Jump to content

Απεργιακές κινητοποιήσεις σε ΑΕΙ/ΤΕΙ


katsifis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκφρασεις κι χαρακτηρισμοι οπως αν εισαι φελος κι σε λυπαμαι κτλ τις θεωρω υβριστικες οσο για το αν σε αφορα το θεμα το εχεις γραει στο θεμα για το δικατσα.

Πουθενα δεν ειπα οτι δεν αφηνω καποιον να σπουδαζει στο εξωτερικο παλι παραλλαζεις τα λογια μου παλι καταλαθως?Οσο για τον ρατσισμο που με κατηγορησες παλι δεν στο επιτρεπω δεν ειναι ντροπη ουτε κατωτερο η χειρονακτικη εργασια κι σου απαντω οτι δεν εχω παιδια αλλα εχω αδερφια κι ξαδ4ερφια που οταν δεν παιρνουν τα γραμματα συμβουλευω τους γονεις να γινουν κομμωτες ,αισθητικοι κτλ:) μια χαρα δουλιτσα.

 

Προτιμω να εχουν μια εργασια παρα ενα πτυχιο κι να ειναι ανεργοι.Κι το ιδιο θα κανω κι με τα παιδια μου αν δεν εχουν δυνατοτητες .Το πρεστιζ μας εφαγε κι το να ειμαστε ολοι πτυχιουχοι:p Κι η καλιεργεια κι η εξυπναδα δεν ταυτιζονται με τις σπουδες.

 

Δεν περιμενα να θυμωσω με καποιον εδω αλλα εχω την εντυπωση οτι επιτηδες παραποιεις τα λογια μου απο το πρωι φιλικα παντα.

 

Οσο για το αν μου φας την δουλεια μαθε πρωτα να συμπεριφερεσαι με σεβασμο στους αλλους κι ασε τα υπολοιπα.Απο το πρωι η ιδια συμπεριφορα.

 

Πχ το χαιρομαι που καταλαβα τι ακριβως εννοεις δεν ειναι ειρωνια?

 

1. δεν είπα πουθενά γιατί δεν έχω κανένα δικαίωμα να πω σε λυπάμαι

 

2. είπες οτι αυτοί που σπουδάζουν εξωτερικό δεν πρέπει να έχουν ισάξιο πτυχίο με εσάς τότε ποιός ο λόγος άρα αυτομάτως αφερείς το δικαίωμα... εκτός αν κάποιος αποφασήσει να το κάνει απλά για να το κάνει...

 

3. δεν είπα οτι τα χειρονακτικά επαγγέλματα είναι ντροπή! καλά κάνουν αυτοί που τα κάνουν και πληρώνονται και πολύ καλά.... (κάνω λάθος; 40 ευρώ μου πήρε ο ηλεκτρολόγος για να σηκώσει 2 διακόπτες!!!)

 

4. σέβομαι τους άλλους και το έχω δείξει... δέχομαι τις απόψεις τους! αν συνφωνώ η όχι αυτό είναι άλλο θέμα... απλά χαρακτηρίζω τις απόψεις σου ως προς το πώς ακούγουνται σε μένα

 

5. αν άλλαξα κάπου τα λόγια σου να μου πείς ακριβώς που! εγώ αντιγραφή έκανα και απλά τα σχολίασα...

 

6. δεν έχω όρεξη να μαλώσω ή να παρεξηγηθώ με κανέναν

 

φιλικά

 

p.s. επειδή η κατάσταση ξεφεύγει απο τον έλεγχο εγώ αποχωρώ απο την συζήτηση... καλά αποτελέσματα σε όλους και καλά πτυχία!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ε βεβαια προσβαλλεις τους αλλους κι την στιγμη που ο αλλος ζητα επιδιορθωση αποχωρεις.Τι να πω?Δεν το συνεχιζω γιατι θα εκφραστω περιεργα.Κι επισης κανε ελεγχο οσων εγραψες εχεις αρκετα λαθακια.Δεν με ενοχλουν τα ορθογραφικα γενικα αλλα δεν αντεξα να μην το παρατηρησω.Οποιος εχει απαιτησεις πρεπει να εχει κι προσοντα κι η ορθογραφια ειναι αποαραιτητη.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το θέμα είναι ότι μόλις ψηφιστεί το νομοσχέδιο και αρχίσει να εφαρμόζεται, το πανηγυράκι θα τελειώσει και κάθε κατεργάρης θα πάει στον πάγκο του, καθώς τότε θα είναι άσκοπο να γίνουν οποιεσδήποτε περαιτέρω ενέργειες για την αποτροπή ψήφισής του.

Το θέμα είναι μέχρι τότε να μη γίνουν άλλα έκτροπα, γιατί κάποιοι γνωστοί και μη εξαιρετέοι, που ζουν και αναπνέουν για συμπλοκές και φασαρίες, έχουν αντιληφθεί το εμφανές ...deadline και αυτό είναι επίφοβο για πιο ακραίες καταστάσεις μέχρι τότε. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το θέμα είναι ότι μόλις ψηφιστεί το νομοσχέδιο και αρχίσει να εφαρμόζεται, το πανηγυράκι θα τελειώσει και κάθε κατεργάρης θα πάει στον πάγκο του, καθώς τότε θα είναι άσκοπο να γίνουν οποιεσδήποτε περαιτέρω ενέργειες για την αποτροπή ψήφισής του.

Το θέμα είναι μέχρι τότε να μη γίνουν άλλα έκτροπα, γιατί κάποιοι γνωστοί και μη εξαιρετέοι, που ζουν και αναπνέουν για συμπλοκές και φασαρίες, έχουν αντιληφθεί το εμφανές ...deadline και αυτό είναι επίφοβο για πιο ακραίες καταστάσεις μέχρι τότε. ;)

Και ποιος το εγγυάται αυτό;

Ρωτώ, γιατί πολύ αιωρείται η άποψη (τουλάχιστον στα ΤΕΙ Πειραιά) ότι αν τελικά ψηφιστεί τότε καλά μπάνια..

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Να ενημερωσω και εγω, το Τ.Ε.Ι. Καβαλας ειχε χθες Γ.Σ. και θα παραμεινει κλειστο μεχρι και την επομενη Τριτη 13 Μαρτιου που θα πραγματοποιηθει καινουργια Γ.Σ.
Link to comment
Share on other sites

σημερα συνελευση στο μαθηματικο αθηνων...

για να δουμε τι θα γινει...

 

Και στην ΑΣΟΕΕ.. Νεότερα αργότερα!

 

Πάντως πιστεύω ότι θα κλείσει πάλι...

Link to comment
Share on other sites

κουτσα-κουτσα μεχρι το πασχα θα παει..... εχω να κανω μαθημα απο τις 16/12/06:lol: .....Αλλα ευτυχως εδωσα Ηλεκτρονικα ΙΙ:p
Link to comment
Share on other sites

Ε και πού είναι το πρόβλημα δεν μπορώ να καταλάβω;.Εσείς δεν είστε που λέτε ότι δεν θέλετε να περάσουν τα φοιτητικά χρόνια;Άλλοι που λένε ότι πάνε στη πόλη για να σπουδάσουν κλαίγοντας και δεν θέλουν να φύγουν αποφοιτώντας;

Η συντριπτική πλειοψηφία απο σας πάει για καφέ κάθε μέρα και ζει στο αραλίκι;Ε;Πολλοί απο σας δεν κάνετε sex abuse που αν ήταν ανοιχτές οι σχολές σας θα ήτανε λιγότερο το abuse;

Αυτά βλέπω,αυτά ακούω,αυτά βγαίνω και λέω.Δεν πιστεύω να έχω λάθος,δηλαδή να βλέπω και να ακούω μόνο την εξαίρεση;

Αλλα μην ανησυχείτε γιατί:Η διττή προσωπικότητα δεν είναι έγκλημα.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά σε όσες σχολές έχω ακούσει, ψηφίζονται καταλήψεις με 20-40 ψήφους διαφορά. Την τελευταία βδομάδα τουλάχιστον.

 

Εγώ νομίζω ότι από βδομάδα θα αρχίσουν να ανοίγουν οι σχολές.

LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

Γενικά σε όσες σχολές έχω ακούσει, ψηφίζονται καταλήψεις με 20-40 ψήφους διαφορά. Την τελευταία βδομάδα τουλάχιστον.

 

Εγώ νομίζω ότι από βδομάδα θα αρχίσουν να ανοίγουν οι σχολές.

Με 40 ψηφους ηταν σε μας πριν 3 βδομαδες. Αλλα ακομα κλειστο ειναι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στην ΑΣΟΕΕ ένα ατέλειωτο μπάχαλο...:X Βγήκε το πλαίσιο της ΔΑΠ για μη κατάληψη με 20 ψήφους διαφορά αλλά σημειώθηκαν (?) περιστατικά νοθείας και ακυρώθηκε η απόφαση. Πιθανότατα θα γίνει νέα ΓΣ την Παρασκευή.
It takes no time to fall in love but it takes you years to know what love is...
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ακούσατε την είδηση περί νοθειών και ...περιπλανόμενων ψηφοφόρων που ταξιδεύουν από σχολή σε σχολή για να ψηφίσουν υπέρ καταλήψεων.

Έπρεπε φτάσει η κατάσταση στο απροχώρητο με τις φετινές εξελίξεις στην παιδεία για να ...τολμήσουν να αναφέρουν ορισμένοι στα δελτία τους αυτά που ξέρουμε όσοι έχουμε περάσει από τα έδρανα των ταλαιπωρημένων ελληνικών ανώτατων ιδρυμάτων???? ....

 

Το πρόβλημα της ελληνικής πραγματικότητας είναι ότι καθημερινά ανακαλύπτουμε τον τροχό :X

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς οι περιπλανόμενοι ψηφοφόροι, έρχονται από ΟΛΕΣ τος παρατάξεις... :(

Να πω επίσης ότι Χημικοί Μηχανικοί ΑΠΘ κλειστοί μέχρι την ερχόμενη Δευτέρα που θα έχει νέα ΓΣ :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...