Jump to content

[Επίσημο] HTC Ρ3600 (Trinity)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασα το HTC Home plugin του Kaiser με τα 5 menu και λειτουργεί άψογα! Έφτιαξα και αρχειάκι με τις Ελληνικές Πόλεις που υποστηρίζει το οποίο θα το βρείτε εδώ: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=1370743&postcount=115

Όσο για το plugin κατεβάστε το από εδώ: http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=43548&d=1184203076

Λειτουργεί άψογα με την 2.15 του Δημήτρη (Ausdim) και την Radio ROM 1.46.30.11 που είναι πλέον must για το Ρ3600 μας!

Για την ώρα δεν δουλεύει ο Πειραιάς λόγω κάποιου ειδικού χαρακτήρα που χρησιμοποιεί το Accuweather! Όλες οι άλλες πόλεις παίζουν κανονικά!

 

μπορείς σε παρακαλώ να μου τα κάνεις λίγο πιο λιανά? έχω την 2.00se rom k radio 1.46.30.11! τα παραπάνω που λες με τον καιρό πώς γίνονται?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Lagoudakis μακάρι όντως να την γνωρίζεις προσωπικά και να μην είναι η γνωστή ακατονόμαστη και να της ζητήσουμε και συγνώμη μάλιστα! Αλλά είναι σαν την ταινία με τον Κωνσταντάρα και τον Βέγγο "Μα ποιον μου θυμίζεις ρε παιδάκι μου;" Πάντως αν όταν λες ότι την γνωρίζεις προσωπικά εννοείς ότι την έχεις δει live από κοντά τότε πάω πάσο! Αλλά "τέτοια ομοιότης βρε παιδί μου" Λεκτική τουλάχιστον! QUOTE]

 

Είχαμε πάει μαζί φαντάροι!! Όταν μιλάς με έναν άνθρωπο τόσο καιρό, ακόμα κι αν δεν έχεις συναντηθεί, μπορείς να καταλάβεις αν είναι διχασμένη προσωπικότητα!:O

 

 

 

Τα εξήγησε κι ο lagoudakis μια χαρά... μην τα ξαναλέω! :respect: lagoudakis

 

 

 

Ναι, ναι! Κολλητές! Τόσο κολλητές που πρώτη φορά διάβασα ποστ της πριν από 1,5 μήνα που μπήκα στο φόρουμ της Qtek. Πάτε καλά ή ο καθένας λέει ό,τι του κατέβει χωρίς δευτερόλεπτο σκέψης! Ξέρεις σε ένα φόρουμ εκτός από την πιθανότητα του να πλακώνεσαι, υπάρχει κι αυτή του να κάνεις πλάκα!:cool:

 

Δεν είναι λείψεις λίγο από ένα φόρουμ και γίνεται χαμός!

Λυπάμαι που άργησα να απαντήσω για να αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας.

 

Τελοσπάντων! Ελπίζω μέχρι να μπορέσω να ξαναμπώ να μην με έχετε πάει στον Τριανταφυλλόπουλο - κάνει και διακοπές ο άνθρωπος!!!:cool:

 

Δεκτή η συγγώμη αλλά για να μην αναγκαστείς να τη ζητήσεις είναι προτιμότερο να προσέχεις τι λες και τι γράφεις!

 

Υ.Γ: Lagoudakis........:respect:

 

τι εγινε ρε παιδια :blink:

 

λειπω καιρο (καταραμενε ΟΤΕ :mad:) και εχω χασει επαφη...

 

τι σχεση εχει η κοπελα με την γνωστη ακατονομαστη ??:blink:

 

απολαυστε την θαλασσα και τον ηλιο και αφηστε τα σεναρια επιστημονικης φαντασιας :)

 

καλο καλοκαιρι και καλες διακοπες σε ολους !!

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Ο έρωτας άργησε μια μέρα! Ζαχαράκη σαν κινέζικη μεταγλωτισμένη ταινία φάνηκες τώρα! :p Φίλε καλά μπάνια και αν βρεις τον Ausdim σε καμμία παραλία πες του ότι τον ψάχνουν πολλοί!!!!!!!! Αμάν και αυτό το παιδί να φύγει έτσι χωρίς να πάρει άδεια από το Forum???? :D
Link to comment
Share on other sites

μπορείς σε παρακαλώ να μου τα κάνεις λίγο πιο λιανά? έχω την 2.00se rom k radio 1.46.30.11! τα παραπάνω που λες με τον καιρό πώς γίνονται?

 

Φίλε μου τι ακριβώς πρόβλημα αντιμετωπίζεις; Καταρχήν το plugin το έβαλες; Σου παίζει; Και η 2.00se είναι του Ausdim; Ελληνική; Αγγλική; Τι; Ρώτησε αναλυτικά τι θες και να βοηθήσουμε!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το Ρ3600 διαθέτει μόνο FIR και όχι CIR οπότε και έχει εμβέλεια μόνο μερικών εκατοστώνμε αποτέλεσμα να μην κάνει για remote control! Τώρα όσον αφορά για το που βρίσκονται οι υπέρυθρες του μάλλον κοιτάς σε λάθος μέρος μιας και το "ματάκι" είναι πίσω από το σκουρόχρωμο τζαμάκι που βρίσκεται δεξιά από την miniUSB θύρα του Ρ3600!

 

Οι υπέρυθρες ξέρω που είναι και φυσικά έχω σετάρει σωστά το software αφού όπως γράφω και πιο πάνω στην κάμερα του κινητού βλέπω πως εκπέμπουν, απο την πλευρά του mini-usb πάντα! Δοκίμασα απο μερικά μέτρα, μέχρι και το κόλλησα πάνω στον δέκτη ir της τηλεόρασης και πάλι τίποτα! Λέτε να έχω προβληματικές υπέρυθρες; Δεν έχω δοκιμάσει αν επικοινωνεί με κάποιο κινητό.

 

Edit: Τελικά όλα οκ. Με relearn παίζει μια χαρά απο τα 2μ που το χρησιμοποιώ. Στο πλάι δεν πιάνει και πολύ καλά αλλά πιθανών να εξαρτάτε και απο την συσκευή. Έκδοση έχω αυτή που αναφέρετε πιο πάνω, 4.11. :-)

Link to comment
Share on other sites

Ο έρωτας άργησε μια μέρα! Ζαχαράκη σαν κινέζικη μεταγλωτισμένη ταινία φάνηκες τώρα! :p Φίλε καλά μπάνια και αν βρεις τον Ausdim σε καμμία παραλία πες του ότι τον ψάχνουν πολλοί!!!!!!!! Αμάν και αυτό το παιδί να φύγει έτσι χωρίς να πάρει άδεια από το Forum???? :D

 

δεν ξερω που ειναι ο δημητρης αλλα εγω χαιρομαι :mad: το τρεξιμο στην δουλεια και το μεγαλειο του ΟΤΕ :mad:

 

καλα μπανια και σε σενα και σε ολα τα παιδια :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα το HTC Home plugin του Kaiser με τα 5 menu και λειτουργεί άψογα! Έφτιαξα και αρχειάκι με τις Ελληνικές Πόλεις που υποστηρίζει το οποίο θα το βρείτε εδώ: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=1370743&postcount=115

 

Πριν το αρχειο weather που μας δινεις αυτο που εχει στο link που εδωσες τι σημαινει?

For Greek rom 2.15 of Ausdim

 

HTCHome.dll.0409.mui -> HTCHome.dll.0408.mui

HTC HDlg.exe.0409.mui ->HTC HDlg.exe.0408.mui

HH_0409_WeatherCities.xml -> HH_0408_WeatherCities.xml

 

Then soft reset.

 

:( :O :cry:

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

μια ερωτησούλα θέλω να κάνω...

θέλω να βάλω διαφορετικούς ήχους κλήσης σε κάποιες επαφές, αλλά όχι από τους ήδη υπάρχοντες στη συσκευή...

χρειάζομαι κάποιο πρόγραμμα για να το κάνω αυτό, ή απλά πρέπει να βάλω τα αρχεία που θέλω σε κάποιο συγκεκριμένο φάκελο;

(θέλω, αν γίνεται, να μπορώ να χρησιμοποιώ διάφορους τύπους αρχείων... mp3, wav, wma, amr κλπ....)

 

κάπου είχε πάρει το μάτι μου ότι αυτό που θέλω γίνεται με το phoneAlarm, αλλά δεν κατάφερα να βρω πώς....

 

Ευχαριστώ πολύ!

Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό το καλό today plugin Που εξαφανίστηκε? Katsj τα δυο λινκ δείχνουν οτι έγιναν removed....

 

σε ευχαριστώ.

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

να χαιρετησω την παρεα του 3600.

οσοι το εχετε πρεπει να το αγαπατε παρα πολυ.:D

δεν εξηγειται αλλιως.

εχω βαλει αγγελια για αγορα ενος 3600 και ουτε φωνη ουτε ακροαση.:rolleyes:

τες πα.

το παρηγγειλα τελικα και αυτο απο site αγγλικο...:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

μια ερωτησούλα θέλω να κάνω...

θέλω να βάλω διαφορετικούς ήχους κλήσης σε κάποιες επαφές, αλλά όχι από τους ήδη υπάρχοντες στη συσκευή...

χρειάζομαι κάποιο πρόγραμμα για να το κάνω αυτό, ή απλά πρέπει να βάλω τα αρχεία που θέλω σε κάποιο συγκεκριμένο φάκελο;

(θέλω, αν γίνεται, να μπορώ να χρησιμοποιώ διάφορους τύπους αρχείων... mp3, wav, wma, amr κλπ....)

 

κάπου είχε πάρει το μάτι μου ότι αυτό που θέλω γίνεται με το phoneAlarm, αλλά δεν κατάφερα να βρω πώς....

 

Ευχαριστώ πολύ!

Γιώργος

 

Εγω εχω κανει αυτο που λες ριχνωντας χυμα στην καρτα μνημης τα mp3 που ηθελα και μετα πηγα και ορισα σε καθε επαφη τον ηχο που ηθελα. Αλλα προσεχε , θελει χυμα οχι σε φακελο γιατι δεν τα βλεπει!

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω κανει αυτο που λες ριχνωντας χυμα στην καρτα μνημης τα mp3 που ηθελα και μετα πηγα και ορισα σε καθε επαφη τον ηχο που ηθελα. Αλλα προσεχε , θελει χυμα οχι σε φακελο γιατι δεν τα βλεπει!

 

Ναι, αν δεν θες να φορτώσεις κάποιο πρόγραμμα το κάνεις έτσι όπως σου είπε ο derizio.. Επίσης, μπορείς να χρησιμοποιήσεις και το PhotoContactsPro το οποίο είναι και πολύ εύχρηστο!:)

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Πριν το αρχειο weather που μας δινεις αυτο που εχει στο link που εδωσες τι σημαινει?

For Greek rom 2.15 of Ausdim

 

HTCHome.dll.0409.mui -> HTCHome.dll.0408.mui

HTC HDlg.exe.0409.mui ->HTC HDlg.exe.0408.mui

HH_0409_WeatherCities.xml -> HH_0408_WeatherCities.xml

 

Then soft reset.

 

:( :O :cry:

 

Αλήθεια που τα βρίσκουμε τα παραπάνω για να τα μετονομάσουμε γιατί κάνω αναζήτηση με το Resco Explorer και δεν τα βρίσκει.

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια που τα βρίσκουμε τα παραπάνω για να τα μετονομάσουμε γιατί κάνω αναζήτηση με το Resco Explorer και δεν τα βρίσκει.

 

Στον φάκελο Windows ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το kaiser και εχω κανει extract το htc home plugin το οποιο ειναι 6,28mb γιατι εχει και τους drivers για κυλιση της οθονης οπως το touch.

Αλλα μολις εγκατασταθει στο 3600 κολαει το συμπαν

αν μπορει ο ausdim να κανει κατι για να το βαλουμε και στο 3600...

http://rapidshare.com/files/43676104/HTCHome.zip.html

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΓΚΕΣ ΜΗΝ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΖΕΣΤΕ ΑΛΛΟ...ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΔΙΑΣΤΗΜΙΚΗ INDIGO ROM TOY MUN!!!:superman:
Link to comment
Share on other sites

ΜΑΓΚΕΣ ΜΗΝ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΖΕΣΤΕ ΑΛΛΟ...ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΔΙΑΣΤΗΜΙΚΗ INDIGO ROM TOY MUN!!!:superman:

 

Χωρίς τα μαγικά δάχτυλα του Ausdim τι να την κάνουμε;;; :D

Link to comment
Share on other sites

μολις μου το φεραν και χρειαζομαι την βοηθεια σας.

πως ανοιγει για να βαλω την μπαταρια?κιταζω το quick start guide και δεν εχει καποιο εικονιδιο και φοβαμαι μην του κανω ζημια.

heeeeeeelp please

Link to comment
Share on other sites

Με τους δυο αντίχειρες, πιέζεις και σπρωχνεις σύροντας πρός τα κάτω το καπάκι.

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με τους δυο αντίχειρες, πιέζεις και σπρωχνεις σύροντας πρός τα κάτω το καπάκι.

 

να σαι καλα!!!:D

τρομαξα νομισα οτι θα σπασει οτι θα γλιστρησει οτι δεν ξερω και γω τι αλλο θα συμβει αλλα οκ βγηκε!!:D

Link to comment
Share on other sites

re paides..evala tin 2.15 greek tou legendary ausdim k den ehei mesa msn messenger...pou mporoume na to vroume na to valoume?

episis molis anoikso explorer k kapoion allo messenger i arga pan ta zoa mou i tha kleisei to ena apo ta duo..eno me tin 2.10 aggliki itan sfera...

οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

αν μπορει καποιος να βοηθησει:

ενω η εκδοση ρομ που εχει πρεπει να ειναι η τελευταια official htc

(σημερα το παρελαβα) δεν εμφανιζει πουθενα στα settings το gps

δεν θα πρεπε να το εμφανιζει?

καμμια ιδεα κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...