Jump to content

Τattoo & Piercing


MiKe-Dee
 Κοινοποίηση

έχετε tattoo??  

792 members have voted

  1. 1. έχετε tattoo??

    • ναί (πού και τι σχέδιο)
      142
    • όχι αλλά θα ήθελα να κάνω
      395
    • όχι
      255


Recommended Posts

Εγώ την είχα κάνει με πιστόλι και δε μου είχε δημιουργήσει κανένα πρόβλημα...βέβαια απο τότε έχουν περάσει πολλάάά χρόνια και δεν ήξερα και πολλά. Νομίζω γενικά καλύτερα είναι με βελόνα. Για το σκουλαρίκι που θες να βάλεις δε ξέρω,είναι ανάλογα και το τι δέχεται ο οργανισμός σου,αλλά μη το διακινδυνέψεις χωρίς λόγο.Αμα σου αρέσει κάνει υπομονή και θα βάλεις ό,τι θες.

iN seArch of a brAin...

http://img215.imageshack.us/img215/9290/maltesedogsmallyr6.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

geia! egw 8elw na kanw trypa sth myth, alla gia na mhn antimetwpisw provlhmata opws h ole 8a h8ela na rwthsw dyo tria pramata prin to kanw...

-einai kalytero me velona h pistolaki?

-ginetai na sou kanoun trypa kai na sou valoun kateu8eian xalkadaki? giati bariemai na perimenw dyo mhnes gia na to allaxw..:(

kai telos

-8a yparxoun provlhmata me th 8alassa ton hlio klp mexri na kleisei h plhgh an to kanw kalokairi?

auta..euxaristw poly prokatavolika!!

Αν το κανεις με βελονα μπορεις να βαλεις κρικο αλλα κοιτα να ειναι titanium. Το θαλασσινο νερο μονο καλο κανει σε piercings;)

Link to comment
Share on other sites

Εγω σκεφτομαι τωρα τ καλοκαιρι ν παω ν κανω στο πανω μερος τ αυτιου.Κ η κλασσικη ερωτηση.Ποσο ποναει?:p (Γιατι δν εχω κ τη μεγαλυτερη αντοχη σ βελονες κ τα σχετικα)
Link to comment
Share on other sites

Εγω σκεφτομαι τωρα τ καλοκαιρι ν παω ν κανω στο πανω μερος τ αυτιου.Κ η κλασσικη ερωτηση.Ποσο ποναει?:p (Γιατι δν εχω κ τη μεγαλυτερη αντοχη σ βελονες κ τα σχετικα)

Πολυ απλα δεν ποναει.στγμιαιο ειναι.ωσπου να καταλαβεις τι εγινε..το σκουλαρικι εχει ηδη μπει.

να κοιταξεις να ειναι απο τιτανιο..ανεβαινει το κοστος,αλλα το τιτανιο ειναι μονοδρομος ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πολυ απλα δεν ποναει.στγμιαιο ειναι.ωσπου να καταλαβεις τι εγινε..το σκουλαρικι εχει ηδη μπει.

να κοιταξεις να ειναι απο τιτανιο..ανεβαινει το κοστος,αλλα το τιτανιο ειναι μονοδρομος ;)

 

ετσι είναι ;)

πολύ piercing mania έχει πέσει τον τελευταίο καιρό...και απο φίλους μου το βλέπω...καλή φάση :D

iN seArch of a brAin...

http://img215.imageshack.us/img215/9290/maltesedogsmallyr6.jpg

Link to comment
Share on other sites

ετσι είναι ;)

πολύ piercing mania έχει πέσει τον τελευταίο καιρό...και απο φίλους μου το βλέπω...καλή φάση :D

Για αυτο χρειαζεται προσοχη, ειδικα σε δυσκολα και εξιδεικευμενα piercings, που θα παμε να το κανουμε.

Link to comment
Share on other sites

Γεια και από εμένα! :rolleyes:

Πολύ καλό το Forum παιδιά! Διαβάζω εδώ και αρκετή για να πάρω μια καλή ιδέα σχετικά με ένα καλό studio για tattoo στην Αθήνα και τελικά λέω να πάω μια βόλτα από το Live in Color για ένα tribal - cover up που θέλω να κάνω.

Ναζί κανείς....ή αναρχικός?
Link to comment
Share on other sites

Γεια και από εμένα! :rolleyes:

Πολύ καλό το Forum παιδιά! Διαβάζω εδώ και αρκετή για να πάρω μια καλή ιδέα σχετικά με ένα καλό studio για tattoo στην Αθήνα και τελικά λέω να πάω μια βόλτα από το Live in Color για ένα tribal - cover up που θέλω να κάνω.

Δεν εχω ακουσει ασχημα λογια. Πες μας πως σου φανηκε το studio

Link to comment
Share on other sites

Μηπως θα μπορουσε καποιος να με βοηθησει να βρω τη φραση "επιτελους ξημερωσε" σε κινεζικα ιδεογραμματα?εχω ρωτησει σε στθδιο τατουαζ και κοιταξα στο ιντερνετ αλλα δε βρισκω αυτο που θελω!θα εκτιμουσα οποιαδηποτε βοηθεια!ευχαριστω!
Η γνώση είναι για όλους
Link to comment
Share on other sites

SOS!!! Thelw polu na kanw ena tattoo alla eimai foititria igoumenitsa k den exw idea pou mporei na exei! Gnwrizei kaneis kanena kalo tattoo shop sta iwannina! otan leme kalo na min mas dimiourgisei kanena provlima! AAA episis thelw na to kanw xamila stin gampa i psila stin plati, ponaei....? please kapoios na dwsei apantiisi soon!
Link to comment
Share on other sites

SOS!!! Thelw polu na kanw ena tattoo alla eimai foititria igoumenitsa k den exw idea pou mporei na exei! Gnwrizei kaneis kanena kalo tattoo shop sta iwannina! otan leme kalo na min mas dimiourgisei kanena provlima! AAA episis thelw na to kanw xamila stin gampa i psila stin plati, ponaei....? please kapoios na dwsei apantiisi soon!

Εχει στα Ιωαννινα πολυ καλο studio.εχω κανει κι'εφω εκει.

τωρα επειδη εγω ειμαι απο Ηγουμενίτσα..θα σε βρω να σου πω περισσοτερες λεπτομερειες.στην Ηγουμενίτσα δεν εχει studio tattoo.

παλιοτερα ειχε.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια και από εμένα! :rolleyes:

Πολύ καλό το Forum παιδιά! Διαβάζω εδώ και αρκετή για να πάρω μια καλή ιδέα σχετικά με ένα καλό studio για tattoo στην Αθήνα και τελικά λέω να πάω μια βόλτα από το Live in Color για ένα tribal - cover up που θέλω να κάνω.

Έχω κάνει εκεί και τα 2 που έχω και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Ο Μάνος είναι φοβερός τύπος και πολύ καλός καλλιτέχνης.

Το στούντιο είναι καθαρό (μέχρι την τελευταία φορά που πήγα τουλάχιστον:p:p) και σου ανοίγει τις βελόνες μπροστά σου και με γάντια. Για να καταλάβεις, αν δεν τις πάρεις μαζί σου μετά, τις αποστειρώνει πριν τις πετάξει ;)

Όσο για τα τατού, το 1ο μετράει 2 χρόνια τώρα και δεν έχει σημάδια φθοράς ή ξεφτίσματος ή οτιδήποτε και το χρώμα είναι πολύ ζωντανό. Βέβαια κανένα από τα δύο δεν είναι tribal.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πήγα μια βόλτα και μπορώ να πω ότι και το περιβάλλον μου άρεσε και ο Μάνος είναι πολύ συμπαθητικός τύπος. Το μόνο κακό ότι μου κανόνισε ραντεβού για μέσα Ιουνίου...το υπολόγιζα να γίνει πιο γρήγορα αλλά ακόμα και το γεγονός ότι έχει δουλειά είναι πολύ ευχάριστο. Θα γράψω φυσικά και τις σχετικές εντυπώσεις όταν γίνει το project :)

 

Πάντως παιδιά πριν το ψάξω εδώ στο φόρουμ είχα πάει στο Studio sixty9, δεν ξέρω αν το ξέρει κανείς, είναι στην Αργυρούπολη.

Είχα κάνει εκεί ένα Tattoo στο πόδι το 2006 και έμεινα πολύ ευχαριστημένος από τον Λεωνίδα που μου το χτύπησε εκεί.

Όταν όμως πήγα τώρα έκανε μια απόπειρα να μου χτυπήσει το Cover Up ο ιδιοκτήτης του στούντιο, μιλάμε χάλια, το χέρι του έτρεμε, η βελόνα ήταν απλά αποστειρομένη κ.λ.π. οπότε προσοχή με αυτό το μέρος.

Ναζί κανείς....ή αναρχικός?
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. θέλω να κάνω tattoo και σκέφτομαι το Σάββα στο Αιγάλεω. Αλλά μου είπαν οτι βάζει μελάνι απο στυλό και μετά απο καιρό χάνει το χρώμα του. Επειδή δε το πολυπιστεύω αυτό, όποιος ξέρει σίγουρα ας μου πει την άποψή του...

ευχαριστώ πολύ

Είναι φορές που σου μιλώ, κι αυτά που θέλω να σου πω, τα λέω μ' ένα λυγμό μες στη σιωπή μου,περνάει γρήγορα ο καιρός, κι έγινες αναστεναγμός,δεν έφυγες ποτέ απ' τη ζωή μου.Είναι βραδιές όπως αυτή που ένα παράπονο θα βγεί, να σπάσει σαν γυαλί την μοναξιά μου,και θέλω να 'ρθω να σε βρω μα είσαι μακρυά μου. .

>μόνο για λίγο να σε δω, να σου μιλήσω, μόνο για λίγο να μπορούσες να 'ρθεις πίσω. .

μόνο για λίγο να σε δω, μόνο για λίγο, είναι βραδιές που δεν μπορώ να σ' αποφύγω. .<

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. θέλω να κάνω tattoo και σκέφτομαι το Σάββα στο Αιγάλεω. Αλλά μου είπαν οτι βάζει μελάνι απο στυλό και μετά απο καιρό χάνει το χρώμα του. Επειδή δε το πολυπιστεύω αυτό, όποιος ξέρει σίγουρα ας μου πει την άποψή του...

ευχαριστώ πολύ

βαζει μελανι απο στυλο!!!! :down: τι αλλο θα ακουσω :wacko:

 

Επελεξε καποιο αλλο στουντιο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. θέλω να κάνω tattoo και σκέφτομαι το Σάββα στο Αιγάλεω. Αλλά μου είπαν οτι βάζει μελάνι απο στυλό και μετά απο καιρό χάνει το χρώμα του. Επειδή δε το πολυπιστεύω αυτό, όποιος ξέρει σίγουρα ας μου πει την άποψή του...

ευχαριστώ πολύ

Και αν δε σου αρεσει σβηνει με blanco:lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως προτιμώ τη χένα! Δεν μ' αρέσει να έχω τίποτα μόνιμο στη ζωή μου! Πόσο μάλλον στο σώμα μου! Μου αρέσει ν' αλλάζω συνεχώς...Έχω κάνει π.χ φίδι στο στέρνο, λουλούδι ή καρδιά στο στήθος και πολλά άλλα...

Αυτόν τον καιρό έχω μία αράχνη στην ωμοπλάτη, και ένα λουλούδι στο στήθος.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως προτιμώ τη χένα! Δεν μ' αρέσει να έχω τίποτα μόνιμο στη ζωή μου! Πόσο μάλλον στο σώμα μου! Μου αρέσει ν' αλλάζω συνεχώς...Έχω κάνει π.χ φίδι στο στέρνο, λουλούδι ή καρδιά στο στήθος και πολλά άλλα...

Αυτόν τον καιρό έχω μία αράχνη στην ωμοπλάτη, και ένα λουλούδι στο στήθος.

Η henna το εχουμε ξαναπει και αλλες φορες δεν ειναι ταττοο.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. θέλω να κάνω tattoo και σκέφτομαι το Σάββα στο Αιγάλεω. Αλλά μου είπαν οτι βάζει μελάνι απο στυλό και μετά απο καιρό χάνει το χρώμα του. Επειδή δε το πολυπιστεύω αυτό, όποιος ξέρει σίγουρα ας μου πει την άποψή του...

ευχαριστώ πολύ

 

Καλημέρα, ένας φίλος μου παλιά είχε κάνει Tattoo στον Σάββα και παρόλο που η δουλειά του ήταν φοβερή, τώρα που έχουν περάσει κάποια χρόνια έχει ξεθωριάσει τελείως. Δεν ξέρω αν είναι από στυλό αλλά σίγουρα ξεθώριασε πολύ περισσότερο από οποιοδήποτε άλλο Tattoo έχω δει.

 

Θα σου έλεγα καλύτερα να τον αποφύγεις & να βρεις ένα άλλο Studio.

Ναζί κανείς....ή αναρχικός?
Link to comment
Share on other sites

Είπα εγώ ότι είναι tattoo? :wacko:

 

To θεμα που απαντησες λεγεται '' Τatoo & Piercing'' εσυ εγραψες για χενα το οποιο δεν ειναι τατου,,αρα συνεπαγεται οτι εισαι εκτος θεματος:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...