Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές Symbian OS v9.1-v9.2


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και επισης για windows mobile κινητα υπαρχει αντιστοιχο προγραμμα σαν το pc suite?

γιατι ρωτας συνεχεια; αν ξερει καποιος λογικα δε θα ντραπει να απαντησει. τι σχεση εχει η ερωτηση με τα symbian;

 

active sync λεγεται, το βρισκεις στο cd που ηρθε μαζι με τη συσκευη ή στο νετ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δυστυχως τιποτα...

Εσβησα και απτο program files τα αρχεια που βρηκα αλλα τζιφος..

Αν γνωριζεις που αποθηκευονται τα υπολοιπα αρχεια πες μου να να σβησω,

ευχαριστω παντως..:( :( :(

Δοκίμασες να πας στην προσθαφαίρεση προγραμμάτων; Εκεί υπάρχει καταχώρηση με τους cable drivers. Δοκίμασε να κάνεις απεγκατάσταση από εκεί :)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να πας στην προσθαφαίρεση προγραμμάτων; Εκεί υπάρχει καταχώρηση με τους cable drivers. Δοκίμασε να κάνεις απεγκατάσταση από εκεί :)

 

Ηταν το πρωτο που δοκιμασα...

Μου φαινεται δεν το γλυτωνω το φορματ.....:worry:

Johny
Link to comment
Share on other sites

Ψαξε για το Phone Guardian v1.00 υπαρχει και η v2.00 αλλα δεν ειναι καλη γιατι τελιωνη την μπαταρια πολη γρηγορα :)

 

Edit

 

Στο ανεβασα

http://www.rapiduploader.com/739445

 

 

Ευχαριστω gianpithio αλλα μηπως η εκδοση 2 εχει τιποτα καλυτερο απο

 

την 1 (δεν με πειραζει που τελιωνη την μπαταρια πολη γρηγορα ):confused:

 

Και μηπως ξες κανενα ακομα τετοιο προγραμμα?;)

Andreas:exc
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανεις πως ν απεγκαταστήσω χειροκίνητα,το NOKIA CONNECTIVITY CABLE DRIVERS?

Δεν γινεται uninstall ,και ετσι ειναι αδυνατη η εγκατασταση του PC SUITE....:wacko: :wacko:

Ναι αλλά μου κάνει εντύπωση που δεν σε αφήνει να εγκαταστήσεις το PC Suite :confused:

 

Να προτείνω και δύο κουφά;

 

1ο κουφό:

Κάνε μια σύνδεση με το καλώδιο έχοντας μέσα στο drive το CD της Nokia και δες τι θα σου ζητήσει από εκεί και μετά. Μπορεί να ψάξει πάλι μόνο του να βρει τους drivers και να εμφανιστούν στη λίστα των εγκατεστημένων προγραμμάτων :wacko:

 

2ο κουφό:

Κάνε εγκατάσταση την εφαρμογή που σου δίνω. Είναι οι cable drivers σε ξεχωριστό αρχείο. Μετά προσπάθησε να τους απεγκαταστήσεις από την προσθαφαίρεση προγραμμάτων. Ίσως μετά μπορέσεις να εγκαταστήσεις το PC Suite :wacko:

 

κατέβασέ το από εδώ: h**p://rapidshare.com/files/29854793/Nokia_Cable_Driver.rar.html

 

Eλπίζω κάτι να γίνει :(

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά μου κάνει εντύπωση που δεν σε αφήνει να εγκαταστήσεις το PC Suite :confused:

 

Να προτείνω και δύο κουφά;

 

1ο κουφό:

Κάνε μια σύνδεση με το καλώδιο έχοντας μέσα στο drive το CD της Nokia και δες τι θα σου ζητήσει από εκεί και μετά. Μπορεί να ψάξει πάλι μόνο του να βρει τους drivers και να εμφανιστούν στη λίστα των εγκατεστημένων προγραμμάτων :wacko:

 

2ο κουφό:

Κάνε εγκατάσταση την εφαρμογή που σου δίνω. Είναι οι cable drivers σε ξεχωριστό αρχείο. Μετά προσπάθησε να τους απεγκαταστήσεις από την προσθαφαίρεση προγραμμάτων. Ίσως μετά μπορέσεις να εγκαταστήσεις το PC Suite :wacko:

 

κατέβασέ το από εδώ: h**p://rapidshare.com/files/29854793/Nokia_Cable_Driver.rar.html

 

Eλπίζω κάτι να γίνει :(

 

Παλι τίποτα!!!

Για να κανει οποιαδηποτε εγκατασταση (ειτε pc suite,ειτε cable drivers)πρεπει λεει να γινει απεγκατασταση το παλιο ''cable drivers'',

το οποιο φαινεται στη λιστα προσθαφαιρεσης,παταω αλλα δεν καταργειται!

 

Γι αυτο πιστευω πως πρεπει να βρω χειροκινητα ολα τα αρχεια των cable drivers και να τα σβησω..αλλα που???:blink: :blink:

Johny
Link to comment
Share on other sites

Παλι τίποτα!!!

Για να κανει οποιαδηποτε εγκατασταση (ειτε pc suite,ειτε cable drivers)πρεπει λεει να γινει απεγκατασταση το παλιο ''cable drivers'',

το οποιο φαινεται στη λιστα προσθαφαιρεσης,παταω αλλα δεν καταργειται!

 

Γι αυτο πιστευω πως πρεπει να βρω χειροκινητα ολα τα αρχεια των cable drivers και να τα σβησω..αλλα που???:blink: :blink:

Για πήγαινε στη διεύθυνση "C:\Windows\system32\drivers" και προσπάθησε να διαγράψεις τα παρακάτω αρχεία:

 

nmwcd.sys

nmwcdc.sys

nmwcdcj.sys

nmwcdcm.sys

 

***προσοχή μη διαγράψεις κάποια άλλα κατά λάθος!!!!!! :!: :!:

 

Μετά κάνε restart και προσπάθησε να εγκαταστήσεις πάλι το PC Suite

Link to comment
Share on other sites

Mpes me safe mode kai dokimase na deis ean tha to apegkatastisei!

http://www.fuelcell.gr

Ιστιοσελίδα εκπαιδευτικού περιεχομένου για τα Fuel Cells η μόνη στα ελληνικά!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω βάλει αρκετές εφαρμογές στο Ν80 και το βλέπω αρκετά αργό.Θα 'θελα να ρωτήσω είναι πολύ πιο γρήγορη η μνήμη του κινητού σε σχέση με την κάρτα Minisd που έχει?Μήπως θα ήταν προτιμότερο οι εφαρμογές που έχουν να κάνουν με το σύστημα (πχ.themes) να αποθηκεύονται στη μνήμη του κινητού?
Link to comment
Share on other sites

μολις ανοιγω τον x-plore μου βγαζει αυτο! το ξαναεγκατεστησααλλα τιποτα.

βοηθεια please.

Ποιά έκδοση του X-Plore έχεις; Εγώ έχω εγκαταστήσει την 1.00 και δεν έχω τέτοιο πρόβλημα :worry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Υπάρχει κάποιο εορτολογιο; Ειδα στις προηγούμενες σελίδες μια παραπομπή που υπάρχει για το εορτολογιο 3.1! Κάνει και για Symbian OS 9.1 ή για παλαιότερα λειτουργικό; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Υπάρχει κάποιο εορτολογιο; Ειδα στις προηγούμενες σελίδες μια παραπομπή που υπάρχει για το εορτολογιο 3.1! Κάνει και για Symbian OS 9.1 ή για παλαιότερα λειτουργικό; Ευχαριστώ!
Είναι εφαρμογή java, άρα κάνει για Symbian OS 9.1. Την κατεβάζεις απο εδω :)
Link to comment
Share on other sites

μολις ανοιγω τον x-plore μου βγαζει αυτο! το ξαναεγκατεστησααλλα τιποτα.

βοηθεια please.

 

Πήγαινε στο xxxxxxxxxxx έχει οδηγίες για αυτό το θέμα.

Αν βάλεις την πιο καινούρια έκδοση (1.01) δε θα έχεις κανένα πρόβλημα.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχει κάποια εφαρμογή για διαχείρηση πελατολογίου; Αυτό που ζητάω θέλω να έχει τα εξής πεδία καταχώρησης για κάθε πελάτη:

 

  • Ονοματεπώνυμο
  • Τηλέφωνα
  • Κωδικός πελάτη
  • Προϊόντα πελάτη
  • Διευθύνσεις επαφής
  • Εκπτωτική κ' πιστωτική κατάσταση
  • Λοιπές/διάφορες σημειώσεις
  • Αναζήτηση πελάτη με πληκτρολόγηση ονόματος σαν να ψάχνουμε μια τηλεφωνική επαφή

 

Γνωρίζετε κάτι σχετικό; Προφανώς τα πεδία που αναφέρω μάλλον θα δημιουργούνται custom made.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχει κάποια εφαρμογή για διαχείρηση πελατολογίου; Αυτό που ζητάω θέλω να έχει τα εξής πεδία καταχώρησης για κάθε πελάτη:

 

  • Ονοματεπώνυμο
  • Τηλέφωνα
  • Κωδικός πελάτη
  • Προϊόντα πελάτη
  • Διευθύνσεις επαφής
  • Εκπτωτική κ' πιστωτική κατάσταση
  • Λοιπές/διάφορες σημειώσεις
  • Αναζήτηση πελάτη με πληκτρολόγηση ονόματος σαν να ψάχνουμε μια τηλεφωνική επαφή

 

Γνωρίζετε κάτι σχετικό; Προφανώς τα πεδία που αναφέρω μάλλον θα δημιουργούνται custom made.

Βαλε ένα Excell Sheet !

[sIGPIC][/sIGPIC]

Healthy disregard for the impossible.

Link to comment
Share on other sites

Βαλε ένα Excell Sheet !

Το σκέφτηκα φίλε μου αλλά ένα άλλο βιβλίο .xls που χρησιμοποιώ συχνά κάνει πολύ ώρα για να το ανοίξει. Επίσης, λόγω της σχετικά μικρής οθόνης, η συγκεκριμένη λύση δεν θα με εξυπηρετήσει.

 

Αυτό που σκεφτόμουν ήταν να βρω κάτι που θα λειτουργεί με καρτέλλες πελατών. Αρχικά να κάνει ονομαστική αναζήτηση (σαν να ψάχνεις μια επαφή) και μετά να την επιλέγεις και να μπαίνεις σε λεπτομερή στοιχεία.

 

Η μόνη λύση που βρήκα μέχρι τώρα είναι μέσα από τις επαφές να δημιουργώ μια ομάδα με την ονομασία "Πελάτες" και να εισάγω σε αυτήν όσες επαφές είναι (και) πελάτες. Τα στοιχεία που δεν είναι σχετικά με τα προκαθορισμένα μιας επαφής (πχ εκπτώσεις, πιστώσεις κλπ) τα έχω καταχωρημένα στη σημείωση που προσθέτω σε κάθε επαφή.

 

Επειδή όμως αυτός ο τρόπος μου φαίνεται λίγο "μπακαλίστικος" (στο κάτω-κάτω Symbian έχουμε), ήθελα μια αυτόνομη εφαρμογή για κάτι τέτοιο...

Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Για πήγαινε στη διεύθυνση "C:\Windows\system32\drivers" και προσπάθησε να διαγράψεις τα παρακάτω αρχεία:

 

nmwcd.sys

nmwcdc.sys

nmwcdcj.sys

nmwcdcm.sys

 

***προσοχή μη διαγράψεις κάποια άλλα κατά λάθος!!!!!! :!: :!:

 

Μετά κάνε restart και προσπάθησε να εγκαταστήσεις πάλι το PC Suite

 

Παιδια Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σας αλλα

δυστυχως δεν γινεται τιποτα...

Τα αρχεια αυτα ΔΕΝ υπαρχουν(προφανως εχουν σβηστει),

δοκιμασα σε SAFE MODE,παλι τζιφος,

στη προσθαφαιρεση προγραμματων δειχνει οτι υπαχει η εφαρμογη (0.46 mb),και ειναι nokia connectivity cable drivers -version 1.00.1.50.2

Καμμια εγκατασταση ΝΟΚΙΑ δεν προχωραει..:mad:

Johny
Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτηκα φίλε μου αλλά ένα άλλο βιβλίο .xls που χρησιμοποιώ συχνά κάνει πολύ ώρα για να το ανοίξει. Επίσης, λόγω της σχετικά μικρής οθόνης, η συγκεκριμένη λύση δεν θα με εξυπηρετήσει.

 

Αυτό που σκεφτόμουν ήταν να βρω κάτι που θα λειτουργεί με καρτέλλες πελατών. Αρχικά να κάνει ονομαστική αναζήτηση (σαν να ψάχνεις μια επαφή) και μετά να την επιλέγεις και να μπαίνεις σε λεπτομερή στοιχεία.

 

Η μόνη λύση που βρήκα μέχρι τώρα είναι μέσα από τις επαφές να δημιουργώ μια ομάδα με την ονομασία "Πελάτες" και να εισάγω σε αυτήν όσες επαφές είναι (και) πελάτες. Τα στοιχεία που δεν είναι σχετικά με τα προκαθορισμένα μιας επαφής (πχ εκπτώσεις, πιστώσεις κλπ) τα έχω καταχωρημένα στη σημείωση που προσθέτω σε κάθε επαφή.

 

Επειδή όμως αυτός ο τρόπος μου φαίνεται λίγο "μπακαλίστικος" (στο κάτω-κάτω Symbian έχουμε), ήθελα μια αυτόνομη εφαρμογή για κάτι τέτοιο...

Αυτό που θέλεις είναι :

Ενα κάλο ERP με δυνατότητα εξαγωγής στοιχείων σε SITE (HTML format) για mobile και μια καλή τιμολογιακή πολιτική για πρόσβαση στο INet από το κινητό π.χ. TIM Plus non stop

[sIGPIC][/sIGPIC]

Healthy disregard for the impossible.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει τροπος να εγκαταστήσουμε το windows messenger?

Από αυτά που βρήκα και εγκατέστησα πάντα μου βγαζουν την ένδειξη ότι αυτή η εφαρμογή δεν είναι για περιοχές εκτός Κίνας κ.λ.π

Harry_65
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει τροπος να εγκαταστήσουμε το windows messenger?

Από αυτά που βρήκα και εγκατέστησα πάντα μου βγαζουν την ένδειξη ότι αυτή η εφαρμογή δεν είναι για περιοχές εκτός Κίνας κ.λ.π

 

εδω εχει πολλα.δοκιμασε

xxxxxxxxxxxxxxxx

σ'εμενα προσωπικα το windows live messenger 2.0

δουλευει μια χαρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το SmartComGPS σ' εσας δουλευει κανονικα? Το δοκιμασα σημερα και ενω μου δειχνει τον χαρτη κανονικα, μολις συνδεω το GPS ο χαρτης εξαφανιζεται!

Βλεπω δηλαδη μονο το βελακι (και την ταχυτητα και γενικα ολα εκτος απο τον χαρτη) σε ασπρο background! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...