Jump to content

[Επίσημο] HTC Ρ3600 (Trinity)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καταρχάς να σας πω ότι χτες αγορασα το p 3600

Οι πρωτες εντυπώσεις είναι οι εξής:

 

1) Ειναι πολύ όμορφο

2) Φανταστική οθόνη

3) Μοιαζει πιο γρηγορο απο το ipaq 2790 (αν και δεν πρεπει να ειναι)

4) Ακουγεται πολύ καλά

5) Το activesync δουλευει καλύτερα απο το ipaq

 

Και τέλος μια αρνητική: Δεν υποστηρίζεται η Powersim 128k της ΤΙΜ (στην ΤΙΜ προφανώς δεν είχαν ιδέα, ούτε προθυμοποιήθηκαν να δοκιμάσουμε μια άλλη sim) Της cosmote δουλευουν όλες οι κάρτες....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άντε παιδιά καλορίζικο και αν μπορεί κάποιος ας κάνει ενα mini review!Να αποφασίσω τελικά τι θα κάνω, να το πάρω?Εδώ και μήνες συνέχεια το ψάχνω...

Α! και κάτι που ξέχασα, απο που το πήρατε???

[sIGPIC][/sIGPIC]

207 Sport

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν έχω αρκετό χρόνο για να κανω review

Αν εχετε ερωτησεις να κανετε ευχαριστως να σας τις απαντησω

 

Και το πήρα από την Ace, μην με ρωτάτε τιμή

 

Να προσθεσω επισης τις μέτριες φωτογραφίες που βγάζει

Link to comment
Share on other sites

άραγε η voda εξακολουθεί να κουτσουρεύει κάθε της συσκευή ώστε να σε αναγκάζει να χρησιμοποιείς υπηρεσίες της ακόμα και όταν δεν θα χρειαζόταν; και εξακολουθεί να την ασχημένει βάζοντας πανάσχημα icons;

 

όταν το πάρεις να μας ενημερώσεις

 

ένας αρχαίος χρήστης... panafon από το πρώτο έτος που ιδρύθηκε η εταιρία (που όμως δεν είδα να μου λένε και κάνα ευχαριστώ), ο οποίος ετοιμάζεται να φύγει με τα τσαρούχια

 

Για το λόγο αυτό που αναφέρεις και εσύ φίλε NLS έφυγα και εγώ πέρυσι από τη Voda αν και ήμουν πελάτης από 1997... Ας είναι καλά η φορητότητα αριθμού και τα παιδιά στο Πλαίσιο Συντάγματος που με εξυπηρέτησαν άμεσα και πλέον έχω και τις αναβαθμίσεις μου εκεί!!!

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να πει κανείς σε λειτουργεία τηλεφώνου πως είναι?Δηλαδή το σήμα?η ποιότητα ήχου?τρόπος χειρισμού σαν τηλέφωνο?Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

207 Sport

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να πει κανείς σε λειτουργεία τηλεφώνου πως είναι?Δηλαδή το σήμα?η ποιότητα ήχου?τρόπος χειρισμού σαν τηλέφωνο?Ευχαριστώ.

 

pianei kai akougetai polu kalutera apo oti to nokia 6230i

san thlefwno einai polu aplo, mporeis na pareis thlefwno xwris thn grafida

epishs h fwnhtikh klhsh leitourgei apsoga

 

telos prosoxh an exeis sim ths tim 128ara....se emena toulaxiston den paizei (1 vodafone, kai 3 cosmote pou dokimasa, h mia 3g malista paizan kanonika)

Link to comment
Share on other sites

pianei kai akougetai polu kalutera apo oti to nokia 6230i

san thlefwno einai polu aplo, mporeis na pareis thlefwno xwris thn grafida

epishs h fwnhtikh klhsh leitourgei apsoga

 

telos prosoxh an exeis sim ths tim 128ara....se emena toulaxiston den paizei (1 vodafone, kai 3 cosmote pou dokimasa, h mia 3g malista paizan kanonika)

 

Σε ευχαριστώ φίλε neco για τις πληροφορίες:) Αυτή την βδομάδα μάλλον πάω να αγοράσω την trinitαρα!!:D

[sIGPIC][/sIGPIC]

207 Sport

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα και απο εμενα.

ειμαι ενας απ τους μα*****κες που το πηρα και εχω 128 ΤΙΜ!!!!!!!!!!!!!

και φυσικα οπως προαναφερθηκε δεν παιζει το τηλεφωνο!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα και απο εμενα.

ειμαι ενας απ τους μα*****κες που το πηρα και εχω 128 ΤΙΜ!!!!!!!!!!!!!

και φυσικα οπως προαναφερθηκε δεν παιζει το τηλεφωνο!!!!!!!!

 

Και τωρα τι γινεται?? Θα σου δωσουν αλλη sim ή αλλαζεις συνδεση??

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα και απο εμενα.

ειμαι ενας απ τους μα*****κες που το πηρα και εχω 128 ΤΙΜ!!!!!!!!!!!!!

και φυσικα οπως προαναφερθηκε δεν παιζει το τηλεφωνο!!!!!!!!

elpizw na mhn phres thlefwno sthn e3uphrethsh pelatwn giati apo emena h tupisa akouse xontro mpineliki me apokorufwma: EISAI ENTELWS ASXETH den 8a mou spaseis ta neura esu!

Link to comment
Share on other sites

Το είδα κ γω σήμερα στο Πλαίσιο. 30 λεπτά από πάνω ήμουν.

 

Πρώτες εντυπώσεις:

-Έχω πάθει πλάκα με τις γωνίες θέασης της οθόνης (αλλά όχι με τα χρώματά της). 180 μοίρες στον κατακόρυφο άξονα. Ούτε eizo να ταν. Φοβερό

-Ακόμα μεγαλύτερη πλάκα έπαθα με την κάμερα. Η καλύτερη κάμερα σε ppc μακράν. Τι χρώματα, τι ταχύτητα, τι φωτεινότητα. Σούπερ!

-Έχει και αυτό δυο τρόπους πλοήγησης στα μενού. Με τα κλασσικά πλήκτρα από μπροστά αλλά... και με τη ροδέλα και το ok/close κουμπί από πλάγια το οποίο δουλεύει ως start κουμπί στη today screen. Μόνο από καρτέλα σε καρτέλα δεν μπόρεσα να περάσω το δεύτερο τρόπο.

-Ταχύτητα πολύ καλή. Αλλά γιατί θέλει 6-7 δεύτερα να ανοίξει τον φάκελο των windows; Τι έχουν βάλει εκει μέσα;

-Εμφάνιση άψογη. Οι δακτυλιές όμως είναι αναπόφευκτες... και φοβάμαι πως το ίδιο ισχύει και για τις γρατζουνιές!

 

Αυτά.

Link to comment
Share on other sites

η καμερούλα είναι όντως σούπερ;)

Μπορώ να πώ ότι είναι και καλύτερη απο του χ-500 όσον αφορά κυρίως την ταχύτητα εστίασης αλλά και τα χρώματα.

Eli Eloim Lama Astagna Savaoth
Link to comment
Share on other sites

Το είδα κ γω σήμερα στο Πλαίσιο. 30 λεπτά από πάνω ήμουν.

 

Πρώτες εντυπώσεις:

-Έχω πάθει πλάκα με τις γωνίες θέασης της οθόνης (αλλά όχι με τα χρώματά της). 180 μοίρες στον κατακόρυφο άξονα. Ούτε eizo να ταν. Φοβερό

-Ακόμα μεγαλύτερη πλάκα έπαθα με την κάμερα. Η καλύτερη κάμερα σε ppc μακράν. Τι χρώματα, τι ταχύτητα, τι φωτεινότητα. Σούπερ!

-Έχει και αυτό δυο τρόπους πλοήγησης στα μενού. Με τα κλασσικά πλήκτρα από μπροστά αλλά... και με τη ροδέλα και το ok/close κουμπί από πλάγια το οποίο δουλεύει ως start κουμπί στη today screen. Μόνο από καρτέλα σε καρτέλα δεν μπόρεσα να περάσω το δεύτερο τρόπο.

-Ταχύτητα πολύ καλή. Αλλά γιατί θέλει 6-7 δεύτερα να ανοίξει τον φάκελο των windows; Τι έχουν βάλει εκει μέσα;

-Εμφάνιση άψογη. Οι δακτυλιές όμως είναι αναπόφευκτες... και φοβάμαι πως το ίδιο ισχύει και για τις γρατζουνιές!

 

Αυτά.

 

Φίλε kirileman το είδες στο πλαίσιο στην θεσσαλονίκη?Και μια ακόμη ερώτηση επειδή μένω καβάλα, πιστεύεις θα μου ειναι χρήσιμο GPS? εννοώ απο θέμα χαρτών?Γιατι σκέφτομαι ποιό απο τα δύο να πάρω? Ρ3600 ή Χ500?

[sIGPIC][/sIGPIC]

207 Sport

Link to comment
Share on other sites

Φίλε kirileman το είδες στο πλαίσιο στην θεσσαλονίκη?Και μια ακόμη ερώτηση επειδή μένω καβάλα, πιστεύεις θα μου ειναι χρήσιμο GPS? εννοώ απο θέμα χαρτών?Γιατι σκέφτομαι ποιό απο τα δύο να πάρω? Ρ3600 ή Χ500?

Αθήνα το είδα. Έχει έρθει 3 μέρες. Τι να σου πω τώρα για το gps; Αν το είχες θα το χρησιμοποιούσες που κ που. Ίσως στην Καβάλα να μην χρειάζεται τόσο βέβαια κ πιθανότατα κ γω να σκεφτόμουν όπως κ συ. Πέρα από το gps, η συσκευή μου φαίνεται άψογη, απλά θέλει προσοχή να μη γρατζουνιστεί. Το x500 πάρτο μόνο αν έχεις όρεξη να παιδευτείς λίγο. Α, να μην το ξεχάσω, το p3600 δε βλέπει όλες τις sim, μου το παν και στο κατάστημα :confused:

 

@savaoth

σου φαίνεται τόσο καλή η κάμερα του x500; Εγώ τη βλέπω πολύ μέτρια. Χειρότερη από αυτή του artemis και πολύ πολύ χειρότερη από αυτή του p3600!!!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν το Ρ3600 έχει πρόβλημα με τις παλιότερες κάρτες της ΤΙΜ (32);

Σκέφτομαι σοβαρά να το πάρω και είχα σκοπό να αλλάξω και την sim μιας και αυτή που έχω είναι από εποχή Τελεστετ των 32κ αλλά αφού δεν λειτουργεί με την 128 λέω να παραμείνω με την παλιά sim, ωστόσο δεν ξέρω αν θα λειτουργεί...

Τα πάντα ήταν διαφορετικά, πριν αλλάξουν όλα.
Link to comment
Share on other sites

Ωραία, για να συνοψίσουμε...

 

Από τα ΥΠΑΡΧΟΝΤΑ, οι μακράν σημαντικότεροι εκπρόσωποι είναι το P3600 και το X500.

 

Πέρα από λεπτομέρειες ίσως ανάξιες αναφοράς, οι ελείψεις του ενός έναντι του άλλου είναι οι εξής:

 

X500:

 

- no 3G... αν δεν θέλετε βιντεοτηλεφωνία (εξάλλου μιλάμε για ΕΛΑΧΙΣΤΟΥΣ που πραγματικά το χρειάζονται αυτό), αλλά και γρήγορα data transfer (χμ, εδώ τα πράγματα είναι πιο σοβαρά), τότε δεν σας χαλάει

 

- δεν έχει ροδάκι (όποιος το χρησιμοποιήσει, ξέρει τι του λείπει όταν δεν το έχει)

 

- δεν έχει irda (γελοίο... τους κοστίζει τη σήμερον ημέρα;...) ...υπόψη ότι για μένα irda έχει λόγο για το functionality του προγραμματιζόμενου remote control (functionality παραμελλημένο αλλά χρήσιμο και ψαρωτικό)

 

P3600:

 

- μάλλον δεν έχει GPS αλλά και αν έχει και ΑΝ το ενεργοποιήσουν στο μέλλον (η αρκετά μεγάλη μου εμπειρία σε τέτοια θέματα λέει ότι ακόμα και αν έχει ΔΕΝ θα το ενεργοποιήσουν τελικά, mark my words), λογικά από αυτά που διάβασα είναι ένα "εμπορικό" GPS που εξαρτάται από το GSM για να δουλέψει σοβαρά (που σημαίνει και κόστος και εξάρτηση από μια υπηρεσία που δεν υπάρχει παντού)

 

- δεν έχει FM radio (ε οκ σε κάποιους αρέσει, εγώ πχ. αν είχα σίγουρα θα το χρησιμοποιούσα κάποιες στιγμές)

 

- είναι (στην Ελλάδα) 100 ευρά ακριβότερο από το X500

 

- έχει ελαφρώς -και ελάχιστοι θα το καταλάβουν- παλιότερο revision WM5 AKU

 

...Κανένα από τα δυο δεν έχει keyboard, οπότε αν κάποιος θέλει σόνι και καλά, θα πάει λογικά σε TyTN που είναι ακριβότερο και των τριών και τελικά ίσως "καλύτερο" από το P3600 (ειδικά χωρίς το GPS) ...αν κάποιος διαφωνεί σε αυτό ας μου θυμίσει το γιατί (γιατί όταν το 3600 ήταν ακόμα φήμες πριν κάποιους μήνες, θυμάμαι που έλεγα "χάνεις keyboard, παίρνεις GPS"... οπότε αφού φαίνεται να μην παίρνουμε GPS τελικά, γιατί P3600 και όχι TyTN;...)

 

...Anyway η σούμα λέει: GPS vs. 3G ... take your peek

 

Από εκεί και πέρα τα κυρίαρχα που έχουμε να περιμένουμε να δούμε τι ψάρια πιάνουν είναι το XDA Zinc (το αντίστοιχο TyTN της Asus δηλαδή), το X700 (μα ΓΙΑΤΙ και εδώ δεν έβαλαν 3G;... τι πρόβλημα έχει η ETEN με το 3G πια;...) και το XDA Flame ΑΝ ποτέ έρθει στην ήπειρο μας (ΑΧ να έρθει, μα ΓΙΑΤΙ δεν έβαλαν GPS;;;;;;;;;;...) το οποίο σε ΣΥΝΟΛΟ δυνατοτήτων ξεφεύγει μακράν από όλα ως pocketpc και διατηρείται στην ίδια ευθεία με τα καλύτερα ως telephone ...αλλά είπαμε δεν έχει GPS που για μερικούς ίσως είναι και "θανάσιμο".

 

αυτά... καλά κρασά που λένε

 

βγάλτε ένα XDA Flame με ενσωματωμένο GPS (κανονικό GPS) και σκάω και μια χιλιαρούμπα (σήμερα ε... σε 6 μήνες μπορεί όχι)

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

Αθήνα το είδα. Έχει έρθει 3 μέρες. Τι να σου πω τώρα για το gps; Αν το είχες θα το χρησιμοποιούσες που κ που. Ίσως στην Καβάλα να μην χρειάζεται τόσο βέβαια κ πιθανότατα κ γω να σκεφτόμουν όπως κ συ. Πέρα από το gps, η συσκευή μου φαίνεται άψογη, απλά θέλει προσοχή να μη γρατζουνιστεί. Το x500 πάρτο μόνο αν έχεις όρεξη να παιδευτείς λίγο. Α, να μην το ξεχάσω, το p3600 δε βλέπει όλες τις sim, μου το παν και στο κατάστημα :confused:

 

@savaoth

σου φαίνεται τόσο καλή η κάμερα του x500; Εγώ τη βλέπω πολύ μέτρια. Χειρότερη από αυτή του artemis και πολύ πολύ χειρότερη από αυτή του p3600!!!

 

Ευχαριστώ πολύ για της πληροφορίες σου φίλε μου:) Αυτό με την sim το διάβασα πιο πάνω και νομίζω έλεγε για Sim 128kb οτι παρουσιάζει πρόβλημα.Εγώ έχω 64Kb οπότε ελπίζω να μην έχω πρόβλημα..

[sIGPIC][/sIGPIC]

207 Sport

Link to comment
Share on other sites

θα το επαιρνα μιας και σημερα το ειδα στο πλαισιο ομως αφου δενε χει gps μαλλον μου ειναι αχρηστο.δυστυχως.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

θα το επαιρνα μιας και σημερα το ειδα στο πλαισιο ομως αφου δενε χει gps μαλλον μου ειναι αχρηστο.δυστυχως.

γιατι δεν το πηρες να το δοκιμασεις; ετσι κι αλλιως δε θα το κρατουσες..σωστα; :O

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εγινα και εγω ενας τρισευτυχισμενος κατοχος ενος P3600 το οποιο ειναι ηδη στο ρευμα και φορτιζει.Πολυ ομορφη σαν συσκεη και με μεγαλες δυνατοτητες.Σαν μεγεθος ειναι θα ελεγα αρκετα πιο εμφανισιμο και πιο μικρο απ το αντιπαλο δεος το X500 (προσωπικη μου γνωμη).Οσο για το gps αν δεν το ενεργοποιησει η Htc θα αγορασω ενα και θα υπαρχει μονιμα μεσα στο αυτοκινητο.Ουτως η αλλως μονο εκει θα κανω χρηση του gps.:D Ραδιο...να ναι καλα το ipod.Mεχρι σημερα χρησιμοποιουσα το πολυ καλο αλλα αργο hp6340 το οποιο θα συνεχισω να εχω για τεσταρισματα σε εφαρμογες και σαν 2η συσκευη.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...