Jump to content

[Επίσημο] HTC Ρ3600 (Trinity)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά έχει δει κανένας αυτό το πρόβλημα; το είχα κάνει post και παραπάνω αλλά no answer... PLS HELP!

 

Το πρόβλημα με τα MMS το έχω και εγώ, αλλά δεν έχω βρει κάποια λύση.

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

malista...arhisan ta organa...sto polupliktro mou halase i deksia kinisi..prepei na to patiso polu entona gia na piasei...ehei emfanistei se kapoion?to eho agorasei apo expansys pro 3minou..tha me kalupsei i egguisi se ace hellas i min tous enohliso kan?
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια σας παρακαλώ. Κόπηκε μέσα η γραφίδα. Με ελάχιστο τράβηγμα προς τα κάτω,΄βγήκε εντελώς το πλαστικό κι έχει μέινει μέσα το μεταλλικό κομμάτι. Ξέρει κανείς πως βγαίνει. Για όνομα του Θεού ρε παιδιά. Δυο βδομάδες το έχω κι έχουν ξεκολλήσει και οι δυο γραφίδες.

Η πρώτη γραφίδα μου κόπηκε από τη τρίτη κιόλας μέρα αλλά είπα να μην το αναφέρω καθόλου για να μην το γρουσουζέψω. Είχε πέσει κάτω κι ενώ τη σκούπιζα με μια χαρτοπετσέτα, με ένα απλό τραβηγματάκι πάλι βγήκε το πλαστικό.

 

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ αν ξέρετε πείτε μου πως μπορώ να τη βγάλω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια σας παρακαλώ. Κόπηκε μέσα η γραφίδα. Με ελάχιστο τράβηγμα προς τα κάτω,΄βγήκε εντελώς το πλαστικό κι έχει μέινει μέσα το μεταλλικό κομμάτι. Ξέρει κανείς πως βγαίνει. Για όνομα του Θεού ρε παιδιά. Δυο βδομάδες το έχω κι έχουν ξεκολλήσει και οι δυο γραφίδες.

Η πρώτη γραφίδα μου κόπηκε από τη τρίτη κιόλας μέρα αλλά είπα να μην το αναφέρω καθόλου για να μην το γρουσουζέψω. Είχε πέσει κάτω κι ενώ τη σκούπιζα με μια χαρτοπετσέτα, με ένα απλό τραβηγματάκι πάλι βγήκε το πλαστικό.

 

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ αν ξέρετε πείτε μου πως μπορώ να τη βγάλω.

 

βγαλε το καπακι της μπαταριας και παρε ενα

τσιμπιδακι και προσπαθησε να το τραβηξεις σιγα σιγα.

επειδη μαλλον μπορει να μην χωραει κανε το αλλο αλλα προσεχε.

οταν βγαλεις το καπακι εχει εκει που ειναι το stylu μια σχισμη και φαινεται το

μεταλλικο παρε κατι μυτερο και σιγα σιγα τραβα το να ξεκολισει.

ΠΡΟΣΕΧΕ μην κανεις ζημια στην συσκευη σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τη συμβουλή φίλε Άρη αλλά χλωμό το βλέπω. Άνοιξα το καπάκι αλλά δύσκολο μου φαίνεται να το τραβήξω απ' εκεί χωρίς να κάνω καμμιά ζημιά. Έλπιζα ότι υπάρχει πιο εύκολος τρόπος. Έχει τύχει και σ' εσένα δηλαδή; Δευτέρα θα τους τηλεφωνήσω στην Αθήνα για να τους το στείλω πίσω να μου το βγάλουν αυτοί. Υπάρχουν άλλα πενάκια που να μην είναι έτσι φτηνιάρικα όπως αυτά της HTC;

 

Και κάτι άλλο. Με την μπαταρία είστε ικανοποιημένοι. Την πρώτη φορά το φόρτισα 20 ώρες. Από τότε όσες φορές το φόρτισα το άφηνα και πήγαινε στο 20 % και μετά να το ξαναφορτίσω.

Οταν το βγάλω από το φορτιστή, μετά από μια ώρα πάει στο 90%. Σχεδόν χωρίς να το δουλέψω καθόλου. Έίναι φυσιολογικό αυτό; Το S100 όταν δεν το δούλευα καθόλου, μπορεί και να πήγαινε στο 99% μετά από μια ωρα. Το είχα δοκιμάσει και χρησιμοποιώντας μόνο το τηλέφωνο κατέβαινε 1-2% κάτω κάθε μια ώρα, τουλάχιστον όσο ήταν καινούριο. Αυτό τώρα, κατεβαίνει 10 % μέσα σε μια ώρα. Είναι λογικό;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τη συμβουλή φίλε Άρη αλλά χλωμό το βλέπω. Άνοιξα το καπάκι αλλά δύσκολο μου φαίνεται να το τραβήξω απ' εκεί χωρίς να κάνω καμμιά ζημιά. Έλπιζα ότι υπάρχει πιο εύκολος τρόπος. Έχει τύχει και σ' εσένα δηλαδή; Δευτέρα θα τους τηλεφωνήσω στην Αθήνα για να τους το στείλω πίσω να μου το βγάλουν αυτοί. Υπάρχουν άλλα πενάκια που να μην είναι έτσι φτηνιάρικα όπως αυτά της HTC;

 

Και κάτι άλλο. Με την μπαταρία είστε ικανοποιημένοι. Την πρώτη φορά το φόρτισα 20 ώρες. Από τότε όσες φορές το φόρτισα το άφηνα και πήγαινε στο 20 % και μετά να το ξαναφορτίσω.

Οταν το βγάλω από το φορτιστή, μετά από μια ώρα πάει στο 90%. Σχεδόν χωρίς να το δουλέψω καθόλου. Έίναι φυσιολογικό αυτό; Το S100 όταν δεν το δούλευα καθόλου, μπορεί και να πήγαινε στο 99% μετά από μια ωρα. Το είχα δοκιμάσει και χρησιμοποιώντας μόνο το τηλέφωνο κατέβαινε 1-2% κάτω κάθε μια ώρα, τουλάχιστον όσο ήταν καινούριο. Αυτό τώρα, κατεβαίνει 10 % μέσα σε μια ώρα. Είναι λογικό;

 

εγω το ειχα βγαλει ετσι σε μια παλια συσκευη επιτυχως.

δεν υπαρχουνε αλλα πενακια εκτος απο αυτα.

στο Ρ3600 μετραει ανα 10% και οχι ανα 1% στα wm6 το εχουνε κανει

ανα 1% π.χ.htc touch.παντως εμενα πρωσοπικα αμα δεν το πειραζω

σε μια ωρα δεν κατεβαινει στα 90%.καλο ειναι να το πας τοτε να στο

βγαλουμε αυτοι μην γινει τιποτα και τρεχεις.:O

η πρωτη φορτιση θελει το πολυ 8...10ωρες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος καμμιά λύση για τη μπαταρία; Εννοά να το αφήσω να αποφορτιστεί τελείως και να φορτίσω ξανά για μπόλικες ώρες. Λέτε να το πείραξε το ότι το άφησα για 20 ώρες περίπου την πρώτη φορά. Για λιγότερες θα το άφηνα, απλά δεν ήμουνα σπίτι για να το βγάλω νωρίτερα από το φορτιστή.

Με το πενάκι θα δω τι θα κάνω. Ίσως δοκιμάσω αύριο να το βγάλω μόνος μου. Γιατί αν το στείλω να το φτιάξουν θα τους πάρει τουλάχιστον κανένα μήνα να μου το στείλουν πίσω Κύπρο, έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να λέω μ@κια αλλα εφόσον έχει μείνει το μεταλλικό κομμάτι μέσα δε γίνεται να βγει με μαγνήτη ε;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη αλλα θα τρελλαθω! Μου λεει μονιμως οτι εχω ενα μη αναγνωσμενο sms! ενω δεν υπαρχει τιποτα! τι γινεται? εχω τελικα ή οχι? :P

 

Φιλε μου προφανως σου ηρθε ενα sms,το διαβασες κατευθειαν απο την today και το εσβησες...η συσκευη ομως θεωρησε πως δν εχεις μπει να το διαβασεις και βρισκεται στα διεγραμμενα....;)

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω αν εχει καποιος το bluetooth της Sonyericsson με την οθονη (Akono HBH-660) αν του βγάζει το ονομα καλούντος στην οθόνη οπως κανει οταν το συνδεσεις με Nokia ή Sonyericsson γιατι το συνεδεσα με το Ρ3600 και μου βγάζει απλώς οτι χτυπάει το τηλέφωνο. Αν οχι υπάρχει καποιο αλλο με οθονη που να βγάζει το ονομα καλουντος στην οθόνη του handsfree? Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου προφανως σου ηρθε ενα sms,το διαβασες κατευθειαν απο την today και το εσβησες...η συσκευη ομως θεωρησε πως δν εχεις μπει να το διαβασεις και βρισκεται στα διεγραμμενα....;)

 

Πρέπει να έχεις δίκιο φίλε μου, αν θυμάμαι καλά ήταν αναφορά παράδοσης! Αλλά δεν έφευγε με τίποτα... Τέλος πάντων, εγώ του έδωσα και κατάλαβε! :p:kill:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά την έβγαλα τη γραφίδα με ένα κατσαβιδάκι σπρώχνοντας την προς τα κάτω. Δοκίμασα και με μαγνήτη αλλά δε βοήθησε. Η γραφίδα αχρηστεύτηκε επειδή το πλαστικό κόπηκε τελείως μέσα στο μεταλλικό μέρος της. Η πρώτη γραφίδα απλά βγήκε το πλαστικό απ' το μεταλλικό. Έτσι κόλλησα την πρώτη γραφίδα με σούπερ κόλλα κι ελπίζω τώρα να μου αντέξει λίγο καιρό παραπάνω. Πάντως είναι κρίμα να κάνει τέτοιες προχειρότητες η HTC.

 

Για την μπαταρία ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να δείχνει ακριβώς το ποσοστό; Εννοώ να μην το δείχνει 10-10%. Ή μάλλον είναι θέμα hardware ε;

Το έχει παρατηρήσει κανείς αυτό που είπα πιο πάνω; Δηλαδή να πέφτει τόσο γρήγορα στο 90%. Μέχρι τώρα, όσες φορές το έβαλα ήταν στο 20-30%, το έβαζα να φορτίσει από τις 3 το πρωί μέχρι τις 5.30 που σηκώνομαι να πάω δουλειά και μέχρι να το ξανακοιτάξω στις 7 έχει πέσει στο 90%. Σας έχει τύχει; Φυσικά μετά δεν πέφτει με τον ίδιο ρυθμό αλλά πάλι μειώνεται γρηγορότερα σε σχέση με το Qtek S100 που είχα.

Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδιά! Μπορεί κάποιος να μου πει, πως μπορώ να βάλω windows mobile 6.0 στο HTC P3600; Και που θα τα βρώ; Αν το έχει κάνει κάποιος, δουλέυουν χωρίς πρόβληματα; Ευχαριστώ!:!:
Link to comment
Share on other sites

λίγο περίεργο που σου πέφτει τόσο πολύ η μπαταρία ... Αν είσαι σίγουρος πως δεν έχεις βάλει κάποιο πρόγραμμα που να παίζει στο background ή δεν έχεις αφήσει τίποτα wifi ανοιχτό και σου πέφτει έτσι καλύτερα να το πας στο service...

 

το 3600 το έχω δοκιμάσει να είναι στην αναμονή (χωρίς κλήσεις) 7 μέρες και δεν είχε κλείσει

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα μπαταρίας να πω και εγώ με την σειρά μου ότι ενώ στα περισσότερα κινητά η μπαταρία με τον καιρό γίνεται χειρότερη....στο 3600 παρατήρησα ότι έχει αρχίσει και μου κρατάει περισσότερο. Στην αρχή έπρεπε να το φορτίσω κάθε μέρα σχεδόν και τώρα το φορτίζω κάθε τρεις με τέσσερεις ημέρες. Ίσως βέβαια αυτό να οφείλετε ότι από Cosmote εταιρικά πήγαμε σε Vodafone η οποία όπως γνωρίζετει μαζί με την άλλη εταιρεία δουλέυουν σε διαφορετική συχνότητα και έχω την αίσθηση ότι έχουν μικρότερη κατανάλωση και δεν κουράζουν την συσκευή τόσο πολύ.

 

Άγγελε δες επίσης αν έχεις ανοιχτό το 3G γιατί αυτό σε όλα τα κινητά γονατίζει τις μπαταρίες εντός της ημέρας. Η γυναίκα μου με ένα νόκια Ε65 που έψαχνε για το συγκεκριμένο δίκτυο, έμεινε χωρίς μπαταρία μέσα σε 6 ώρες.

Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα με την μπαταρία:

Μην συγκρίνεις το 3600 με το S100 γιατί αυτό δεν είχε ούτε GPS ουτε wifi αλλά ούτε και 3G, και το σημαντικότερο απο όλα έιναι οτι ΔΕΝ είχε το ίδιο CPU, απο΄τι θυμάμε είχε intel Bulverde (η κάπως έτσι) στα 416 που δεν πήγαινε βήμα (λόγο μιας τεχνολογίας στον CPU για εξικονόμηση μπαταρίας.)

Το καλυτερο που έχεις να κάνεις είναι όπως είπε ο φίλος speedystel να απενεργοποιήσεις το 3G

 

Για το θέμα με την Γραφίδα πιστεύω και είμαι σίγουρος οτι δεν φταίει ούτε η HTC ουτε κανένας παρα μόνον ο χρήστης, δεν έχω ακούσε κάποιον να έχει το ίδιο πρόβλημα ουτε και εγώ ο ίδιος, εκτός και άν σε όλη την HTC είχαν 2 χαλασμένες και τις έβαλαν στο δικό σου το κουτί :lol: τι αλλο να πω...

 

Υ.Γ. Νομίζω πως η μπαταρία σου θα αρχίσει να ανεβαίνει σιγα σιγά με σωστή χρήση... LET SEE

 

 

Φιλικά Δημήτρης

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με λάθος τρόπο τα φορτίζετε. Στο 40% τα βάζετε για φόρτιση, μην αφήνετε ποτέ την μπαταρία ν' αδειάζει τελείως και όταν τελειώνει η φόρτιση μετά από 60-90 λεπτά για τις περισσότερες μπαταρίες, βγάζετε το φορτιστή. ;)
Πουθενά δεν αξιοποιείται τόσο πολύ το χρήμα, όσο μέσα στα σώβρακα των ανθρώπων :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με λάθος τρόπο τα φορτίζετε. Στο 40% τα βάζετε για φόρτιση, μην αφήνετε ποτέ την μπαταρία ν' αδειάζει τελείως και όταν τελειώνει η φόρτιση μετά από 60-90 λεπτά για τις περισσότερες μπαταρίες, βγάζετε το φορτιστή. ;)

 

δεν παιζει ρολο ποτε θα το βαλεις για φορτισει.

απλως μια φορα το μηνα καλο ειναι να τελειωσει πληρως η

μπαταρια.και καλο ειναι μολις τελειωσει η φορτιση να το βγαζεις

και οχι να το αφηνεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος φίλος να μου πει ένα πρόγραμμα που να ψάχνει για διπλότυπες επαφές?
http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές. Θα δοκιμάσω αυτό που λέτε με το 3G. Όμως πως το απενεργοποιώ. Στο Τηλέφωνο->Ρυθμίσεις->GSM/UMTS μπάντα έχει δύο επιλογές

1. Επιλέξτε τον τύπο δικτύου και

2. GSM

Υποθέτω στο πρώτο πρέπει να να επιλέξω GSM, στο δεύτερο όμως τι πρέπει να βάλω;

 

Και κάτι άλλο. Φίλε Τna μπορείς να ανεβάσεις ξανά το cabάκι για τα cleartype σε landscape. Δεν το αναγνωρίζει σαν cab ο υπολογιστής μου όταν το κατεβάσω.

Για τα cleartype σε landscape δοκίμασα Resco Registry, Tweaks2k2, SKtools, TrinityHacks αλλά κανένα δε μου δούλεψε.

Link to comment
Share on other sites

απλως μια φορα το μηνα καλο ειναι να τελειωσει πληρως η μπαταρια.

Mία φορά να το κάνεις αυτό κι αρχίζουν τα περίεργα φίλε. Αυτές οι μπαταρίες χάνουν τη μνήμη τους αν αδειάσουν τελείως και μετά αρχίζουν τα ευτράπελα κι η μείωση της διάρκειας έως την επόμενη φόρτιση.

Πουθενά δεν αξιοποιείται τόσο πολύ το χρήμα, όσο μέσα στα σώβρακα των ανθρώπων :lol:
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές. Θα δοκιμάσω αυτό που λέτε με το 3G. Όμως πως το απενεργοποιώ. Στο Τηλέφωνο->Ρυθμίσεις->GSM/UMTS μπάντα έχει δύο επιλογές

1. Επιλέξτε τον τύπο δικτύου και

2. GSM

Υποθέτω στο πρώτο πρέπει να να επιλέξω GSM, στο δεύτερο όμως τι πρέπει να βάλω;

 

1.βαλε στο πρωτο πεδιο GSM και δεν θα εχεις 3G

2.αστο στο auto.

Mία φορά να το κάνεις αυτό κι αρχίζουν τα περίεργα φίλε. Αυτές οι μπαταρίες χάνουν τη μνήμη τους αν αδειάσουν τελείως και μετά αρχίζουν τα ευτράπελα κι η μείωση της διάρκειας έως την επόμενη φόρτιση.

εγω καπου παντως ετσι ειχα διαβασει και το αρθρο

ελεγε για τις μπαταριες που ειναι για ppc.τελος παντων:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!

Καμμιά λύση για τα cleartype; Ρε παιδιά δεν το χρησιμοποιεί κανείς σας σε landscape; Δεν έχει βάλει κάποιος τα cleartype σε landscape να μου πει κι έμενα τον τρόπο να τα βάλω;

Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδιά! Μπορεί κάποιος να μου πει, πως μπορώ να βάλω windows mobile 6.0 στο HTC P3600; Και που θα τα βρώ; Αν το έχει κάνει κάποιος, δουλέυουν χωρίς πρόβληματα; Ευχαριστώ!:!:

 

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=314972

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...