Jump to content

[Επίσημο] HTC Ρ3600 (Trinity)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχετε δει διαφορα μεταξυ 1.38-1.50 παιδια;

 

 

Πολύ μεγάλη. To GPS κλειδώνει πολύ γρήγορα. Η μπαταρία κρατάει περισσότερο, το 3G λειτουργεί άψογα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και μία γρήγορη απάντηση σε αυτό το θέμα.....όταν σας βγάζει sim card invalid or missing πριν το στείλετε για σέρβις......κάντε ένα HARD RESET σε εμένα δούλεψε, ίσως δουλέψει και σε εσάς....

 

(Υ.Γ. για αυτόν το λόγο τεστάρισα και τις παραπάνω ΡΟΜ, καθώς κατέληξα αναγκαστικά σε αυτήν την λύση και είπα ας δω τι υπάρχει εκεί έξω.....)

βεβαια ως συνήθως κανείς δεν ενδιαφέρθηκε με αυτό που ανέφερα παρόλο που είναι ένα σοβαρό θέμα...έστω....

 

τελικά το πρόβλημα δεν διορθώθηκε και εμφανίστηκε πάλι και αυτή την φορά ποιό επίμονο χωρίς να μπορώ με κανένα τρόπο να επαναφέρω την λειτουργία του τηλεφώνου....

 

Διαβάζοντας λίγο ανακάλυψα ότι έχει συμβεί σε αρκετούς στο εξωτερικό και τους το κάλυψε η εγγύηση με την μία...οπότε αύριο έχω επίσκεψη στην ACE, μήπως τουλάχιστον ξέρει κανείς αν είναι χαμηλά κοντά στην Μεσογείων ή ψηλά προς το τέλος, επίσης είναι άνοδος (προς το βουνό) ή κάθοδος???

 

Ευχαριστώ, ελπίζω τουλάχιστον κάποιος να απαντήσεις τουλάχιστον σε αυτήν την ερώτηση!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Πολύ μεγάλη. To GPS κλειδώνει πολύ γρήγορα. Η μπαταρία κρατάει περισσότερο, το 3G λειτουργεί άψογα.
ευχαριστω για την απαντηση γιωργο
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλήσπερα θελω καποια βοηθεια σχετικα με την καρτα σιμ.

εχω wm6 με τις τελευταιες ενημερωσεις ρομ και ραδιο ,βαζω μεσα στο ποκετ μια καρτα multisim και ενω πηγαινει καλα στην αρχη μετα απο (1) λεπτο χανεται το σημα και μου βγαζει επανω στην μπαρα το εικονιδιο οτι δεν υπαρχει μεσα καρτα σιμ .

Κανω ενα reset η απενεργοποιω την επικοινωνια και το σημα ερχεται κανονικα για (1) λεπτο παλι και μετα τα ιδια ........υπαρχει καποια λυση για αυτο το θεμα ????....ααα και κατι το οποιο διαπιστωσα ειναι οτι οταν βαλω το γνησιο λειτουργικο wm5 μονο την αγγλικη εκδοση τοτε το σημα παραμενη σταθερο και την καρτα σιμ την βλεπει συνεχως ,περνωντας μετα την ελληνικη γλωσσα εχω παλι τα ιδια ......ευχ......

καποια λυση ρε παιδια υπαρχει??????????????:worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

Νέα ROM....

 

Νέο build των windows, νεα προγράμματα κ αλλα πολλα!!!

 

Πληροφορίες κ Download:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=1272026#post1272026

 

 

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Νέα ROM....

 

Νέο build των windows, νεα προγράμματα κ αλλα πολλα!!!

 

Πληροφορίες κ Download:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=1272026#post1272026

 

 

Ευχαριστώ...

 

Eisai k kaluteros man

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

[quote name=μήπως τουλάχιστον ξέρει κανείς αν είναι χαμηλά κοντά στην Μεσογείων ή ψηλά προς το τέλος, επίσης είναι άνοδος (προς το βουνό) ή κάθοδος???

 

Ευχαριστώ, ελπίζω τουλάχιστον κάποιος να απαντήσεις τουλάχιστον σε αυτήν την ερώτηση!!![/quote]

 

όπως ανεβαίνεις τη μεσογείων προς τον σταυρό της Αγίας παρασκευής είναι στο τελευταίο στενό πριν τα φανάρια της πλατείας της Αγιας παρασκευής και είναι Άνοδος

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απολογούμαι που ρωτώ για θέματα που αναφέρθηκαν ξανά αλλά έκανα 3-4 φορές αναζήτηση και μου βγάζει μήνυμα ότι οι λέξεις που χρησιμοποίησα είναι πολύ κοινές.

 

Λοιπόν, θέλω βοήθεια σε δύο θέματα:

1. Πως μπορώ να βάλω στο τηλέφωνο το deafult "σκιν" της HTC (γαλάζιο), αντί του πράσινου που εγκαθίσταται αυτόματα με την πρώτη εκκίνηση της ρομ της ACE Hellas; Μιλώ για το τηλέφωνο μόνο. Το theme που χρησιμοποιώ είναι γαλάζιο και δεν ταιριάζει με το πράσινο σκιν του τηλεφώνου.

2. Τι πρέπει να αλλάξω στη Registry για να μη φορτίζει η μπαταρία όταν το συνδέω με το PC;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστευω να έρθει Ελλάδα...

Η διαφορά του είναι ότι έχει απο μαμά WM6 (οι περισσοτεροι απο εμάς έχουν απο καιρό) και οτι έχει 500 Mhz επεηεργαστή...

Επίσης εχει 256 ROM...

 

Τι να τα κάνεις ομως αφου δεν του αυξήσανε τη RAM του;;;

Link to comment
Share on other sites

την βοηθεια σας παιδια,εχω wind τι ρυθμισεις πρεπει να κανω για να ειναι 3g?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

την βοηθεια σας παιδια,εχω wind τι ρυθμισεις πρεπει να κανω για να ειναι 3g?

ευχαριστω

 

unzip/ copy on device/ run

 

made by the great AUSDIM

 

PS Θα μπορούσες να το βρεις βέβαια μέσα στο thread

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

unzip/ copy on device/ run

 

made by the great AUSDIM

 

PS Θα μπορούσες να το βρεις βέβαια μέσα στο thread

 

 

σευχαριστω παρα πολυ,θα το δοκιμασω εντος ολιγου!!!!

 

:)

Link to comment
Share on other sites

unzip/ copy on device/ run

 

made by the great AUSDIM

 

PS Θα μπορούσες να το βρεις βέβαια μέσα στο thread

 

ισως να μην το εθεσα σωστα,λοιπον θελω να ειμαι συνδεδεμενος στο δυκτιο της wind με 3g γραμμη,το cab που μου εδωσες ειναι ρυθμισεις wind για gprs

Link to comment
Share on other sites

Απο όσα ξέρω δεν χρειαζεται να κανεις κατι εσυ στην συσκευή σου.

 

Οι μόνες ρυθμίσεις που διαφέρουν σε θέμα provider είναι του Internet κ των MMS!

(Σαν το cabaki που σου πρώτεινε ο φίλος firiel)

 

 

Οποτε ειναι θέμα του provider σου.

 

Πανω πανω δίπλα στο σήμα τι λεει?? "G" ή "3G" ???

 

Αν λεει το δευτερο τοτε λογικα μπορεις να κανεις κλησεις 3g.

Αν παλι δεν το λεει τηλεφώνισε στην Wind.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Πως το κανες αυτο με την οθονη φιλε μου???:confused:

 

Σόρι που άργησα τόσο, αλλά για κάποιο λόγο το myphone σταμάτησε να με ενημερώνει για νεα ποστς, οπότε ξεχάστηκα! (όχι παιδιά, δεν πέταξα απλά το τελευταίο μέιλ χωρίς να επισκεφθώ το φόρουμ.)

 

Λοιπόν, στον core player, πας menu>tools>hotkeys και στο Action σετάρεις "Blank Screen".

Link to comment
Share on other sites

Ξαναγράφω τα ερωτήματά μου, μιας και κανείς δε μου απαντάει..

Έστω πείτε μου για το 1, αν και σε σας χάνεται το filter ή είναι δικό μου πρόβλημα! Αν όντως χάνεται σε όλους, είναι παρανοϊκό να μη σε ενοχλεί! (εκτός αν έχεις 5-10 tasks όλα κι όλα)

 

Στα tasks, εφαρμόζω filter για να μου δείχνει μόνο ορισμένες κατηγορίες, αλλά όταν κλείσω και ξανανοίξω το πρόγραμμα, μου δείχνει πάλι όλα τα tasks, χωρίς να έχει κρατήσει το φίλτρο.

Link to comment
Share on other sites

Απο όσα ξέρω δεν χρειαζεται να κανεις κατι εσυ στην συσκευή σου.

 

Οι μόνες ρυθμίσεις που διαφέρουν σε θέμα provider είναι του Internet κ των MMS!

(Σαν το cabaki που σου πρώτεινε ο φίλος firiel)

 

 

Οποτε ειναι θέμα του provider σου.

 

Πανω πανω δίπλα στο σήμα τι λεει?? "G" ή "3G" ???

 

Αν λεει το δευτερο τοτε λογικα μπορεις να κανεις κλησεις 3g.

Αν παλι δεν το λεει τηλεφώνισε στην Wind.

 

Ευχαριστώ

 

 

ok ολα καλα,ηταν μονιμα σε gsm

Link to comment
Share on other sites

Ξαναγράφω τα ερωτήματά μου, μιας και κανείς δε μου απαντάει..

Έστω πείτε μου για το 1, αν και σε σας χάνεται το filter ή είναι δικό μου πρόβλημα! Αν όντως χάνεται σε όλους, είναι παρανοϊκό να μη σε ενοχλεί! (εκτός αν έχεις 5-10 tasks όλα κι όλα)

 

Στα tasks, εφαρμόζω filter για να μου δείχνει μόνο ορισμένες κατηγορίες, αλλά όταν κλείσω και ξανανοίξω το πρόγραμμα, μου δείχνει πάλι όλα τα tasks, χωρίς να έχει κρατήσει το φίλτρο.

 

 

Χρησιμοποιείς το ενσωματωμένο πρόγραμμα για εργασίες, σωστα?? Έκανα μια δοκιμή και νομίζω το κάνει αν εφαρμόσεις κάποιο φίλτρο όπως "πρόσφατες". Αν εφαρμόσεις κάποιο Από τα 3 τελευταία, όπως "ενεργές" τότε κρατάει τις επιλογές. Αυτά με ένα πρόχειρο τεστ. Λυπάμαι αλλά δεν κατέχω κάτι περισσότερο.

 

Όσο για την προεπιλογή με το ανοιχτό μεγάφωνο, είχα πετύχει ένα προγραμματάκι που το κάνει αυτό αλλά επειδή δεν το θυμάμαι:( γι' αυτό δεν σου απάντησα και την προηγούμενη φορά.:O

Μπορεί να γίνει πάντως. Θα κοιτάξω για το προγραμματάκι και αν το βρω θα σου πω... Πιθανόν να είναι και η τελευταία έκδοση του PhotoContacts...

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

καπου σε ΟΛΟΟΟ αυτο το τεραστιο thread ειχατε γραψει πως απενεργοποιουμε τον ηχο στα κλικ πανω στην οθονη,για παραδειγμα οταν παταμε εναρξη κανει ενα κλικ,αλλα τωρα δεν το βρισκωωωω,μπορειτε να μου πειτε σας παρακαλω?

σας ευχαριστω θερμα

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείς το ενσωματωμένο πρόγραμμα για εργασίες, σωστα?? Έκανα μια δοκιμή και νομίζω το κάνει αν εφαρμόσεις κάποιο φίλτρο όπως "πρόσφατες". Αν εφαρμόσεις κάποιο Από τα 3 τελευταία, όπως "ενεργές" τότε κρατάει τις επιλογές. Αυτά με ένα πρόχειρο τεστ. Λυπάμαι αλλά δεν κατέχω κάτι περισσότερο.

 

Όσο για την προεπιλογή με το ανοιχτό μεγάφωνο, είχα πετύχει ένα προγραμματάκι που το κάνει αυτό αλλά επειδή δεν το θυμάμαι:( γι' αυτό δεν σου απάντησα και την προηγούμενη φορά.:O

Μπορεί να γίνει πάντως. Θα κοιτάξω για το προγραμματάκι και αν το βρω θα σου πω... Πιθανόν να είναι και η τελευταία έκδοση του PhotoContacts...

 

Καταρχήν ευχαριστώ για την απάντηση-αντίδραση!

Χρησιμοποιώ τα default PIM's, όντως. Δεν έχω φοβερές απαιτήσει, οπότε δε θέλω να το φορτώσω με βαριά προγράμματα..

Όπως τα λες είναι... τις τελευταίες τις κρατάει. Τις Custom όμως όχι!

 

Για το μεγάφωνο μη σκοτίζεσαι! Μου έδωσες το στοιχείο, θα το ψάξω μόνος... Ούτως ή άλλως το άλλο με καίει..

Link to comment
Share on other sites

καπου σε ΟΛΟΟΟ αυτο το τεραστιο thread ειχατε γραψει πως απενεργοποιουμε τον ηχο στα κλικ πανω στην οθονη,για παραδειγμα οταν παταμε εναρξη κανει ενα κλικ,αλλα τωρα δεν το βρισκωωωω,μπορειτε να μου πειτε σας παρακαλω?

σας ευχαριστω θερμα

 

Έναρξη>ρυθμίσεις>Ήχοι και ειδοποιήσεις>Ξετσεκάρεις το πρώτο..

Αν κατάλαβα καλά αυτό θα βοηθήσει..

 

 

Κάτι σχετικό:

Πριν λίγες μέρες, άρχισε ξαφνικά να μου κάνει διάφορα "τουτ".

Ο ίδιος ήχος κάθε φορά, μπαίνει όταν πατάω το κόκκινο τηλεφωνάκι, όταν ξεκινάει μία κλήση, κ.α.

 

Δε με ενοχλεί, αλλά έχει κανείς ιδέα από που προέρχεται και γιατί δε μου το έκανε πιο πριν?

Link to comment
Share on other sites

Σόρι που άργησα τόσο, αλλά για κάποιο λόγο το myphone σταμάτησε να με ενημερώνει για νεα ποστς, οπότε ξεχάστηκα! (όχι παιδιά, δεν πέταξα απλά το τελευταίο μέιλ χωρίς να επισκεφθώ το φόρουμ.)

 

Λοιπόν, στον core player, πας menu>tools>hotkeys και στο Action σετάρεις "Blank Screen".

 

Σ'ευχαριστω παρα πολυ φιλε μου...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...