Jump to content

[Επίσημο - παλιό] Sony Ericsson K800i & K790i


millis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι αυτοι που γραφουν τα αλαμπουρνεζικα που λεγονται greeklish, σε ποιους απευθυνονται?

Εγω παντως, αμα ερθει τετοιο μηνυμα, το σβυνω κανονικα. Δε θα βγαλω τα (ηδη) κουρασμενα ματακια μου για να διαβασω γραμματα που δεν εμαθα στο σχολειο. (Και πηγα σε πολλα).

Νομιζω οτι θα επρεπε οι υπευθυνοι να το απαιτησουν. Δε νομιζω οτι θελουν να καταργηθει το Ελληνικο αλφαβητο και να βλεπουμε αυτο το αισχος.

 

Θοδωρος.:(

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΤΑΜΑΤΙΣΤΕ ΝΑ ΓΡΑΦΕΤΕ ΜΕ ΞΕΝΟΓΛΟΣΣΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ. Σάς ευχαριστώ Παπα Γιωργης.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 587
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΤΑΜΑΤΙΣΤΕ ΝΑ ΓΡΑΦΕΤΕ ΜΕ ΞΕΝΟΓΛΟΣΣΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ. Σάς ευχαριστώ Παπα Γιωργης.

Άσχετο με το θέμα αλλά θα συμφωνήσω. Είναι ακόμα πιο ενοχλητικό από το να γράφεις με κεφαλαία. :)

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο με το θέμα αλλά θα συμφωνήσω. Είναι ακόμα πιο ενοχλητικό από το να γράφεις με κεφαλαία. :)

Και για την ιστορία, να αναφέρω ότι η γραφή ελληνικών με λατινικούς χαρκακτήρες ξεκίνησε από τους Χιώτες εμπόρους την εποχή της Γεννουατοκρατίας, για τη συγγραφή των επιστολών που συνόδευαν τα εμπορεύματά τους. Τέτοιες επιστολές υπάρχουν ακόμη και σήμερα σε μουσεία της Ινδίας. Ένας λόγος ήταν η έλλειψη γνώσης ορθογραφίας των ελληνικών, αλλά και η ασφάλεια που παρείχε αυτού του είδους η γραφή εάν έπεφτε σε χέρια άλλων Ελλήνων εμπόρων που κατά πλειοψηφία δεν εγνώριζαν τους λατινικούς χαρακτήρες.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

εγω ξερω οτι αυτη τη βδομαδα θα το δουμε επιτελους.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Για το πληκτρολογιο και τα ειδικα κουμπια ειπα... για το joystick μπορω να πω οτι ειναι σαφως κατωτερο απο του Ε60(1 απο τα 4 κινητα που εχει) που εχει ο φιλος μου και λιγο ψευτικο!Σε καμια περιπτωση δεν σου αφηνει την αισθηση που σου αφηνει το joystick του Ε60!

Κοιτα οτι και να διαβασεις ειναι το κλασσικο joystick της ΣΕ!!!

Μετα απο 6 μηνες θα αρχισει παλι τα δικα του!!![/QU

Παρόλο που είχα όλα τα SE απο τ68-t610-t630-k700-k750-w800 κανενά δεν μου είχε πρόβλημα στο τζοιστικ.Ορισμένοι φιλοι μου όμως είχαν.Όπως και να έχει έξοσων ξέρω το τζοιστικ του Κ800 ειναί πολύ δουλεμένο και οι μηχανικοί της ΣΕ το προστάτευσαν με μια μεμβράνη εσωτερικάγια να μην εισχωρεί η σκόνη. Φυσικα....ο καιρός θα δείξει.

Link to comment
Share on other sites

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΤΑΜΑΤΙΣΤΕ ΝΑ ΓΡΑΦΕΤΕ ΜΕ ΞΕΝΟΓΛΟΣΣΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ. Σάς ευχαριστώ Παπα Γιωργης.

SE PARAKALW KSEKINHSE NA GRAFEIS GREENGLISH....Den mporw na vlepw thn orthografia sou...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/8915burberry.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που είχα όλα τα SE απο τ68-t610-t630-k700-k750-w800 κανενά δεν μου είχε πρόβλημα στο τζοιστικ.Ορισμένοι φιλοι μου όμως είχαν.Όπως και να έχει έξοσων ξέρω το τζοιστικ του Κ800 ειναί πολύ δουλεμένο και οι μηχανικοί της ΣΕ το προστάτευσαν με μια μεμβράνη εσωτερικάγια να μην εισχωρεί η σκόνη. Φυσικα....ο καιρός θα δείξει.

Τα ιδια λεγανε και για το K750!!!

Παλιο το παραμυθακι της ΣΕ!!!

 

Σημερα κατα 99% στις 20:00 θα το δω και ενεργοποιημενο και θα παιξω μαζι του!!!

Ο φιλος μου μου ειπε παντως να μην περιμενω και τπτ καινουριο σημαντικο!!!

Τα ιδια και τα ιδια!!!

Εγω βεβαια θελω να σχηματισω δικη μου γνωμη...;) :)

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια σταματηστε με το αν θα γραφουμε greeklish η κεφαλαια..ενταξει το ειπαμε..μετα κουραζει να το σχολιαζουμε συνεχεια.

Εμενα στο μονο που κολλαω για το κινητο ειναι μηπως δεν μου αρεσει στο μεγεθος σε σχεση με το w810 px...που εχω τωρα..

Εχω μια παραδοση..απο t39...k700..k750..w800..w810.. Τωρα ισως δεν συνεχιστει λογω μεγεθους...:(

Link to comment
Share on other sites

Λες οτι εφερε 800 κομματια και τι τα κανει τα κραταει για να δει ποσοι θα το παραγγειλουν. Δεν νομιζω να εχει φερει κανεις τιποτα,και ο γερμανος (μια που εχω πολυ καλη διασυνθεση) και το περιμενουν για διαθεση κατα αποκλειστκοτητα πρωτη μου ειπαν οτι κυκλοφορει 30/6

 

Δεν τα έχει φέρει ακόμα,θα βγουν σε όλο το δίκτυο διανομής ίδια ημερομηνία!!!

Απλά το Πλαίσιο κάνει προπαραγγελίες για αυτούς που θέλουν να το βρουν σίγουρα την πρώτη μέρα και να το παραλάβουν σπίτι τους χωρίς να τρέχουν

 

:X :X

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα έχει φέρει ακόμα,θα βγουν σε όλο το δίκτυο διανομής ίδια ημερομηνία!!!

Απλά το Πλαίσιο κάνει προπαραγγελίες για αυτούς που θέλουν να το βρουν σίγουρα την πρώτη μέρα και να το παραλάβουν σπίτι τους χωρίς να τρέχουν

 

:X :X

OK IOSIF1980
Link to comment
Share on other sites

Εχω μια παραδοση..απο t39...k700..k750..w800..w810.. Τωρα ισως δεν συνεχιστει λογω μεγεθους...:(

 

Οι προτάσεις της se είναι για να σπάνε τα κατεστημένα και τις παραδόσεις...:lol: :lol: :)

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Σημερα στο gsmarena το δινει διαθασιμο στο mobile- gadgets.net στα 380 ευρω

Wow!!! Απ' ότι λέει εδώ το κινητό κοστίζει 729€!!! :blink: :blink: :blink:

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

Το ειδα επιτελους απο τον φιλο μου που σας ελεγα...

Εντυπωσεις απο το Κ800 που αποκομησα... κομψι-κομψα

(στην κατοχη μας ειχαμε τα Κ800, Κ750, Ε60, Ν80, 6131)

 

Εχουμε και λεμε (διαφορες με τα παραπανω)

1.Καλυτερη και σαφως πιο φωτεινη οθονη(τελεια)-ενα μεγαλο μπραβο στην Canon για την οθονη που προμηθευει την ΣΕ (μικρη σε διαστασεις αλλα η διαφορα με το Κ750 εμφανης! Τα Νοκια ειχανε μεγαλυτερη οθονη και γενικως οι εικονες φαινονταν καλυτερα στα Νοκια με πρωτο το Ν80-ευκρινεια, αλλα του Κ800 ηταν φωτεινοτερη ολων-πιο ζεστα χρωματα εκτος του 6131)

2.Στον MP3player εχουμε οτι και στο W800: Now Playing, Artists, Tracks, Playlists

3.Καμερα οποιος εχει Κ750 ξερει το μενου απο τωρα! Μην περιμενετε κατι καινουριο (εκτος του οτι εβαλε BestPic που ειναι το επονομαζομενο Sequence Mode με αλλο ονομα και Blog)

4.Το ηχειο καλυτερο απο του Κ750, σαφως χειροτερο των Ε60-Ν80-6131!

5.Στα ακουστικα που με ενδιεφερε και περισσοτερο, ακουω πολυ μουσικη, εχουμε τα εξης

α)Στα MP3 ειναι δυνατος και ποιοτικος(παιξτε λιγακι με τις ρυθμισεις)-καλυτερος του Κ750 και Ε60, το ιδιο ποιοτικος με του 6131 και κατα ενα κλικ του Ν80 αλλα απο τα 2 τελευταια σαφως κατωτερος στην ενταση!!!

β)Στο ραδιοφωνο καλυτερος του Κ750 πολυ χαμηλωτερος σε ενταση απο του 6131, σχεδον στα ιδια επιπεδα, αν οχι ιδια ακριβως με το Ν80

6.Στο ραδιοφωνο εχει και αυτο το Track Identify (Track ID)

7.5 Ξυπνητηρια με δυνατοτητα να βαλεις Subject-Photo-Ringtone αν θυμαμαι καλα!

8.Εβαλε επαναληψιμες καταχωρισεις στο Ημερολογιο (επιτελους, 2006 εχουμε)

Σαφως κατωτερο των Νοκια το ημερολογιο-ειδικα του 6131!

9.Στον File Explorer τοποθετησε κατι σαν ημερολογιο στις Εικονες-κακη αντιγραφη του LifeBlog της ΝΟΚΙΑ!

10.Υποστηριξη των RSS & Photo Blogging (ανουσια και τα 2 αφου χρεωνεσαι, τωρα αν το χρειαζεται καποιος καλο ειναι να υπαρχει. Παντως το 99% που θα το παρουν δεν θα κανουν χρηση αυτων)

11.Multitasking στις Java εφαρμογες - μπορειτε να τρεξετε 2 ταυτοχρονα χωρις να κλεισετε καμια (τωρα για τα Java προγραμματα που εχουν βγει σιγα το πραμα αλλα η εξελιξη ειναι εξελιξη και μπραβο που επιτελους το εβαλε καποιος στα "κλειστα" κινητα)

12.Πολυ καλες και καθαρες φωτος:O , τεραστια απογοητευση το βιντεο!:X

13.Το πληκτρολογιο και ειδικα το Joystick δεν με ικανοποιησαν ΚΑΘΟΛΟΥ!!Καμια σχεση με την ευχρηστια των ΝΟΚΙΑ!

14.Η ποιοτητα κατασκευης σε μετρια επιπεδα - οποιος εχει Κ750 θα καταλαβει τι εννοω, αν και ειναι λιγο καλυτερη!

15.Το καλλυμα της καμερας προσεξτε μην σπασετε!!!

16.Το ρολοι φαινεται σε ολο το μενου πλεον και μπορειτε να το ρυθμισετε σε τι μεγεθος θα ειναι!

17.Ο φωτισμος των πληκτρων ειναι λιγο μωβ, λιγο μπαναλ το βρισκω, σε αλλους θα αρεσει!!!

18.Τα 2 πληκτρα πανω απο την οθονη χρησιμοποιουνται στις Εικονες και στα Παιχνιδια νομιζω!

19.Αυτο το τσιγκινο ακουστικο τωρα που το ξαναειδα λιγο γυφτε μου εκανε, δεν θα αρεσει σε πολλους πιστευω!

20.Εβαλε και η ΣΕ "Backup to MS" στον καταλογο!

21.Υποστηριζει και εκτυπωση μεσω USB οχι Bleutooth ομως!

22.Το τζαμακι της οθονης καθως και το καλλυμα της καμερας γεμιζουν ευκολα δαχτυλιες και λογω μαυρου χρωματος φαινεται πολυ!

23.Flight Mode εχει,το Κ750 δεν ειχε!

24.Οταν συνδεεις την USB σε ρωταει File Transfer or Phone Mode? ,παλι το Κ750 δεν νομιζω να το εχει!!

 

Συμπερασμα:

Αν αυτες οι διαφορες με το Κ750 σας καλυπτουν δωστε 450€ και παρτε το!!!

Το οτι θα ειχε μεγαλυτερη οθονη και καλυτερη φωτογραφικη-οχι καμερα-το ξεραμε!!Γιατι τοσο μεγαλο κοστος????

Το ΜΕΝΟΥ εκτος απο αυτα που ειπα πιο πανω ειναι ΟΛΟΙΔΙΟ με του Κ750!!Καμια αλλαγη απολυτως!!! (αν καποιος θεωρει multimedia δυνατοτητα τα VideoDJ & MusicDJ εγω εχω να πω πως κανουν τα υποτειπωδη και δεν ειναι καν αξια αναφορας)

Μου αρεσαν πολυ η ΟΘΟΝΗ και η φωτογραφικη μηχανη!!!

Εκει που βαζω ομως 0 στα 10 στην ΣΕ ειναι στην Παραμετροποιηση του Μενου!!!ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΠΤ!!!

Σαν συνολο δεν μπορω να πω οτι εκανε κανενα μεγαλο βημα!!

ΔΕΝ ΛΕΩ οτι το κινητο Δεν ειναι καλο!!!Λεω οτι ειναι ακριβο και το ιδιο με τον προκατοχο!!!

Σε ολους τους φαν της ΣΕ το προτεινω αν και εγω θα ημουν σε διλλημα με το W900 αλλα λογω μεγεθους...!!!

Εγω θα πηγαινα ανετα για το Ν73(1-2 μηνες) ή τα καινουρια-αντικαταστατες 6270-6280 που θα βγουν σε 4-5 μηνες!!!

Αν καποιος βιαζεται και δεν μπορει να περιμενει του προτεινω το 6233 στα 290€ με κατωτερη φωτογραφικη αλλα καλυτερο βιντεο!!!

ΑΥΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ...

 

Συγνωμη για το μεγαλο ποστ!!!:)

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Αφου ειχες κ750. Τι διαφορες στο μεγεθος εχουν?Σαν ποιο κινητο μοιαζει στο μεγεθος?Ενταξει απο φωτο εχω δει..αλλα αλλο να το βλεπεις απο κοντα...
Link to comment
Share on other sites

Αφου ειχες κ750. Τι διαφορες στο μεγεθος εχουν?Σαν ποιο κινητο μοιαζει στο μεγεθος?Ενταξει απο φωτο εχω δει..αλλα αλλο να το βλεπεις απο κοντα...

Ειναι αναμεσα στα Κ750 και Ε60!!!

Πρεπει να ειναι 6-7 χιλιοστα ψηλοτερο του Κ750 και 9-10 χιλιοστα κοντιτερο του Ε60!!!

Δεν τα μετρησα, εμπειρικα και μονο στο λεω αυτο, δεν θυμαμαι διαστασεις!!!

Χοντροτερο και των 2, αυτη η μ@μ@.. που εχει για προστατευτικο στην καμερα τι να σου πω... στο λαιμο μου 'κατσε!!!

Γενικως σου δινει την αισθηση του μεγαλυτερου απο τα Κ750 και W810!

Idio baros me to E60, ligo barytero toy K750 alla ais8hto!

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αναμεσα στα Κ750 και Ε60!!!

Πρεπει να ειναι 6-7 εκατοστα ψηλοτερο του Κ750 και 9-10 εκατοστα κοντιτερο του Ε60!!!

Δεν τα μετρησα, εμπειρικα και μονο στο λεω αυτο, δεν θυμαμαι διαστασεις!!!

Χοντροτερο και των 2, αυτη η μ@μ@.. που εχει για προστατευτικο στην καμερα τι να σου πω... στο λαιμο μου 'κατσε!!!

Γενικως σου δινει την αισθηση του μεγαλυτερου απο τα Κ750 και W810!

Idio baros me to E60, ligo barytero toy K750 alla ais8hto!

Εντάξει δεν τα μέτρησες αλλά κόψε κάτι.:)

6-7 εκ είναι πάρα πολλά. Ευτυχώς δεν είναι τόσο.:)

Οι διαστάσεις του Κ800 είναι 105 x 47 x 22 mm

Και του Κ750 είναι 100 x 46 x 20.5 mm

 

Δηλαδή το Ε60 είναι λιγο μικρότερο από laptop?

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δεν τα μέτρησες αλλά κόψε κάτι.:)

6-7 εκ είναι πάρα πολλά. Ευτυχώς δεν είναι τόσο.:)

Οι διαστάσεις του Κ800 είναι 105 x 47 x 22 mm

Και του Κ750 είναι 100 x 46 x 20.5 mm

 

Δηλαδή το Ε60 είναι λιγο μικρότερο από laptop?

Συγνωμη, χιλιοστα ηθελα να γραψω!!!

Ειμαι λιγο κουρασμενος σημερα!!

Παω για νανακια, εσεις ρωτηστε οτι θελετε και αν απο το λιγο που το επαιξα(40 λεπτα πανω-κατω) μπορω να σας απαντησω, ευχαριστως;) :)

Τα λεμε αυριο λοιπον!!!(αν και πιστευω σας καλυψα ενα μεγαλο μερος της συσκευης!)

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Θα ολοκλήρωνες αν μας έλεγες περισσότερα πράγματα για την κάμερα. Πράγμα βασικό για πολλούς. Και περισσότερο θα ενδιέφερε εδώ η σύγκριση με το Κ750. Σε νυχτερινές λήψεις, auto focus και macro mode. Το ξέρω βέβαια ότι ζητάω πολλά για το λίγο που έπαιξες μαζί του αλλά η περιέργεια ... ξέρεις.

Φυσικά σε λίγο θα ξέρουμε από πρώτο χέρι.

Link to comment
Share on other sites

παιδια cool Μην τρελαινομαστα συντομα θα εχουμε καποιοι απο μας μια ολοκληρωμενη αποψη για το κινητο αυτο.σε αλλους θα αρεσει σε αλλους οχι,αυτο ειναι το μονο σιγουρο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το μονο που διαφορετικο που προσφερει αυτο το κινητο σε σχεση με τα προηγουμενα se και αλλα ανταγωνιστικα μοντελα ειναι η καμερα,πολυ καλες οι πληροφοριες του φιλου πιο πανω αλλα δεν επικεντρωθηκε στην καμερα που αυτο ενδιαφερει και αυτο ειναι το ατου του τηλεφωνου αλλωστε το τονιζει και η ιδια η se με το cybershot φαρδυ-πλατυ,ολα τα αλλα λιγο πολυ τα ξερουμε:rolleyes:

Οποτε περιμενουμε λιγες μερες μεινανε;)

Όταν ενας άνθρωπος ειναι περιτυλιγμένος γύρω απο τον εαυτό του,δημιουργεί πολυ μικρό δέμα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το μονο που διαφορετικο που προσφερει αυτο το κινητο σε σχεση με τα προηγουμενα se και αλλα ανταγωνιστικα μοντελα ειναι η καμερα,πολυ καλες οι πληροφοριες του φιλου πιο πανω αλλα δεν επικεντρωθηκε στην καμερα που αυτο ενδιαφερει και αυτο ειναι το ατου του τηλεφωνου αλλωστε το τονιζει και η ιδια η se με το cybershot φαρδυ-πλατυ,ολα τα αλλα λιγο πολυ τα ξερουμε:rolleyes:

Οποτε περιμενουμε λιγες μερες μεινανε;)

Αν καλέσετε το ΠΛΑΙΣΙΟ θα σας ενημερώσουν ότι 28/6/06 παραλαμβάνουν 800 κομμάτια και 29/6/06 θα είναι στα καταστήματα προς διάθεση. Πάντως διατηρώ ακόμα αρκετες επιφυλάξεις για το joystick.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο - παλιό] Sony Ericsson K800i & K790i
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...