Jump to content

Απρόσκλητοι πλασιέ, ζητιάνοι, προσηλυτιστές και άλλοι


inactiveaccount76533
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δεν δω εμφανές και αναμφισβήτητο σημάδι ή πρόβλημα ότι ο ζητιάνος δεν είναι ικανός για εργασία (έστω μοιράζοντας φυλλάδια) δεν δίνω τίποτα. Αλλιώς κάτι (προσπαθώ να) δίνω.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 109
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μονο οταν δω ανθρωπους παραλυτους και γενικα με σοβαρα προβληματα υγειας και οχι απατεωνες που ζητιανευουν χωρις να εχουν το παραμικρο...:mad:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως τους λυπαμαι ολους και παντα κατι δινω.

Στο αμαξι εχω ενα ποτηρακι με ψιλα απο ρεστα κτλ κτλ ειδικα για αυτους.

Οποτε τους βλεπω,ειδικα κατι πακιστανους και κατι τετοια μου ερχονται στο μυαλο κατι παιδακια οπως αυτο που εδειχνε το πρωι στο Alpha νομιζω,που ηταν αποκλεισμενο στην Πεντελη και εκλαιγε και ελεγε ηρθαμε στην Ελλαδα για καλυτερα,και εδειχνε που κοιμαται σε μια κουρελου,ακομα και με τον παγετωνα!

Αυτα μου ερχονται στο μυαλο οταν τους βλεπω και επειδη δεν ξερω την ιστορια του καθενος παντα δινω.

Ξερω οτι εκει στοχευουν,στο να τους λυπυθουμε,ε,εγω παντα λυγιζω.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

To πιο αστειο που μου χει τυχει ηταν με εναν τυφλο ζητιανο . Αφου η μητερα μου του εδωσε ελεημοσυνη γυρισα να κοιταξω μια βιτρινα και γυριζοντας τον ειδα να με κοιταει κατω απο τα γυαλια..:lol::lol:

 

Παντως ετσι οπως ειναι η κατασταση δεν ξερεις ποιον να εμπιστευτεις κι ποιον οχι..

Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν πάντα δίνω (όχι σε πρεζάκια όμως). Ειδικά αν πουλάει και κανέναν αναπτήρα τότε το χαίρομαι κιόλας.

Σίγα μη κάτσω να κάνω σωματική εξέταση πριν δώσω. Κάνε το καλό και ρίχτο στο γιαλό.

Link to comment
Share on other sites

palaiotera edina, to paradexomai. tora exo stamatisei teleios logo kapoion peristatikon. otan tous dineis lefta kai meta apo ligo ksanapernas kai tous vlepeis me tin mpyra sto xeri i ton petyxaineis ston dromo vrady tyfla sto methysi meta ti kaneis???....................
Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν πάντα δίνω (όχι σε πρεζάκια όμως). Ειδικά αν πουλάει και κανέναν αναπτήρα τότε το χαίρομαι κιόλας.

Σίγα μη κάτσω να κάνω σωματική εξέταση πριν δώσω. Κάνε το καλό και ρίχτο στο γιαλό.

 

Στην περίπτωση σου ισχύει το:

Κάνε το καλό και postαρε το εδώ :p

 

Ανεξάρτητος;

 

LOL

Link to comment
Share on other sites

μικρολιμανο...γυρναγε μια κοπελιτσα κ ελεγε επεσε μια συμμαθητρια με μηχανακι κ θελει εγχειρηση στο εξωτερικο.παρτε ημερολογιο 10ε.ρωτησα αν δεχονται πιο λιγα κ μ πε οχι!:P

 

οι σπαστικοι ειναι οι μλκς π καθαριζουν τα τζαμια κ ας μην θες...

μηπως γιναν ολα αυτα επαγγελματα γιατι απ οτι θυμαμαι απο εκπομπη εβγαζαν κανα 40ε την μερα αναλογα με την περιπτωση

Link to comment
Share on other sites

μικρολιμανο...γυρναγε μια κοπελιτσα κ ελεγε επεσε μια συμμαθητρια με μηχανακι κ θελει εγχειρηση στο εξωτερικο.παρτε ημερολογιο 10ε.ρωτησα αν δεχονται πιο λιγα κ μ πε οχι!:P

 

οι σπαστικοι ειναι οι μλκς π καθαριζουν τα τζαμια κ ας μην θες...

μηπως γιναν ολα αυτα επαγγελματα γιατι απ οτι θυμαμαι απο εκπομπη εβγαζαν κανα 40ε την μερα αναλογα με την περιπτωση

 

Μικρολίμανο, Μοναστηράκι, Ακαδημία, Ερμού, Μπορεί να πρόκειται και για την ίδια κοπελιά. Όταν μπει για τα καλά ο χρόνος πουλάνε βιβλιαράκια... Μία για εκδρομή και μία για αυτόν που γκρεμίστηκε.

 

Η φάση: Με παρέα στο μετρό στο μοναστηράκι περιμέναμε τις κοπελιές μας για να βγούμε. Σκάει μύτη ένας που προηγουμένως στην ερμού είχε δοκιμάσει να μου πουλησει ένα βιβλιαράκι για να πάνε "εκδρομή". Μας πετυχαίνει έξω από τον ηλεκτρικό και μας λέει για τον φίλο του που έπεσε.. Μένω λαλάκας εγώ, γυρίζω στους άλλους και τους λέω πριν 5' ήταν για εκδρομή, πότε πρόλαβε και γκρεμίστηκε ο άλλος??? Σκάνε αυτοί στα γέλια... Και το άτομο άρχισε να μας βρίζει, γιατί κοροιδεύουμε τον πόνο του φίλου του!!! Έλεος ρε παιδιά...

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα ήρθε κάποιος που πούλαγε ημερολόγια. Μου είπε πως είναι από ένα τμήμα ΤΕΙ. Συμπτωματικά, εγώ σπουδάζω εκεί και από ότι ήξερα ημερολόγια δεν πουλούσαμε! Όταν κατάλαβε τη γκάφα του έφυγε τρέχοντας! :p
Ποτε μην μαλωνεις με εναν ηλιθιο. Θα σε ριξει στο επιπεδο του και θα σε κερδισει λογω εμπειριας. :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν δω εμφανές και αναμφισβήτητο σημάδι ή πρόβλημα ότι ο ζητιάνος δεν είναι ικανός για εργασία (έστω μοιράζοντας φυλλάδια) δεν δίνω τίποτα. Αλλιώς κάτι (προσπαθώ να) δίνω.

 

μονο οταν δω ανθρωπους παραλυτους και γενικα με σοβαρα προβληματα υγειας και οχι απατεωνες που ζητιανευουν χωρις να εχουν το παραμικρο...:mad:

Ακριβώς αυτό.

Αν ο άλλος έχει εμφανές πρόβλημα και δεν μπορεί να δουλέψει (π.χ. έχει αναπηρία ή είναι μεγάλης ηλικίας), τότε ίσως κάτι να δόσω.

Αλλά να μου έρχεται ο άλλος 25-30-35 χρονων, αρτιμελής, και να μου ζητάει ελεημοσύνη για τον Χ/Υ λόγο, ε όχι, να πάει να μα**θεί. Ας πάει να δουλέψει όπως κάνουμε όλοι μας. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και ο τύπος που αφήνει την κάρτα του πάνω στο τραπέζι:

"Συγνώμη για την ενόχληση. Είμαι Κωφάλαλος/η και έχω ____(*) παιδιά. Πουλάω κάποια μικροαντικείμενα για _____ (*) ευρώ αν μπορείτε βοηθήστε με. Ευχαριστώ"

 

Όπου (*) είναι γραμμένα με μαρκαδοράκι! :lol:

 

Υπάρχουν και πολύγλωσσοι του είδους, που ακριβώς απο κάτω γράφουν:

"Dear Sir/Lady. Sorry for interrupting! I'm Deaf and I have ___ kids (...)"

"Chers Monsieur/Madame. Désolé pour l'interruption! (...)"

"Lieber Sir/Dame. Traurig für das Unterbrechen (...)"

 

 

YΓ: Πολλοί απο αυτούς έχουν καλά αντικείμενα και σε καλές τιμές. Είχα αγοράσει εναν φακό led μαζί με laser για 3 ευρώ. Μπορεί να τον είχε αγοράσει για 0,50 αλλά με 3 ούτε απο e-bay δεν το παίρνεις. Γλυτώνεις και το τρέξιμο στα μαγαζιά...

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

πλεον δινω μονο σε οσους φαινεται πραγματικα οτι εχουν προβλημα,δλδ σε ηλικιωμενους.

επισης σε εναν νεαρο που περναει συχνα απο αριστοτελους και παραλια θεσσαλονικης,με διανοητικο προβλημα.απο οτι ειδα τωρα εχει παρει και ενα τενεκεδενιο κουτακι και ριχνεις εκει μεσα τα χρηματα :)

οταν καποιος μου πουλαει κατι,ειτε χαρτομαντηλα,ειτε ημερολογια,τετραδια,αναπτηρες,σταυρουδακια,κομποσκοινια κτλ κτλ συνηθως τους δινω 1 ή 2 € και δεν παιρνω τπτ ..

παντως μου ετυχαν τους 3 τελευταους μηνες καποια περιστατικα και πλεον το σκεφτομαι πριν δωσω.

πλατεια αριστοτελους,πανω στην εγνατια,μπροστα στην σταση του λεωφορειου.σχεδον παντα(οτι ωρα και να περασω) εκει ειναι ενας κυριος που ζητιανευει καθισμενος σε αναπηρικο καροτσακι.τα ποδια του ειναι σκεπασμενα με κουβερτα και στο τελειωμα της φαινονται δεμενα τα ποδια του τα οποια ειναι ακκρωτηριασμενα..μια μερα ομως οπως περιμενα εκει μπροστα,ειδα πως τα "κομμενα ποδια" ειναι πλαστικα και κατω απο την κουβερτα ειναι τα κανονικα του ποδια!απο τοτε οχι απλα δε δινω χρηματα σε αυτον αλλα ουτε καν τον λυπαμαι!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

πλεον δινω μονο σε οσους φαινεται πραγματικα οτι εχουν προβλημα,δλδ σε ηλικιωμενους.

επισης σε εναν νεαρο που περναει συχνα απο αριστοτελους και παραλια θεσσαλονικης,με διανοητικο προβλημα.απο οτι ειδα τωρα εχει παρει και ενα τενεκεδενιο κουτακι και ριχνεις εκει μεσα τα χρηματα :)

οταν καποιος μου πουλαει κατι,ειτε χαρτομαντηλα,ειτε ημερολογια,τετραδια,αναπτηρες,σταυρουδακια,κομποσκοινια κτλ κτλ συνηθως τους δινω 1 ή 2 € και δεν παιρνω τπτ ..

παντως μου ετυχαν τους 3 τελευταους μηνες καποια περιστατικα και πλεον το σκεφτομαι πριν δωσω.

πλατεια αριστοτελους,πανω στην εγνατια,μπροστα στην σταση του λεωφορειου.σχεδον παντα(οτι ωρα και να περασω) εκει ειναι ενας κυριος που ζητιανευει καθισμενος σε αναπηρικο καροτσακι.τα ποδια του ειναι σκεπασμενα με κουβερτα και στο τελειωμα της φαινονται δεμενα τα ποδια του τα οποια ειναι ακκρωτηριασμενα..μια μερα ομως οπως περιμενα εκει μπροστα,ειδα πως τα "κομμενα ποδια" ειναι πλαστικα και κατω απο την κουβερτα ειναι τα κανονικα του ποδια!απο τοτε οχι απλα δε δινω χρηματα σε αυτον αλλα ουτε καν τον λυπαμαι!

 

Τον έχω δει αυτόν στην Εγνατία.Στην Αριστοτέλους η στην Αντιγονιδών είναι.Ότι βγάζει τα τελειώνει σε μπύρες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν συνηθιζω να δινω σε κανεναν. Ασε που ποτε δεν μου ετυχε αναπηρος ή ηλικιωμενος...μονο κατι ντερεκια 2 μετρα που βγηκαν μολις απο την απεξαρτηση, απο την φυλακη, απο το νοσοκομειο κλπ. και κατι "κυριες" που μολις παιρνουν την αρνητικη απαντηση ρωτανε και ποσο εχει το Ν95 στη βιτρινα!!!

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Απο ιστοριες.... παρα πολλες.

Μου εχουν τυχει και αστεια και σοβαρα περιστατικα, ωστοσο θα μοιραστω μαζι σας ενα σχετικα σοβαρο-εκνευριστικο.

Πριν απο μερικα χρονια , ειχε χρειαστει να νοσηλευτει σε δημοσιο νοσοκομειο καποιος συγγενης μου και ειχα παει για να τον δω. Μεσα στο δωματιο ηταν ολα τα κρεββατια πιασμενα και καθοτι ωρα επισκεπτηριου ολοι ειχαν κοσμο. Σημειωτεον, ο συγγενης δεν ειχε κατι σοβαρο, αλλα για την οικογενεια μου, και μονο η παραμονη στο νοσοκομειο ηταν αρκετα σημαντικο θεμα.

Εκει λοιπον που καθομασταν και μιλουσαμε, σκαει μυτη ενας τυπος αρκουντως μελαμψος, ολιγον τρισαθλιο-εξαθλιωμενος αλλα με υφος και αρχιζει τη ζητιανια, λεγοντας να δωσουμε οτι εχουμε ευχαριστηση. Καποιοι απο διπλα κρεββατια αρχισαν να φωναζουν να φυγει, ενας ομως ειπε : Φιλε μου, δεν εχω δυστυχως ψιλα, εχω μονο πεντοχιλιαρο (επι δρχ λοιπον εποχης)... και ο ζητιανος απαντησε με εξαιρετικο υφος: Δεν πειραζει, εχω να σου χαλασω!!!!

Φυσικα, μετα απο αυτη την γκαφα , εφυγε κακην κακως... και παλι καλα...

 

Οσον αφορα στη φιλανθρωπια, προσπαθω να ειμαι διακριτικη και δινω ασφαλως σε αυτους που κρινω πως εχουν αναγκη, ειτε πουλουν-παρεχουν, ειτε οχι, κατι σε μας.

[sIGPIC][/sIGPIC]...breath taking...

 

http://www.chf.gr

Link to comment
Share on other sites

Απο ιστοριες.... παρα πολλες.

Μου εχουν τυχει και αστεια και σοβαρα περιστατικα, ωστοσο θα μοιραστω μαζι σας ενα σχετικα σοβαρο-εκνευριστικο.

Πριν απο μερικα χρονια , ειχε χρειαστει να νοσηλευτει σε δημοσιο νοσοκομειο καποιος συγγενης μου και ειχα παει για να τον δω. Μεσα στο δωματιο ηταν ολα τα κρεββατια πιασμενα και καθοτι ωρα επισκεπτηριου ολοι ειχαν κοσμο. Σημειωτεον, ο συγγενης δεν ειχε κατι σοβαρο, αλλα για την οικογενεια μου, και μονο η παραμονη στο νοσοκομειο ηταν αρκετα σημαντικο θεμα.

Εκει λοιπον που καθομασταν και μιλουσαμε, σκαει μυτη ενας τυπος αρκουντως μελαμψος, ολιγον τρισαθλιο-εξαθλιωμενος αλλα με υφος και αρχιζει τη ζητιανια, λεγοντας να δωσουμε οτι εχουμε ευχαριστηση. Καποιοι απο διπλα κρεββατια αρχισαν να φωναζουν να φυγει, ενας ομως ειπε : Φιλε μου, δεν εχω δυστυχως ψιλα, εχω μονο πεντοχιλιαρο (επι δρχ λοιπον εποχης)... και ο ζητιανος απαντησε με εξαιρετικο υφος: Δεν πειραζει, εχω να σου χαλασω!!!!

Φυσικα, μετα απο αυτη την γκαφα , εφυγε κακην κακως... και παλι καλα...

 

Οσον αφορα στη φιλανθρωπια, προσπαθω να ειμαι διακριτικη και δινω ασφαλως σε αυτους που κρινω πως εχουν αναγκη, ειτε πουλουν-παρεχουν, ειτε οχι, κατι σε μας.

 

Sorry, μου θυμίζει ανέκδοτο, ταινία, και κόμικ. Τουλ εκεί το έχω συναντήσει πολλές φορές. Δεν θέλω να πώ ότι δεν έγινε γιατί από κάπου ξεκίνησε, αλλά κατα πόσο ήταν από σένα???

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Πλεον στα φαναρια που εχουν πακιστανους για τα τζαμια με πιανει αγχος.γιατι ξερω οτι θα δωσω ολοκληρη μαχη για να μην το κανουν.μερικοι ακουνε,αλλοι ειναι..

σιγουρα βγαζουν λεφτα,πχ ενας στο πασαλιμανι κανει 1 αυτοκινητο σε καθε κοκκινο περιπου.το φαναρι καθε 30 -40 δευτερα αναβει.ολοι 50 λεπτα δινουν εχει γινει ταριφα σχεδον.δηλαδη σε μια καλη μερα μπορει να βγαζει περιπου 30 ευρω την ωρα.

παντως μια φορα και μονο πετυχα εναν πακιστανο οπου του λεω δεν εχω λεφτα,οντως δεν ειχα.μου λεει δεν πειραζει εγω θελω να στο κανω,το καθαριζει και μετα δεν μου ζητησε χρηματα,εφυγε κατευθειαν.Αυτο ειναι τρελο marketing γιατι αμα τον ξαναπετυχω στανταρ θα του πω να μου τα κανει.

Nokia 5110, Nokia 3210,Nokia 3310, Nokia 8310,Nokia , Sony Erricson W800i, Siemens SX1, Motorola Razor v3, Samsung U100, Samsung U600,iphone 3G(για 5χρονια!), Iphone 4, Samsung Galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

μια μερα ομως οπως περιμενα εκει μπροστα,ειδα πως τα "κομμενα ποδια" ειναι πλαστικα και κατω απο την κουβερτα ειναι τα κανονικα του ποδια!απο τοτε οχι απλα δε δινω χρηματα σε αυτον αλλα ουτε καν τον λυπαμαι!

 

Καλά όταν περάσω απο εκεί ξανά θα φάει ένα κράξιμο!!! :angry::devil:

Link to comment
Share on other sites

Sorry, μου θυμίζει ανέκδοτο, ταινία, και κόμικ. Τουλ εκεί το έχω συναντήσει πολλές φορές. Δεν θέλω να πώ ότι δεν έγινε γιατί από κάπου ξεκίνησε, αλλά κατα πόσο ήταν από σένα???

 

Μπορει να σου φαινεται ανεκδοτο ή ισως urban legent, αλλα απλα μου συνεβη. Αν δεν κανω λαθος το νοσοκομειο ηταν το Γεννηματας, και συνεβη πριν απο πεντε χρονια. Παντως μου ειχε κανει πολυ μεγαλη εντυπωση, γι αυτο αλλωστε και το μοιραστηκα μαζι σας.

[sIGPIC][/sIGPIC]...breath taking...

 

http://www.chf.gr

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά το να ζητιανεύεις είναι παράνομο.

Πριν μερικά χρόνια ερχόταν στο σπίτι μας μία ρακένδυτη γυναίκα και ζητούσε χρήματα.Η μάνα μου όπως πάντα της έδινε. Ώσπου μία μέρα γυρνάει ο πατέρας μου από τη δουλεια με τη στολή και την βρίσκει έξω από το σπίτι. Της έψαξε τη τσάντα και έβγαλε από μέσα δεσμίδες πεντοχίλιαρα. Αλλά μέσα δεν την έκλεισε.Αν και θα μπορούσε.

Από τότε έχουμε να τη δούμε:p

 

Και γενικά ποτέ δεν δίνω.

Μόνο προχθές στην Ναυαρίνου μου ζήτησε ένας ο οποίος έλεγε πως έχει ΑIDS και μου δειχνε χαρτί που το πιστοποιούσε. Τον λυπήθηκα και του έδωσα ένα ευρω.

Link to comment
Share on other sites

οπα ρε φιλε, μεροκαματο του τρομου της το εκανε ο πατερας σου.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

οπα ρε φιλε, μεροκαματο του τρομου της το εκανε ο πατερας σου.

 

χωρια που δεν ειχε δικαιωμα να κανει σωματικο ελεγχο στην γυναικα...

 

 

Καλά όταν περάσω απο εκεί ξανά θα φάει ένα κράξιμο!!!
σημερα παντως που ετυχε να περασω απο εκει,δεν ηταν...μπορει να ταν πιο κατω
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

χωρια που δεν ειχε δικαιωμα να κανει σωματικο ελεγχο στην γυναικα...

 

Δεν της έκανε σωματικό έλεγχο παρόλο που είχε το δικαίωμα να της κάνει.Απλά της είπε να ανοίξει και να αδειάσει τη τσάντα της, και όπως αποδείχθηκε επρόκειτο για απατεώνισα Η επαιτεία θεωρείται πλημμέλημα και θα μπορούσε να τη στείλει στο αυτόφωρο, πράγμα που φυσικά δεν έκανε.

 

Υ.Γ.Σωματικό έλεγχο κανείς δεν έχει το δικαίωμα να διενεργήσει, παρά μόνο η αστυνομία.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Σημερα μου συνεβει το εξης.Καθως περνουσα απο τη βασιλισσης ολγας λιγο πριν τη σταση γεωργιου εκει στη σταση των ταξι ηταν μια που ζητιανευε.Ηταν καθισμενη κατω και ειχε την φωτογραφια ενος παιδιου και εγραφε καποια πραγματα οτι και καλα ειναι αρωστο και τετοια.Τη στιγμη που περασα ειδη 3 περαστικοι ριξαν κερματα και ειχε αρκετα μεσα το ποτηρακι.Απο ενα καταστημα ρουχων καθοταν μια κυρια και ελεγε στους περαστηκουν να μην ριχνουν λεφτα καθως η φωτογραφια ηταν απο το ιντερνετ.Μολις το ακουσα γυρισα πισω να δω τη φωτογραφια και οντως ηταν ενα παιδακι που κατι μου θυμιζε.Πρεπει να επαιζε σε ξενες ταινιες παντως δικο της δεν ηταν και απλα κοροιδευε τον κοσμο.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...