Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είδα σήμερα στο κινητό μου μια κλήση με αποκρυψη αλλά δεν το πρόλαβα. Σίγουρα ήταν αυτοί γιατι δεν προλαβα να δώσω ακόμα τον αριθμό μου πουθενά...

Τώρα θα ξανακαλέσουν άραγε? Ελπίζω να μη προσπαθούν μόνο μια φορά...

 

Τι έγινε σε ξανακαλέσανε? Γιατί και εγώ είδα 2 κλήσεις το πρωί με απόκρυψη αλλά μέχρι τώρα δεν με ξαναπήραν.:(

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε σε ξανακαλέσανε? Γιατί και εγώ είδα 2 κλήσεις το πρωί με απόκρυψη αλλά μέχρι τώρα δεν με ξαναπήραν.:(

 

Ούτε εμένα ξαναπήραν :cry:

Μάλλον απο αύριο το πρωί πάλι... αλλά δεν το ήξερα οτι πρέπει να είμαι κολλημένος στο κινητό για να τους πετύχω...

Link to comment
Share on other sites

η απλά μπορεί να μην ήταν αυτοί! :lol:

 

Σίγουρα ήταν αυτοί στη δική μου περίπτωση γιατι δεν εχω προλάβει να δώσω σε κανένα τον καινούργιο αριθμό (!) :D

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά,πήρα τηλέφωνο τώρα να αλλάξω το πρόγραμμα μου,εν τέλει στο iphone lite 100,και ξαναρώτησα για το 1,5GB και αυτή,μου ειπε οτι είναι 1,5 GB μέχρι τις 30/6 και μετά είναι 500 ΜΒ το μήνα..της διάβασα αυτό που λέει η σελίδα,και λέει οτι η ενημέρωση που έχουν είναι διαφορετική...άκουσα το ίδιο πράγμα 3 φορές αο διαφορετικά άτομα...μήπως είναι όντως έτσι και όλοι εμείς οι άλλοι είμαστε ηλίθιοι;

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

δε θα σκάσουν υπέρογκες χρεώσεις,γιατί δε πρόκειται να υπερβώ ούτε τα 250 ΜΒ ;-)

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά,πήρα τηλέφωνο τώρα να αλλάξω το πρόγραμμα μου,εν τέλει στο iphone lite 100,και ξαναρώτησα για το 1,5GB και αυτή,μου ειπε οτι είναι 1,5 GB μέχρι τις 30/6 και μετά είναι 500 ΜΒ το μήνα..της διάβασα αυτό που λέει η σελίδα,και λέει οτι η ενημέρωση που έχουν είναι διαφορετική...άκουσα το ίδιο πράγμα 3 φορές αο διαφορετικά άτομα...μήπως είναι όντως έτσι και όλοι εμείς οι άλλοι είμαστε ηλίθιοι;

 

Αν δεν εχεις ηδη lite προγραμμα και πας σε lite θα εχεις 1,5 gb για 1 χρονο.

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω ευέλικτο 30,και έκανα αίτηση για αλλαγή σε lite..αλλά μου είπαν αυτά τα πράγματα

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω ευέλικτο 30,και έκανα αίτηση για αλλαγή σε lite..αλλά μου είπαν αυτά τα πράγματα

 

1,5 GB Θα εχεις.

 

Παρε 4-5 Ιουλιου στο 13830 και ρωτα ποσα gb σου απομενουν.

Αν σου που λιγοτερα μπορεις να κανεις παραπονα. Αλλα νομιζω θα σου πουν 1,5 GB

Link to comment
Share on other sites

αυτό σκεφτόμουν να κάνω :-)

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

ναι το θέμα είναι,οτι αν έχω 1,5 GB μέχρι τέλος του μήνα,και απο τον Ιούλιο και έπειτα μόνο 500ΜΒ είναι κοροιδία να μιλάνε για 1.5 ΓΒ για 12 μήνες..ΑΝ βεβαια ισχυει ο,τι ειπαν

 

Γι' αυτό το λόγο χθες διαμαρτυρηθηκα έντονα σε υπάληλο της vodafone στο τηλεφωνικό τους κέντρο. Εγώ προσωπικά δεν μπορώ να καταλάβω καθόλου την λογική να πληρώνω 35 ευρώ (100 lite) συμβόλαιο που το έκανα 6 μήνες πριν και να έχω 500 mb το μήνα και με το ίδιο πάγιο ένας που έκανε τώρα συμβόλαιο να έχει 1,5 g το μήνα... Θεωρούν τον παλιό τους πελάτη δεδομένο??? Εντελώς ηλίθια στρατιγηκή.

Link to comment
Share on other sites

και στην ουσία,ούτε εγώ είμαι "νέος" πελάτης..μετατροπή κάνω..άβυσσος η ψυχή της vodafone

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Τελικα με κάλεσαν σημερα για επιβεβαιβωση στοιχειων του myaccount , αλλά ακόμα οι κωδικοί μου δεν δουλεύουν....

Να περιμένω μεχρι αυριο μπας και φτάξει ή να παρω απο σήμερα κανένα τηλέφωνο να δω τι γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω σύνδεση,έκανα εγγραφή στο myaccount αλλά δε με πήραν κανένα τηλέφωνο για επιβεβαίωση..

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω σύνδεση,έκανα εγγραφή στο myaccount αλλά δε με πήραν κανένα τηλέφωνο για επιβεβαίωση..

 

πότε έκανες αίτηση για εγγραφή στο myaccount?

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω σύνδεση,έκανα εγγραφή στο myaccount αλλά δε με πήραν κανένα τηλέφωνο για επιβεβαίωση..

 

Μήπως ήσουν ήδη εγγεγραμμένη με άλλον αριθμό συμβολαίου;Σε τέτοια πείπτωση δεν παίρνουν τηλέφωνο(τουλάχιστον σε μένα έτσι έγινε)

Link to comment
Share on other sites

έκανα φορητότητα απο wind,με το που ολοκληρώνεται,είχα 3 αριθμούς συμβολαίου,εκανα εγγραφή ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ 3,και δε με πήραν τηλ σε κανένα απο αυτους

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Θέλει λίγες μέρες όπως αναφέρθηκε πριν αλλά μην ανησυχείς.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

μα πριν 6 μήνες το έκανα αυτό,και χρησιμοποιώ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ και my account

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Μα να μη δουλεύει τίποτα σε αυτή τη χώρα?

Τη Δευτέρα έκανα αίτηση φορητότητας μέσω site για τη νέα προσφορά Νέα σύνδεση+unlimited δωρεάν για ένα χρόνο.

Την ίδια μέρα επικοινώνησε εκπρόσωπος μαζί μου, έδωσα ότι άλλο στοιχείο ζήτησε και μου είπε να περιμένω την courrier για υπογραφές κτλ. Μέχρι σήμερα καμία απάντηση. Καλώ ξανά και δεν ήξεραν τίποτα. Δε φαινόταν η αίτησή μου.

Μου λένε να ξαναδώσω τα στοιχεία και ενημερώνομαι ότι η προσφορά για ένα χρόνο δωρεάν το unlimited πακέτο δεν ισχύει για φορητότητα. Μα αφού της λέω έτσι γράφει το site. Κάνετε λάθος μου λέει. Παίρνουν πολλοί και μας το λένε αλλά δεν ισχύει. Καλά της λέω. Μόλις πάω στο γραφείο θα το κοιτάξω.

Έρχομαι και βλέπω πως αναφέρει ξεκάθαρα πως ισχύει και για φορητότητα.

Που να απευθυνθώ να δω τι έχει γίνει με την αίτησή μου; Στην εξυπηρέτηση μου λένε θα προωθήσουν το αίτημά μου στο αρμόδιο τμήμα φορητότητας και θα έχω νέα σε 2-3 μέρες...

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

εγώ έκανα προχθές στις 11 η ώρα το βράδυ αίτηση για μετατροπή προγράμματος,και σήμερα το πρωί ολοκληρώθηκε το αίτημα..παράξενο..δευτέρα μου ειπαν να περιμένω

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Τελικα με κάλεσαν σημερα για επιβεβαιβωση στοιχειων του myaccount , αλλά ακόμα οι κωδικοί μου δεν δουλεύουν....

Να περιμένω μεχρι αυριο μπας και φτάξει ή να παρω απο σήμερα κανένα τηλέφωνο να δω τι γίνεται?

Κάτι δεν έχω καταλάβει καλά.Πρέπει να σε πάρει τηλέφωνο η Vodafone για να ενεργοποιηθεί το MyAccount;:confused:Στην δική μου εγγραφή -την είχα κάνει πέρσι- μου είχαν στείλει τον κωδικό που πρέπει να βάλω ως password και "μπήκα" κανονικά :D.Το μόνο που έπρεπε να κάνω μετά την πρώτη είσοδο ήταν να αλλάξω το password.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν έχω καταλάβει καλά.Πρέπει να σε πάρει τηλέφωνο η Vodafone για να ενεργοποιηθεί το MyAccount;:confused:Στην δική μου εγγραφή -την είχα κάνει πέρσι- μου είχαν στείλει τον κωδικό που πρέπει να βάλω ως password και "μπήκα" κανονικά :D.Το μόνο που έπρεπε να κάνω μετά την πρώτη είσοδο ήταν να αλλάξω το password.

 

Και μένα έτσι μου είπαν από το cc. Δε χρειάζεται να σε καλέσουν, έρχεται το μήνυμα και δουλεύει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

εγώ έκανα προχθές στις 11 η ώρα το βράδυ αίτηση για μετατροπή προγράμματος,και σήμερα το πρωί ολοκληρώθηκε το αίτημα..παράξενο..δευτέρα μου ειπαν να περιμένω

 

Δεν είναι παράξενο. Εντός τριών εργασίμων ημερών ολοκληρώνονται οι αλλαγές προγραμμάτων.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...