Jump to content

[Επίσημο] HTC Ρ3600 (Trinity)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
παιδια σκεφτομαι να αγορασω την συγκεκριμενη αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν αξιζει πλεον με ολα τα καινουρια που εχουν βγει εσεις τι λετε ?

 

Μπορείς πάντως να πας σε κάτι πιο καινούργιο. Ας πούμε αυτή τη στιγμή μπορείς να βρεις σε καλή τιμή το Touch Cruise. Είναι σίγουρα ανώτερο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
σωστα,το θεμα ειναι ποσα λεφτα εχει σκοπο να δωσει,απο εκει βασικα ξεκιναει το θεμα

 

Συμφωνώ αλλά από τη στιγμή που μπλέκεις με αυτές τις συσκευές... συνήθως μπορείς να δώσεις και κάτι παραπάνω. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ερώτη:

Και κάτι διαφορετικό. Όταν συνδέουμε bluetooth hands free στο 3600 δεν υπάρχει ΤΙΠΟΤΑ - ΤΙΠΟΤΑ - ΤΙΠΟΤΑ που να μας λέει οτι συνδέθηκε. Το μπλέ λαμπάκι αναβοσβήνει είτε είναι το hands free συνδεμένο είτε όχι. Υπάρχει κάποιο προγραμματάκι το οποίο να βγάζει κάποιο σημάδι-σύμβολο στην οθόμη του 3600 ετσι ώστε να ξέρουμε οτι είναι συνδεμένο το bluetοoth;

 

Έχουμε κάποια λύση για αυτό; :O

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχουμε κάποια λύση για αυτό; :O

 

Den exw dei kati aksiologo kai de nomizw na breis kati giafto mias kai den synithizoun aftes oi syskeves na hanoun to hands-free bluetooth tous.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μέχρι στιγμής δεν έχω πρόβλημα με την Karmba. ΠΟλύ σταθερή θα έλεγα...

Μερικές εφαρμογές όμως δεν λειτουργούν σωστά (ή κάνω εγώ κάτι λάθος...).

π.χ

1) Η εγφαρμογή HTC shutdown devive, όταν πατήσω turn off, αντί να κλείσει μπαίνει σε stand by.

2) To Advance Configuration δεν νομίζω οτι δουλεύει 100%. Έχω ορίσει ας πούμε φάκελο αποθήκευσης φωτογραφιών τοv Storage card/My Documents/My pictures και αυτές αποθηκεύονται στο Storage card/My Documents.

3) Το WM5Storage δεν λειτουργεί. Η εγκατάσταση στο PC γίνεται κανονικά αλλα ... ... ... remuvadle δισκο δεν βλέπω...

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

1) Η εγφαρμογή HTC shutdown devive, όταν πατήσω turn off, αντί να κλείσει μπαίνει σε stand by.

2) To Advance Configuration δεν νομίζω οτι δουλεύει 100%. Έχω ορίσει ας πούμε φάκελο αποθήκευσης φωτογραφιών τοv Storage card/My Documents/My pictures και αυτές αποθηκεύονται στο Storage card/My Documents.

3) Το WM5Storage δεν λειτουργεί. Η εγκατάσταση στο PC γίνεται κανονικά αλλα ... ... ... remuvadle δισκο δεν βλέπω...

 

den kaneis kati la8os.akrivos ta idia shmvainoun k sto diko moy.

mono poy gia to shutdown ego dn eixa xrhsimopoihsei pote afto to tropo gia termatismo,tora proth fora to dokimasa k ontos etc den svhnei.opote klasika patroparadota..!

Link to comment
Share on other sites

τα ιδια και εγω
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Τελικα δοκιμασα αρχικα την Gelly και μετα την Kambas,απλα στην Kambas επειδη οι επαφες μου ειναι με ελληνικους χαρακτηρες πως μπορω να βαλω ελληνικο πληκτρολογιο να τους διορθωσω?,κατι αλλο βασικοτερο,πως βαζω το εικονιδιο του destinator στην επιφανεια εργασιας?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τελικα δοκιμασα αρχικα την Gelly και μετα την Kambas,απλα στην Kambas δεν μου αναγνωριζει τις επαφες της sim,

Μήπως ήθελε απλά να αλλάξεις το registry key

HKCU\ControlPanel\Phone\ShowSim από 0 σε 1;

 

Για το άλλο με το destinator στην επιφάνεια εργασίας χρειάζεσαι extra πρόγραμμα τύπου Spb Pocket Plus.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μου πεις πως θα βαλω ελληνικα γραμματα να διορθωσω τις επαφες?υπαρχει ελληνικο πληκτρολογιο η να ξαναβαλω την Gelly?επισης παρατηρησα οτι η συσκευη δεν κλειδωνει,θυμαμαι οτι ειχε ενα κουμπι πριν για κλειδωμα - ξεκλειδωμα
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μπορεις να μου πεις πως θα βαλω ελληνικα γραμματα να διορθωσω τις επαφες?υπαρχει ελληνικο πληκτρολογιο η να ξαναβαλω την Gelly?

 

Pocket CM Keyboard

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

OK Eυχαριστώ,εβαλα ξανα την Gelly αν ξαναπερασω την Kampas θα περάσω το πληκτρολόγιο που μου έδωσες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια , θα ηθελα να κανω μια ερωτηση για το pda HTC P3600.

Υπαρχει κανενα προγραμμα που να μπορω να βλεπω tv , και αν ναι ποιο ειναι αυτο και πως γινετε να το περασω.

Ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας

Link to comment
Share on other sites

Κάτι ακόμη που δεν δουλεύει σωστά στην Karmba :

- Microphone AGC . Το κάνεις enable και αυτό επιμένει να είναι disable...!

 

Αλήθεια οι υπέρυθρες σας δουλεύουν; Εμένα απ'ότι φαίνεται ... ... οχι! :O

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καιρό παρακολουθώ τα forum και επειδή δεν αντέχω άλλο με τα κολλήματα των 5 θα ήθελα να πάω σε 6.0 με Ελληνικα άρα gelly_01. Που βρίσκεται η τελευταία της έκδοση ;

Βάση της εμπειρία σας :

1) Δουλεύει το dest 7 (αγορασμένο) ;

2) Υπάρχει Ελληνικό πληκτρολόγιο τύπου ace-hellas και γενικότερα στέλνει sms 160 χαρακτήρων, mms (vodafone), γράφει ελληνικά στα Word excel και Notes και αν τα συγχρονίζει σωστά.

3) Έχω ΧΡ και active 4.2 Θα χρειαστώ το 4.5 ;

4) Δουλεύει το HTC Home 1.0 και το εορτολόγιο του WindowsNT ;

5) Γενικά η διαχείρηση της μνήμης στο wm6 είναι καλύτερη απ΄ ότι στα 5 (τρέχει και γρηγορότερα) ;

6) Απλά φορτίζω πλήρως την συσκέυή και ξεκινάω εγκατάσταση τρέχοντας το exe ;

7) Πιθανά προβλήματα ;

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά για τον χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καιρό παρακολουθώ τα forum και επειδή δεν αντέχω άλλο με τα κολλήματα των 5 θα ήθελα να πάω σε 6.0 με Ελληνικα άρα gelly_01. Που βρίσκεται η τελευταία της έκδοση ;

Βάση της εμπειρία σας :

1) Δουλεύει το dest 7 (αγορασμένο) ;

2) Υπάρχει Ελληνικό πληκτρολόγιο τύπου ace-hellas και γενικότερα στέλνει sms 160 χαρακτήρων, mms (vodafone), γράφει ελληνικά στα Word excel και Notes και αν τα συγχρονίζει σωστά.

3) Έχω ΧΡ και active 4.2 Θα χρειαστώ το 4.5 ;

4) Δουλεύει το HTC Home 1.0 και το εορτολόγιο του WindowsNT ;

5) Γενικά η διαχείρηση της μνήμης στο wm6 είναι καλύτερη απ΄ ότι στα 5 (τρέχει και γρηγορότερα) ;

6) Απλά φορτίζω πλήρως την συσκέυή και ξεκινάω εγκατάσταση τρέχοντας το exe ;

7) Πιθανά προβλήματα ;

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά για τον χρόνο σας.

 

θα σου ελεγα να μην βαλεις την gelly

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
θα σου ελεγα να μην βαλεις την gelly

 

Gia elliniki i alitheia einai oti den exei kai polles epiloges. Egw pali de tha proteina kan elliniki alla afto einai allo thema.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Gia elliniki i alitheia einai oti den exei kai polles epiloges. Egw pali de tha proteina kan elliniki alla afto einai allo thema.

 

Σ' αυτή την περίπτωση ποιά ROM αγγλική θα προτείνατε 6 ή 6.1 που βάση εμπειρίας είναι πολύ σταθερή χωρίς να έχω προβλήματα με ελληνικά και γενικά με όσα γράφω 2 post πίσω (αν υπάρχει τέτοια !!!)

Link to comment
Share on other sites

Η ROM του Karmba πόση ελεύθερη μνήμη RAM αφήνει μετά την εγκατάστασή της? Μπορεί κάποιος που την έχει εγκαταστήσει να μας πει?
Link to comment
Share on other sites

Gia elliniki i alitheia einai oti den exei kai polles epiloges. Egw pali de tha proteina kan elliniki alla afto einai allo thema.

Εγω που δοκιμασα και τις 2 για λιγο η ελληνικη μια χαρα μου φαινεται,απλα η kambas ηταν πιο εντυπωσιακη αλλα χωρις να δω ουσιαστικες διαφορες,βεβαια ειμαι και λιγο ασχετος με το θεμα,εγω απλα ηθελα να αλλαξω απο 5 σε 6

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όχι και ποια θα πρότεινες ;

 

ειχα βαλει την gelly και δεν με αφησε καθολου ικανοποιημενο,ουτε σε θεμα ταχυτητας,αλλα ουτε και σε θεμα συνδεσιμοτητας.

θα σου προτεινα για wm6 την rom του bepe την no tom την ειχα πανω απο 8-9 μηνες,και δεν ειχε κανενα προβλημα.

για wm6.1 εγω αυτη την στιγμη φοραω την kampas diamont look και μεχρι στιγμης ειμαι ικανοποιημενος.ξεκιναει με μνημη 23 με το htc home στην today,και χωρις αυτο με 25-27.

εσυ αποφασιζεις

και θα συμφωνησω με τον athanasso να μην βαλεις ελληνικη rom

Link to comment
Share on other sites

θα σου προτεινα για wm6 την rom του bepe την no tom την ειχα πανω απο 8-9 μηνες,και δεν ειχε κανενα προβλημα.

για wm6.1 εγω αυτη την στιγμη φοραω την kampas diamont look και μεχρι στιγμης ειμαι ικανοποιημενος.ξεκιναει με μνημη 23 με το htc home στην today,και χωρις αυτο με 25-27.

H no tom πόσο χώρο αφήνει ελέυθερο; Και από τη στιγμή και που και στις 2 θα έχω στη μνήμη το dest7 (γιατί στην κάρτα σέρνεται αν και 80Χ) θα μου μένει ελάχιστη χωρίς να ξέρω βέβαια αν τα wm6 διαχειρίζονται καλύτερα από τα 5 την μνήμη. Με Ελληνικά (sms,excel,επαφές,notes) υπάρχει κάποιο πρόβλημα και τέλος χρειάζομαι activesync 4.5 σε XP ή και η 4.2 δουλεύει;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
χρειάζομαι activesync 4.5 σε XP ή και η 4.2 δουλεύει;

 

v4.5 οπωσδήποτε.

 

(Για τα υπόλοιπα δεν ξέρω μιας και είναι αρκετός ο καιρός που την έχω αποχωριστεί τη συγκεκριμένη συσκευή)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...