Jump to content

Μουσικές Προτάσεις και Αναζητήσεις! [V]


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό ήξερε και εγώ αλλά στο google που το έψαξα μου βγάζει οτι το έχει πει ο Ανδρέας Ευαγγελόπουλος (γνωστός και ως "Εθνικός μας Σταρ") και γι' αυτό σκέφτηκα, άσε μην το διαδώσω και μετά το έχω τύψεις οτι κατέστρεψα τη φήμη ενός πολύ καλού τραγουδιού :)

Αυτό Desert, δεν ήθελα να το μάθω. :lol:

Εννοούσα οτι εκτός απο την εκτέλεση της Λεγάκη, η πρώτη και φυσικά καλυτερη όλων είναι αυτη του συνθέτη.

Link to comment
Share on other sites

Sorry για το bump, αλλά σήμερα φεύγω εκτός Αθηνών και θα ήθελα να το έχω το τραγουδάκι μαζί μου.

Anyone? :)

 

Το μόνο που μπορώ προσωπικά να σκεφτώ είναι το Na Na Na Na Naa, από Kaiser Chiefs...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ένα τραγούδι που λέει You 're so sexy, sexy, sexy, You 're so sexy, sexy, sexy ποιός το λέει; Είναι hitακι που παίζει πολύ τον τελευταίο καιρό. Και ο τίτλος να φανταστώ Sexy;
Link to comment
Share on other sites

Jamie Lewis & Dj Pippi ft. Kim Cooper - So Sexy (Jamie Lewis Censured Mix)

έχει ξανααναφερθεί πρίν μερικές σελίδες ;) :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Jamie Lewis & Dj Pippi ft. Kim Cooper - So Sexy (Jamie Lewis Censured Mix)

έχει ξανααναφερθεί πρίν μερικές σελίδες ;) :)

Ευχαριστώ και sorry! Άλλωστε επανάληψις, μήτηρ πάσης μαθήσεως! :p

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και sorry! Άλλωστε επανάληψις, μήτηρ πάσης μαθήσεως! :p

:lol:

Παρακαλώ και no problem φίλε μου! :happy:

Με τη σειρά μου να ρωτήσω κι εγώ τίτλο για ένα τραγούδι (μάλλον Γονίδης) που λέει: ...ο κόσμος άδειος και μικρός ( ; )...

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

:lol:

Παρακαλώ και no problem φίλε μου! :happy:

Με τη σειρά μου να ρωτήσω κι εγώ τίτλο για ένα τραγούδι (μάλλον Γονίδης) που λέει: ...ο κόσμος άδειος και μικρός ( ; )...

 

"Πώς να σε κρατήσω" του Σταματη Γονιδη... :O

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

Den exw kai polles plhrofories na sa bohthise kai polu!!!!einai housaki argobito sxetika,alla funky styl kai leei poles forres mesa sto track ''the sin'' 'h kai kati tetoio telospantwn....opoios mporei as bohthisei....thanksss

Μηπως το

tomcraft and jimmy pop - broadsward calling danny boy ;

"All sins forgiven..." :worry:

Link to comment
Share on other sites

Αναζήτηση genre.

 

Τί ειδος μουσικής είναι αυτά τα πολεμικά, τα μελωδικά με χορωδίες και τέτοια? πχ lotr sountrack, era, reqviem of a dream, warhammer 4k, κτλ? τουλάχιστον αμα δεν υπάρχει εχετε καμιά ιδέα πως να τα ονομάσω? Αλλιώς δεν θα τα βρίσκω στο κινητό μου απο αρτιστ.:worry:

 

 

Ευχαριστώ

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Αναζήτηση genre.

 

Τί ειδος μουσικής είναι αυτά τα πολεμικά, τα μελωδικά με χορωδίες και τέτοια? πχ lotr sountrack, era, reqviem of a dream, warhammer 4k, κτλ? τουλάχιστον αμα δεν υπάρχει εχετε καμιά ιδέα πως να τα ονομάσω? Αλλιώς δεν θα τα βρίσκω στο κινητό μου απο αρτιστ.:worry:

 

 

Ευχαριστώ

 

Το καθένα από αυτά που είπες ανήκει σε άλλο είδος.

Αυτά που είναι από ταινίες, καλύτερα να τους δώσεις ως genre «Soundtrack».

Ο Era θεωρείται New Age, όπως οι Lesiem και οι Enigma.


Link to comment
Share on other sites

Το καθένα από αυτά που είπες ανήκει σε άλλο είδος.

Αυτά που είναι από ταινίες, καλύτερα να τους δώσεις ως genre «Soundtrack».

Ο Era θεωρείται New Age, όπως οι Lesiem και οι Enigma.

 

ok αλλά τα "πολεμικα" τ΄να γάψω? πολεμικά?:) :O :cry:

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

ok αλλά τα "πολεμικα" τ΄να γάψω? πολεμικά?:) :O :cry:

 

Τα συγκεκριμένα που ανέφερες, δεν είναι «πολεμικά» και γενικώς δεν υπάρχει τέτοιο είδος επίσημα και να ταιριάζει σε αυτά που είπες.

Απλώς κάποια έχουν μια τέτοια αίσθηση.

Ίσως να τους ταιριάζει πιο πολύ σαν tag το «Epic», αλλά και πάλι να ξέρεις πως δεν είναι αυτό το είδος τους.

Αν ο σκοπός σου είναι απλώς για να τα ξεχωρίζεις εσύ, τότε ονόμασέ τα όπως εσένα σε βολεύει. :)


Link to comment
Share on other sites

Τα συγκεκριμένα που ανέφερες, δεν είναι «πολεμικά» και γενικώς δεν υπάρχει τέτοιο είδος επίσημα και να ταιριάζει σε αυτά που είπες.

Απλώς κάποια έχουν μια τέτοια αίσθηση.

Ίσως να τους ταιριάζει πιο πολύ σαν tag το «Epic», αλλά και πάλι να ξέρεις πως δεν είναι αυτό το είδος τους.

Αν ο σκοπός σου είναι απλώς για να τα ξεχωρίζεις εσύ, τότε ονόμασέ τα όπως εσένα σε βολεύει. :)

 

Trampatsoumpala! Ομως δεν μαρέσει η αγνοια. εσυ που είσαι πιο εξπερτ, τί τίτλο θα έβαζες στο playlist για να είναι και ωραίο και ναχει και λίγη βάση?

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Trampatsoumpala! Ομως δεν μαρέσει η αγνοια. εσυ που είσαι πιο εξπερτ, τί τίτλο θα έβαζες στο playlist για να είναι και ωραίο και ναχει και λίγη βάση?

Κοίτα... Αν είναι απλώς για να κάνω τη δουλειά μου και δεν πρόκειται για tags σε κομμάτια που θα γραφτούν σε CD (έχω μια τρέλλα με αυτό), θα την ονόμαζα όπως θα με βόλευε πιο πολύ για να την ξεχωρίζω εύκολα και να την θυμάμαι.

Τα είδη τους στα είπα μέσες άκρες. Αν ήταν κυρίως τέτοιο είδος soundtracks, θα την ανόμαζα «Epic Soundtracks». Αν είχει κι άλλα είδη, απλώς θα πρόσθετα στο όνομα της playlist και τα άλλα είδη.

Πάντως με μια λέξη για να την ονομάσεις και να είναι έγκυρο αυτό που θα δώσεις, δε νομίζω πως υπάρχει.

Για να καταλάβεις, ακόμα και ένα συγκρότημα, σπάνια ανήκει σε ένα μόνο είδος. Η μουσική του θα κυμαίνεται μεταξύ διάφορων ειδών και κυρίως, υποειδών.


Link to comment
Share on other sites

Mmm, ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου, θα βάλω epic tracks ή new age.

 

άντως νευριάζω, ήθελα να κάνω μια playlist με τραγούδια που΄με έχουν κάνει να ανατριχιάσω και δεν μουρχοταν τι να βάλω. Ανατριχιαστικα...:confused: :p ..... τραγούδια της ψυχής... life tracks... στο τέλος έβαλα favourite :)

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Den exw kai polles plhrofories na sa bohthise kai polu!!!!einai housaki argobito sxetika,alla funky styl kai leei poles forres mesa sto track ''the sin'' 'h kai kati tetoio telospantwn....opoios mporei as bohthisei....thanksss

Its a sin απο C REAL μηπως??:)

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Το πασίγνωστο "chase the sun" ποιοι το λένε;

 

Planet Funk :)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις ποιο ειναι αυτο:

http://rapidshare.com/files/15207853/agnosto_2.mp3

Ειναι πολυ γνωστο r'nb ;)

Ευχαριστω :)

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...