Jump to content

Τι περίεργο ή αστείο σας έτυχε σήμερα;


genia_81
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:lol:

Μου θύμισες μία άλλη ......γέλια οπότε και εφυγε!

 

:lol: :lol: καλο!

 

λεπτομέρεια: Μέσα στο λεωφορείο ήταν κι ένας άλλος τρελούτσικος και μόλις είπε ο φίλος μου την ατάκα ρωτούσε τον καθένα: "Άκουσες τι είπε ρε το άτομο;" και γελούσε μόνος του.

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 680
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

1)Λοιπόν εμείς έχουμε έναν καημένο που τριγυρνάει στους χώρους του πανεπιστημίου και παρακολουθεί όλα τα μαθήματα (ή άστεγος είναι ή τρελός)

και τον συναντήσαμε και μας ρώτησε τι μάθημα είχαμε την επόμενη ώρα!Εν τω μεταξύ με όποιον μιλάει του λέει ότι είναι φοιτητής!Σε μας είπε ότι είναι της Ιατρικής(Ιατρική δεν έχει στο Βόλο αλλά στη Λάρισα:lol: ) σε άλλους αρχιτεκτονική και σε άλλους οικονομικό!:blink:

Δεν θα ξεχάσω που είχε έρθει σε ένα καθηγητή που θέλει απόλυτη ησυχία και προσήλωση στο μάθημα και διάβαζε εφημερίδα γυρνώντας τακτικά τις σελίδες και κάνοντας διάφορους θορύβους:lol: !Το άλλο θεϊκό ήταν σε μια πρόοδο που του είχαν δώσει θέματα για να γράψει:lol: !

 

 

Σήμερα κοιμήθηκα μέσα στο μάθημα από την κούραση:O (αλήθεια λέω) και έγινα το επίκεντρο του ενδιαφέροντος καθώς πάσχιζα να κρατήσω τα μάτια μου ανοικτά(κοινώς:Ρόμπα)!Ευτυχώς που ήρθε και πάλι ο τύπος που ανέφερα παραπάνω φορώντας φούξια φόρμα(το κάτω) με το μπατζάκι μέσα στις πράσινες κάλτσες και καφέ σακάκι (από κοστούμι)από πάνω ενώ διάβαζε ανενόχλητος ένα μικρό βιβλιαράκι με τίτλο:"Δαιμονισμένοι":lol:Έτσι ξύπνησα και γω και μετατοπίστηκε το ενδιαφέρον .Όταν τέλειωσε το μάθημα δεν συγκινήθηκε να σηκωθεί από την θέση του και δεν άφησε να περάσει κανείς φοιτητής της ίδιας σειράς από τη μεριά που καθόταν αυτός στο αμφιθέατρο("περνάει περνάει" έλεγε)!:lol:

Link to comment
Share on other sites

εχω παρει ενα ολοκαινουριο τζιν με σκισιματα....ελα που εκτος απο το σημειο του γονατου ειχε και στο τελειωμα (στο κατω μερος)... το περνει η γιαγια μου να το σιδερωσει, το σιδερωνει και το :X και χαρουμενη ερχετε στο δωματιο μου και μου λει: "σου σιδερωσα το παντελονι σου και στο εραψα γιατι ειχε σκιστει στο κατω μερος...στο θεο που πιστευετε, ειχε κοψει και ραψει ολοκαινουριο παντελονι...ακομα κλεω τα χρηματα που εδωσα...

η πλακα ειναι οτι ηρθε και μου το ειπε γεματει χαρα...:mad: :mad:

αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μόλις με πήρε κάποιος με απόκρυψη και το σηκώνω,ακούστε διάλογο:

-Γεια σου(με παθιασμένη φωνή και με άνετο στυλ)

-Γεια σας

-Σε παίρνω για την αγγελία!!!(σαν να μου έλεγε κάτι πρόστυχο)

-Ποια αγγελία;(ρωτάω και γω ο αφελής)

-Στα προσωπικά!(μου λέει με νόημα,γιατί θεώρησε ότι μπορεί εγώ να έχω βάλει πολλές αγγελίες!)

-Ορίστε;Τι εννοείτε;(αρχίζω να υποψιάζομαι)

-Για την αγγελία που έβαλες,ξέρεις εσύ...Προσωπικά...

-Δεν καταλαβαίνω για τι πράγμα μου μιλάτε!

-Έβαλες αγγελία ή δεν έβαλες τελικά;

-Όχι δεν έβαλα καμία αγγελία!

-Α,μάλλον έκανα κάποιο λάθος.Ναι ή το σημείωσα λάθος ή πληκτρολόγησα λάθος!!!!

:lol:

Πιστεύω να καταλάβατε τι έψαχνε ο τύπος από αγγελίες!!!Ανωμαλία στο φουλ!!!!

Αφήστε που την βρήκε από το τηλ. και δεν έλεγε να το κλήσει.

Ε τώρα αν δεν μου πείτε ότι όλα τα περίεργα συμβαίνουν σε εμένα,τί να πω!!!!

Την τύχη μου...

Link to comment
Share on other sites

το πιο αστειο ηταν σημερα που γελουσα μεσα στο αυτοκινητο σαν το χαζο.

ειμαι στο φαναρι σταματημενος..αναβει πρασινο και η μια λωριδα εχει ξεκινησει...ενω εμεις περιμεναμε ακομα..ξαφνικ περναει ενα μηχανακι και παει πισω απο το αυτοκινητο που δεν εχει ξεκινησει..του χτυπαει το πισω τζαμι και του λεει "αντε ξεκινα μεσημεριασε" :lol: :lol: :lol:

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ένα περίεγο αλλά οχι αστείο μου έτυχε πριν απο λίγο που γύρισα απο το Πόρτο Χέλι.

Ξέχασα ανοικτό τσαντάκι που φοράω στη μέση και έχασα το βιβλιαράκι που έχει ταυτότητα και πάσο. Λίγο πρίν φτάσω στο σπίτι στην Αθήνα το πήρα χαμπάρι και νόμιζα οτι το ξέχασα στο άλλο σπίτι. Τελικά όταν ξεφορτώναμε τα πράγματα απο το πορτ-μπαγκάζ το βιβλιαράκι βρέθηκε σφηνομένο μεταξύ πόρτας πορτ-μπαγκάζ και λαμαρίνας αυτοκινήτου να προεξέχει έξω κατά τα 2/3. Το περίεργο είναι 1) πως βρέθηκε εκεί 2) Πως άντεξε 200km ταξίδι με μέση ταχύτητα 80km/ώρα και 3) πως δεν το είδε κανείς σε 2 στάσεις που πραγματοποιήθηκαν :blink:

Link to comment
Share on other sites

Οδηγώ ένα μπλε σκούρο polo και στην περιοχή που δουλεύω υπάρχουν 2-3 polo στο ίδιο χρώμα ακριβώς...Πάω λοιπόν σήμερα το μεσημέρι να φύγω και όπως κατεβαίνω βλέπω στην σειρά παρκαρισμένα και τα 3 polo...Για μερικά δευτερόλεπτα αναρωτιόμουν αν πατήσω τον συναγερμό θα ανοίξουν και τα 3?!? :lol: :lol: :lol:

 

Αλλά τελικά άνοιξε μόνο το δικό μου....:p

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Το περιστατικό το οποίο θα σας πω είναι πέρα ως πέρα αληθινό και μου συνέβη χθές το μεσημέρι καθώς επέστρεφα στο σπίτι μου από τα θερινά που κάνω στο φροντιστήριο.

 

Βγαίνοντας από τον ΗΣΑΠ στο σταθμό του Ηρακλείου, ερχόμενος από Μαρούσι, είδα φευγαλέα ότι καθόταν ένας τύπος στα σκαλάκια στην έξοδο προς τις κυλιόμενες και την υπόγεια διάβαση. Αυτός μόλις με είδε, με ακολούθησε. Εγώ άκουγα μουσική από το mp3 player, αλλά δεν το βάζω δυνατά για να ακούω και τι γίνεται γύρω μου. Δεν άκουσα να με φωνάζει. Μόλις πέρασα την υπόγεια και έστριψα δεξιά να ανέβω στις κυλιόμενες με το που πατάω το πόδι μου στο πρώτο σκαλί και άρχισα να ανεβαίνω, ήρθε δίπλα μου και μου έκανε κεφαλοκλείδωμα, αλλά όχι σφιχτό, σαν να παίρνεις παραμάσχαλα κάτι. Αφού βγάζω τα ακουστικά ακούγοντάς τον να μου λέει ασυναρτησίες ότι θα την πληρώσω γι'αυτό που έκανα, μου σκάει μια ελαφριά γροθιά στο σαγόνι (δεν πόνεσα πολύ) και σίγουρος ότι δεν κρατούσε κάτι που θα μπορούσε να με τραυματίσει, περνάω το κεφάλι μου κάτω από το χέρι του και ελευθερώνομαι. Κατεβαίνω λοιπόν τις κυλιόμενες, κατεβαίνει κι αυτός. Και συνέχεια μου έλεγε ότι θα την πληρώσω γι'αυτά που έκανα. Πήγα να ξανανέβω τις κυλιόμενες αλλά με τράβαγε να με βγάλει στην άκρη, προς το ασανσέρ και τις πίσω σκάλες, λέγοντάς μου πως θα μου δείξει τι ακριβώς εννοεί. Με μια απότομη κίνηση τραβώντας του το χέρι ελευθερώθηκα ξανά και ξανανέβηκα τις κυλιόμενες. Αφού είδε πως είχα αντιστάσεις, απλά ήρθε πίσω μου στις κυλιόμενες και μου έλεγε: "Εσύ δεν είσαι αυτός που τα έκανε στο Γιώργο;". "Μα εγώ δεν ξέρω κανένα Γιώργο", του λέω. Με ξαναρώτησε, του ξαναπάντησα και μόλις έφτασε στο τελευταίο σκαλί μου είπε "Καλά συγνώμη φίλε. Λάθος έκανα. Άντε γειά".

Ήμουν εντελώς ψύχραιμος και τον αντιμετώπισα όπως μια παρεξήγηση. Αλλά το θέμα είναι ότι δεν νομίζω πως μπερδεύτηκε, αλλά το ότι ήθελε να με κλέψει. Απλά είδε ότι εγώ αντιστεκόμουνα και είχα μπεί πλέον μέσα στο πλήθος που ανέβαινε τις κυλιόμενες, πράγμα που τον εμπόδιζε να διαφύγει σε τέτοια περίπτωση, και έτσι με παράτησε. Για το μόνο πράγμα που ανησύχησα είναι μην με ακολουθούσε και με πετύχαινε σε κάποιο στενό, γιατί για να βγείς από το σταθμό σε κάποιο κεντρικό δρόμο (και αυτός μια λεωφόρο που μόνο αυτοκίνητα κυκλοφορούν, η Κασταμονής για όσους ξέρουν) είναι αρκετός ο δρόμος γεμάτος στενά. Αλλά πάλι καλά.

 

Το θέμα δεν είναι το τί έκανα εγώ. Το θέμα είναι να προστατέψω τους άλλους. Μήν κυκλοφορείτε με ακριβά αντικείμενα πάνω σας και να προτιμάτε να μην ακούτε και πολύ μουσική από mp3 players. Οι κλέφτες είναι κοντά. Κι εγώ δεν το πίστευα ότι θα μου συμβεί, αλλά μου συνέβη μέρα μεσημέρι. Ευτυχώς σε εμένα ήρθαν έτσι τα πράγματα. Σε εσάς;

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Το περιστατικό το οποίο θα σας πω είναι πέρα ως πέρα αληθινό και μου συνέβη χθές το μεσημέρι καθώς επέστρεφα στο σπίτι μου από τα θερινά που κάνω στο φροντιστήριο.

 

Βγαίνοντας από τον ΗΣΑΠ στο σταθμό του Ηρακλείου, ερχόμενος από Μαρούσι, είδα φευγαλέα ότι καθόταν ένας τύπος στα σκαλάκια στην έξοδο προς τις κυλιόμενες και την υπόγεια διάβαση. Αυτός μόλις με είδε, με ακολούθησε. Εγώ άκουγα μουσική από το mp3 player, αλλά δεν το βάζω δυνατά για να ακούω και τι γίνεται γύρω μου. Δεν άκουσα να με φωνάζει. Μόλις πέρασα την υπόγεια και έστριψα δεξιά να ανέβω στις κυλιόμενες με το που πατάω το πόδι μου στο πρώτο σκαλί και άρχισα να ανεβαίνω, ήρθε δίπλα μου και μου έκανε κεφαλοκλείδωμα, αλλά όχι σφιχτό, σαν να παίρνεις παραμάσχαλα κάτι. Αφού βγάζω τα ακουστικά ακούγοντάς τον να μου λέει ασυναρτησίες ότι θα την πληρώσω γι'αυτό που έκανα, μου σκάει μια ελαφριά γροθιά στο σαγόνι (δεν πόνεσα πολύ) και σίγουρος ότι δεν κρατούσε κάτι που θα μπορούσε να με τραυματίσει, περνάω το κεφάλι μου κάτω από το χέρι του και ελευθερώνομαι. Κατεβαίνω λοιπόν τις κυλιόμενες, κατεβαίνει κι αυτός. Και συνέχεια μου έλεγε ότι θα την πληρώσω γι'αυτά που έκανα. Πήγα να ξανανέβω τις κυλιόμενες αλλά με τράβαγε να με βγάλει στην άκρη, προς το ασανσέρ και τις πίσω σκάλες, λέγοντάς μου πως θα μου δείξει τι ακριβώς εννοεί. Με μια απότομη κίνηση τραβώντας του το χέρι ελευθερώθηκα ξανά και ξανανέβηκα τις κυλιόμενες. Αφού είδε πως είχα αντιστάσεις, απλά ήρθε πίσω μου στις κυλιόμενες και μου έλεγε: "Εσύ δεν είσαι αυτός που τα έκανε στο Γιώργο;". "Μα εγώ δεν ξέρω κανένα Γιώργο", του λέω. Με ξαναρώτησε, του ξαναπάντησα και μόλις έφτασε στο τελευταίο σκαλί μου είπε "Καλά συγνώμη φίλε. Λάθος έκανα. Άντε γειά".

Ήμουν εντελώς ψύχραιμος και τον αντιμετώπισα όπως μια παρεξήγηση. Αλλά το θέμα είναι ότι δεν νομίζω πως μπερδεύτηκε, αλλά το ότι ήθελε να με κλέψει. Απλά είδε ότι εγώ αντιστεκόμουνα και είχα μπεί πλέον μέσα στο πλήθος που ανέβαινε τις κυλιόμενες, πράγμα που τον εμπόδιζε να διαφύγει σε τέτοια περίπτωση, και έτσι με παράτησε. Για το μόνο πράγμα που ανησύχησα είναι μην με ακολουθούσε και με πετύχαινε σε κάποιο στενό, γιατί για να βγείς από το σταθμό σε κάποιο κεντρικό δρόμο (και αυτός μια λεωφόρο που μόνο αυτοκίνητα κυκλοφορούν, η Κασταμονής για όσους ξέρουν) είναι αρκετός ο δρόμος γεμάτος στενά. Αλλά πάλι καλά.

 

Το θέμα δεν είναι το τί έκανα εγώ. Το θέμα είναι να προστατέψω τους άλλους. Μήν κυκλοφορείτε με ακριβά αντικείμενα πάνω σας και να προτιμάτε να μην ακούτε και πολύ μουσική από mp3 players. Οι κλέφτες είναι κοντά. Κι εγώ δεν το πίστευα ότι θα μου συμβεί, αλλά μου συνέβη μέρα μεσημέρι. Ευτυχώς σε εμένα ήρθαν έτσι τα πράγματα. Σε εσάς;

συγγνωμη αλλα δεν θα ηταν πιο "πρακτικο" αν επροκειτο για απλο κλεφτη να σε ξεμοναχιασει καπου και με την απειλη μαχαιριου ή και νυχοκοπτη αν θελεις να σου παρει οτι εχεις και δεν εχεις; το να κανεις κεφαλοκλειδωμα και μαλιστα χαλαρο μεσα σε τοσο κοσμο ειναι καπως ριψοκινδυνο...
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη αλλα δεν θα ηταν πιο "πρακτικο" αν επροκειτο για απλο κλεφτη να σε ξεμοναχιασει καπου και με την απειλη μαχαιριου ή και νυχοκοπτη αν θελεις να σου παρει οτι εχεις και δεν εχεις; το να κανεις κεφαλοκλειδωμα και μαλιστα χαλαρο μεσα σε τοσο κοσμο ειναι καπως ριψοκινδυνο...

 

Τι να σου πω. Μπορεί να επρόκειτο πραγματικά για παρεξήγηση. Ωστόσο και να ήθελε να επιτεθεί σε κάποιον θα έπρεπε να είναι απολύτως σίγουρος για το άτομο. Δεν πας έτσι εν ψυχρώ σε ένα άτομο για το οποίο δεν είσαι σίγουρος να του την πέσεις.;)

Πάντως και που μου έκανε το κεφαλοκλείδωμα μη νομίζεις ότι νοιάστηκε και κανένας για μένα. Όλοι με προσπερνούσαν και με κοιτούσαν με υποτιμητικό βλέμμα, σαν να μη συνέβη τίποτα.:mad:

Δεν μπορούμε να μπούμε απόλυτα στην ψυχοσύνθεση αυτού του ατόμου και να καταλάβουμε τι πραγματικά ήθελε.:what:

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Το περιστατικό το οποίο θα σας πω είναι πέρα ως πέρα αληθινό και μου συνέβη .................................................................

.......................................................................................Ευτυχώς σε εμένα ήρθαν έτσι τα πράγματα. Σε εσάς;

 

Χαλαρά ο καραγκιόζης ήθελε να σου σουφρώσει κάτι - σε είδε μικρό και είπε έτσι αθόρυβα να σε τρομάξει και να σου τσιμπήσει ότι κάτσει - μπράβο που είχες τα αρχ....α και παρέμεινες ψύχραιμος! Έπρεπε να τον "δώσεις'' και σε κανένα μπάτσο ή σε κανένα φύλακα εκεί... κανα πρεζόνι απο τα γνωστά που τριγυρνάνε στους σταθμούς θα ήταν και λένε ότι έχουν ηπατίτιδα και σκορβούτο!

Μπράβο και πάλι φιλαράκο ... μην ψαρώνετε με τα καθικάκια αυτά - απλά , όντως θέλει προσοχή και φυσικά ακόμη πιο πολύ το βράδυ!

Link to comment
Share on other sites

βασικα πλεον να στη πεσουν και αν παιξεις ξυλο πιστευω δεν θα μπει κανεις...ολοι πλεον φοβουντε...
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Χαλαρά ο καραγκιόζης ήθελε να σου σουφρώσει κάτι - σε είδε μικρό και είπε έτσι αθόρυβα να σε τρομάξει και να σου τσιμπήσει ότι κάτσει - μπράβο που είχες τα αρχ....α και παρέμεινες ψύχραιμος! Έπρεπε να τον "δώσεις'' και σε κανένα μπάτσο ή σε κανένα φύλακα εκεί... κανα πρεζόνι απο τα γνωστά που τριγυρνάνε στους σταθμούς θα ήταν και λένε ότι έχουν ηπατίτιδα και σκορβούτο!

Μπράβο και πάλι φιλαράκο ... μην ψαρώνετε με τα καθικάκια αυτά - απλά , όντως θέλει προσοχή και φυσικά ακόμη πιο πολύ το βράδυ!

 

Ε, μα δε μπορούσα να μείνω με σταυρωμένα τα χέρια. Στην αρχή τρόμαξα, αλλά ο τρόμος έγινε θάρρος και πείσμα σε χιλιοστά του δευτερολέπτου.

Μπάτσος; Φύλακας; Άγνωστες λέξεις για το σημείο εκείνο.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου μου ετυχε κατι παρομοιο χθες βραδυ.εδωσα ραντεβου με την κοπελα μου στην ομονοια(εγω μενω κερατσινι κ εκεινη ηλιουπολη,εγω ειμαι 17 κ εκεινη 16)κ βρεθηκαμε στο ενδιαμεσο της αποστασης...η ωρα ηταν γυρω στις 9.30 τ βραδυ κ εκει που περπατουσαμε χερι-χερι σκαει μυτη ενας τυπας κ μας κλεινει τ δρομο...μου λεει εμενα'Ψηλε εχεις ν μ δωσεις 1ευρω?του απανταω με ψυχραιμια 'οχι ρε φιλε δεν εχω ψιλα...κ εκεινος μου τραβαει μαχαιρι,εκεινη την στιγμη η κοπελα μου παει να του δωσει 10ευρω,εγω φυσικα της τα παιρνω αστραπιαια κ λεω στον τυπα(ο οποιος ηταν πρεζακιας)'φιλε η κοπελα ειναι εγκυος μην την πειραξεις,πειραξε εμενα αν θες...εν τω μεταξυ δν ειχε πολυ κοσμο κ αρχιζα ν φοβαμαι..αυθορμητα θυμηθηκα μια κουβεντα π μ ειχε πει ο αδερφος μ πανω σε τετοιο θεμα¨,μου ειχε πει''αν ποτε σου την πεσει πρεζακιας κ δν εισαι μονο σου δωστου μια μπουνια στο στηθος κ θα ξανασηκωθει σε καμια ωρα κ ας εχει κ μαχαιρι,δεν τα χρησιμοποιυν ποτε"...κ αμεσως μολις τ σκεφτηκα μετα απο κλασματα δευτερολεπτου του ριχνω μια καλη στο στηθος αυτος χωρις να το περιμενει σωριαζεται κ εγω φευγω σαν κυριος,η κοπελα μ βεβαια ειχε μεινει...Γι'αυτο παιδια προσοχη κ να θυμαστε τα σοφα λογια του αδερφου μου...
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου μου ετυχε κατι παρομοιο χθες βραδυ.εδωσα ραντεβου με την κοπελα μου στην ομονοια(εγω μενω κερατσινι κ εκεινη ηλιουπολη,εγω ειμαι 17 κ εκεινη 16)κ βρεθηκαμε στο ενδιαμεσο της αποστασης...η ωρα ηταν γυρω στις 9.30 τ βραδυ κ εκει που περπατουσαμε χερι-χερι σκαει μυτη ενας τυπας κ μας κλεινει τ δρομο...μου λεει εμενα'Ψηλε εχεις ν μ δωσεις 1ευρω?του απανταω με ψυχραιμια 'οχι ρε φιλε δεν εχω ψιλα...κ εκεινος μου τραβαει μαχαιρι,εκεινη την στιγμη η κοπελα μου παει να του δωσει 10ευρω,εγω φυσικα της τα παιρνω αστραπιαια κ λεω στον τυπα(ο οποιος ηταν πρεζακιας)'φιλε η κοπελα ειναι εγκυος μην την πειραξεις,πειραξε εμενα αν θες...εν τω μεταξυ δν ειχε πολυ κοσμο κ αρχιζα ν φοβαμαι..αυθορμητα θυμηθηκα μια κουβεντα π μ ειχε πει ο αδερφος μ πανω σε τετοιο θεμα¨,μου ειχε πει''αν ποτε σου την πεσει πρεζακιας κ δν εισαι μονο σου δωστου μια μπουνια στο στηθος κ θα ξανασηκωθει σε καμια ωρα κ ας εχει κ μαχαιρι,δεν τα χρησιμοποιυν ποτε"...κ αμεσως μολις τ σκεφτηκα μετα απο κλασματα δευτερολεπτου του ριχνω μια καλη στο στηθος αυτος χωρις να το περιμενει σωριαζεται κ εγω φευγω σαν κυριος,η κοπελα μ βεβαια ειχε μεινει...Γι'αυτο παιδια προσοχη κ να θυμαστε τα σοφα λογια του αδερφου μου...

 

Re megale siga to prama ama sthn pesei prezakias.... Eleos... Opoudhpote na tou skaseis mpouketo 8a pesei ... Apla eprepe na ton fermareis ec... Tespa kala p dn epa8es tpta.

One of the things you learn after years of dealing with drug people,

is that you can turn your back on a person,

but never turn your back on a drug.

Link to comment
Share on other sites

Χαλαρά ο καραγκιόζης ήθελε να σου σουφρώσει κάτι - σε είδε μικρό και είπε έτσι αθόρυβα να σε τρομάξει και να σου τσιμπήσει ότι κάτσει - μπράβο που είχες τα αρχ....α και παρέμεινες ψύχραιμος! Έπρεπε να τον "δώσεις'' και σε κανένα μπάτσο ή σε κανένα φύλακα εκεί... κανα πρεζόνι απο τα γνωστά που τριγυρνάνε στους σταθμούς θα ήταν και λένε ότι έχουν ηπατίτιδα και σκορβούτο!

Μπράβο και πάλι φιλαράκο ... μην ψαρώνετε με τα καθικάκια αυτά - απλά , όντως θέλει προσοχή και φυσικά ακόμη πιο πολύ το βράδυ!

Tι μπάτσος και ιστορίες...

Ο κύριος έπρεπε να μετράει δόντια στα σκαλιά από το πρώτο λεπτό....

Αλλά βρίσκουν τους πιτσιρικάδες και τα κάνουν τα ζώα....

Να δες και το άλλο το παλικάρι 2 μηνύματα πιο πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Re megale siga to prama ama sthn pesei prezakias.... Eleos... Opoudhpote na tou skaseis mpouketo 8a pesei ... Apla eprepe na ton fermareis ec... Tespa kala p dn epa8es tpta.

 

Αν όμως είναι νηφάλιος, δεν ισχύει αυτό... Οπότε προσέχετε και χίλιες φορές να σας κλέψει ό,τι κουβαλάτε παρά να σας τραυματίσει...

http://agfacts.tamu.edu/D11/Extension/animal%20science/Kids/072303_baby_sheep.jpg

Άντε πες του ότι ο κόσμος τώρα μπήκε σε κουτάκι, άντε πες του ότι η Dolly δεν είναι προβατάκι...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου έτυχε ένα τελείως αστείο και ελεεϊνό... :lol:

 

Από το σπίτι μου (προς Δραπετσώνα μεριά) μέχρι και στη δουλειά (κέντρο Ομόνοια) είχα πάει με ανοιχτό το φερμουάρ από το παντελόνι. :rolleyes: :O :lol:

Περπάτησα ολόκληρο Καραϊσκάκη απ'έξω, ήμουν στο τραίνο ένα 20λεπτο, περπάτησα κέντρο άλλα 10 λεπτά και δε πήρα πρέφα τπτ!

Έλεος.

Το πήρα χαμπάρι όταν κάθησα στο γραφείο.

Με έφαγε η πολύ νύστα και η έλλειψη καφέ. :ninja: :lol:

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου έτυχε ένα τελείως αστείο και ελεεϊνό... :lol:

 

Από το σπίτι μου (προς Δραπετσώνα μεριά) μέχρι και στη δουλειά (κέντρο Ομόνοια) είχα πάει με ανοιχτό το φερμουάρ από το παντελόνι. :rolleyes: :O :lol:

Περπάτησα ολόκληρο Καραϊσκάκη απ'έξω, ήμουν στο τραίνο ένα 20λεπτο, περπάτησα κέντρο άλλα 10 λεπτά και δε πήρα πρέφα τπτ!

Έλεος.

Το πήρα χαμπάρι όταν κάθησα στο γραφείο.

Με έφαγε η πολύ νύστα και η έλλειψη καφέ. :ninja: :lol:

 

Σχεδόν κάθε μέρα το ίδιο παθαίνω και εγώ με το φερμουάρ.

 

Ο επιδειξίας της πόλης μου :p

Link to comment
Share on other sites

Ρε αυτό με τα μαχαίρια το σκέφτηκα με κάτι φίλους μου. ΄βάζαμε ξύλο για μαχαίρι, αλλά ποτέ δεν μπορούσαμε να το πάρουμε, πάντα σε καρφωνε ο "κλέφτης". πως το καλό θα του το παίρνεις ρε? δηλάδη είναι 100% σίγουρο δεν θα σε σακατέψει? ή κρίνεις και κάνεις? αυτό που μου φαίνεται λίγο λογικό είναι η κλωτσιά, επιδή το πόδι κρατά γερά και αμα σε μαχαιρώσει εκεί είσαι πιο ασφαλής.

 

Υ.Γ τί σημαίνει φερμάρεις?

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Αν όμως είναι νηφάλιος, δεν ισχύει αυτό... Οπότε προσέχετε και χίλιες φορές να σας κλέψει ό,τι κουβαλάτε παρά να σας τραυματίσει...

 

Exeis dei pote prezakia nhfalio? olh thn wra barane ntagkles autoi. To teleutaio pou les einai upokeimeniko,gt ama koubalas pragmata a3ias kalutera na prospa8hseis na ta diafula3eis para na ta dwseis .

One of the things you learn after years of dealing with drug people,

is that you can turn your back on a person,

but never turn your back on a drug.

Link to comment
Share on other sites

Ρε αυτό με τα μαχαίρια το σκέφτηκα με κάτι φίλους μου. ΄βάζαμε ξύλο για μαχαίρι, αλλά ποτέ δεν μπορούσαμε να το πάρουμε, πάντα σε καρφωνε ο "κλέφτης". πως το καλό θα του το παίρνεις ρε? δηλάδη είναι 100% σίγουρο δεν θα σε σακατέψει? ή κρίνεις και κάνεις? αυτό που μου φαίνεται λίγο λογικό είναι η κλωτσιά, επιδή το πόδι κρατά γερά και αμα σε μαχαιρώσει εκεί είσαι πιο ασφαλής.

 

Υ.Γ τί σημαίνει φερμάρεις?

 

Όσο για το ξύλο, μου φαίνεται κομματάκι γελοίο :p

Δεν είναι άλλωστε ο σκοπός σου να του πάρεις το μαχαίρι, σκοπός σου είναι να του κάνεις κάτι για να ακινητοποιηθεί (όπως αυτό που αναφέρθηκε πριν). Εγώ πάντως αν μου τύχει μπορεί και να το δοκιμάσω, ειδικά αν έχω πάνω μου πολλά χρήματα.

Link to comment
Share on other sites

Φερμάρω = νευριάζω, τα παίρνω

 

n/c -,-

One of the things you learn after years of dealing with drug people,

is that you can turn your back on a person,

but never turn your back on a drug.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...