Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές Symbian OS v9.1-v9.2


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η επαναφορα γινετε ως εξης

μπαινεις στις επαφες,-->επιλογες,-->αντιγραφη,-->απο καρτα μνημης

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

papajohn ειναι πολυ απλο,συνδεσε το κινητο με καλωδιο,μπλεδοντι,υπερυθρες οτι σε βολευει,μετα επελεξε στη συσκευη λειτουργια PC suite,αν πας στο My computer κατω κατω εχει το φακελο Nokia Phone Browser,αν εχεις οντως συνδεθει τοτε μολις τον ανοιξεις θα εχει μεσα ενα φακελο με το ονομα του κινητο σου και τον τυπο συνδεσης,αν κανεις διπλο κλικ θα βγουν 4 φακελοι,ο ενας λεγεται επαφες.Ε,εκει μεσα ειναι οι επαφες σου,επελεξε τις ολες(οχι με ctrl+a αλλα με το ποντικι) κανε αντιγραφη και μετα φτιαξε οπου θες μεσα στο PC ενα φακελο και κανε επικολληση.Εκει μεσα πλεον θα εχεις ενα σιγουρο Backup των επαφων σου οπου με αντιγραφη-επικολληση τα ξανα περνας μεσα στη συσκευη στο φακελο επαφες μετα απο φορματ ή οτιδηποτε εκανες.

Αυτο ο τροπος ισχυει για ολα τα 9.1 και τα καινουργια S40.

Υπαρχει και αλλη λυση.

Εγω την πατησα κανα δυο φορες.

Δινεις εντολη για αντιγραφη της μνημης τηλεφωνου (και των επαφων δηλ.) στην καρτα μνημης και αυτο κανει οντως ενα backup(δεν ξερεις ομως τι περιεχει...)

Ελα ομως που στην επαναφορα,επαναφερει ολες τις ρυθμισεις που ειχες (πριν πχ την αναβαθμιση) αλλα επαφες ΓΙΟΚ...

Βγαζει ενα error και σ΄αφηνει ξεκρεμαστο.

Και παιζει μεγαλο ρολο να επαναφερονται οι επαφες απ΄την καρτα,οπως τις ειχες,γιατι επαναφερονται και οι αλλαγμενες ετικεττες,οταν εχεις πολλα τηλ.σε ενα ονομα (και σε μενα ειναι πολλες) και οι προεπιλογες βασικου τηλ. σε καθε επαφη και οι ομαδες κλπ.

Και θελει πολυ χρονο για να τα ξαναφερεις στα καλα τους, αν τα επαναφερεις με συγχρονισμο απ΄το pc.

Αυτο που καταλαβα ειναι οτι το αρχειο backup που δημιουργειται στην καρτα,εχει μεσα τις επαφες.

Δεν τις διαβαζει ομως παντα για να τις επαναφερει.

Καπου κολλαει μονο στην επαναφορα.

Τι εκανα λοιπον εγω.

Με εναν file explorer (y-browser εν προκειμενω),βρηκα το αρχειο backup στην καρτα και το εστειλα με bluetooth στον υπολογιστη.

Στη συνεχεια εσβησα το αρχειο απ΄το τηλ και το εστειλα απ΄τον υπολογιστη ξανα στο τηλ.

Εκανα επαναφορα και ως εκ θαυματος μου επανεφερε ολες τις επαφες,οπως τις ειχα πριν την αναβαθμιση.

Ελπιζω να βοηθησα καποιους που εχουν το ιδιο προβλημα με μενα...

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,εχει κανεις κανα λινκ η μπορει ν ανεβασει χαρτη Ελλαδας για

 

TOM TOM MOBILE 6,

:rolleyes: :rolleyes:

και χαρτες εκτος Αθηνας για το ROUTE 66?Thanks

:rolleyes: :rolleyes:

Johny
Link to comment
Share on other sites

route66+χαρτης Αθηνας

http://rapidshare.com/files/1479252/route66.rar.html

pass: mannkan

 

απο αλλη πηγη.

 

Δεν μου τρέχει.. Μόλις πάνω να το τρέξω μου κλείνει την εφαρμογή... :( N71

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου τρέχει.. Μόλις πάνω να το τρέξω μου κλείνει την εφαρμογή... :( N71

Κατεβασε το παρακατω αρχειακι και βαλ'το στο E:\system\apps\ROUTE66 ;)

http://rapidshare.com/files/1628083/ActivationKey.rar

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα! Έχω ένα προβληματάκι: προσπαθώ να εγκαταστήσω το Route66 στο Ν80 και αντιγράφω τον φάκελο system στο root της MMC μέσω του καλωδίου USB. Το θέμα όμως είναι πως όταν ανοίγω την MMC μέσω του Nokia Phone Browser, δεν μπορώ να βρώ τον φάκελο αλλά ο ελεύθερος χώρος έχει μειωθεί πράγμα που σημαίνει ότι μάλλον ο φάκελος είναι μέσα. Έχει κανείς ιδέα πώς μπορώ να τον βρώ;
Link to comment
Share on other sites

Για να δεις το φάκελο πρέπει να διαβάσεις την κάρτα με card reader.. Το USB/PC Suite δεν σου εμφανίζει τους κρυφούς φακέλους
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία δεν μπορώ να κατεβάσω τίποτα από το rapidshare μέσω του browser του Ν80. Το χρονόμετρο που μετράει αντίστροφα πριν να σου επιτρέψει να κατεβάσεις τα αρχεία μένει κολλημένο στα αρχικά δευτερόλεπτα. Ξέρετε κάποιο τρόπο να λύσω το πρόβλημα. (με κάποιον άλλο browser πιθανόν, αν και ο opera mini που δοκίμασα κάνει το ίδιο.
Link to comment
Share on other sites

Για να δεις το φάκελο πρέπει να διαβάσεις την κάρτα με card reader.. Το USB/PC Suite δεν σου εμφανίζει τους κρυφούς φακέλους

 

Ok τον εμφάνισα, έβαλα και τον χάρτη της Αθήνας μέσα στον φάκελο που πρέπει αλλά δεν βλέπω πουθενα στο κινητό το Route66.. Πώς το εγκαθηστώ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,εχει κανεις κανα λινκ η μπορει ν ανεβασει χαρτη Ελλαδας για

 

TOM TOM MOBILE 6,

:rolleyes: :rolleyes:

και χαρτες εκτος Αθηνας για το ROUTE 66?Thanks

:rolleyes: :rolleyes:

Δυστυχώς φίλε μου δεν έχει βγει χάρτης για Ελλάδα/Αθήνα για TomTom και απ' ότι ξέρω θα αργήσει να βγει...

Link to comment
Share on other sites

Ok τον εμφάνισα, έβαλα και τον χάρτη της Αθήνας μέσα στον φάκελο που πρέπει αλλά δεν βλέπω πουθενα στο κινητό το Route66.. Πώς το εγκαθηστώ;

 

Στείλε το αρχείο .sis στο κινητό και κάνε εγκατάσταση.

Μην ξεχάσεις να βάλεις και τον χάρτη.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο βρήκα και εγκατέστησα από εδώ http://www.symbian-freak.com/news/006/10/search_app.htm το Nokia Local Search ένα freeware λογισμικό, μάλλον rip από το E50, με το οποίο μπορείτε να εντοπίσετε λέξεις καταχωρημένες στις επαφές, τα μηνύματα, το ημερολόγιο και γενικότερα στο κινητό σας.

 

Ελπίζω να φανεί χρήσιμο.

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να μου πεις φίλε μου πως το εγκατέστησες γιατί από το ξένο σαιτ δεν κατάλαβα τίποτα, η μαλων ότι κατάλαβα έκανα και τελικά έκανα μια τρύπα στο νερό :lol: . όταν κάνω επικόλληση τους φακέλους στην κάρτα μου λέει οτι αυτό δεν επιτρέπετε η κάτι τετιο , δεν θημαμε ακριβώς.(δεν ξέρω καλά αγγλικά)

 

ego ekana cut copy paste....overwrite kai eipa nai..ayta

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,εχει κανεις κανα λινκ η μπορει ν ανεβασει χαρτη Ελλαδας για

 

TOM TOM MOBILE 6,

:rolleyes: :rolleyes:

 

Gia xarth kai ths elladas prepei na katevaseis apo edw pou periexei kai thn ellada:

 

http://rapidshare.de/files/33919165/Eastern_Europe-Map_v608.zip

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,εχει κανεις κανα λινκ η μπορει ν ανεβασει χαρτη Ελλαδας για

 

TOM TOM MOBILE 6,

:rolleyes: :rolleyes:

 

Gia xarth kai ths elladas prepei na katevaseis apo edw pou periexei kai thn ellada:

 

http://rapidshare.de/files/33919165/Eastern_Europe-Map_v608.zip

Ευχαριστω πολυ !!!Μετρησες!!!:cool: :cool:

Johny
Link to comment
Share on other sites

Vazw to fakelo routte sta apps

Vazw to activation key.

Paw na egatastisw to mobile7.sis kai mou vgazei sfalma enimerwsis.

Ti lathos kanw?

Ipopsin oti evala to xarti sto maps...

Exw N93 kai otan paw na anoiksw tin efarmogi crashari se miso sec

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ !!!Μετρησες!!!:cool: :cool:

 

 

Na sai kala!!!:lol:

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

ego re paidia to vazo kanonika to route66 sto kinito (n93) kai trexei kanonika kai vlepei kai ton xarti alla molis patao preferences skaei h efarmogi kai kleinei exei kaneis ta idia symptomata???? episis na rotiso ama ginetai me kapoio tropo na emfanizontai oi dromoi sta ellinika... eixa to destinator se ena qtec 9000 kai h efarmogi einai poly mprosta krima pou den yparxei gia symbian!!!!
Link to comment
Share on other sites

γεια σας,

πρόσφατα αγόρασα το Ν80.

αφού διάβασα όλες τις σελίδες, κατέβασα κάποιες εφαρμογές από το "μαγαζάκι"

το θέμα είναι οτι δεν μπορώ να περάσω τα k@yg@n.

περνάω την εφαρμογή κανονικά με bt αλλά δεν τρέχει το exe.

ούτε και στο pc μπορώ να το τρέξω, κάνει έναν ήχο αλλά δεν κάνει τίποτα.

μήπως δεν κάνω κάτι σωστά;

δεν ξέρω και πολλά από αυτά γιατί έχω μείνει σο 6600 που όλα ήταν free.

μπορεί κάποιος να με βοηθήσει παρακαλώ;

όλες οι εφαρμογές μου είναι περασμένες σαν trial και θα λήξουν :sorry:

office suite, hot spot finder, crypto, fscaller, task manager :help: :help: :help:

Link to comment
Share on other sites

δεν τρέχει το exe.

Δεξί κλίκ πάνω στο .exe --> ιδιότητες --> Συμβατότητα --> τσεκάρεις την επιλογή "εκτέλεση προγράμματος σε λειτ. συμβατότητας για" και επιλέγεις windows 95 :)
Link to comment
Share on other sites

Το ******.exe που έχεις κατεβάσει στον υπολογιστή σου δεν τρέχει διότι υποπτεύομαι ότι έχεις windows XP ενώ το ****** τρέχει μόνο σε προηγούμενες εκδόσεις. Δεξί κλικ λοιπόν στο αρχείο, κ επιλέγεις Run in combaitibility mode (βάλε windows 95 ή 98 k θα δεις κανονικά τον κωδικό). Πες μου αν σου δούλεψε.
Life is short! Live it!
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...