site
Link to comment
Share on other sites

καλα σου ειπαν να βαλεις γυαλια!:lol::lol::lol::lol:

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

μονο αυτο δεν μου ειπε:lol::lol::lol:

το ****το στην ολη υποθεση ειναι οτι ηταν ενας πιτσιρικας πανω κατω στα 20 και με ματια ειρωνικη σα να μου ελεγε που πα ρε καραμητρο, παραλιγο να τον χαστουκισω,

τεσπα ειναι λογικο να μην βγαζεις ακρη με τους υπαληλους των εταιριων δεν ειναι και η πρωτη φορα

Link to comment
Share on other sites

Εχω 2 νούμερα vodafone (το 1 με πάγιο 60 Ε και το άλλο το απλό με 10Ε πάγιο ) .Το χρόνο που μας πέρασε έκανα σταθερά λογαριασμούς με μέσο όρο 150ε.

Το τελευταίο 3μήνο έκανα 300Ε ,400Ε,και 800Ε!!!

 

Μου έβγαλαν επιδότηση 209 ,9Ε :lol::lol::lol::lol:,παραλίγο να με πιάσουν τα γέλια....

 

Η επιδότηση θα χρησιμοποιηθεί για iphone4+ αλλαγή προγράμματος (με πάγιο ~80Ε)!!

 

 

ΤΙ έγινε ρε vodafone σας πιάσανε οι τσιγκουνιές σας ??:confused:

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Εχω 2 νούμερα vodafone (το 1 με πάγιο 60 Ε και το άλλο το απλό με 10Ε πάγιο ) .Το χρόνο που μας πέρασε έκανα σταθερά λογαριασμούς με μέσο όρο 150ε.

Το τελευταίο 3μήνο έκανα 300Ε ,400Ε,και 800Ε!!!

 

Μου έβγαλαν επιδότηση 209 ,9Ε :lol::lol::lol::lol:,παραλίγο να με πιάσουν τα γέλια....

 

Η επιδότηση θα χρησιμοποιηθεί για iphone4+ αλλαγή προγράμματος (με πάγιο ~80Ε)!!

 

 

ΤΙ έγινε ρε vodafone σας πιάσανε οι τσιγκουνιές σας ??:confused:

 

 

επρεπε να σε πιασουν τα γελια, εγω στην θεση σου θα διαλεγα μια συσκευη και θα τους ελεγα αυτη θελω ας εβρισκαν αυτοι τον τροπο να την παρεις δωρεαν,

και πιστεψεμαι με αυτους τους λογαριασμους δεν θα εχεις προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα κάνω..ήδη επικοινώνησα με το τμήμα επιδοτήσεων στο 13830,και περιμένω τον υπεύθυνο των επιδοτήσεων να με πάρει .

 

Η επιδότηση θα χρησιμοποιηθεί για το iphone 4 και μόνο.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να έκανες και αλλαγή συμβολαίου σε ένα μεγαλύτερο αν θές να κερδίσεις κάπια χρήματα ?

Δεν είναι μόνω η επιδότηση . Και η επιλογή του σωστού προγράμματος σου εξοικονομεί χρήματα

Link to comment
Share on other sites

Έχω 2 νούμερα..και απο 175,00€ συνολικη επιδότηση μου το έκανε 202,00€ μέσω 13830..οι λογαριασμοί και στα 2 κινητά είναι απο 60-90€...είναι καλή η επιδότηση παιδιά?και τι κινητό παίρνεις με 202,00€?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...