Jump to content

300 - 300: Rise of an Empire (2006 - 2013)


TN97
 Κοινοποίηση

Η γνώμη σας για την ταινία  

313 members have voted

  1. 1. Η γνώμη σας για την ταινία

    • Πάρα πολύ καλή
      198
    • Καλή
      72
    • Μέτρια
      25
    • Κακή
      18


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 842
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

paidia i tainia einai korufaia kat' eme, apla an ohi oti kalutero eho dei se auto to eidos sigoura sta top. kai gia istorikes anakrivies pou graftikan polla pisteuo pos oute kai se auto ton tomea i tainia itan idiaitera anakrivis. polu porotiki kai sigoura einai mia tainia gia cinema. tha pao standar na tin xanado.

[sigpic][/sigpic]

I Am, by any practical defintion of the words, foolproof and incapable of error. - HAL9000

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δε φτάνει που τα γράφετε λάθος αρχίσατε να τα βάζετε και στις υπογραφές; (λάθος εννοείται!) :p
Link to comment
Share on other sites

η ταινια ειναι φοβερη. σιγουρα σε πορωνει και σε κανει να νιωθεις κατι που εισαι ελληνας ρε παιδι μου!! ευτυχως που υπαρχουν και καποιοι εκτος ελλαδας να μας το θυμιζουν γιατι εδω μεσα στην ελλαδα μαλλον το εχουμε ξεχασει τελειως.δεν νομιζω να υπαρχει κατι να μας διεγειρει και να μας κανει υπερηφανους για την κληρονομιας μας...εδω εχτες μονο που δεν εβαλαν καποιοι φωτια στον αγνωστο στρατιωτη.ετσι για αλλαγη.

το προτεινω ανεπιφυλακτα παντως μιας και η ταινια δεν ξεφευγει απο την ιστορια(δεν κερδιζουμε!!:lol: ) και μου αρεσαν και ολες οι εκφρασεις που ειναι γνωστες απο την αρχαιοτητα και οι οποιες χρησιμοποιηθηκαν μεσα στο εργο δινοντας εναν τονο της εποχης.

Link to comment
Share on other sites

Παρα πολύ καλή ταινία! Δεν έχω έντσταση για τα τέρατα γιατί ενίσχυαν την όλη ατμόσφαιρα εκτός απ' τον δήμιο διοτί και κανονικός να ήταν δεν θα άλλαζε κάτι.

 

tonight we are dying ih hell

 

dining :)

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ στο ότι τα τέρατα έδιναν μια ένταση στην ταινία και γιαυτό ούτε εμένα με πείραξαν....

Βlog για τον κινηματογράφο με κριτικες, νέα και τρέιλερ. Με καθημερινή ανανεωση

We set the movies in the corner....

Link to comment
Share on other sites

καταπληκτική η ταινία, φοβερός ο Snyder, άψογη απόδοση του κόμικ του Frank Miller. Για μένα το τέλος ήταν υπέροχο και "ανατριχιαστικό" για κάθε Έλληνα (ειδικά με τη μετάφραση από Αγγλικά σε αρχ. Ελληνικά)
Link to comment
Share on other sites

δεν την είδα ακόμα,

 

ακούω το Ost και μπορώ να δηλώσω, πως μιλάμε για ένα απο τα καλύτερα ορχηστρικά soundtracks της τελευταίας 5ετίας!εκπληκτικό, με διακυμάνσεις, με φοβερό ύφος που προμηνύει μάχη,αγωνία,ένταση και ξέσπασμα οργής!

άνετα το κατατάσσω πλάι στο Gladiator,Kingdom of Heaven Και το θεωρώ μάλλον καλύτερο απο το Alexander του Βαγγέλη Παπαθανασίου.

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παρα πολύ καλή ταινία! Δεν έχω έντσταση για τα τέρατα γιατί ενίσχυαν την όλη ατμόσφαιρα εκτός απ' τον δήμιο διοτί και κανονικός να ήταν δεν θα άλλαζε κάτι.

 

 

 

dining :)

 

dine... tonight we dine in hell! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στην Αλεξανδρουπολη εχουν ξεκινησει οι προβολες?

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Παρα πολυ καλη ταινια αξιζει να την δειτε στο σινεμα γιατι στην τηλεοραση πιστευω θα χανει πολυ.Νομιζα οτι θα εχει ανακρίβειες οσο αναφορα την ιστορια μας αλλα ευτυχως επεσα εξω.Θα την ξαναεβλεπα ευχαριστως:up:
Link to comment
Share on other sites

να δω κι εγω σημερα στην προβολη την τελευταια καπου κοντα στις 1 αν θα εχει εισητηρια.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

dine... tonight we dine in hell! :rolleyes:

 

Αυτό ήθελα να πω απλά μπερδεύτηκα με τον χρόνο που ήταν το dying. :D

 

Συνήθως οι κενές θέσεις είναι στις προβολές που είναι πολύ νωρίς. Ένας φίλος πήγε χτες στις 16:15 και ήταν 15 άτομα!

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Η ταινία είναι και γαμώ... :X Έχω μείνει speechless. Να την δείτε ανεπιφύλακτα. Μόνο το Hot Gates με χάλασε λίγο, αλλά δεν πειράζει... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Μολις γυρισα απο το Village.Πολυ καλη η ταινια(8,5/10) αλλα να πω την αμαρτια μου μπορουσα να περιμενω μια βδομαδα ακομα για να τη δω και να αποφυγω ολον αυτον τον πανικο και το τρεξιμο για τα εισητηρια...:O
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθα κι εγώ. Overall απογοητεύτηκα λίγο (μα πολύ λίγο όμως) από το όλο feeling (ίσως φταίει το τρελό hype και οι υψηλές προσδοκίες που είχε δημιουργήσει). Κυρίως δε μου άρεσε

Ο αφηγητής με την άθλια φωνή του :down:

 

 

 

Ψιλοξενέρωσα και από 1-2 λεπτομέρειες όπως:

Η αστοχία του Λεωνίδα με το βέλος

Στο τέλος, περίμενα μια ακόμα μάχη, αντί να πεθάνουν έτσι γρήγορα

Τα backgrounds παρότι καλοφτιαγμένα και πανέμορφα, μου έμοιαζαν τελείως ψεύτικα

 

 

Γι' αυτό και 8,5/10 κι απο μένα. Κατά τ' άλλα ΥΠΕΡΠΟΡΩΤΙΚΗ :up:

 

 

 

Ταξιδιώτη Τεχνόπολις πήγες; Παίζει να ήμασταν στην ίδια αίθουσα :p

Link to comment
Share on other sites

ελα φιλε μου δεν πηγα τελικα γιατι εφτιαχνα κατι στο pc και μου πηρε ωρα,αυριο.κριμα να μην κανονιζαμε να πηγαιναμε μαζι.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθα κι εγώ. Overall απογοητεύτηκα λίγο (μα πολύ λίγο όμως) από το όλο feeling (ίσως φταίει το τρελό hype και οι υψηλές προσδοκίες που είχα). Κυρίως δε μου άρεσε

Ο αφηγητής με την άθλια φωνή του :down:

 

 

 

Ψιλοξενέρωσα και από 1-2 λεπτομέρειες όπως:

Η αστοχία του Λεωνίδα με το βέλος

Στο τέλος, περίμενα μια ακόμα μάχη, αντί να πεθάνουν έτσι γρήγορα

Τα backgrounds παρότι καλοφτιαγμένα, μου έμοιαζαν τελείως ψεύτικα

 

 

Γι' αυτό και 8,5/10 κι απο μένα. Κατά τ' άλλα ΥΠΕΡΠΟΡΩΤΙΚΗ :up:

 

 

 

Ταξιδιώτη Τεχνόπολις πήγες; Παίζει να ήμασταν στην ίδια αίθουσα :p

 

Γιατι ρε συ καλή ήταν η φωνή του!

 

Μαχητής ήταν όχι ακοντιστής, κατα τη γνώμη μου αν τον πετύχαινε στο δόξα πατρί θα ήταν μεγάλη υπερβολή και θα προκαλούσε μεγάλη κουβέντα για παραποίηση της ιστορίας κλπ.

 

Μην ξεχνάς οτι είχαν μείνει πολύ λίγοι, τι άλλο να κάνανε;

 

 

 

Κακοπερνάγαν οι έφοροι πάντως, τις κανονίζανε καλά τις παρθένες!

...
Link to comment
Share on other sites

 

Εμένα με ξενέρωσε η φωνή και το στυλ αφήγησης και δεν ήμουν ο μόνος μάλιστα.

Ενώ το να περάσει ξυστά δεν ήταν υπερβολή... Αν ήταν ας αστοχούσε τελείως :p

Σχετικά με το τέλος, μπορούσε να ήταν λίγο μεγαλύτερη η σκηνή. Να τους έδειχνε να το παλεύουν λίγο παραπάνω. Πολύ εύκολα έπεσαν.

 

Anyway, λεπτομέρειες είναι αυτά :)

 

Επίσης θα ήθελα λίγο περισσότερο αίμα. Τι πιτσιλιές και βλακείες ήταν αυτές;

 

Ταξιδιώτη, τουλάχιστον μια ώρα νωρίτερα να πας αν θες να βρεις, με τόσο κόσμο που έχει. Από τις 11 είχαν κλείσει σχεδόν όλες οι θέσεις για την προβολή των 00:30...

Link to comment
Share on other sites

Α και κάτι άλλο, πολύ κουφό! Το παρατηρήσαμε όλοι στην αίθουσα.

2 ή 3 φορές την ώρα που παιζόταν η ταινία, στο κέντρο της οθόνης και λίγο προς τ' αριστερά έγραφε αυτό: 0.40 :wacko:

Είχε ίδιο μέγεθος με υπότιτλο.

Το είδε κανείς άλλος στην ταινία;

Εμείς υποθέσαμε οτι το φίλμ είχε κάποιο πρόβλημα.

Αφήστε που λίγο πριν ναρχίσει η ταινία 2 φορές πέσαν τα φώτα.

Πρώτη φορά μου τυχαίνει αυτό σε village

...
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που παρατήρησα ήταν ένα 118 κάτω αριστερά λίγο μετά το πρώτο διάλειμμα.
Link to comment
Share on other sites

Γιατι ρε συ καλή ήταν η φωνή του!

 

Μαχητής ήταν όχι ακοντιστής, κατα τη γνώμη μου αν τον πετύχαινε στο δόξα πατρί θα ήταν μεγάλη υπερβολή και θα προκαλούσε μεγάλη κουβέντα για παραποίηση της ιστορίας κλπ.

 

Μην ξεχνάς οτι είχαν μείνει πολύ λίγοι, τι άλλο να κάνανε;

 

 

 

Κακοπερνάγαν οι έφοροι πάντως, τις κανονίζανε καλά τις παρθένες!

 

 

 

θα ηταν λιγο κουφο να τον σκοτωνε τον ξερξη...μετα θα γινοταν πανικος οτι εγινε παραποιηση της ιστοριας (υπερ μας βεβαια σε ενα βαθμο αφου θα σκοτωναμε πριν ,ας αποτελειωσουν το αρχηγο...!). Αλλα αν δεν κανω λαθος σε ενα βιβλιο τις " πυλες της φωτιας" γινεται απο τους ελληνες μια επιθεση στην τεντα του ξερξη και ο ιδιος παλι τραυματιζεται με τον ιδιο τροπο...γλιτωνει στο παρα 2..αλλα που να δειξει τωρα οτι καναμε και ντου. θα ηθελε αλλο ενα μισαωρο.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...