Jump to content

Τattoo & Piercing


MiKe-Dee
 Κοινοποίηση

έχετε tattoo??  

792 members have voted

  1. 1. έχετε tattoo??

    • ναί (πού και τι σχέδιο)
      142
    • όχι αλλά θα ήθελα να κάνω
      395
    • όχι
      255


Recommended Posts

παιδια και γω ενδιαφερομαι για ενα μικρο τατουαζ, βασικα θελω να ρωτησω, υπαρχουν τατουαζ που φευγουν μετα απο λιγα χρονια?

 

ειναι ποιο ακριβα, ποιο φθηνα?

 

ευχαριστω.

το εχουμε πει 1000δες φορες!! το ταττοο δεν φευγει ποτε!

μονο χεννα μπορεις να κανεις και μετα απο λιγες βδομαδες να εχει φυγει τελειως το σχεδιο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σε ευχαριστω για την απαντηση.

 

θα το ξανασκεφτω για μονιμο, θελω να ειμαι σιγουρος, μην το μετανιωσω

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για την απαντηση.

 

θα το ξανασκεφτω για μονιμο, θελω να ειμαι σιγουρος, μην το μετανιωσω

αμα ειναι να το μετανοιωσεις και το σκεφτεσαι,καλυτερα για εμενα να μην το κανεις.

κανε καμια χεννα καλυτερα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εκανα χθες piercing sto φρύδι κ μαλλον αυριο θα παο για σκι

παίζει να το επηρρεάσει αρνητικα το κρύο?

Ρωτάω γιατι ο piercer μου ειπε τις πρώτες μερες να μην κανω μπάνιο με καυτο νερο οποτε σκέφτομαι μήπως γενικα πειραζουν οι μεγαλες μεταβολές θερμοκρασίας?

 

Α και κάτι αλλο

το εκανα στο nico, στις οδηγίες που μου εδωσε λέει για καθαρισμό με φυσιολογικό ορό

στο forum διάβασα κ για αλατόνερο,αντισηπτικα,κ οξυζενε

αυτα τα προτείνετε σε περίπτωση μόλυνσης ή γενικά για πιο γρήγορη επούλωση?

Link to comment
Share on other sites

εκανα χθες piercing sto φρύδι κ μαλλον αυριο θα παο για σκι

παίζει να το επηρρεάσει αρνητικα το κρύο?

Ρωτάω γιατι ο piercer μου ειπε τις πρώτες μερες να μην κανω μπάνιο με καυτο νερο οποτε σκέφτομαι μήπως γενικα πειραζουν οι μεγαλες μεταβολές θερμοκρασίας?

 

Α και κάτι αλλο

το εκανα στο nico, στις οδηγίες που μου εδωσε λέει για καθαρισμό με φυσιολογικό ορό

στο forum διάβασα κ για αλατόνερο,αντισηπτικα,κ οξυζενε

αυτα τα προτείνετε σε περίπτωση μόλυνσης ή γενικά για πιο γρήγορη επούλωση?

Δε ρωτας αυτον που σου εκανε το piercing και ρωτας εδω να μαθεις?:wacko:

Link to comment
Share on other sites

στη περιπτωση που 'καταλαθος' βαλεις στο τragus μεγαλυτερη μπαρα απο το κανονικο..υπαρχει κανενα προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

στη περιπτωση που 'καταλαθος' βαλεις στο τragus μεγαλυτερη μπαρα απο το κανονικο..υπαρχει κανενα προβλημα?

 

Poso megalh ebales?? panw apo 2mm?? Apo th stigmh pou dn ponas dld dn exei anoi3ei plhgh dn uparxei kanena prob. Pantws dn nomizw na einai kai to katallhlotero shmeio gia stretching an rwtas auto.

 

*edit : Ti m*******s lew .... To bold-typed einai h apanthsh.

One of the things you learn after years of dealing with drug people,

is that you can turn your back on a person,

but never turn your back on a drug.

Link to comment
Share on other sites

εννοειται οτι δεν ειναι γ streching απλα το σκουλαρικι π ειδα στη βιτρινα κ μ αρεζε,ηταν προφανως γ αλλο σημειο .. :P (νομιζω εινα για χειλη,γτ απο πισω εχει δισκο)
Link to comment
Share on other sites

eliasj θελω να χτυπησω ενα ταττοο αρκετα μεγαλο και το μονο σημειο που ταιριαζει ειναι πισω στην ωμοπλατη.ομως εκει υπαρχει ηδη ενα ταττοο μικρο και με χρωμα.(10 εκατοστα περιπου)

λεω να το χτυπησω απο πανω..και το σημειο εκει να το κανω ολο μαυρο!

θα πετυχει το tip η να βρω αλλο σημειο και μαλλον αλλο ταττοο :blink: :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

eliasj θελω να χτυπησω ενα ταττοο αρκετα μεγαλο και το μονο σημειο που ταιριαζει ειναι πισω στην ωμοπλατη.ομως εκει υπαρχει ηδη ενα ταττοο μικρο και με χρωμα.(10 εκατοστα περιπου)

λεω να το χτυπησω απο πανω..και το σημειο εκει να το κανω ολο μαυρο!

θα πετυχει το tip η να βρω αλλο σημειο και μαλλον αλλο ταττοο :blink: :cool:

To πιθανοτερο ειναι να μη μπορεις να το κανεις cover up, αλλα παντα εξαρταται απο το tattoo που εχεις και αυτο που θελεις να κανεις. Ρωτα τον artist sou Αγγελε. Αυτο που κανω παντως εγω (μανικι) αναγκαστικα να "παρακαμψω" ενα παλιο celtic tattoo, και αυτο περιπου 10 εκ, γιατι δε γινοταν να γινει cover up. Θα ερθεις στο convention? Θα κατεβω με το μανικι στο καλυτερο Japanese design

Link to comment
Share on other sites

To πιθανοτερο ειναι να μη μπορεις να το κανεις cover up, αλλα παντα εξαρταται απο το tattoo που εχεις και αυτο που θελεις να κανεις. Ρωτα τον artist sou Αγγελε. Αυτο που κανω παντως εγω (μανικι) αναγκαστικα να "παρακαμψω" ενα παλιο celtic tattoo, και αυτο περιπου 10 εκ, γιατι δε γινοταν να γινει cover up. Θα ερθεις στο convention? Θα κατεβω με το μανικι στο καλυτερο Japanese design

Τον ρωτησα φιλε αλλα η απαντηση του ηταν αρνητικη! αλλα μου φανηκε κιολας το υφος του οτι βαριοταν να μπει στην διαδικασια να το "χτυπησει" απο πανω..

θελω να κανω ενα οπαδικο και μαλλον θα το κανω στο μπρατσο!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,ειμαι απο Θεσσαλονικη..Ενδιαφερομαι για tattoo..Υπαρχει το NICO στην Πλ. Ναυαρινου που ειναι 2-3 μαγαζια κοντα-κοντα νομιζω..??

Ψηλο ντρεπομαι να μπω να ρωτησω κ να φυγω..Θελω να παω να του δειξω το σχεδιο,(ισως προστεθει και κατι) και να το κανω εκεινη την ωρα αν γινεται.Αυτο που με απασχολει ειναι οτι ηθελα να ειχα γνωστο για να με προσεξει λιγο,κ οχι να με ξεπεταξει !! Θελω να κανω 2 νουμερα συγκεκριμενα το "44" με ενα σχεδιο ετσι σαν να βγαινει απο βαθια..(μιας κ ασχολουμε με σχεδιο θα βγει σωστο ελπιζω)

Μιας και σε λιγο κλεινω τα 18 και μ απασχολει κ ποσο θα στοιχησει,καποιος μπορει να μου πει ποσο περιπου?Ενδεκτικα το νουμερο,με γεμισμα 60% ας πουμε και διαστασεις,οσο μια θηκη cd περιπου,ισως κ λιγο παραπανω.

Ευχαριστω πολυ!

 

*μην κραξετε για το μεγαλο ποστ! :O :worry:

Link to comment
Share on other sites

Να πας να ρωτησεις και στην τελικη κανονιζεις ενα ραντεβου μαζι του για να του δειξεις το σχεδιο σου και να δει κι'αυτος και να κανονισεςι την ημερα που θα στο "χτυπησει"

με βρισκεις συμφωνω να πας στο Nico tattoo γιατι εχω "χτυπησει" κι'εγω ταττοο εκει..και ειμαι ευχαριστημενος εκτος το θεμα των χρηματων.

βεβεια υπαρχει και η tatooland εκει γυρω..και δεν χανεις να πας και σε'αυτον να ρωτησεις για τιμες και ιδεες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδες ερωτηση.το καλοκαιρι εβαλα σκουλαρικι στο φρυδι και πριν περιπου 1 μηνα αναγκαστικα να το βγαλω γιατι ειχε γινει χαλια η τρυπα...απο τοτε ομως δεν εχει εξαφανιστει το σημαδι..ειναι φυσιολογικο????δεν βγαζει αιμα η πυον,δεν ειναι ανοιχτη πληγη αλλα εχει μεινει σημαδι...

 

τι μπορω να κανω?

Link to comment
Share on other sites

παιδες ερωτηση.το καλοκαιρι εβαλα σκουλαρικι στο φρυδι και πριν περιπου 1 μηνα αναγκαστικα να το βγαλω γιατι ειχε γινει χαλια η τρυπα...απο τοτε ομως δεν εχει εξαφανιστει το σημαδι..ειναι φυσιολογικο????δεν βγαζει αιμα η πυον,δεν ειναι ανοιχτη πληγη αλλα εχει μεινει σημαδι...

 

τι μπορω να κανω?

τιποτα δεν μπορεις να κανεις.

με τον καιρο το σημαδι θα φυγει,αλλα οχι 100%! θα υπαρχει ενα μικρο σημαδακι να σου θυμιζει το σκουλαρικι που ειχες βαλει :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδες ερωτηση.το καλοκαιρι εβαλα σκουλαρικι στο φρυδι και πριν περιπου 1 μηνα αναγκαστικα να το βγαλω γιατι ειχε γινει χαλια η τρυπα...απο τοτε ομως δεν εχει εξαφανιστει το σημαδι..ειναι φυσιολογικο????δεν βγαζει αιμα η πυον,δεν ειναι ανοιχτη πληγη αλλα εχει μεινει σημαδι...

 

τι μπορω να κανω?

Τι εννοείς "είχε γίνει χάλια η τρύπα" ???

Link to comment
Share on other sites

επειδη επρεπε να το βγαλω βιαστηκα μαλλον το τραυματισα...ισως να μολυνθηκε με αποτελεσμα που και που να βγαζει πυον,να φουσκωνει κλπ κλπ...για να αποφυγω τπτ περιεργα αναγκαστηκα να το βγαλω....τρυπα δεν υπαρχει πλεον,σημαδι ομως.....
Link to comment
Share on other sites

καλημερα στο forum...θα ηθελα να ρωτησω κατι...εχω κανει ενα tatto στο χερι,στον καρπο απο κατω. Ειναι μικρο,χρωματος μαυρου. Ειναι σε μεγεθος οσο ενα καπακι απο μπουκαλι νερου. Θελω να μαθω αν σβηνει (οχι να το σβησω τωρα αλλα λεμε ρε παιδι μου μετα απο χρονια) γινεται? εχει σβησει κανεις απο εσας? Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα στο forum...θα ηθελα να ρωτησω κατι...εχω κανει ενα tatto στο χερι,στον καρπο απο κατω. Ειναι μικρο,χρωματος μαυρου. Ειναι σε μεγεθος οσο ενα καπακι απο μπουκαλι νερου. Θελω να μαθω αν σβηνει (οχι να το σβησω τωρα αλλα λεμε ρε παιδι μου μετα απο χρονια) γινεται? εχει σβησει κανεις απο εσας? Ευχαριστω!

γινετε με χρηση laser! λεπτομερειες δεν ξερω γιατι δεν μου εχει συμβει,αλλα εχω δει "σβησμενο" ταττοο στο μπρατσο απο μια γνωστη μου....και το δερμα εκει ειχε διαφορα απο ολο το χερι.:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

kalhspera sas!!!

eimai mia apo toys neofermenoys sto oneiro toy tattoo prin to kanw hmoyn poly agxomenh sto thema toy kalitexnh k epsaxna rwtaga agwniodws na brw ton kalytero!!!

pisteyv oti phga sta kalytera ALLA thn wra poy htan na to kanw,kath oti htan free hand, draphka na pedepsw ligo parapanw ton kalitexnh poy fainotan ligo na dysanasxetei k ......

to tattoo moy twra apla moy aresei k den me ksetrelainei!!!!!

 

 

 

PROSOXH!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα στο forum...θα ηθελα να ρωτησω κατι...εχω κανει ενα tatto στο χερι,στον καρπο απο κατω. Ειναι μικρο,χρωματος μαυρου. Ειναι σε μεγεθος οσο ενα καπακι απο μπουκαλι νερου. Θελω να μαθω αν σβηνει (οχι να το σβησω τωρα αλλα λεμε ρε παιδι μου μετα απο χρονια) γινεται? εχει σβησει κανεις απο εσας? Ευχαριστω!

 

Φιλαρακι να σου πω εγω την δικια μου μαλ@^&α μα ΜΑ#&$^Α. 2 χρονακια σκεφτομουνα να κανω ενα tattoo. Ε μια μερα το πηρα αποφαση και το εκανα. Πηγα εκανα ενα στην πλατη και βγηκε λιγο μεγαλο. Ε αυτο ηταν. Εφαγα την ξενερα της ζωης μου. Δεν ειχα προβλημα που εκανα τατου αλλα επειδη βγηκε μεγαλο ενοιωθα και νοιωθω σαν φυλακισμενος αλητης καταδικος που δεν εχει αρχες και αλλα τετοια μακαβρια.Με λιγα λογια σιχαινομουνα τον εαυτο μου. Εψαξα ρωτησα ειπα να το βγαλω. Κανω λοιπον laser για να το βγαλω και ας μεινει το σημαδι. Καλυτερα με σημαδι λεω παρα με τατου. Διαλεξα την μεθοδο της δερμοαποξεσης. Με λιγα λογια ξυνεις ξυνεις μεχρι να φυγει. εκει που υπαρχει η συνηκη(ετσι λενε το χρωμα του τατουαζ) θα μεινει μαι ασπριλα. απο ενα κομματι που εχω απαλαχθει πληρως μετα απο 2 χρονια εχω να σου πω οτι το σημαδι κανει καραμπαμ αλλα πρεπει να το δεις απο αποσταση λιγοτερο του ενος μετρου για να το καταλαβεις. Απο μακρια δεν φενεται τιποτα. Δεν εχω βγει βεβαια στον ηλιο ακομα γιατι δεν επιτρεπεται αλλα πιστευω οτι οταν γινει και αυτο να επιστρεψει και ενα τμημα της μελανινης και να μην φενεται τοσο ασχημα. Γενικα ρε παιδια προσοχη με τα τατου. Ειναι κατι μονιμο που δεν φευγει χωρις συνεπειες. Πεθαινεις δηλαδη και αυτο ακομα εκει ειναι. Τωρα θα μου πειτε τι μαλ@#$ς ημουν και τα θελα και τα παθα... Δικιο εχετε αλλα τωρα δεν μπορω να αλλαξω κατι απλα μαθαινω να ζω με το λαθος μου... Πρωτη φορα λεω δημοσια το πως νοιωθω γι αυτη την κατασταση ελπιζω να μην με κραξετε... Οτι και να πειτε δικιο εχετε. Το ξερω πλεον

Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω οτι είναι θέμα για το οποίο πρέπει να ντρέπεσαι..εντάξει,δε σου άρεσε για τον οποιοδήποτε λόγο το αφαίρεσες.. so what? μην κολλάς σε τέτοια..

 

απο απορία και μόνο,πόσο σου κόστισε η αφαίρεση;

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω οτι είναι θέμα για το οποίο πρέπει να ντρέπεσαι..εντάξει,δε σου άρεσε για τον οποιοδήποτε λόγο το αφαίρεσες.. so what? μην κολλάς σε τέτοια..

 

απο απορία και μόνο,πόσο σου κόστισε η αφαίρεση;

Πανω απο 3000 ευρο για ενα μεγαλο ταττοο!! τοσο πιστευω οτι κοστισε στον φιλο παραπανω :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...