Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπερδεύεις το χρηματικό υπόλοιπο με το υπόλοιπο σε λεπτά/mb από bonus και πακέτο.

 

Όταν έβαλες την πρώτη κάρτα είχες κάτι λιγότερο από 9€ που θα έληγαν σε 3 μήνες από τότε. Μετά την αγορά πακέτου έμειναν 3,85. Σήμερα που έκανες ανανέωση μπήκαν μέσα 8,93€, προστέθηκαν με τα 3,85€ και πλέον το σύνολο λήγει σε 3 μήνες από σήμερα.

 

Αν έχεις mb από bonus που είχες πάρει, λογικά προστέθηκαν τα καινούρια και λήγουν σε 1 μήνα. Αν σου έχουν περισσέψει λεπτά από πακέτο ομιλίας, αν αγοράσεις το ίδιο ακριβώς σήμερα θα γίνει το ίδιο και με αυτά(πρόσθεση στα νέα και λήξη για όλα σε ένα μήνα).

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Μπερδεύεις το χρηματικό υπόλοιπο με το υπόλοιπο σε λεπτά/mb από bonus και πακέτο.

 

Όταν έβαλες την πρώτη κάρτα είχες κάτι λιγότερο από 9€ που θα έληγαν σε 3 μήνες από τότε. Μετά την αγορά πακέτου έμειναν 3,85. Σήμερα που έκανες ανανέωση μπήκαν μέσα 8,93€, προστέθηκαν με τα 3,85€ και πλέον το σύνολο λήγει σε 3 μήνες από σήμερα.

 

Αν έχεις mb από bonus που είχες πάρει, λογικά προστέθηκαν τα καινούρια και λήγουν σε 1 μήνα. Αν σου έχουν περισσέψει λεπτά από πακέτο ομιλίας, αν αγοράσεις το ίδιο ακριβώς σήμερα θα γίνει το ίδιο και με αυτά(πρόσθεση στα νέα και λήξη για όλα σε ένα μήνα).

 

Sent from my XT1562

Οκ το κατάλαβα...:)

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Στο cu απλικεισο, πως μπορω να δω ποσα MB μου εχουν μεινει διαθεσιμα απο την προσφορα του καλοκαιριου που δινει 1,5GB απο τις 18.00-06.00;

 

Ή πρεπει αναγκαστικα να ακουω το ηχογραφημενο μηνυμα;

Link to comment
Share on other sites

Στο cu απλικεισο, πως μπορω να δω ποσα MB μου εχουν μεινει διαθεσιμα απο την προσφορα του καλοκαιριου που δινει 1,5GB απο τις 18.00-06.00;

 

Ή πρεπει αναγκαστικα να ακουω το ηχογραφημενο μηνυμα;

 

1,5gb δινει την ημερα απο τις ωρες 18:00-06:00 και οχι συνολικα ,και δεν νομιζω να μπορεσεις να μαθεις τον ογκο απο καπου αλλου εκτος απο το 1252 αμα δινει τετοια πληροφορια.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Δεν δίνει 1,5 gb για αυτές τις 12 ώρες. 1,5gb είναι το ημερήσιο όριο, μετά από το οποίο θα σου μειώσει την ταχύτητα. Αν πχ έχεις φάει πριν τις 18:00 μισό gb από πακέτο, μπορείς να καταναλώσεις άλλο ένα από την προσφορά πριν σου μειώσει την ταχύτητα μέχρι τις 04:00 της επόμενης.

 

Sent from my XT1524

Link to comment
Share on other sites

Το όριο το τέσταρα (στο περίπου) μέσα Αυγούστου.

 

Πχ με 300ΜΒ καταναλωμένα την προηγούμενη νύχτα (04:01-06:00) όταν συμπλήρωνα 1200ΜΒ την επόμενη νύχτα (18:00-...) από εκείνη τη στιγμή που συνέβαινε αυτό ως τις 04:00 έπεφτε η ταχύτητα αν και μπορούσες να κάνεις απλά πράματα ως τις 04:00 όπου επανερχόταν και ξανάρχιζε να "μετρά" τα 1500ΜΒ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερώτηση. Όταν ανοίγω το cu app εμφανίζει ενα Κουτί κενό μπροστά. Πρεπει να πατήσω πανω του και εξαφανίζεται.

Το κανει και εσάς;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερώτηση. Όταν ανοίγω το cu app εμφανίζει ενα Κουτί κενό μπροστά. Πρεπει να πατήσω πανω του και εξαφανίζεται.

Το κανει και εσάς;

γιατί δεν κανεις απεγκατάσταση της εφαρμογής και ξανά εγκατάσταση μήπως στρώση

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Πως φεύγουν όμως οι ειδοποιήσεις των events; Δεν με ενδιαφέρουν και δεν θέλω να βλέπω τον αριθμό επάνω.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει ένα ένα να τα ανοίξεις για να θεωρούνται διαβασμένα. Πολύς κόπος για να κάτσεις να το κάνεις αν είναι αρκετά, αφού και η εφαρμογή καθυστερεί στην απόκριση.. :dash:

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι τόσο σπαστικό να το κάνω, θα συνεχίσω να τα αγνοώ. Μάλλον με το στανιό είναι εκεί, σαν ένα είδος διαφήμισης.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει ένα ένα να τα ανοίξεις για να θεωρούνται διαβασμένα. Πολύς κόπος για να κάτσεις να το κάνεις αν είναι αρκετά, αφού και η εφαρμογή καθυστερεί στην απόκριση.. :dash:

 

Όταν μαζέψω 1000 {αδιάβαστες} ειδοποιήσεις παίρνω bonus ή μηδενίζονται; χα χα :lol:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά δύο μέρες τώρα μου τρώει mb χωρίς να χω αλλάξει τίποτα στην καθημερινότητά μου σήμερα και χθες εφθασα το 1.5 εν ριπή οφθαλμού έχει κανείς κάτι ανάλογο;
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Δες από τις ρυθμίσεις του κινητού σου ποια εφαρμογή τρώει δεδομένα. Δεν έχει να κάνει με το δίκτυο η κατανάλωση δεδομένων.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

ναι είδα ρε συ αλλά μέσα σε 20 λεπτά από teathering να μου φάει 1giga είναι εξωφρενικό
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

παιδιά δύο μέρες τώρα μου τρώει mb χωρίς να χω αλλάξει τίποτα στην καθημερινότητά μου σήμερα και χθες εφθασα το 1.5 εν ριπή οφθαλμού έχει κανείς κάτι ανάλογο;

 

Αν δεν σου πάει καν το μυαλό πώς να συνέβη, βάλε κάτι τέτοιο και δες μετά από μερικές ώρες...

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

ναι είδα ρε συ αλλά μέσα σε 20 λεπτά από teathering να μου φάει 1giga είναι εξωφρενικό

Ti εννοεις ειναι εξωφρενικο?οσες συσκευες συνδεθηκαν πανω ηταν σε wifi οποτε κατεβαζουν οτι αναβθμιση βρουν και δεν βρουν.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

μάλλον κάποιο seedarisma γινόταν μέσα από Launcher στο λάπτοπ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ti εννοεις ειναι εξωφρενικο?οσες συσκευες συνδεθηκαν πανω ηταν σε wifi οποτε κατεβαζουν οτι αναβθμιση βρουν και δεν βρουν.

όχι ρε φίλε δε συνεδεσα το πεντάγωνο και δεν είμαι άσχετος να έχω αυτόματες αναβαθμίσεις

Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Γενικά η desktop έκδοση των sites κατεβάζει πολύ πράγμα. Από εκεί και πέρα αν μπεις στο fb για παράδειγμα και έχεις τα βίντεο να ξεκινούν αυτόματα, τα δεδομένα γίνονται καπνός.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

όχι ρε παιδιά νταξει Ρώτησα αν το παρατήρησε κάποιος άλλος αλλά είναι αυτο π είπα έκανε seedarisma μετά από ενημέρωση από μόνη της εφαρμογή δεν χρησιμοποιώ χθες τα mb για hotspot ξέρω τι μου γίνεται
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

μάλλον κάποιο seedarisma γινόταν μέσα από Launcher στο λάπτοπ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

όχι ρε φίλε δε συνεδεσα το πεντάγωνο και δεν είμαι άσχετος να έχω αυτόματες αναβαθμίσεις

 

Μπες μεσα στις συσκευες που χρησιμοποιησαν το tethering και ψαξε να δεις ποσα mb χρησιμοποιησε καθε εφαρμογη .Δεν μπορει να εξαφανιστηκαν.

Δεν εχεις ενεργοποιηση τις αυτοματες αναβαθμισεις προφανως στις εφαρμογες στο google play,ολες οι εφαρμογες ομως μολις βρηκαν wifi κατεβασαν δεδομενα.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Με υπόλοιπο 4,4 σε vodafone τι πακέτο μπορώ να αγοράσω; Ομιλία ή κ νετ.

καρτοκινητή η CU ;

120 MB και στα δύο σίγουρα .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...