Jump to content

[Επίσημο] HTC Ρ3600 (Trinity)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα.

σκεφτωμαι να αλλαξω ρομ,εχω toy bepe την no tom,εχω δοκιμασει pda mobiz,finix nover και τι ζηταω απο σας.

εχετε να μου προτεινετε μια ρον σταθερη και ζωρις προβληματα??

και ολα αυτα γιατι δεν εχω χρονο να ψαξω.

θα με διευκοληνετε πολυ.

ευχαριστω.

φυσικα μεχρι στιγμης οποια και να εχω βαλει γυρναω παντα στου bepe.περιμενω προτασεις.

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
και εκει θα ξαναγυρισεις:pαστο μητσε αν δεν εχεις χρονο,καλα εισαι,αφου σου δουλευει σωστα η συγκεκριμενη,δεν βλεπεις εμενα που εφαγα χτες 5 ωρες εγινα κουδουνι και γυρισα εκει που ειμουνα:p
Link to comment
Share on other sites

ναι σιγουρα.

απλα θα ηθελα να αλλαξω ρομ,δεν μπορει θα υπαρχει και καποια αλλη σταθερη.

παντος pda mobiz και finixnover δεν νομιζω να ξαναβαλω.

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
σιγουρα υπαρχει!!αλλα το θεμα ειναι να αρχισεις τις δοκιμες και να δεις ποια σου αρεσει προσωπικα,οτι και να σου πουν.....
Link to comment
Share on other sites

σιγουρα υπαρχει!!αλλα το θεμα ειναι να αρχισεις τις δοκιμες και να δεις ποια σου αρεσει προσωπικα,οτι και να σου πουν.....

 

επειδη πια ξερω τι θελω στην συσκευη μου,και πως θελω να δουλευει,με μια ματια μερικες φορες καταλαβενεις αν η ρομ που πας να βαλεις σου κανει η οχι.

εχουν περασει οι εποχες που καναμε δοκιμες στα τυφλα.

τι λες και εσυ γιαννη?

εχω αδικο??

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
σωστα τα λες,η αλλη λυση ειναι να κατσεις και να διαβασεις ολες τις σελιδες(αν αντεξεις)που γραφουν για την καθε ρομ τα παιδια που τις περασαν αλλα θα σου φυγει η ψυχη!!!και πανω που θα τελειωνεις θα εχουν βγει 2-3 αλλες και στο τελος θα ερθουν τα χριστουγεννα μεχρι να περασεις καποια
Link to comment
Share on other sites

H ROM του tnyynt είναι από τις καλλίτερες που έχω δοκιμάσει, γρήγορη και πολύ σταθερή!
άλλο πράκτωρας και άλλο εισπράκτωρας... ΘΟΥΒΟΥ 000
Link to comment
Share on other sites

H ROM του tnyynt είναι από τις καλλίτερες που έχω δοκιμάσει, γρήγορη και πολύ σταθερή!

 

λεω να την δοκιμασω.

της εριξα μια ματια,απλα βαριεμαι παλι το να στεισω την συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

λεω να την δοκιμασω.

της εριξα μια ματια,απλα βαριεμαι παλι το να στεισω την συσκευη.

 

παιδια οταν λετε rom τι εννοειτε?τι αλλαζει στο κινητο η καθε rom?

Link to comment
Share on other sites

ειναι ουσιαστικα το λειτουργικο συστημα των windows.

το 3600 κανονικα εχει wm 5 επισημα απο την htc,αλλα εχουνε βγαλει και rom με λειτουργικο wm6 και wm6.1,οι γνωστες και σαν cooked roms.παντος γυρω απο αυτο το θεμα περνει πολυ κουβεντα και ο καθενας εχει να πει και κατι διαφορετικο.

η αλλαγη απο την επισημη rom σε μια cooked αυτοματα σε βγαζει εκτος εγγυησης,αν κατι παθει η συσκευη,και γιαυτο καλο ειναι οταν την στελνουμε στο service να περναμε την επισημη rom ωστε τουλαχιστον να ειμαστε καλυμενοι,αν ακομα ισχυει η εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση εκτός θέματος.

Βρήκα σε κατάστημα του εξωτερικού το HTC P3400 σε καταπληκτική τιμή.

Δεν έχω ιδέα από windows mobiles. Τι γνώμη έχετε για το εν λόγω μοντέλο?

Διαθέτει Wi Fi?

Μπορείς να του περάσεις ελληνικά?

 

Ευχαριστώ

 

Τελικά με μια μικρή αναζήτηση βρήκα το σχετικό φόρουμ.

Διαβάζοντας το κατάλαβα γιατί πωλείται 240 ευρώ.

Αν και πάλι με τόσα χρήματα δεν ΄παίρνεις στην ελλάδα ούτε το ΝΟΚΙΑ 6300

Θα το σκεφτώ.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Διαθέτει Wi Fi?

Μπορείς να του περάσεις ελληνικά?

 

Θα διαπίστωσες λοιπόν ότι κανένα από τα δύο δεν ισχύει. Όσον αφορά τα ελληνικά βέβαια μπορείς να του βάλεις το κατάλληλο πληκτρολόγιο να γράφει ελληνικά απροβλημάτιστα. Το ελληνικό μενού όμως το ξεχνάς αν και ούτως ή άλλως το θεωρώ εντελώς περιττό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους!!!

Διαβάζοντας το "Trinity Upgrade Guide" διότι θέλω να βάλω καινούρια rom sto 3600 μου βλέπω ότι πρέπει αρχικά να κάνω "Upgrade to Hard SPL". Αυτό είναι απαραίτητο? Να σημειώσω ότι δεν θα αλλάξω radio (αν και βλέποντας ότι μόλις έχει βγει καινούρια άρχισα να το σκέφτομαι...) αλλά μόνο rom.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλημέρα σε όλους!!!

Διαβάζοντας το "Trinity Upgrade Guide" διότι θέλω να βάλω καινούρια rom sto 3600 μου βλέπω ότι πρέπει αρχικά να κάνω "Upgrade to Hard SPL". Αυτό είναι απαραίτητο? Να σημειώσω ότι δεν θα αλλάξω radio (αν και βλέποντας ότι μόλις έχει βγει καινούρια άρχισα να το σκέφτομαι...) αλλά μόνο rom.

 

Den exei sxesi ean tha flashareis radio i ROM i kai ta dyo. Tha elega na akolouthiseis tis diadikasies pou perigrafontai akribws stis analytikes odigies pou exeis... kai de tha exeis problima.

Ean baleis official ROM de xreiazetai to hard-spl. Ean baleis cooked, xreiazetai kai xaneis kai tin ypostiriksi tis eggyisis.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

αυτό με την εγγύηση το γνωρίζω αλλά είναι ένας μήνας τώρα που το κινητό τα έχει "παίξει"...τραβάει συνεχώς κολλήματα, με αποκορύφωμα εχτές που ενώ με πήρε κάποιος τηλέφωνο το κινητό συνέχιζε να κτυπάει για μισή ώρα, χωρίς να ανταποκρίνεται σε ότι και να έκανα...μόνο με soft reset σταμάτησε...αποφάσισα λοιπόν να δοκιμάσω την τύχη με μια cooked rom...ετσι και για την αλλαγή...
Link to comment
Share on other sites

αυτό με την εγγύηση το γνωρίζω αλλά είναι ένας μήνας τώρα που το κινητό τα έχει "παίξει"...τραβάει συνεχώς κολλήματα, με αποκορύφωμα εχτές που ενώ με πήρε κάποιος τηλέφωνο το κινητό συνέχιζε να κτυπάει για μισή ώρα, χωρίς να ανταποκρίνεται σε ότι και να έκανα...μόνο με soft reset σταμάτησε...αποφάσισα λοιπόν να δοκιμάσω την τύχη με μια cooked rom...ετσι και για την αλλαγή...

 

 

 

Format δοκίμασες ?

Είχα τα ιδια προβλήματα, το σκισα και παιζει μια χαρα τωρα

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα :) είμαι κάτοχος ενός HTC 3600 και θα ήθελα την βοήθεια σας. Θέλω να βρω στο κάπου internet το software του κινητού μου για να το εγκαταστήσω στον υπολογιστή μου για να μπορέσω να μεταφέρω τις επαφές μου στο PC μου. μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει??

P.S. ένεκα του ότι είμαι αρκετά αρχάριος, Please οδηγίες σε απλά ελληνικά!!!

Link to comment
Share on other sites

---------------------------------

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα :) είμαι κάτοχος ενός HTC 3600 και θα ήθελα την βοήθεια σας. Θέλω να βρω στο κάπου internet το software του κινητού μου για να το εγκαταστήσω στον υπολογιστή μου για να μπορέσω να μεταφέρω τις επαφές μου στο PC μου. μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει??

P.S. ένεκα του ότι είμαι αρκετά αρχάριος, Please οδηγίες σε απλά ελληνικά!!!

Σου απαντησε ο lagoudakis,http://www.microsoft.com/windowsmobile/en-us/help/synchronize/device-synch.mspx το κανεις εγκατασταση στον υπολογιστη σου αναλογα τι εχεις vista-xp μετα κανεις συνδεση την συσκευη με το καλωδιο στον υπολογιστη και ακολουθεις τα βηματα,δεν νομιζω να συναντησεις δυσκολια,το office το εχεις;
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω ένα πρόβλημα και θα ήθελα την βοήθειά σας...Εγκατέστησα την ρομ του tnyynt [tnyynt 011/2/3 (CE OS 5.2.20270 Build 20270.1.3.1) sxy] και όταν προσπαθώ να τρέξω το destinator 7 μετά την αρχική σελίδα που φορτώνει (αυτή με τα βελάκια) παγώνει και πηγαίνει στο πίσω μέρος της οθόνης-πίσω από την today...μπορεί να βοηθήσει κάποιος??
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
μηπως εχεις αποθηκευμενα mms;κατι ειχαν πει τα παιδια οτι υπαρχει προβλημα αν θυμαμε καλα,αν ναι για σβηστα και δοκιμασε ξανα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...