Jump to content

[Επίσημο] HTC Ρ3600 (Trinity)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτη η version δουλευη σωστα ειναι η LVSW παει σφαιρα το μηχανακη

 

Από ότι διαβάζω πάντως η mUn's ROM είναι η ταχύτερη και είναι βασισμένη σε νεότερη έκδοση από την ROM του LVSW. Το σίγουρο είναι ότι είναι τα πρώτα δείγματα και ήδη ο mUN δηλώνει ότι έχει σχεδόν έτοιμη την επόμενη έκδοση. Εμείς αυτό που πρέπει να κάνουμε είναι να δούμε κατά πόσο μπορούμε να ενσωματώσουμε τα κομμάτια της ACE αν αυτό είναι δυνατόν στα προερχόμενα από την ACE P3600.

Μόνο να μου έρθει σύντομα να θυμηθώ τις παλιές καλές μέρες του S100. Αλήθεια είναι κανένας άλλος εδώ από την παλιά παρέα; :D

Link to comment
Share on other sites

Από ότι διαβάζω πάντως η mUn's ROM είναι η ταχύτερη και είναι βασισμένη σε νεότερη έκδοση από την ROM του LVSW. Το σίγουρο είναι ότι είναι τα πρώτα δείγματα και ήδη ο mUN δηλώνει ότι έχει σχεδόν έτοιμη την επόμενη έκδοση. Εμείς αυτό που πρέπει να κάνουμε είναι να δούμε κατά πόσο μπορούμε να ενσωματώσουμε τα κομμάτια της ACE αν αυτό είναι δυνατόν στα προερχόμενα από την ACE P3600.

Μόνο να μου έρθει σύντομα να θυμηθώ τις παλιές καλές μέρες του S100. Αλήθεια είναι κανένας άλλος εδώ από την παλιά παρέα; :D

 

MA AYTO EINAI ACE P3600:X

Link to comment
Share on other sites

MA AYTO EINAI ACE P3600:X

 

Εννοείς ότι έχεις τα κλασικά μενού για ελληνικά sms 160 χαρακτήρων και τα άλλα κολπάκια της ACE στην έκδοση WM6 που έχεις; Δεν νομίζω! ;) Μήπως όμως μπορούμε να φτιάξουμε την δική μας ROM βασισμένη στην ROM της ACE για το TyTN? Αν και πιστεύω ότι η ACE τελικά θα βγάλει official ελληνική ROM WM6 για το Ρ3600. Ελπίζωωωω

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι έχεις τα κλασικά μενού για ελληνικά sms 160 χαρακτήρων και τα άλλα κολπάκια της ACE στην έκδοση WM6 που έχεις; Δεν νομίζω! ;) Μήπως όμως μπορούμε να φτιάξουμε την δική μας ROM βασισμένη στην ROM της ACE για το TyTN? Αν και πιστεύω ότι η ACE τελικά θα βγάλει official ελληνική ROM WM6 για το Ρ3600. Ελπίζωωωω

 

 

OXI εξαλου το Ελληνικο μενου κτλ δεν με ενδιαφερουν ουτε τα Ελληνικα sms

160 χαρακτήρων με ενδιαφερουν (σημ. ποτε μα ποτε σε κινητο τηλ η ppc εχω βαλει Ελληνικο μενου)

Link to comment
Share on other sites

Σε διάφορα forums διάβασα πως στο ΜΑΥΡΟ ρ3600 φεύγει το χρώμα σε διάφορα σημεία (κυρίως στο πλάι) ισχύει;

 

αν το προσεξεις και δεν το χτυπησεις δεν προκειται να χαλασει ευκολα:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Από ότι διαβάζω πάντως η mUn's ROM είναι η ταχύτερη και είναι βασισμένη σε νεότερη έκδοση από την ROM του LVSW. Το σίγουρο είναι ότι είναι τα πρώτα δείγματα και ήδη ο mUN δηλώνει ότι έχει σχεδόν έτοιμη την επόμενη έκδοση. Εμείς αυτό που πρέπει να κάνουμε είναι να δούμε κατά πόσο μπορούμε να ενσωματώσουμε τα κομμάτια της ACE αν αυτό είναι δυνατόν στα προερχόμενα από την ACE P3600.

Μόνο να μου έρθει σύντομα να θυμηθώ τις παλιές καλές μέρες του S100. Αλήθεια είναι κανένας άλλος εδώ από την παλιά παρέα; :D

 

φιλε μου δυστυχως σε καμια wm6 ρομ δεν ""καθονται "" οι extended roms της ace με τα ελληνικα;)

 

ακομα και με προγραμματα εξελληνισμου του τηλεφωνου με wm6 δεν πετυχαινεις ολοκληρωτικη μεταφραση του interface της συσκευης και το μονο που θα εχεις ειναι αγγλοελληνικο πληκτρολογιο;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

OXI εξαλου το Ελληνικο μενου κτλ δεν με ενδιαφερουν ουτε τα Ελληνικα sms

160 χαρακτήρων με ενδιαφερουν (σημ. ποτε μα ποτε σε κινητο τηλ η ppc εχω βαλει Ελληνικο μενου)

 

μηπως ομως χρειαζονται και τα ελληνικα στην αναζητηση των επαφων σου??;)

 

εκτος κι αν τις γραφεις ολες στα αγγλικα, οποτε τοτε ναι δεν εχεις κανενα προβλημα!:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους , εχω και εγω το προβλημα με την διακοπη στα πρωτα δευτερολεπτα της συνομιλιας εχω καροκινητη cosmote

και οπως παντα εχω το προβλημα με την ταυτοχρονη υπαρξη πολλων διαθεσιμων δικτυων και εχω την συνεχη εναλλαγη απο συνδεση σε διαθεσιμο κλπ υπαρχει χειροκινητη επιλογη ενος δικτυου? ωστε να διαλεγω ενα και να διαγραφω μονιμα τα αλλα και να μην εμφανιζονται απο μονα τους?

Link to comment
Share on other sites

Έχουν πάρει φωτιά τα πληκτρολόγια....

 

Ο lvsw έβγαλε ήδη την δευτερη έκδοση του, μισή μέρα μετά την πρώτη....

 

Είναι τρελός ο τύπος...

Όπως έγραψε και ένα παλικάρι, δεν τον προλαβαίνουμε....

 

Εγώ όπως και ο root2 (υποθέτω) έχουμε την πρώτη έκδοση η οποία πάει μια χαρά!!!

Για το ελληνικό keyboard και μόνο εγώ πέρασα το Resco Keyboard και είμαι μια χαρά... Τα υπόλοιπα ελληνικά δεν με ενδιέφεραν ποτέ...

 

Κατα τα άλλα το Trinity πετάει...

Πάει σφαίρα παντού...

κανένα σημαντικό bug μέχρι στιγμής...

Link to comment
Share on other sites

20070504_LVSW_Trinity_WM6_v2.0.0.1

- Fixed VoIP

- Fixed Video Call (rotate 90degree)???? - Test Please!!!

- Fixed Full support SDHC (4Gb working without problems)

- Added CVSD_Patch (enable save/restore voice tag)

- Added GPS Camera

- Added Streaming Media

- Added SIPchange (change keyboard default)

 

 

Μέσα σε μια μέρα είχαμε τρεις ROM!!! :D :D

Μπράβο και πάλι και στον mun και στον lvsw για τις προσπάθειες τους....

Link to comment
Share on other sites

Από ότι διαβάζω πάντως η mUn's ROM είναι η ταχύτερη και είναι βασισμένη σε νεότερη έκδοση από την ROM του LVSW. Το σίγουρο είναι ότι είναι τα πρώτα δείγματα και ήδη ο mUN δηλώνει ότι έχει σχεδόν έτοιμη την επόμενη έκδοση. Εμείς αυτό που πρέπει να κάνουμε είναι να δούμε κατά πόσο μπορούμε να ενσωματώσουμε τα κομμάτια της ACE αν αυτό είναι δυνατόν στα προερχόμενα από την ACE P3600.

Μόνο να μου έρθει σύντομα να θυμηθώ τις παλιές καλές μέρες του S100. Αλήθεια είναι κανένας άλλος εδώ από την παλιά παρέα; :D

 

Ακριβως ετσι ειναι. Εγω εχω βαλει απο προχθες του mUm την ROM και παει σφαιρα!

Το μονο που δεν κανει μονο του ειναι Sync - αλλα λυνεται εαν τρεξεις το Sync απο το PPC...

Τρομερη ROM παιδια!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Και απο μενα μπράβο κστον mun και στον lvsw για τις προσπάθειες τους, ισως ετσι αναγκασουν την htc να βγαλει rom για το p3600.....

δυστυχως φιλε μου δεν δουλευει ετσι :(

 

αν ηταν ετσι θα ηταν πολυ καλο!!

τοσες και τοσες ρομς κυκλοφορησαν (wm 5 αλλα wm6) απο τοτε που κυκλοφορησε ο τιτανας, απο ιδιωτες και δεν ιδρωσε καν το αυτι της htc και εβγαλε το περιβοητο update του τιτανα 9 μηνες μετα απο την κυκλοφορια του τηλ!! και αυτο με προβληματα!!μιση δουλεια με λιγα λογια...

 

ενω στο 3600 εδωσε ρομ μεσα στο 2μηνο για να ενεργοποιησει το gps :!:οποτε μην περιμενετε αμεσα νεο update απο την htc..

 

μεταξυ μας ? μια χαρα δουλευουν και οι cooked :lol::lol:

ειμαι με τα wm6 καιρο τωρα και δεν θελω να βλεπω μπροστα μου τα 5αρια!!!

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

μεταξυ μας ? μια χαρα δουλευουν και οι cooked :lol::lol:

 

Συμφωνώ απόλυτα!!!!

Και εγώ απο την τριτη μέρα που το είχα πέρασα την πρώτη Coocked, και απο τότε, μόνο μαγειρεμένα τρώει το Trinity μου.... :P

Link to comment
Share on other sites

20070504_LVSW_Trinity_WM6_v2.0.0.1

- Fixed VoIP

- Fixed Video Call (rotate 90degree)???? - Test Please!!!

- Fixed Full support SDHC (4Gb working without problems)

- Added CVSD_Patch (enable save/restore voice tag)

- Added GPS Camera

- Added Streaming Media

- Added SIPchange (change keyboard default)

 

 

Να ρωτήσω κάτι? Το gps camera τι είναι?

[sIGPIC][/sIGPIC]

207 Sport

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα!!!!

Και εγώ απο την τριτη μέρα που το είχα πέρασα την πρώτη Coocked, και απο τότε, μόνο μαγειρεμένα τρώει το Trinity μου.... :P

 

μα η καλη κουζινα ειναι παντα η σπιτικη :lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλη την παρέα ξανά....βέβαια με τ ωραία νέα για τα 6άρια παράθυρα, η ερώτηση μου ξεχάστηκε...

 

μήπως ξέρει κανείς γιατί δεν μπορώ να λάβω ή να στείλω αρχεία με το ΒΤ? έχω κάνει όλες τις ρυθμίσεις να είναι ορατή η συσκευή και να συνχρονίζει αλλά όταν τα στέλνω ξεκινάει και μετά κολάει, και το κάνει είτε τα στέλνω σε υπολογιστή είτε σε τηλέφωνο. Αντίστοιχα δεν λαμβάνω, ακόμα και από τις υπέρυθρες. Σίγουρα κάνουμε κάτι λάθος αλλά τι?? Αυτό συμβαίνει σε τρία Ρ3600 και όχι σε ένα μόνο....καμία βοήθεια από τους πιο έμπειρους???? Κάθε απάντηση δεκτή..

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλη την παρέα ξανά....βέβαια με τ ωραία νέα για τα 6άρια παράθυρα, η ερώτηση μου ξεχάστηκε...

 

μήπως ξέρει κανείς γιατί δεν μπορώ να λάβω ή να στείλω αρχεία με το ΒΤ? έχω κάνει όλες τις ρυθμίσεις να είναι ορατή η συσκευή και να συνχρονίζει αλλά όταν τα στέλνω ξεκινάει και μετά κολάει, και το κάνει είτε τα στέλνω σε υπολογιστή είτε σε τηλέφωνο. Αντίστοιχα δεν λαμβάνω, ακόμα και από τις υπέρυθρες. Σίγουρα κάνουμε κάτι λάθος αλλά τι?? Αυτό συμβαίνει σε τρία Ρ3600 και όχι σε ένα μόνο....καμία βοήθεια από τους πιο έμπειρους???? Κάθε απάντηση δεκτή..

 

Ευχαριστώ

 

ενεργοποιηστε την επιλογη να δεχεται ολα τα εισερχομενα αρχεια στις ρυθμισεις/ συνδεσεις :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Μήπως έχετε βρει πως μπορούμε να βλέπουμε τους μετρητές των εισερχομένων/εξερχομένων κλήσεων ανά μήνα ?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Μήπως έχετε βρει πως μπορούμε να βλέπουμε τους μετρητές των εισερχομένων/εξερχομένων κλήσεων ανά μήνα ?

 

Ευχαριστώ

 

με τα μαμα δεδομενα του τηλ απλα δεν γινεται ;)

 

με εξτρα προγραμματα μονο οπως για παραδειγμα

 

phone dashboard,batery status,kunadisk power meters (ακομα ειναι στο beta για τα wm5)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Δεν άντεξα να περιμένω την nokia n95 και πηγα και χτυπησα ένα3600 πιστεύω ότι δεν θα το μετανοίωσω,το 3300 που είχα ήταν πολύ καλό αυτό πιστεύω καλυτερο:lol:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα τελικα εκανα μια διαγραφη μνημης και μπορω να μπω σε ενα δικτυο οταν υπαρχουν πολλα, οι επομενες ερωτησεις ειναι 1.γιατι οταν μπαινω σε μια σειρα απο σελιδες μετα μου λεει οτι το ονομα τις σελιδας δεν ειναι σωστο και να ελγξω το ονομα ,στις πρωτες δεν εχω προβλημα αλλα μετα απο τρεις τεσσερις το αντιμετωπιζω

2. τις επαφες πως τις μεταφερω στο pc εχω εγκαταστησει το activesync παταω συγχρονισμο μου λεει ολοκληρωθηκε αλλα δεν τις βρισκω πουθενα στην επιφανεια εργασιας υπαρχει ο φακελος αλλα δεν μπορω να τις βρω ουτε οταν κανω αναζητηση στο τηλ μεσα απο το προγραμμα

σας ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

2. τις επαφες πως τις μεταφερω στο pc εχω εγκαταστησει το activesync παταω συγχρονισμο μου λεει ολοκληρωθηκε αλλα δεν τις βρισκω πουθενα στην επιφανεια εργασιας υπαρχει ο φακελος αλλα δεν μπορω να τις βρω ουτε οταν κανω αναζητηση στο τηλ μεσα απο το προγραμμα

σας ευχαριστω εκ των προτερων

 

Όταν κάνεις συγχρονισμό με το PC οι επαφές σου περνιούνται στο MS Outlook ;)

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...