Jump to content

Τι περίεργο ή αστείο σας έτυχε σήμερα;


genia_81
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καθόμουν ήσυχα ήσυχα στη στάση των λεωφορείων... Περίμενα να έρθει το λεωφορείο να πάω στη σχολή, κατά τις 8:30 σήμερα. Περνάει μια μεσήλικη κυρία (:rolleyes: ) μπροστά μου, στο πεζοδρόμιο, και φεύγει. Ξαφνικά, τρώω μια κωλιά, μια σπρωξιά, κάθεται κάποιος πάνω στο πόδι μου κλωτσώντας το άλλο και μου πετάει και την τσάντα κάτω! Με πέταξε κανονικά από το παγκάκι αυτό που έχουν στις στάσεις. Έμεινα παγωτό λέμε! Σηκώνομαι, μαζεύω την τσάντα... Κοιτάω δίπλα και βλέπω την ίδια κυρία (=κυράτσα) να κάθεται φαρδιά πλατιά και να χαμογελάει σχεδόν. :wacko: Της λέω "καλά δεν μπορούσατε να μου πείτε να σηκωθώ, έπρεπε να κάτσετε επάνω μου;!" (μέσα στην ευγένεια εγώ, και στον πληθυντικό της μίλησα της βλαμμένης).

 

Αυτή τίποτα, ουδεμία απάντηση. Οπότε εγώ επειδή είχα ήδη αρχίσει και γέλαγα από το ξάφνιασμα, με πιάνει ένα τρομερό γέλιο, δεν ξέρω γιατί, ήταν τόσο μαλ***ία αυτό που συνέβη, τόσο κουλό και αναπάντεχο που με έπιασε νευρικό γέλιο.

 

Και ο γκαζμάς άρχισε να βρίζει σε μια ξένη γλώσσα, κάτι σαν Βουλγάρικα ήταν!:lol: :lol: :lol: Έλεγε κάτι για "... (ακατανόητες λέξεις) Έλληνες". Της έφταιξα κιόλας δηλαδή.

 

Μιλάμε έλιωσα.

http://agfacts.tamu.edu/D11/Extension/animal%20science/Kids/072303_baby_sheep.jpg

Άντε πες του ότι ο κόσμος τώρα μπήκε σε κουτάκι, άντε πες του ότι η Dolly δεν είναι προβατάκι...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 680
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Απο προσωπικη εμπειρια, οι πιο επικινδυνες θεσεις ειναι οι δυο ακριανες της γαλαριας. Αν εισαι ακρη και κατσει καμια με...μεγαλη περιφερεια εκσφενδονιζεσαι στο κενο :cry:
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Απο προσωπικη εμπειρια, οι πιο επικινδυνες θεσεις ειναι οι δυο ακριανες της γαλαριας. Αν εισαι ακρη και κατσει καμια με...μεγαλη περιφερεια εκσφενδονιζεσαι στο κενο :cry:

 

Εντάξει, αυτό το καταλαβαίνω... Κυρίως γιατί δε συμβαίνει εσκεμμένα από κάποιον (το να σπρώξει τον άλλο, εννοώ:D )

 

Αλλά εγώ το έπαθα αυτό στη στάση... Πριν μπω στο bus! Όπου η δαιμόνια κοντή κυρία με εκτόπισε δια της βίας χρησιμοποιώντας τα όπλα της (=σπρωξιά/σκουντιά/κωλιά:lol: ).

 

Και με στόλισε κιόλας μετά. Όχι παίζουμε.

http://agfacts.tamu.edu/D11/Extension/animal%20science/Kids/072303_baby_sheep.jpg

Άντε πες του ότι ο κόσμος τώρα μπήκε σε κουτάκι, άντε πες του ότι η Dolly δεν είναι προβατάκι...

Link to comment
Share on other sites

Έμεινα παγωτό λέμε!

 

Νομιζα οτι ποτε δεν θα την ακουγα απο αλλον την ατακα!:lol: :lol: :lol: Να σαι καλα dexter:happy: :happy:

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζα οτι ποτε δεν θα την ακουγα απο αλλον την ατακα!:lol: :lol: :lol: Να σαι καλα dexter:happy: :happy:

 

:lol: :lol: Ευχαριστώ βρε! Νόμιζες ότι ήσουν ο μόνος που το λέει αυτό, ε;;;:lol: :happy:

http://agfacts.tamu.edu/D11/Extension/animal%20science/Kids/072303_baby_sheep.jpg

Άντε πες του ότι ο κόσμος τώρα μπήκε σε κουτάκι, άντε πες του ότι η Dolly δεν είναι προβατάκι...

Link to comment
Share on other sites

emena pou mou etyxe na ksaplosoun kai ston omo mou?kai malista 2 fores,2 diaforetika atoma...

 

Αχ θα ήθελα πολύ να ήμουνα μπροστά σε αυτό το θέαμα και πάνω απ όλα να δω τις αντιδράσεις σου....

:D
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τι έπαθα? κατεβήκαμε με τον δικό μου στο κέντρο της Θεσ/νίκης με το αστικό γιατί με το αυτοκίνητο άντε να βρεις να παρκάρεις....Στον γυρισμό λοιπόν είχα γίνει πτώμα από την κούραση και έγειρα στον ώμο του και αυτός με φίλησε στο μάγουλο και στο μέτωπο.Εκείνη την ώρα δεν ξέρω από που εμφανίστηκε η ελέγκτρια για τα εισιτήρια και φωνάζει:τι κάνετε εσείς εδώ?Εδώ βρήκατε να βγάλετε τα μάτια σας και να κάνετε όλα αυτά που κάνετε?Σπίτι δεν έχετε,πρέπει να το κάνετε μπροστά σε όλους για να σας βλέπουν? Και άρχισε να κάνει κήρυγμα μπροστά σε όλους τους επιβάτες.....Εκθέτεις την κοπέλα με αυτό που κάνεις και γιαυτό θα σου φύγει και δεν θα την ξαναδείς,εγώ χαίρομαι να βλέπω ερωτευμένα ζευγάρια αλλά δεν είναι σωστός ο τρόπος της συμπεριφοράς προς την κοπέλα σου,θα την χάσεις....δεν καταλαβαίνεις πως την φέρνεις σε δύσκολη θέση? κτλ.....

Ο αστυνομικός που ήταν στο αστικό είχε λυθεί στα γέλια,οι υπόλοιποι επιβάτες έκαναν νοήματα πως η γυναίκα είναι "γειά σου " και "γκάου μπίου" και εννοείτε πως υπήρξαν και χειρονομίες πως είναι αγ...........

Στο τέλος την ρωτάω εσύ τι πρόβλημα έχεις αν με εκθέτει ή όχι?και μου απαντά: μη μιλάς εσύ δεν σε αφορά το θέμα.

:D
Link to comment
Share on other sites

Ο αστυνομικός που ήταν στο αστικό είχε λυθεί στα γέλια,οι υπόλοιποι επιβάτες έκαναν νοήματα πως η γυναίκα είναι "γειά σου " και "γκάου μπίου" και εννοείτε πως υπήρξαν και χειρονομίες πως είναι αγ...........

Σταααανταρ!!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τι έπαθα? κατεβήκαμε με τον δικό μου στο κέντρο της Θεσ/νίκης με το αστικό γιατί με το αυτοκίνητο άντε να βρεις να παρκάρεις....Στον γυρισμό λοιπόν είχα γίνει πτώμα από την κούραση και έγειρα στον ώμο του και αυτός με φίλησε στο μάγουλο και στο μέτωπο.Εκείνη την ώρα δεν ξέρω από που εμφανίστηκε η ελέγκτρια για τα εισιτήρια και φωνάζει:τι κάνετε εσείς εδώ?Εδώ βρήκατε να βγάλετε τα μάτια σας και να κάνετε όλα αυτά που κάνετε?Σπίτι δεν έχετε,πρέπει να το κάνετε μπροστά σε όλους για να σας βλέπουν? Και άρχισε να κάνει κήρυγμα μπροστά σε όλους τους επιβάτες.....Εκθέτεις την κοπέλα με αυτό που κάνεις και γιαυτό θα σου φύγει και δεν θα την ξαναδείς,εγώ χαίρομαι να βλέπω ερωτευμένα ζευγάρια αλλά δεν είναι σωστός ο τρόπος της συμπεριφοράς προς την κοπέλα σου,θα την χάσεις....δεν καταλαβαίνεις πως την φέρνεις σε δύσκολη θέση? κτλ.....

Ο αστυνομικός που ήταν στο αστικό είχε λυθεί στα γέλια,οι υπόλοιποι επιβάτες έκαναν νοήματα πως η γυναίκα είναι "γειά σου " και "γκάου μπίου" και εννοείτε πως υπήρξαν και χειρονομίες πως είναι αγ...........

Στο τέλος την ρωτάω εσύ τι πρόβλημα έχεις αν με εκθέτει ή όχι?και μου απαντά: μη μιλάς εσύ δεν σε αφορά το θέμα.

:lol: :lol: :lol: απιστευτο!!!!!!!!!

ρε τι γινεται στο κοσμοοοοοοοοο

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

simera ekana mia megali gafa..katevika gia kafe katw stin paralia tis 8essalonikis kai erxetai enas kai mou leei..

file exeis ka8olou psila na mou doseis gia na parw eisitirio(kai kala twra...)

tou lew kai egw me ena xamogelo oxi re file mono xontra koubalaw...

to eipa teleiows gia plaka..alla meta katalaba ti blakeia ekana..........

to legame me tous filous mou meta kai bgalame poli gelio....................:D :D

KeepWalking
Link to comment
Share on other sites

Αχ θα ήθελα πολύ να ήμουνα μπροστά σε αυτό το θέαμα και πάνω απ όλα να δω τις αντιδράσεις σου....

τους ξυπνησα...:O

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τι έπαθα? κατεβήκαμε με τον δικό μου στο κέντρο της Θεσ/νίκης με το αστικό γιατί με το αυτοκίνητο άντε να βρεις να παρκάρεις....Στον γυρισμό λοιπόν είχα γίνει πτώμα από την κούραση και έγειρα στον ώμο του και αυτός με φίλησε στο μάγουλο και στο μέτωπο.Εκείνη την ώρα δεν ξέρω από που εμφανίστηκε η ελέγκτρια για τα εισιτήρια και φωνάζει:τι κάνετε εσείς εδώ?Εδώ βρήκατε να βγάλετε τα μάτια σας και να κάνετε όλα αυτά που κάνετε?Σπίτι δεν έχετε,πρέπει να το κάνετε μπροστά σε όλους για να σας βλέπουν? Και άρχισε να κάνει κήρυγμα μπροστά σε όλους τους επιβάτες.....Εκθέτεις την κοπέλα με αυτό που κάνεις και γιαυτό θα σου φύγει και δεν θα την ξαναδείς,εγώ χαίρομαι να βλέπω ερωτευμένα ζευγάρια αλλά δεν είναι σωστός ο τρόπος της συμπεριφοράς προς την κοπέλα σου,θα την χάσεις....δεν καταλαβαίνεις πως την φέρνεις σε δύσκολη θέση? κτλ.....

Ο αστυνομικός που ήταν στο αστικό είχε λυθεί στα γέλια,οι υπόλοιποι επιβάτες έκαναν νοήματα πως η γυναίκα είναι "γειά σου " και "γκάου μπίου" και εννοείτε πως υπήρξαν και χειρονομίες πως είναι αγ...........

Στο τέλος την ρωτάω εσύ τι πρόβλημα έχεις αν με εκθέτει ή όχι?και μου απαντά: μη μιλάς εσύ δεν σε αφορά το θέμα.

 

Αν ήταν μια απλή επιβάτις σωστά να γελάνε οι υπόλοιποι και να κάνουν διάφορα σχόλια.Μιλάμε όμως για ελέγκτρια η οποία κατέχει μια θέση και δουλεύει σε κάποιον οργανισμό και κανένας δεν της δίνει το δικαίωμα να μιλάει έτσι.Σόρρυ αλλά εγώ θα την πήγαινα πακέτο με τον αστυνομικό για καταγγελία/μήνυση..

Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν μια απλή επιβάτις σωστά να γελάνε οι υπόλοιποι και να κάνουν διάφορα σχόλια.Μιλάμε όμως για ελέγκτρια η οποία κατέχει μια θέση και δουλεύει σε κάποιον οργανισμό και κανένας δεν της δίνει το δικαίωμα να μιλάει έτσι.Σόρρυ αλλά εγώ θα την πήγαινα πακέτο με τον αστυνομικό για καταγγελία/μήνυση..

 

Δεν μπήκαμε καν σε αυτή την διαδικασία γιατί η και αυτή η καημένη έψαχνε και ψάχνει ακόμα άντρα.....

Και το κατάλαβα όταν μου είπε ο δικός μου πως την πέτυχε πάλι χθες και του ήταν όλο χαμόγελο και "ναζάκια".

Τι να κάνουμε όμως, όπως διάβασα λίγο πιο πάνω και συμφωνώ, δεν υπάρχουν πλέον εθελοντές αλλά και να βρεις κάποιον ξεχασμένο, έχουν γίνει πολύ επιλεκτικοί...........

:D
Link to comment
Share on other sites

τους ξυπνησα...:O

 

Δεν σε ρώτησαν : "γιατί με ξυπνάς πουλάκι μου μεγάλος και κουρασμένος άνθρωπος είμαι"?

Sorry που κάνω χαβαλέ αλλά είναι πολύ αστείο.

:D
Link to comment
Share on other sites

Προχθές στο διάλλειμα από τη δουλειά μου, πήγα να πάρω κάτι να φάω. Στο γυρισμό, στον κεντρικό δρόμο έξω από τη δουλειά μου, καθώς διασκίζω το δρόμο με το σάντουιτς στο χέρι συνειδητοποιώ ότι αισθάνομαι κάπως ανάλαφρη! κοιτάω προς τα κάτω και ωλέπω μου είχε φύγει το ένα το παπούτσι :O . Καθώς ερχόντουσαν αμάξια από παντού...παίρνω το παπούτσι υπομάλης και διασκίζω το δρόμο κουτσή μέχρι να φτάσω στην άλλη πλευρά και να το βάλλω. περιττό να πω τι ρόμπα έγινε στους συναδέλφους μο που στεκόντουσαν έξω από τη δουλειά μου και με είδαν...εγώ πάντως κυρία...σαν να μην έγινε τίποτα χα χα :whistle:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Life is too short so enjoy every second of it...you never know where you will be tomorrow.

Link to comment
Share on other sites

Αχ παιδιά τι έπαθα σήμερα.

Λίγο πιο πέρα από το σπίτι μου ζητούσαν και ζητάνε πωλήτρια για ένα κατάστημα με εσώρουχα κτλ.... Για να μην πολυλογώ, μετά από το βιογραφικό που είχα συμπληρώσει με πήραν τηλ. για να πάω για ένα δοκιμαστικό "μιας και δεν είχα ξαναδουλέψει σε τέτοιο είδος πωλήσεων".

Πάω που λέτε και και εγώ όμορφα και ωραία να : δω, μάθω και κατατοπιστώ στο κατάστημα και τι παθαίνω?

Μου λένε οι παλιές τάδε θα σκουπίσει και εσύ από πίσω θα σφουγγαρίσεις, μέχρι εκεί ωραία και καλά. Σφουγγαρίζω και είμαι στην τουαλέτα να βγω, και μου λένε : Χριστίνα καθάρισε την λεκάνη της τουαλέτας με την χλωρίνη....

Ωπα λέω τι γίνεται εδώ ρε παιδιά?

Βγαίνω έξω και τι μου λένε?

Θα πάρετε με την τάδε τα απαραίτητα εξαρτήματα και καθαρίστε τις τζαμαρίες του καταστήματος.

Επειδή σάλταρα και δεν φημίζομαι για την υπομονή μου, τους είπα : ΤΑ ΛΕΜΕ

'Αντε από κεί, δεν ζητούσαν πωλήτρια αυτοί αλλά άτομο για όλες τις δουλειές.....

:D
Link to comment
Share on other sites

Αχ παιδιά τι έπαθα σήμερα.

Λίγο πιο πέρα από το σπίτι μου ζητούσαν και ζητάνε πωλήτρια για ένα κατάστημα με εσώρουχα κτλ.... Για να μην πολυλογώ, μετά από το βιογραφικό που είχα συμπληρώσει με πήραν τηλ. για να πάω για ένα δοκιμαστικό "μιας και δεν είχα ξαναδουλέψει σε τέτοιο είδος πωλήσεων".

Πάω που λέτε και και εγώ όμορφα και ωραία να : δω, μάθω και κατατοπιστώ στο κατάστημα και τι παθαίνω?

Μου λένε οι παλιές τάδε θα σκουπίσει και εσύ από πίσω θα σφουγγαρίσεις, μέχρι εκεί ωραία και καλά. Σφουγγαρίζω και είμαι στην τουαλέτα να βγω, και μου λένε : Χριστίνα καθάρισε την λεκάνη της τουαλέτας με την χλωρίνη....

Ωπα λέω τι γίνεται εδώ ρε παιδιά?

Βγαίνω έξω και τι μου λένε?

Θα πάρετε με την τάδε τα απαραίτητα εξαρτήματα και καθαρίστε τις τζαμαρίες του καταστήματος.

Επειδή σάλταρα και δεν φημίζομαι για την υπομονή μου, τους είπα : ΤΑ ΛΕΜΕ

 

M' αρέσει που ήθελαν και βιογραφικό.......:lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι οι δουλειες, δε μπορεις πχ στην περιπτωση της christina_p να πουλαει συνεχεια εσωρουχα. Αναγκαστικα πρεπει να φροντισει καποιος το καταστημα ωστε να φαινεται καλο και καθαρο. Οι πιο πολλες επιχειρησεις ετσι λειτουργουν και πολυ λιγες και μεγαλες απασχολουν συνεργια καθαρισμου για αυτες τις δουλειες.

 

Δηλαδη δεν ειχες δει ποτε υπαλληλους σε ενα καταστημα νωρις το πρωι να καθαριζουν και να συμμαζευουν λιγο? Και ειναι δεδομενο πως ο καινουριος θα φορτωθει πιο πολυ αυτες τις "αγγαροδουλειες"...

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι οι δουλειες, δε μπορεις πχ στην περιπτωση της christina_p να πουλαει συνεχεια εσωρουχα. Αναγκαστικα πρεπει να φροντισει καποιος το καταστημα ωστε να φαινεται καλο και καθαρο. Οι πιο πολλες επιχειρησεις ετσι λειτουργουν και πολυ λιγες και μεγαλες απασχολουν συνεργια καθαρισμου για αυτες τις δουλειες.

 

Δηλαδη δεν ειχες δει ποτε υπαλληλους σε ενα καταστημα νωρις το πρωι να καθαριζουν και να συμμαζευουν λιγο? Και ειναι δεδομενο πως ο καινουριος θα φορτωθει πιο πολυ αυτες τις "αγγαροδουλειες"...

οπως τα λες...ειναι μεγαλοεταιριες που εχουν καθαρηστρια και τους αλλαζουν και τα τασακια...

αλλα υπαρχουν πολλοι υπαλληλοι..καλη ωρα κι εγω που καθε πρωι καθαριζουνε τις βιτρινες..

θεμα συνηθειας ειναι,τιποτα παραπανω.:)

το να φορτονωνται οι νεοι τις αγγαροδουλειες..ειμαι κατα αυτης της αποψης.

να τον δοκιμασεις,ναι,αλλα στο να γινεται συνεχεια μεχρι να παλιωσει...ζησε μαη μου να φας τριφυλλι.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

οπως τα λες...ειναι μεγαλοεταιριες που εχουν καθαρηστρια και τους αλλαζουν και τα τασακια...

αλλα υπαρχουν πολλοι υπαλληλοι..καλη ωρα κι εγω που καθε πρωι καθαριζουνε τις βιτρινες..

θεμα συνηθειας ειναι,τιποτα παραπανω.:)

το να φορτονωνται οι νεοι τις αγγαροδουλειες..ειμαι κατα αυτης της αποψης.

να τον δοκιμασεις,ναι,αλλα στο να γινεται συνεχεια μεχρι να παλιωσει...ζησε μαη μου να φας τριφυλλι.

 

 

 

και ποιος οριζει το ''παλιος'' και το ''νεος''...

ασε...εγω αμα λαχει κανω πολλά...:mad:

αλλα οκ θε μπορουσα να μην ειχα καθολου δουλεια και να ετρωγα τα λεφτα του πατερα μου...

Link to comment
Share on other sites

και ποιος οριζει το ''παλιος'' και το ''νεος''...

ασε...εγω αμα λαχει κανω πολλά...:mad:

αλλα οκ θε μπορουσα να μην ειχα καθολου δουλεια και να ετρωγα τα λεφτα του πατερα μου...

απο μονο του οριζεται αυτο...

οταν εσυ θα ερθεις σε μια δουλεια...που ειναι 3 ατομα πχ ...ποιος ειναι ο καινουριος, εγω??

 

θα βγουμε οφ τοπικ.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...