Jump to content

[Επίσημο] HTC Ρ3600 (Trinity)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το εβαλα και του περασα της HTC την rom και ειναι ενταξει και τωρα μαλλον θα ξαναπερασω την gelly αλλα τα αρχεια μου τα εχει καταστεψει αν δεν μπορεσω να τα αλλαξω.

Ετοιμη ξανα η gelly! Να δω τι θα γινει με τα αρχεια τωρα!

 

Mε την Gelly σου δουλευει το GPS? Το ρωταω γιατι την καραγουσταρω

αν ειναι να την βαλω γιατι φoραω ιντεγκο 3 και με εκνευριζει που δεν εχει φωνητικη πληκτρολογηση(δεν θυμαμαι εχει η gelly?)

Samsung Galaxy s2 και ξερό ψωμί!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σε καλυπτουν απο οτι ξερω,δεν παιζει ρολο;)

 

Παντως Spv m700 (το αγγλικο HTC p3600) δεν το αναλαμβαναν... Ειναι σαν π.χ να κατεβαζεις ΒΜW απο Γερμανια και να σου λεει η bmw Ελλαδος οτι δεν σου κανει service γιατι το κατεβασες απο Γερμανια, (πραγμα που δεν γινεται, λεμε τωρα) παντως οθονη που χρειαστηκαμε, η htc Hellas μας ''εριξε πορτα'' γιατι ηταν ''ξενο''.

Samsung Galaxy s2 και ξερό ψωμί!
Link to comment
Share on other sites

σε αυτο που λες ναι,απλα πρεπει να γραφει htc,ασχετα απο ποια χωρα το εχεις αγορασει

 

Βρε παιδιά κανείς με ξένο μηχάνημα δεν το έστειλε για σέρβις ελλάδα? Είναι δυνατόν να μη μπορούμε να βρούμε μια ΣΑΦΗ απάντηση?

Link to comment
Share on other sites

Mε την Gelly σου δουλευει το GPS? Το ρωταω γιατι την καραγουσταρω

αν ειναι να την βαλω γιατι φoραω ιντεγκο 3 και με εκνευριζει που δεν εχει φωνητικη πληκτρολογηση(δεν θυμαμαι εχει η gelly?)

 

Ώπα ώπα ώπα! Το διάβασα και έπαθα. Δηλαδή ρε παιδιά έχετε working φωνητική πληκτρολόγιση στο 3600? Ελληνικά? Με τι ROM? Πρόγραμμα?

Link to comment
Share on other sites

Ώπα ώπα ώπα! Το διάβασα και έπαθα. Δηλαδή ρε παιδιά έχετε working φωνητική πληκτρολόγιση στο 3600? Ελληνικά? Με τι ROM? Πρόγραμμα?

H intego 2 ειχε, αλλα σκεφτομαι να περασω το εξης προγραμμα μιας και πλεον δεν την εχω πανω στο μηχανακι.

 

VITO Voice2Go for Pocket PC voice dialing

http://www.handster.com/programs.php?id=143&for=Pocket+PC%20voice%20dialing

Samsung Galaxy s2 και ξερό ψωμί!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, ξαφνικά σταμάτησε να συγχρονίζει τις επαφές με το sync center και έχω μείνει χωρίς επαφές στο pda. Στις επιλογές δεν εμφανίζεται πια το contacts. Καμιά ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια 2 ερωτησεις απο την εμπειρια σας, επειδη ειμαι ετοιμος να το παραγγειλω.

 

1) Αξιζει να βαλω μια miniSD που να ειναι 80x για μεγαλυτερη ταχυτητα ή δε θα υπαρξει αισθητη διαφορα?

 

2) Τι προστατευτικο εχετε βαλει στην οθονη? Το ORA Screen Protectors for HTC P3600 που βρηκα στο expansys το εχει δοκιμασει κανενας αν ταιριαζει στην οθονη του?

 

και τελευταιο, το εχει αγορασει κανενας σε λευκο? Μετα απο πολυ ψαξιμο δε καταφερα να βρω τροπο να το φερω στην Ελλαδα, αν και το εχω βρει stock στην Αγγλια, υπαρχει πολυ μεγαλη πιθανοτητα να του επιβαλλουν επιπλεον φορολογια στο τελωνειο, χωρια που τα site που το βρηκα ειναι αγγλικα και δεχονται παραγγελεια μονο μεσω τραπεζικης συναλλαγης και οχι Paypal...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1) Αξιζει να βαλω μια miniSD που να ειναι 80x για μεγαλυτερη ταχυτητα ή δε θα υπαρξει αισθητη διαφορα?

 

Όσο πιο γρήγορη κάρτα τόσο το καλύτερο.

 

2) Τι προστατευτικο εχετε βαλει στην οθονη? Το ORA Screen Protectors for HTC P3600 που βρηκα στο expansys το εχει δοκιμασει κανενας αν ταιριαζει στην οθονη του?

 

Μια χαρά είναι.

 

και τελευταιο, το εχει αγορασει κανενας σε λευκο? Μετα απο πολυ ψαξιμο δε καταφερα να βρω τροπο να το φερω στην Ελλαδα, αν και το εχω βρει stock στην Αγγλια, υπαρχει πολυ μεγαλη πιθανοτητα να του επιβαλλουν επιπλεον φορολογια στο τελωνειο, χωρια που τα site που το βρηκα ειναι αγγλικα και δεχονται παραγγελεια μονο μεσω τραπεζικης συναλλαγης και οχι Paypal...

 

Γιατί δεν το παίρνεις από το expansys; http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=140824

 

Παρεπιπτόντως, ό,τι αγοράσεις από Ευρώπη δεν υπάρχει φορολογία από τελωνείο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά κανείς με ξένο μηχάνημα δεν το έστειλε για σέρβις ελλάδα? Είναι δυνατόν να μη μπορούμε να βρούμε μια ΣΑΦΗ απάντηση?

 

Υπάρχει σαφής απάντηση!! Αν η συσκευή δεν είναι HTC η αντιπροσωπεία δεν την δέχεται. Ας είναι π.χ η έκδοση του 3600 για τη Dopod δεν τη δέχεται η ACE. Θα πρέπει να γράφει HTC όπως είπε κι ο lagoudakis.

 

H intego 2 ειχε, αλλα σκεφτομαι να περασω το εξης προγραμμα μιας και πλεον δεν την εχω πανω στο μηχανακι.

 

VITO Voice2Go for Pocket PC voice dialing

http://www.handster.com/programs.php?id=143&for=Pocket+PC%20voice%20dialing

 

Φωνητική κλήση ή φωνητική πληκτρολόγηση?? Γιατί έχει διαφορά!

Ο cmarv8 ρώτησε για φωνητική πληκτρολόγηση. Εγώ δεν έχω ακούσει να γίνεται αυτό.:O

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Όσο πιο γρήγορη κάρτα τόσο το καλύτερο.

 

 

 

Μια χαρά είναι.

 

 

 

Γιατί δεν το παίρνεις από το expansys; http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=140824

 

Παρεπιπτόντως, ό,τι αγοράσεις από Ευρώπη δεν υπάρχει φορολογία από τελωνείο.

 

 

Απο εκει σκοπευω να το παραγγειλω, απλα δεν υπαρχει σε λευκο. Το βρηκα στο αμερικανικο expansys αλλα εδω και καιρο εχει τελειωσει το στοκ και αρνουνται να κανουν οποιδηποτε ενημερωση για το αν θα φερουν αλλα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει σαφής απάντηση!! Αν η συσκευή δεν είναι HTC η αντιπροσωπεία δεν την δέχεται. Ας είναι π.χ η έκδοση του 3600 για τη Dopod δεν τη δέχεται η ACE. Θα πρέπει να γράφει HTC όπως είπε κι ο lagoudakis.

 

 

 

Φωνητική κλήση ή φωνητική πληκτρολόγηση?? Γιατί έχει διαφορά!

Ο cmarv8 ρώτησε για φωνητική πληκτρολόγηση. Εγώ δεν έχω ακούσει να γίνεται αυτό.:O

 

Πριν απο λιγο εβαλα την vito voice dialer λεω το ονομα ''ταδε'' και παιρνει μονο του τον ''ταδε'' που ειναι μεσα στις επαφες. Καταπληκτικο προγραμμα για το HTC μου. Και τον σκυλο σου να βαλεις να γαβγισει με το ονομα της επαφης, αυτο θα παρει τηλεφωνο, ισως το καλυτερο προγραμμα που εχω δοκιμασει. Aπλα θα βαλεις ενα απο τα πλαϊνά κουμπια να ενεργοποιει την εφαρμογη. Τωρα για φωνητικη πληκτρολογηση δεν το δοκιμασα ακομη αλλα ισως το αλλο προγραμμα που προτεινα πιο πανω, να το κανει.

Samsung Galaxy s2 και ξερό ψωμί!
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να δώσω το δικό μου. Πόσο λέτε να το βάλω αγγελία? Είναι 3 μηνών σε υπεράριστη κατάσταση, με 2 giga κάρτα μνήμης.
Link to comment
Share on other sites

Είχα ξανακούσει για το VoiceDialer και δεν το είχα δοκιμάσει αλλά τώρα που το λες ακούγεται πολύ ενδιαφέρον.... Ας κάνουμε μια δοκιμή!!!!

 

Για το Voice2go δεν λέει να παίζει πληκτρολόγηση αλλά επειδή δεν το έχω δοκιμάσει δεν παίρνω κι όρκο!!

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει σαφής απάντηση!! Αν η συσκευή δεν είναι HTC η αντιπροσωπεία δεν την δέχεται. Ας είναι π.χ η έκδοση του 3600 για τη Dopod δεν τη δέχεται η ACE. Θα πρέπει να γράφει HTC όπως είπε κι ο lagoudakis.

 

 

 

Φωνητική κλήση ή φωνητική πληκτρολόγηση?? Γιατί έχει διαφορά!

Ο cmarv8 ρώτησε για φωνητική πληκτρολόγηση. Εγώ δεν έχω ακούσει να γίνεται αυτό.:O

 

1. Εμένα που είναι HTC, από expansys, θα καλύπτεται ε?

 

2. Ναι, γι' αυτό εξεπλάγειν κι εγώ...

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο λιγο εβαλα την vito voice dialer λεω το ονομα ''ταδε'' και παιρνει μονο του τον ''ταδε'' που ειναι μεσα στις επαφες. Καταπληκτικο προγραμμα για το HTC μου. Και τον σκυλο σου να βαλεις να γαβγισει με το ονομα της επαφης, αυτο θα παρει τηλεφωνο, ισως το καλυτερο προγραμμα που εχω δοκιμασει. Aπλα θα βαλεις ενα απο τα πλαϊνά κουμπια να ενεργοποιει την εφαρμογη. Τωρα για φωνητικη πληκτρολογηση δεν το δοκιμασα ακομη αλλα ισως το αλλο προγραμμα που προτεινα πιο πανω, να το κανει.

 

Μα η rom του bepe εχει μέσα το MS voice commander, και λειτουργεί καλά όπως προείπα. Έχει λιγότερες ρυθμίσεις από το vito (το είχα δοκιμάσει παλιότερα) αλλά είναι πιο "embedded" και τελικά πιο φυσικά χειρίζεται το ppc.. (ΝΟΜΙΖΩ δηλαδή, γιατί δεν έχω δει καινούργιες εκδόσεις..)

Link to comment
Share on other sites

1. Ναι, θα καλύπτεται! (Φυσικά, δεν θα κάνεις το λάθος να το στείλεις στην επίσημη αντιπροσωπεία με την wm6 by bepe γιατί έχεις πολλές πιθανότητες να σου αλλάξουν τα καπάκια αλλά να σου δώσουν κι ένα χαρτάκι μαζί που θα λέει ότι από τούδε και στο εξής βρίσκεσαι εκτός εγγύησης λόγω παράνομης rom...:))

 

2. Και εγώ το ίδιο... Δεν νομίζω πως παίζει κάτι τέτοιο. Με κανένα πρόγραμμα και καμιά rom. Εδώ δεν έχουμε ελληνική αναγνώριση γραφής!!!!

 

3. Δοκίμασα το VitoVoiceDialer. Είναι πραγματικά καλό ως προς τη λειτουργία του και δεν θέλει και καμιά ιδιαίτερη ρύθμιση. Έχει options όπου απλά κάνεις το record για την ανάλογη επαφή. Στα (-) του το ότι είναι πιο αργό οταν το εκκινείς από την λειτουργία την ανάλογη που χρησιμοποιούσα με τα 5άρια.

Το MS VoiceCommander της bepe δεν μπήκα καν στη διαδικασία να δω πως δουλεύει γιατί μου τρώει μνήμη στην εκκίνηση όταν είναι enabled.

 

Υ.Γ: Βαριόμουν να κάνω πολλαπλή παράθεση τέτοια ώρα!!!!!!!:D

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος να μου πει πώς μπορώ από το 3600 να απενεργοποιήσω το pin request της sim?

 

Δε μπορώ να το βρώ με τίποτα... :(

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μπορεί κάποιος να μου πει πώς μπορώ από το 3600 να απενεργοποιήσω το pin request της sim?

 

Δε μπορώ να το βρώ με τίποτα... :(

Ευχαριστώ!!!

 

H epilogi afti brisketai sto Start --> Settings --> Phone. Psakse ekei sta tabs kai tha to breis (den exw to til. mprosta mou na sou pw akribws).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

H epilogi afti brisketai sto Start --> Settings --> Phone. Psakse ekei sta tabs kai tha to breis (den exw to til. mprosta mou na sou pw akribws).

 

 

μπροστά στα μάτια μου ήταν και δεν το έβλεπα!!!:fool:

έφαγα 2 ώρες χτες και άλλη μια σήμερα και δεν το έβλεπα...:dizzy:

 

ΘΕΝΞ!!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλο το φόρουμ και περνάω στο 'ψητό' , είμαι κάτοχος htc 3600 με WM5 και γενικά εργοστασιακές ρυθμίσεις.. Έχω μερικές ερωτήσεις:

1) Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να κρατάει χρόνους ομιλίας (εξερχόμενες κλήσεις κυρίως) μιας και δεν μπορώ να μηδενίσω τον αντίστοιχο μετρητή του 3600..

2) Στα μηνύματα ενώ δείχνει οτι μπορώ να γράψω μέχρι 160 χαρακτήρες, μετά τους πρώτους πέφτει στους 70 και τελικά ένα μήνυμα το στέλνει σε 2 διαφορετικά (με διπλή χρέωση):mad:

Στις ρυθμίσεις δεν μπόρεσα να βρω κάποια σχετική επιλογή υπάρχει κάποιος τρόπος να διορθωθεί?

3) Τέλος για να αυξήσω την μνήμη του τηλεφώνου τι πρέπει να πειράξω? ROM, και άλλα τέτοια τι πρέπει να του περάσω?..( τώρα έχει σύνολο 49.10MB, και ελεύθερη περίπου 23,18MB αλλα με destinator πέφτει δραματικά)

 

Αυτά τα λίγα .. ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1) Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να κρατάει χρόνους ομιλίας (εξερχόμενες κλήσεις κυρίως) μιας και δεν μπορώ να μηδενίσω τον αντίστοιχο μετρητή του 3600..

 

Xrisimopoiise an theleis to Battery Status kai kata protimisi tin Extended version pou ektos apo afto exei kai alla polla kaloudia opws thermokrasia epeksergasti, Load epeksergasti kai alla polla.

 

2) Στα μηνύματα ενώ δείχνει οτι μπορώ να γράψω μέχρι 160 χαρακτήρες, μετά τους πρώτους πέφτει στους 70 και τελικά ένα μήνυμα το στέλνει σε 2 διαφορετικά (με διπλή χρέωση):mad:

Στις ρυθμίσεις δεν μπόρεσα να βρω κάποια σχετική επιλογή υπάρχει κάποιος τρόπος να διορθωθεί?

 

Elliniki ROM apo ACE Hellas exeis? Ean nai... exei ena ergaleio stis rythmiseis i sta programmata tis ACE gia na rythmiseis ta ellinika. Ean den exeis Elliniki ROM... pes mou na sou steilw third party Keyboard.

 

3) Τέλος για να αυξήσω την μνήμη του τηλεφώνου τι πρέπει να πειράξω? ROM, και άλλα τέτοια τι πρέπει να του περάσω?..( τώρα έχει σύνολο 49.10MB, και ελεύθερη περίπου 23,18MB αλλα με destinator πέφτει δραματικά)

 

Den mporeis na kaneis kai polla gia ti mnimi tou PDA sou ektos apo to na min egkathistas polla pragmata kai kai na mi fortwneis to Today Screen. H kalyteri epilogi mallon einai na baleis mia cooked ROM apo aftes pou proteinoun ta paidia edw me skopo tis aksiopoiisi oso to dynaton perissotero twn dynatotitwn tis syskevis sou.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

paidia vrika lysi gia memory management...katevaste to

oxios hibernate

kai to

oxios memory

 

ta trexete mia fora tin imera kai glitonete to reset :p

PROUD ARSENAL FAN

http://images.skysports.com/images/badges/100x100/3.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...