Jump to content

Μουσικές Προτάσεις και Αναζητήσεις! [V]


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πόσα ευχαριστώ να πω;;;;;;;;;;;;; 100000000000000000000000000000000000; Φτάνουν;
κι ένα φτάν :p

παν μέτρον άριστον ή άνιστον (τα πλυντήρια ε όχι τζένιφερ :lol: ):lol:

Link to comment
Share on other sites

kalhspera paidia!

ti kanete?thelw vohtheia an mporeite vevaia...

 

twra pou phgaina spiti mesa sto taxi akousa ena tragoudi pou leei synexeia super model super model

make some love

keep on trying kai kati tetoia.auta mporesa na sugrathsw.:cry:

nomizw k o titlos tou einai super model.xerete poios to leei?antras einai.

 

aaa k an xerete kanena pou epaize sth seira 'duo meres mono' k eidika :!: auto sto teleutaio epeisodio pou htan h tzina alimonou mesa sto bar,psilobitaki.

sas parakalw to latrepsa:( :(

 

euxaristw polu!:D

Smash - Supermodel

Link to comment
Share on other sites

kalhmera!!!!exw akousei 2-3 fores teleytaia sto radio ena ispaniko tragoudi....tragoudaei mia kopela,einai argo kai hremo kai exei kai polu ki8ara mesa....mono ayta exw gia na sas boh8hsw...an gnwrizei kanei kati....:O
http://www.lottery24.com/img/horoscope/capricorn.gif Αιγόκερως Είσαι???
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. ψάχνω το τραγουδι που έπαιξε καποια στιγμή στο 50-50 εκείνη την ώρα που οι γυναίκες έβαζαν μάσκα ομορφιάς. ήταν ξένο καινουριο και έλεγε κάτι με little. σας κατατόπισα ε;;; ελπίζω...

ευχαριστώ

 

Καλημέρα. Δεν θυμάστε ε;;;; :cry:

Είναι φορές που σου μιλώ, κι αυτά που θέλω να σου πω, τα λέω μ' ένα λυγμό μες στη σιωπή μου,περνάει γρήγορα ο καιρός, κι έγινες αναστεναγμός,δεν έφυγες ποτέ απ' τη ζωή μου.Είναι βραδιές όπως αυτή που ένα παράπονο θα βγεί, να σπάσει σαν γυαλί την μοναξιά μου,και θέλω να 'ρθω να σε βρω μα είσαι μακρυά μου. .

>μόνο για λίγο να σε δω, να σου μιλήσω, μόνο για λίγο να μπορούσες να 'ρθεις πίσω. .

μόνο για λίγο να σε δω, μόνο για λίγο, είναι βραδιές που δεν μπορώ να σ' αποφύγω. .<

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Δεν θυμάστε ε;;;; :cry:

Σε κάποια σειρά άκουσα πρόσφατα το Dream A Little Dream of Me των The Mamas & The Papas, αλλά δε θυμάμαι σε ποιά σειρά ήταν. Για ρίξε και σε αυτό ένα...άκουσμα. :confused:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

kalhmera!!!!exw akousei 2-3 fores teleytaia sto radio ena ispaniko tragoudi....tragoudaei mia kopela,einai argo kai hremo kai exei kai polu ki8ara mesa....mono ayta exw gia na sas boh8hsw...an gnwrizei kanei kati....:O

 

Φανταζομαι θα εννοεις αυτο: Arno Elias - El Corazon

μονο σε παρακαλω,αν εχεις αδερφο μην τον βασανισεις ανελεητα ακουγοντας 24/7 το κομματι,εφιαλτες εβλεπα.

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποια σειρά άκουσα πρόσφατα το Dream A Little Dream of Me των The Mamas & The Papas, αλλά δε θυμάμαι σε ποιά σειρά ήταν. Για ρίξε και σε αυτό ένα...άκουσμα. :confused:

 

 

Όχι,δεν έπαιξε εκεί.Αυτό ακούστηκε σε μία πρόσφατη επανάληψη του ''Κανείς δεν λέει σ' αγαπώ'',το σήριαλ με την Παπαχαραλαμπούς και με ένα άλλο συμπαθητικό παλικάρι.

 

Ωραίο τραγούδι πάντως :)

Είναι ένα από εκείνα που ενώ μου αρέσουν και ψάχνω να τα κατεβάσω,κλασσικά δεν γνωρίζω τίτλο ή συγκρότημα..:lol:

Αλλά τώρα thanks to you...

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποια σειρά άκουσα πρόσφατα το Dream A Little Dream of Me των The Mamas & The Papas, αλλά δε θυμάμαι σε ποιά σειρά ήταν. Για ρίξε και σε αυτό ένα...άκουσμα. :confused:

 

ευχαριστώ θα το ακούσω και θα σου πω.

Είναι φορές που σου μιλώ, κι αυτά που θέλω να σου πω, τα λέω μ' ένα λυγμό μες στη σιωπή μου,περνάει γρήγορα ο καιρός, κι έγινες αναστεναγμός,δεν έφυγες ποτέ απ' τη ζωή μου.Είναι βραδιές όπως αυτή που ένα παράπονο θα βγεί, να σπάσει σαν γυαλί την μοναξιά μου,και θέλω να 'ρθω να σε βρω μα είσαι μακρυά μου. .

>μόνο για λίγο να σε δω, να σου μιλήσω, μόνο για λίγο να μπορούσες να 'ρθεις πίσω. .

μόνο για λίγο να σε δω, μόνο για λίγο, είναι βραδιές που δεν μπορώ να σ' αποφύγω. .<

Link to comment
Share on other sites

Όχι,δεν έπαιξε εκεί.Αυτό ακούστηκε σε μία πρόσφατη επανάληψη του ''Κανείς δεν λέει σ' αγαπώ'',το σήριαλ με την Παπαχαραλαμπούς και με ένα άλλο συμπαθητικό παλικάρι.

 

Ωραίο τραγούδι πάντως :)

Είναι ένα από εκείνα που ενώ μου αρέσουν και ψάχνω να τα κατεβάσω,κλασσικά δεν γνωρίζω τίτλο ή συγκρότημα..:lol:

Αλλά τώρα thanks to you...

 

A...ναι μωρέ.Sorry.:lol:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Εχετε ακουστά ένα τραγούδι των Petshop Boys με τίτλο Miracle(s)?

Μήπως κάνω κάποιο λάθος? Αν είναι ας μου πει κάποιος τον ακριβή τίτλο παρακαλώ πολύ.:O

 

Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά!!:rolleyes:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Εχετε ακουστά ένα τραγούδι των Petshop Boys με τίτλο Miracle(s)?

Μήπως κάνω κάποιο λάθος? Αν είναι ας μου πει κάποιος τον ακριβή τίτλο παρακαλώ πολύ.:O

 

Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά!!:rolleyes:

 

Pet Shop Boys - Miracle ;)

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

Μία ακόμα ερώτηση θέλω να κάνω.

Έχει βγει καμιά διασκευή τώρα τελευταία? Δεν είμαι σίγουρος αν αυτό που άκουσα στο ραδιόφωνο ήταν το κανονικό.

Μήπως έχει κάποιος κάτι υπ' όψιν του?

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι θα εννοεις αυτο: Arno Elias - El Corazon

μονο σε παρακαλω,αν εχεις αδερφο μην τον βασανισεις ανελεητα ακουγοντας 24/7 το κομματι,εφιαλτες εβλεπα.

 

den einai ayto....dusthxws....auto to exw(btw fobero kommati) to exw akousei teleutaia kana duo fores kai mallon htan sto best....

http://www.lottery24.com/img/horoscope/capricorn.gif Αιγόκερως Είσαι???
Link to comment
Share on other sites

kserete ton titlo aytou tou tragoudiou??

 

 

 

 

 

na to link ............. http://www.sendspace.com/file/s0bwvh

 

 

 

thanksssssssssssssssss

honda astrea supra 109 (piston narita 53 cm,kentroforos f200 1o stadio fuego,karmpilater 22ari shark,racing,lastixa veerubber.eksatmisi sebring.xrwma prasino laxani.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μία ακόμα ερώτηση θέλω να κάνω.

Έχει βγει καμιά διασκευή τώρα τελευταία? Δεν είμαι σίγουρος αν αυτό που άκουσα στο ραδιόφωνο ήταν το κανονικό.

Μήπως έχει κάποιος κάτι υπ' όψιν του?

 

Μηπως ήταν το Lemon Jelly Remix? Από το Miracles, Pt.2

Το νέο μουσικό blog είναι εδώ!Αφιερώματα,επιλεγμένα mp3s...

 

"It's better to burn out than fade away"

N. Young

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδάκια αυτό το φοβερό μπιτακι....you're so sexy,sexy,sexy..... ποιός το λέει?

Σαν το χαρτί που καίγεται,

η μέρα μου σβήνει ξοδεύεται...

κι ανάσα μου βαραίνει,

διψασμένη περιμένει...

[sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Άκουσα σε μια πολύ παλιά συναυλία(1975) ένα τραγούδι που πάει κάπως έτσι:

μια φωτογραφία σου ήρθε και σε μένα,μια φωτογραφία σου απο τα ξένα...

απ' αυτές που κρατάν οι φοιτητές,απ' αυτές που ξεσκίζει ο χαφιές, απ' αυτές που κρεμάν οι φοιτητές στην καρδιά τους...CHE GUEVARA,CHE GUEVARA.

Νομίζω οτι ήταν ο Μάνος Λοϊζος που τραγουδούσε.Δεν τον έβλεπα καλά.

Ξέρει κανείς να μου πεί αν υπάρχει σε κανέναν δίσκο του αυτό το τραγούδι,και αν σε πιό??Θα σας ήμουν πολύ ευγνώμων....;) ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Άκουσα σε μια πολύ παλιά συναυλία(1975) ένα τραγούδι που πάει κάπως έτσι:

μια φωτογραφία σου ήρθε και σε μένα,μια φωτογραφία σου απο τα ξένα...

απ' αυτές που κρατάν οι φοιτητές,απ' αυτές που ξεσκίζει ο χαφιές, απ' αυτές που κρεμάν οι φοιτητές στην καρδιά τους...CHE GUEVARA,CHE GUEVARA.

Νομίζω οτι ήταν ο Μάνος Λοϊζος που τραγουδούσε.Δεν τον έβλεπα καλά.

Ξέρει κανείς να μου πεί αν υπάρχει σε κανέναν δίσκο του αυτό το τραγούδι,και αν σε πιό??Θα σας ήμουν πολύ ευγνώμων....;) ;)

 

Με μία πρόχειρη αναζήτηση βρήκα αυτό:

 

 

ΜΑΝΟΣ ΛΟΙΖΟΣ - ΤΣΕ

 

"Μια φωτογραφία σου ήρθε και σε μένα

Μια φωτογραφία σου απ' τα ξένα.

 

Απ' αυτές που κρατάν οι φοιτητές

Απ' αυτές που ξεσκίζει ο χαφιές

Αp' αυτές που κρεμάν οι φοιτητές

Στην καρδία τους

Τσε Γκεβάρα"

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς να μου πεί αν υπάρχει σε κανέναν δίσκο του αυτό το τραγούδι,και αν σε πιό??Θα σας ήμουν πολύ ευγνώμων....;) ;)

 

 

Υπάρχει στο ''Τα τραγούδια του Σεβάχ'' ερμηνευμένο απ' τον ίδιο και στο ''Αφιέρωμα'' ,που έγινε digitally remastered από συναυλία που διοργανώθηκε στο ΟΑΚΑ τρία χρόνια μετά από το θάνατο του για να τιμήσουν την μνήμη του με τη συμμετοχή πολλών καλλιτεχνών.Η εκτέλεση είναι από Παπακωνσταντίνου αν ενδιαφέρεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...