Jump to content

[Επίσημο - παλιό] Sony Ericsson K800i & K790i


millis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα Παιδιά!!!!,

Συμφωνα με νεότερες πληροφορίες θα υπάρχει διαθέσιμο στο Πλαίσιο απο 28/6 στην τιμή των 449 € τελική !!!! Θα διατίθεται για προπαραγγελία μες στην εβδομάδα και υπάρχουν άφθονες ποσότητες για όλους!!!!

 

:X :X :X :ninja: :ninja: :ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 587
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

opos kai stin timi pou kseroume edo kai kana 5mino...

 

Όλα προβλεπόμενα λοιπόν...:)

Να δούμε αν έχει βελτιωθεί και το πληκτρολόγιο:rolleyes:

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Θα κυκλοφορήσει σε όλη την Ευρώπη ταυτόχρονα ή πιό αργά στην Ελλάδα; Ξέρει κανείς κάτι ή διάβασε σε άλλα ξένα forums κάτι;
Link to comment
Share on other sites

epeidi ginete enas psiloxamos me ta kinita tis SE apo apopsi walkman k mi.. To K800 tha exei MegaBass ? Giati eida sto site aspoume sta texnika xaraktiristika oti den to exei mesa enw an diabaseis k ola ta ypoloipa se kapoio simeio lei mporeis na apolambaneis music me to MegaBass k kati tetoio..

 

An den to exei telos panton tha exei megali diafora se sxesi me ta walkman kinita? Epeidi endiaferomai para poli gia mousikes ikanotites ton kinitwn yparxi kapoios pou mporei na to apantisei sigoura? Opos episis an tha exei k tis alles dinatotites palaioterwn Walkman Phones (track/artist lists klp..)

 

Eyxaristw

Link to comment
Share on other sites

epeidi ginete enas psiloxamos me ta kinita tis SE apo apopsi walkman k mi.. To K800 tha exei MegaBass ? Giati eida sto site aspoume sta texnika xaraktiristika oti den to exei mesa enw an diabaseis k ola ta ypoloipa se kapoio simeio lei mporeis na apolambaneis music me to MegaBass k kati tetoio..

 

An den to exei telos panton tha exei megali diafora se sxesi me ta walkman kinita? Epeidi endiaferomai para poli gia mousikes ikanotites ton kinitwn yparxi kapoios pou mporei na to apantisei sigoura? Opos episis an tha exei k tis alles dinatotites palaioterwn Walkman Phones (track/artist lists klp..)

 

Eyxaristw

 

Φίλε μου , επειδή έχω το w900, μπορώ να σου πώ με απόλυτη βεβαιώτητα τα εξής:

Η μαγκιά των κινητών w(αυτό που κάνει την απόδοσή τους να ξεχωρίζει) δεν είναι ο walkman player(αυτός είναι ωραίος αισθητικά , ίσως και πρακτικά , για λόγους εύκολης οργάνωσης των τραγουδιών)

Δεν είναι ούτε και το megabass που δεν μπορείς να το αντέξεις για πολύ διότι μετά χρειάζεσαι depon:p

Είναι τα "τύπου ωτασπίδα" ακουστικά

λόγω μπάσου και λόγω απομόνωσης εξωτερικών θορύβων.

Και φυσικά η δυνατότητα να βάλεις ότι ακουστικά θέλεις:)

Όλα τα υπόλοιπα δεν ασκούν σημαντική επίδραση στην ποιότητα του ήχου , ή τουλάχιστον είναι εξαιρετικά δύσκολο να την καταλάβεις.

Έχει τύχει να συνδέσω το κινητό με την κάρτα ήχου του pc μου(στο line in) και να κάνω αναπαραγωγή από το κινητό.Η μουσική ακουγόταν από τα ηχεία του pc με μια ποιότητα Α.

Μετά , τα ίδια τραγούδια τα έκανα αναπαραγωγή από τον ίδιο τον υπολογιστή(με το winamp)

Η ποιότητα ήταν η ίδια.

Δεν πιστεύω ο Player της se να είναι καλύτερος από το winamp:blink:

Απλά , το πρόγραμμα αναπαραγωγής παίζει ελάχιστο ρόλο στην ποιότητα.:) :)

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Επι τη ευκαιρια, καποτε ειχαν κανει ενα τεστ σε διαφορα ακουστικα, στο περιοδικο Hi Tech, και βρηκαnν οτι τα ακουστικα που εχει το i-Pod με μαγνητες νεοδυμιου, ηταν τα καλυτερα απο ολα τα τυπου walkman ακουστικα.

Οποτε, για τους απολυτους, ιδου σταδιον δοξης λαμπρον.

Το κακο, ειναι ομως οτι ειναι πανακριβα, αν αγοραστουν σαν ανταλλακτικο, γιτι παιρνεις μαζι και ενα ρυθμιστη εντασεως, τον οποιο ομως δεν θα χρησιμοποιησεις.

 

Θοδωρος.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Επι τη ευκαιρια, καποτε ειχαν κανει ενα τεστ σε διαφορα ακουστικα, στο περιοδικο Hi Tech, και βρηκαnν οτι τα ακουστικα που εχει το i-Pod με μαγνητες νεοδυμιου, ηταν τα καλυτερα απο ολα τα τυπου walkman ακουστικα.

Οποτε, για τους απολυτους, ιδου σταδιον δοξης λαμπρον.

Το κακο, ειναι ομως οτι ειναι πανακριβα, αν αγοραστουν σαν ανταλλακτικο, γιτι παιρνεις μαζι και ενα ρυθμιστη εντασεως, τον οποιο ομως δεν θα χρησιμοποιησεις.

 

 

 

Θοδωρος.

 

 

Συμφωνώ και εγώ μαζί σου.:)

Η πιο πάνω σύγκριση αφορούσε αποκλειστικά ακουστικά κινητών.(αν και έχω διαπιστώσει ότι τα ακουστικά της σειράς w είναι καλύτερα και από αρκετά φτηνά σετ ακουστικών της αγοράς(όχι κινητών τηλεφώνων)

Του iPod φυσικά , είναι κορυφαία , δεν το συζητώ:)

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

gia se ollous.thelo boithia sxetika me to k790.ti ginete me afto to kinito?tha byi stin ellada e oxi?an den bgi tha paro to k800. mpori kapios an moo apantisi?sas efxaristo:)

 

Φίλε μου , δεν ξέρω αν θα έρθει το k790 , αλλά δεν βλέπω τον λόγο να προτιμήσεις το 790 από το 800.

Η διαφορά στην τιμή δεν νομίζω να είναι σημαντική:O

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά...:)

Επειδή ο αδελφός μου ενδιαφέρεται να αγοράσει το Sony Ericsson K800i,μήπως ξέρετε να μου πείτε καμιά τελευταία πληροφορία όσον αφορά την τιμή,αλλά και το πότε θα'ρθει στην Ελλάδα το κινητό...;;;

Σας ευχαριστώ...:O

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά...:)

Επειδή ο αδελφός μου ενδιαφέρεται να αγοράσει το Sony Ericsson K800i,μήπως ξέρετε να μου πείτε καμιά τελευταία πληροφορία όσον αφορά την τιμή,αλλά και το πότε θα'ρθει στην Ελλάδα το κινητό...;;;

Σας ευχαριστώ...:O

Θα έρθει στα καταστήματα 30/6/06 στην τιμή των 444€

Link to comment
Share on other sites

signomi alla kata poso isxi oti tha erthi 30/06/06??? exete kapio site pou to lei ayto?

 

Βέβαια έχουμε τα λεγόμενα του iosif1980 στην προηγούμενη σελίδα, που είναι η εγκυρότερη πηγή! :)

Link to comment
Share on other sites

iosif file mou!...mesa..mipos apo TIM? ...an nai apla kane ena wink! :).....Mipos an kseris sta katasthmata tou tim?? kai pali rotao? Tha to exei h Tim?

 

exo anavathmisi..katalaves? kai an einai tha kano douleia!

 

Ti lei omos to kinito? tha do diafora apo to W900i? kai mipos endiaferete kanis gia to W900i se aristi katastash alla einai apo galia, den exei ellinika..fantazome mporis na to ftiaksis omos. Alla pali...se aristi katastash.

Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχεις ξεγελάστηκα οπτικά φαίνεται τεράστιο στους ρώσους

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΟ, ΑΠΛΑ ΛΙΓΟΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟ 750

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΟ, ΑΠΛΑ ΛΙΓΟΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟ 750

Δεν χρειάζεται να γράφεις κεφαλαία.Είναι αντίθετο με τους όρους του forum.

Είναι σαν να φωνάζεις...

Φιλικά...:O

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά στο Κ800. Διάβασα και σχετικά review κλπ. Με ενδιαφέρουν όμως 2 πράγματα που δεν κατάφερα να βρω,

 

Πόσους χαρακτήρες μπορώ να βλέπω στη λίστα με τις επαφές. Μέτρησα περίπου 18 αλλά δεν είμαι σίγουρος.

 

Υποστηρίζει ηχητικά προφίλ; Δηλαδή μπορώ να έχω διαφορετικό ήχο κλήσης στο προφίλ Κανονικό, στο προφίλ Εξωτερικοί Χώροι, στο προφίλ Γραφείο κλπ; Το Κ750 δεν υποστήριζε κάτι τέτοιο :(

Link to comment
Share on other sites

Και κατι απο τους μεγαλους της παρεας.

Εχουμε τη δυνατοτητα να μεγαλωσουμε τους χαρακτηρες για να ειναι ευαναγνωστοι απο τους πρεσβυωπες?

 

Θοδωρος.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά στο Κ800. Διάβασα και σχετικά review κλπ. Με ενδιαφέρουν όμως 2 πράγματα που δεν κατάφερα να βρω,

 

Πόσους χαρακτήρες μπορώ να βλέπω στη λίστα με τις επαφές. Μέτρησα περίπου 18 αλλά δεν είμαι σίγουρος.

 

Υποστηρίζει ηχητικά προφίλ; Δηλαδή μπορώ να έχω διαφορετικό ήχο κλήσης στο προφίλ Κανονικό, στο προφίλ Εξωτερικοί Χώροι, στο προφίλ Γραφείο κλπ; Το Κ750 δεν υποστήριζε κάτι τέτοιο :(

Σίγουρα υποστηρίζει πλέον ηχητικά προφίλ,ήδη στο Κ510 που έχω ισχύει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Και κατι απο τους μεγαλους της παρεας.

Εχουμε τη δυνατοτητα να μεγαλωσουμε τους χαρακτηρες για να ειναι ευαναγνωστοι απο τους πρεσβυωπες?

 

Θοδωρος.

Δεν νομίζω να έχει μεγέθυνση γραμματοσειράς.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα υποστηρίζει πλέον ηχητικά προφίλ,ήδη στο Κ510 που έχω ισχύει αυτό.

 

Μα τα se υποστήριζαν την δυνατότητα διαφορετικού ήχου κλήσης σε κάθε προφίλ , αλλά από το 750 και ύστερα όχι.Δεν ξέρω γιατί , πολλές εταιρίες κάναν αυτή τη στροφή.Φυσικά , ηχητικά προφίλ εξακολουθούν να υποστηρίζονται , αλλά δεν μπορείς να έχεις διαφορετικό ήχο σε κάθε προφίλ.

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο - παλιό] Sony Ericsson K800i & K790i
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...