Jump to content

[Επίσημο - παλιό] Sony Ericsson K800i & K790i


millis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο καταλογος το Τιm το εχει προς πωληση και οτι το εχει φερει ,μηπως ξερει κανεις αν ισχυει?Και αν ναι θα αναγραφει και το σημα της ΤΙm πανω?
Dhamher_00
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 587
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μόλις το πήρα από πλαίσιο . για την πρώτη μισή ώρα οι εντυπώσεις είναι λίγο ανάμικτες, το μέγεθος αισθητά μεγαλύτερο από Κ750 , η ποιότητα κατασκευές καλύτερη.

Αυτό που με χάλασε περισσότερο μέχρι στιγμής είναι ότι όταν τραβάς φωτο ανάβει στην αρχή ένα κόκκινο λαμπάκι (για μένα πολύ ενοχλητικό) και μέχρι στιγμής δεν έχω βρει τρόπο να απενεργοποιείται!.

Link to comment
Share on other sites

Paidia molis to pira apo plaisio 449euro einai theiko

apisteuto tilefono!!! firmware telika R1BC004 kai oxi R1AA049

i camera theiki!!to idio kai i othoni!! neotera later

Ακουμε εντυπωσεις...

Μόλις το πήρα από πλαίσιο . για την πρώτη μισή ώρα οι εντυπώσεις είναι λίγο ανάμικτες, το μέγεθος αισθητά μεγαλύτερο από Κ750 , η ποιότητα κατασκευές καλύτερη.

Αυτό που με χάλασε περισσότερο μέχρι στιγμής είναι ότι όταν τραβάς φωτο ανάβει στην αρχή ένα κόκκινο λαμπάκι (για μένα πολύ ενοχλητικό) και μέχρι στιγμής δεν έχω βρει τρόπο να απενεργοποιείται!.

... και απο τους 2 επισημα πια!!!

(Μετα απο 2 βδομαδες πειτε και για την αυτονομια!!!)

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

...Και για το μεγεθος της μνημης που χρειαζεται για τα μεγαλα αρχεια που ειναι οι φωτο των 3.2 Mp.

Aπ ο,τι ειδα, η Βοδαφον το δινει 329 με συνδεση στο 200.

http://www.skroutz.gr/search.php?sp_keyword=k800&sp_catcode=SKROUTZ&sp_from=15

 

Θοδωρος.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

... το μέγεθος αισθητά μεγαλύτερο από Κ750 ...

 

Αυτό που με χάλασε πιο πολύ...και δεν το πήρα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα από πλαίσιο . για την πρώτη μισή ώρα οι εντυπώσεις είναι λίγο ανάμικτες, το μέγεθος αισθητά μεγαλύτερο από Κ750 , η ποιότητα κατασκευές καλύτερη.

Αυτό που με χάλασε περισσότερο μέχρι στιγμής είναι ότι όταν τραβάς φωτο ανάβει στην αρχή ένα κόκκινο λαμπάκι (για μένα πολύ ενοχλητικό) και μέχρι στιγμής δεν έχω βρει τρόπο να απενεργοποιείται!.

 

Φιλε μου αυτο μαλλον ειναι φωτομετρηση,ειπαμε ειναι κινητο-φωτογραφικη,αυτο

πληρωνουμε 440 ευρα:)

Όταν ενας άνθρωπος ειναι περιτυλιγμένος γύρω απο τον εαυτό του,δημιουργεί πολυ μικρό δέμα.
Link to comment
Share on other sites

το κοκκινο λαμπακι αναβει στις φωτογραφικες μηχανης για να βοηθησει στην εστιαση υπο συνθηκες χαμηλού φωτισμού. Δε θα επρεπε να αναβει σε εξωτερικους χωρους.
Link to comment
Share on other sites

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Το κακό είναι ότι είμαι στη δουλειά , και δεν προλαβαίνω να πάρω ανάσα ! :mad: (σκαστός έφυγα το πρωί να το αγοράσω) :whistle: . θα έπρεπε οι εργοδότες να δείχνουν κατανόηση όταν κάποιος παίρνει νέο κινητό και να τους αφήνουν να ασχολούνται με αυτό , και όχι να τους τρέχουν.:lol:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,

με πήραν το πρωί από το Πλαίσιο Κηφισιάς για να μου πουν ότι το είχαν φέρει (είχα πει να μου κρατήσουν ένα μόλις έρθει). Πήγα και το αγόρασα και πριν λίγο άνοιξα το κουτί και το έβαλα για φόρτιση.

Το κουτί περιέχει το τηλέφωνο, τη μπαταρία, τον φορτιστή, ακουστικά, USB καλώδιο, το CD με το σχετικό software και ένα σχετικά μεγάλο strap για να το κρατάς.

Εντυπώσεις:

Να σημειώσω αρχικά ότι οι εντυπώσεις είναι για τον καθένα κάτι το εντελώς υποκειμενικό και έχουν άμεση σχέση με το τι συσκευές έχει συνηθίσει να δουλεύει. Τους τελευταίους 8 μήνες χρησιμοποιώ για τα επαγγελματικά μου ένα QTEK 9100 (δεν του λείπει τίποτα, αλλά έχει ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ποιότητα κατασκευής), ένα Samsung D600 (τα συνδυάζει όλα, το αγαπημένο μου) και ένα Sony Ericsson K750i (καλό σε όλους τους τομείς, αλλά είχα πέσει σε ελαττωματική παρτίδα και είχα αρκετά προβλήματα που δε βελτιώθηκαν με τα διάφορα firmware που είχα δοκιμάσει)

Για το K800i λοιπόν...

Θα αναφερθώ μόνο στις οπτικές εντυπώσεις γιατί ακόμα το φορτίζω.

Το μέγεθος του είναι το ίδανικό για μένα. Μπορεί και συνδυάζει "μεγάλη" οθόνη και σχετικά εύχρηστα πλήκτρα στο μικρότερο δυνατό χώρο. Συνηθισμένος από το QTEK 9100 μου φαίνεται μικροσκοπικό!

Η σχεδίαση του το κάνει να δείχνει μικρότερο απ' ότι είναι.

Η ποιότητα κατασκευής είναι άριστη! Το QTEK μπροστά του είναι για τα πανηγύρια... Δείχνει τα λεφτά του και τα υλικά του μου θυμίζουν πολύ το PSP.

Μόλις το δουλέψω λίγο θα γράψω περισσότερα.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που παρατήρησα είναι ότι όταν έστειλα από το Ν80 μια φωτο στο Κ800 δεν μου εμφανίζει όπως και στο Κ750 από ποιο τηλέφωνο έρχεται το αρχείο! Τι βλακεία αυτή και τη συνεχίζει η SE. :mad:
Link to comment
Share on other sites

Εχει δυνατοτητα αποθυκευσεις των μυνηματων στην καρτα μνημης?? Ποση ειναι η χωρητικοτητα των μυνηματων?

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

.....φωτο ανάβει στην αρχή ένα κόκκινο λαμπάκι (για μένα πολύ ενοχλητικό) και μέχρι στιγμής δεν έχω βρει τρόπο να απενεργοποιείται!.

Ανάβει μόνο όταν το αντικείμενο που θέλεις να φωτογραφήσεις βρίσκεται σε σκοτεινότερη τοποθεσία.

Link to comment
Share on other sites

paidia osoi to pirate otan-kai an- mporesete anevaste merikes foto na doume kai emeis....

 

Και προ παντος φωτογραφιες τραβηγμενες με το κινητο να δουμε και την πολυαναμενομενη camera του κινητου ....;) ;)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Και προ παντος φωτογραφιες τραβηγμενες με το κινητο να δουμε και την πολυαναμενομενη camera του κινητου ....;) ;)

afto enoousa:lol: :lol: ,na doume ti leei i kamera giati polla exw diavasei se xena forums....

Link to comment
Share on other sites

λοιπον το Κ800 εχει απιστευτη οθονη..!!κατι 6270,6280 ακομα και D600 δεν λενε μπροστα του...το φλασακι ειναι αρκετα δυνατο και εχει και ενα κοκκινο led που εστιαζει το βραδυ,οπως η cybershot που εχω;) θεωρω τωρα βλακεια που η αναλυση βιντεο ειναι μονο 174χ144.δεν μπορουσαν εστω 320χ240 να τραβαει?ηχος σαν του κ750 απο το ηχειο...αυτο που θελω να ρωτησω ειναι θα βγουν θεματα που θα αλλαζουν τα εικονιδια οπως στο w810-w900 γιατι αυτο απο την μανα του εχει 4 θεματα που δεν αλλαζουν τα εικονιδια...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αυτο το κοκκινο φως που ενοχλουσε τον φιλο πιο πανω οντως ειναι φωτομετρηση,οπως του ειχα πει το πρωι,πραγμα χρησιμοτατο σε σκοτεινο περιβαλλον.Οπως θα καταλαβατε το πηρα και εγω:p το τελευταιο στο πλαισιο βουλιαγμενης:D

Τωρα το εχω και φορτιζει, παντως απο καποιες φωτο που βγαζω δοκιμαστικα οπως βλεπω στην οθονη του μονο πρεπει να εχει παρα πολυ καλη καμερα,αλλωστε κα τα χαρακτηριστικα που βαλανε(φωτομετρηση,best pic)φανερωνουν οτι αυτο προσπαθουν να κανουν απο την se.

οταν φορτισει πληρως θα αρχισω τα συγκριτικα τεστ με μια compact καμερα που εχω σχεδον παντα μαζι μου μηπως και το κ800 με κανει να μην την ξαναπαρω πια:)

Όταν ενας άνθρωπος ειναι περιτυλιγμένος γύρω απο τον εαυτό του,δημιουργεί πολυ μικρό δέμα.
Link to comment
Share on other sites

λοιπον το Κ800 εχει απιστευτη οθονη..!!κατι 6270,6280 ακομα και D600 δεν λενε μπροστα του...το φλασακι ειναι αρκετα δυνατο και εχει και ενα κοκκινο led που εστιαζει το βραδυ,οπως η cybershot που εχω;) θεωρω τωρα βλακεια που η αναλυση βιντεο ειναι μονο 174χ144.δεν μπορουσαν εστω 320χ240 να τραβαει?ηχος σαν του κ750 απο το ηχειο...αυτο που θελω να ρωτησω ειναι θα βγουν θεματα που θα αλλαζουν τα εικονιδια οπως στο w810-w900 γιατι αυτο απο την μανα του εχει 4 θεματα που δεν αλλαζουν τα εικονιδια...

Λογικα τα θεματα απο το w900 πρεπει να κανουν και στο κ800 αφου εχουν την ιδια αναλυση στην οθονη.;)

Link to comment
Share on other sites

"Σκαλίζω" το τηλέφωνο εδώ και 2 ώρες και δεν έχω βρει ακόμα κάποιο αρνητικό σημείο που να αξίζει να συζητηθεί.

Το PC Suite που υπάρχει στο συνοδευτικό CD είναι προηγούμενη έκδοση. Στο site της Sony Ericsson έχει βγει η 1.20.237 .

Ο συγχρονισμός των επαφών με το Outlook έγινε άψογα, χωρίς κανένα "λάθος".

Η camera του κινητού είναι πολύ εύχρηστη και γρήγορη (για κινητό). Με όλες τις ρυθμίσεις στο auto βγάζει αξιοπρεπείς φωτογραφίες. Προσωπικά δεν τρελάθηκα, αλλά είμαι επηρεασμένος από την Canon Ixus 800 IS που αποτελεί τον αχώριστο σύντροφό μου το τελευταίο δίμηνο. Πάντως είναι καλύτερες από όλα τα κινητά που έχω δει μέχρι στιγμής (κι από του Ν80). Video δεν έχω τραβήξει ακόμα, αλλά δε με πολυενδιαφέρει κιόλας...

 

Μία πρόχειρη photo σε εσωτερικό χώρο. Click για πλήρες μέγεθος:

 

http://img237.imageshack.us/img237/6343/xfader16dh.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο - παλιό] Sony Ericsson K800i & K790i
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...