Jump to content

[Επίσημο] HTC Ρ3600 (Trinity)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

athanaso μιας και το εφερε η κουβεντα,ποια ειναι η εκδοση του sprite backup που δουλευει και στα wm6.1??

ευχαριστω

 

γιαυτο εκανα και την συγκεκριμενη ερωτηση.

καιρος να το ψαξω λιγο:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
athanaso μιας και το εφερε η κουβεντα,ποια ειναι η εκδοση του sprite backup που δουλευει και στα wm6.1??

ευχαριστω

 

H teleftaia pou tha breis sto ipmart-forum.com.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το κουβεντιάζετε,να κάνω και εγώ την ερώτηση μου!

Σε όλες τις rom που έχω δοκιμάσει,έχω δουλέψει το spb και δούλευε μια χαρά,τώρα όμως με βάλατε στον πειρασμό και δοκίμασα και το sprite,αλλά μου φαίνετε ότι το backup είναι πιο μεγάλο απο του spb!Το έχει παρατηρήσει κι άλλος ή είναι ιδέα μου?

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
ναι ειναι πιο μεγαλο,το spd στα 6-6.1 οταν κανει restore σου λεει οτι δεν αντιγραφηκαν ορισμενα στοιχεια,ενω στο sprite δεν εχει προβλημα
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω να γίνεται κάτι με ελληνικα 6.1, στην ουσία αυτό που πρέπει να γίνει είναι μετάφραση; Έχει αχοληθεί κανείς με cooking roms;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

εχω την rom του bepe 079 notom, και χθες το βραδυ περασα ενα προγραμμα για να βλεπω βιντεακια απο το youtube με το προγραμμα youtubeplay.

νω ανοιγει κανονικα το προγραμμα κανει search,βρισκει βιντεακια αλλα οταν παω να τα παιξω μου βγαζει ενα μηνυμα οτι εμφανιστηκε ενα σφαλμα και πρεπει να τερματιστει το προγραμμα.

εντομεταξυ αλλος κατοχος του 3600 αλλα με rom 6.1 βλεπει κανονικα τα βιντεακια απο το συγκεκριμενο προγραμμα.

καποια βοηθεια απο καποιον που το εχει δοκιμασει??

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω να γίνεται κάτι με ελληνικα 6.1, στην ουσία αυτό που πρέπει να γίνει είναι μετάφραση; Έχει αχοληθεί κανείς με cooking roms;

 

εγω προσωπικα απο τοτε που εβαλα αγγλικα δεν το μετανιωσα παντος

βαζεις και ενα ελληνικο πληκτρολογιο και εισαι οκ

 

νομιζω πως η Gelly κανει το κινητο πιο αργο .

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν βλέπω να γίνεται κάτι με ελληνικα 6.1, στην ουσία αυτό που πρέπει να γίνει είναι μετάφραση; Έχει αχοληθεί κανείς με cooking roms;

 

To na mageirepseis mia ROM, na tin exeis kanei elliniki kai na einai grigori kai xwris problimata den einai toso aplo opws katalabaineis. To thema me ta ellinika exei kai alles ptyxes pera apo aftes tis dyskolias. Osoi xristes ftiaxnoun cooked ROMs dyskola kanoun ti metafrasi monoi tous alla pairnoun ta ellinika tis ACE Hellas gia afti ti douleia. Kanenas omws den thelei na mpei sto mati tis ACE Hellas kai kata ti gnwmi mou kala kanei.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
κατεβασα ενα θεμα σε μορφη .tsk. Που πρεπει να το βαλω και πως να το εγκαταστησω?
χυμα στην καρτα για να μην τρως την εσωτερικη μνημη της συσκευης σου;)μετα το επιλεγεις απο τις ρυθμισεις στην today
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Συστήνεται ότι φορτώνεται στην today screen (και φυσικά και τα themes) να τα βάζουμε στην κύρια μνήμη για καλύτερη απόκριση της συσκευής. Εγώ με τη σειρά μου θα πρότεινα στον φάκελο /My Documents που είναι πιο μαζεμένος από τον /Windows.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
δεν εχεις αδικο απλα τα λιγοτερο σημαντικα για την today (οπως τα θεματα)τα βαζω προσωπικα στην καρτα γιατι με την μνημη που εχει το 3600 και αλλα σε λιγο δεν θα σου μεινει τιποτα:p
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειαζομαι βοήθεια . Το pda κολάει στην οθόνη όταν ξεκινάει και προσπαθεί να φορτώσει το wad..! Του έχω κάνει πολλα soft reset αλλά τα κλολλήματα δεν φεύγουν . Εχω φρικάρει...!

LiteStep User

Παύλος :p

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Hard reset: Press and hold the Left SOFT KEY and Right SOFT KEY, and at the same time, use the stylus to press the RESET button at the bottom of your device. You will be presented with a menu saying 'press SEND to restore factory default, press END to exit', if you press SEND Your device will be set back to factory default settings.than Press "OK" to boot

(The L/R soft keys are the "--" keys just above the the Green phone and Red phone buttons) WARNING!!! HARD RESETTING WILL ERASE EVERYTHING ON YOUR DEVICE.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

αυτό προσπαθώ να το αποφύγω........!

 

 

τώρα προκειμένου να σώσω τηλεφωνα, ποιο αρχείο πρέπει να αντιγράψω και πώς πρέπει να κάνω την διαδικασία?

LiteStep User

Παύλος :p

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Den exeis perasei tis epafes sou ston ypologisti sou kata ti diarkeia tou sygxronismou?

 

Mipws mporeis na to kaneis twra? Blepei o ypologistis (mesw activesync) ti syskevi sou?

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω βαλει τη ROM του bepe noTOMTOM και δεν μπορω να συνδεθω με wifi.

 

Ειχε κανεις παρομοιο προβλημα με τη bepe;

 

Μηπως πρεπει να αλλαξω και τη radio; Τωρα εχω την 1.38 που θεωρειτε και η πιο σταθερη.

Link to comment
Share on other sites

καλυσπερα εβαλα την ταιβανεζικη ρομ αλα δυστιχως εχει κολισει και δεν μου κανει boot δυχνοντας μου το λογοτυπο τις εκδοσεις με hard reset δεν γινεται τιποτα μηπως μπωρει κανενα να βοηθισει
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω βαλει τη ROM του bepe noTOMTOM και δεν μπορω να συνδεθω με wifi.

 

Ειχε κανεις παρομοιο προβλημα με τη bepe;

 

Μηπως πρεπει να αλλαξω και τη radio; Τωρα εχω την 1.38 που θεωρειτε και η πιο σταθερη.

 

Δεν έχω κανένα πρόβλημα. Δεν έχουμε το ίδιο radio τώρα αλλά και όταν το είχα δεν αντιμετώπιζα κανένα θέμα. Δεν σου βρίσκει ασύρματα ή δεν μπορείς να μπεις;;; Μήπως δεν έχουν ικανοποιήτικο σήμα ή κάνεις κάποιο λάθος στο Key??

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

καλυσπερα εβαλα την ταιβανεζικη ρομ αλα δυστιχως εχει κολισει και δεν μου κανει boot δυχνοντας μου το λογοτυπο τις εκδοσεις με hard reset δεν γινεται τιποτα μηπως μπωρει κανενα να βοηθισει

 

Βάλε τη συσκευή σε bootloader και ξαναπέρασέ την. Αν πάλι δεν σου ανοίγει πέρασε την εργοστασιακή με την ίδια διαδικασία και μετά κάποια που να ξέρεις ότι σου δουλεύει.

 

Υ.Γ: -Για να μπεις σε bootloader:

 

Πάτησε ταυτόχρονα το reset κουμπακι με το stylus και το πλήκτρο της κάμερας και το on-off. Θα πρέπει να εμφανιστούν 3 χρώματα στην οθόνη.

Τότε θα μπορείς να συνδέσεις τη συσκευή στο USB καλώδιο και να κανεις το update.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κανένα πρόβλημα. Δεν έχουμε το ίδιο radio τώρα αλλά και όταν το είχα δεν αντιμετώπιζα κανένα θέμα. Δεν σου βρίσκει ασύρματα ή δεν μπορείς να μπεις;;; Μήπως δεν έχουν ικανοποιήτικο σήμα ή κάνεις κάποιο λάθος στο Key??

 

Τα βρισκει κανονικα αλλα μενει στο connecting.

 

Οταν λες key εννοεις στην registry; Αν ναι ποιο;

 

Ποια radio εχεις εσυ; Ειναι σταθερη;

Link to comment
Share on other sites

Τα βρισκει κανονικα αλλα μενει στο connecting.

 

Οταν λες key εννοεις στην registry; Αν ναι ποιο;

 

Ποια radio εχεις εσυ; Ειναι σταθερη;

 

Όχι, δεν εννοώ τη registry, τον κωδικό του δικτύου εννοώ σε περίπτωση που είναι security-enabled. Μήπως δεν έχει καλό σήμα το wireless στο οποίο θιέλεις να συνδεθείς?? Έχεις δοκιμάσει σε διαφορετικά δίκτυα και δεν μπαίνεις σε κανένα??

 

Όσο για το radio το 1.50.08.11 έχω, δεν έχω καθόλου dropped calls με αυτό αλλά και το 1.38 μια χαρά είναι. Ούτε και με αυτό είχα κάποιο πρόβλημα.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...