Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Panic Button

Σύμπτωμα 60: SOSΤΙΚΟ

Πάτα το και σώσου! Γιατί με το Panic Button σερφάρεις εντελώς δωρεάν για 1 ώρα όποτε το χρειαστείς, 2 φορές το μήνα.

Panic Button και δεν ξεμένεις ποτέ από MB.

Για ενεργοποίηση, στείλε SOS ή ΣΟΣ με δωρεάν SMS στο 1252.

Πολιτική Ορθής Χρήσης: 500ΜΒ ανά χρήση της υπηρεσίας.

Link to comment
Share on other sites

Panic Button

 

 

Σύμπτωμα 60: SOSΤΙΚΟ

 

 

Πάτα το και σώσου! Γιατί με το Panic Button σερφάρεις εντελώς δωρεάν για 1 ώρα όποτε το χρειαστείς, 2 φορές το μήνα.

 

 

Panic Button και δεν ξεμένεις ποτέ από MB.

 

 

Για ενεργοποίηση, στείλε SOS ή ΣΟΣ με δωρεάν SMS στο 1252.

 

 

Πολιτική Ορθής Χρήσης: 500ΜΒ ανά χρήση της υπηρεσίας.

 

 

 

Καινουργια υπηρεσια; Τζαμπα;

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Panic Button

Σύμπτωμα 60: SOSΤΙΚΟ

Πάτα το και σώσου! Γιατί με το Panic Button σερφάρεις εντελώς δωρεάν για 1 ώρα όποτε το χρειαστείς, 2 φορές το μήνα.

Panic Button και δεν ξεμένεις ποτέ από MB.

Για ενεργοποίηση, στείλε SOS ή ΣΟΣ με δωρεάν SMS στο 1252.

Πολιτική Ορθής Χρήσης: 500ΜΒ ανά χρήση της υπηρεσίας.

 

Ένα λινκ να το δούμε και εμείς... όσο κι αν ψάχνω στη σελίδα της Vodafone δεν το βρίσκω.

Link to comment
Share on other sites

Μπες εδώ http://pos.vodafone.gr/MCareFeed/pages/index.jsp από το internet του κινητού σου από ότι έχω παρατηρήσει δεν χρεώνεται ακόμα και να μην έχεις όγκο δεδομένων και δεν χρειάζεται να χρησιμοποιησεις την εφαρμογή.

Super πολύ χρήσιμο,ευχαριστούμε.

Link to comment
Share on other sites

Με διαφορα το πιο ολοκληρωμενο πακετο καρτοκινητης στην Ελλαδα το CU.
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ... τελικά είναι μόνο για CU και όχι για καρτοκινητό Vodafone... γι αυτό δεν το έβρισκα.

Link to comment
Share on other sites

To φοιτητικό cu για να σου δώσει κάθε μήνα τα 600mb δώρο πρέπει να έχεις βάλει τον προηγούμενο μήνα κάρτα η όχι;
Link to comment
Share on other sites

To φοιτητικό cu για να σου δώσει κάθε μήνα τα 600mb δώρο πρέπει να έχεις βάλει τον προηγούμενο μήνα κάρτα η όχι;

όχι δεν χρειάζεται να βάλεις τίποτα

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Το έστειλα για περιέργεια πιο πολύ. Απο εκείνη την ώρα και ενώ είμαι συνδεδεμένος σε WiFi, μετά από περίπου μια ώρα μου ήρθε μήνυμα

 

TO CU PANIC BUTTON TEΛEIΩΣE AΛΛA EΣY ΔE ΣTAMATAΣ NA ΣEPΦAPEIΣ ΓIATI ME TO SURF AND EMAIL 100 EXEIΣ 500MB ΓIA 30 MEPEΣ ME 5E. ΓIA AΓOPA ΣTEIΛE 55 ΣTO 1252!

 

Μάλλον δεν είχα καταλάβει πως λειτουργεί.

Όπως και να έχει, είναι καλό. Μπορεί να χρειαστεί.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Το panic button το χτυπάς όταν είσαι σε panic όχι σε Wi-Fi!

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Η εταιρεία VODAFONE - ΠΑΝΑΦΟΝ ΑΕΕΤ (Vodafone) ανακοινώνει την από 17 Δεκεμβρίου2015 τροποποίηση του πακέτου περιαγωγής Daily Travel Pack για χρήση από το κινητό στο εξωτερικό, το οποίο θα είναι διαθέσιμο για τους συνδρομητές Καρτοκινητής και Καρτοπρογράμματος.

 

Μέχρι και την 16/12/2015, το οικονομικό πακέτο Daily Travel Pack προσφέρει κατά την περιαγωγή στους συνδρομητές Καρτοκινητής με 4,99€/ημέρα , 20 λεπτά χρόνου ομιλίας (για εξερχόμενες και εισερχόμενες κλήσεις), 5SMS και 10ΜΒ για δίκτυα των χωρών της Ευρωπαϊκής Ένωσης, της Αλβανίας, της Τουρκίας και της ΠΓΔΜ.

 

Το ανανεωμένο Daily Travel Pack από 17/12/2015 θα προσφέρει κατά την περιαγωγή στις ανωτέρω χώρες με 3€/ημέρα, 30 λεπτά χρόνου ομιλίας (για εξερχόμενες κλήσεις), 30 SMS και 100ΜΒ. Κατόπιν της αρχικής ενεργοποίησής του, η χρέωση θα είναι 3€/ημέρα, για κάθε ημέρα χρήσης υπηρεσιών περιαγωγής.

 

Το ανανεωμένο Daily Travel Pack θα προσφέρει επιπλέον στους συνδρομητές Καρτοκινητής και Καρτοπρογράμματος τη δυνατότητα χρήσης υπηρεσιών περιαγωγής σε συγκεκριμένες χώρες του υπόλοιπου κόσμου με 11,99€/ημέρα. Συγκεκριμένα, οι συνδρομητές θα έχουν στην διάθεσή τους 30 λεπτά ομιλίας (για εξερχόμενες κλήσεις), 30 SMS και 30ΜΒ. Κατόπιν της αρχικής ενεργοποίησής του, η χρέωση θα είναι 11,99€/ημέρα, για κάθε ημέρα χρήσης υπηρεσιών περιαγωγής.

 

Το Daily Travel Pack θα ισχύει 24 ώρες από την αγορά του, μετά την πάροδο των οποίων θα ανανεώνεται αυτόματα με κάθε χρεώσιμη κίνηση (εισερχόμενη/εξερχόμενη κλήση, εξερχόμενο SMS, data) για όσες ημέρες ο συνδρομητής βρίσκεται στο εξωτερικό, χωρίς τη δυνατότητα μεταφοράς του υπολειπόμενου ημερήσιου χρόνου ομιλίας, SMS και ΜΒ. Σε κάθε μία από τις ανωτέρω περιπτώσεις το βήμα χρέωσης για τις κλήσεις και για τη χρήση υπηρεσιών δεδομένων παραμένει ανά λεπτό, ενώ η ελάχιστη διάρκεια χρέωση των εξερχομένων κλήσεων είναι τα 60 δευτερόλεπτα.

 

Μετά την κατανάλωση των λεπτών ομιλίας και SMS του πακέτου οι χρεώσεις ακολουθούν εθνικές χρεώσεις ενώ μετά την κατανάλωση των δεδομένων ακολουθούν τις βασικές χρεώσεις περιαγωγής

Οι κλήσεις μέσω δορυφορικών δικτύων και οι κλήσεις προς υπηρεσίες αυξημένης χρέωσης δεν εντάσσονται στην χρέωση του Daily Travel pack, αλλά ακολουθούν τις βασικές χρεώσεις περιαγωγής.

 

Οι συνδρομητές που επιθυμούν οποιαδήποτε αλλαγή στα προγράμματα περιαγωγής φωνής, SMS , δεδομένων ή την ένταξη στις βασικές χρεώσεις περιαγωγής μπορούν να επισκέπτονται ένα από τα καταστήματα Vodafone ή να καλούν την εξυπηρέτηση πελατών στο 13830 για ιδιώτες ή 1399 για επαγγελματίες. Για περισσότερες πληροφορίες επισκεφθείτε το http://www.vodafone.gr

 

Όλες οι ανωτέρω τιμές περιλαμβάνουν ΦΠΑ 23%.

πηγη: http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=40341&dateFrom=&dateUntil= , σημερα 22/11/2015 και ωρα 21:29.

 

Aυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι το εξης αμα δεν κανουμε καμια χρεωσιμη κληση εφοσον περασουνε 24ωρες απο την πρωτη ενεργοποιηση του πακετου ,δεν θα χρεωνομαστε; επισης αμα εχουμε το vodafone passport ενεργοποιημενο ποια υπηρεσια απο τις 2 θα λειτουργει; . Επισης αμα δεχομαστε κλησεις χρεωνομαστε και εμεις αρα και σε περιπτωση ακομα και να μας παρουνε τηλεφωνο θα πρεπει καθε μερα να πληρωνουμε το ημερησιο παγιο. Μπορουμε να εχουμε πακετο ιντερνετ στο εξωτερικο; και να μιλαμε μεσω skype ή viber ή με αλλα κοινωνικα δικτυα τηλεφωνικα ή με chat ;.

 

----- προσθήκη μηνύματος 99 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το έστειλα για περιέργεια πιο πολύ. Απο εκείνη την ώρα και ενώ είμαι συνδεδεμένος σε WiFi, μετά από περίπου μια ώρα μου ήρθε μήνυμα

 

TO CU PANIC BUTTON TEΛEIΩΣE AΛΛA EΣY ΔE ΣTAMATAΣ NA ΣEPΦAPEIΣ ΓIATI ME TO SURF AND EMAIL 100 EXEIΣ 500MB ΓIA 30 MEPEΣ ME 5E. ΓIA AΓOPA ΣTEIΛE 55 ΣTO 1252!

 

Μάλλον δεν είχα καταλάβει πως λειτουργεί.

Όπως και να έχει, είναι καλό. Μπορεί να χρειαστεί.

 

Πολυ ωραιο ειναι αλλα μεσα σε μια ωρα 500mb μονο αμα κανεις download μπορεις να καταναλωσεις .. μπορουσε να το εδινε για 24 ωρες και οχι για μια ωρα εξαλλου παλι 500 mb ειναι το ημερησιο οριο στα καρτοκινητα. Παντως σε καθε περιπτωση ειναι κατι δωρεαν ..

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

για το πακετο ιντερνετ πχ στα σκοπια λειτουργει αψογα! ως τωρα ομως η ενεργοποιηση ηταν με γραπτο μηνυμα καθε μερα, δε ξερω αν αλλαξε κατι ως προς την ανανεωση χμ
Link to comment
Share on other sites

Το έστειλα για περιέργεια πιο πολύ. Απο εκείνη την ώρα και ενώ είμαι συνδεδεμένος σε WiFi, μετά από περίπου μια ώρα μου ήρθε μήνυμα

 

TO CU PANIC BUTTON TEΛEIΩΣE AΛΛA EΣY ΔE ΣTAMATAΣ NA ΣEPΦAPEIΣ ΓIATI ME TO SURF AND EMAIL 100 EXEIΣ 500MB ΓIA 30 MEPEΣ ME 5E. ΓIA AΓOPA ΣTEIΛE 55 ΣTO 1252!

 

Μάλλον δεν είχα καταλάβει πως λειτουργεί.

Όπως και να έχει, είναι καλό. Μπορεί να χρειαστεί.

Το ενεργοποίησα κι εγώ αλλά δεν μου ήρθε SMS στη λήξη του

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
παιδες μια ερωτηση...νεος στο cu και ληγει σημερα ο μηνας που ειχα κανει ανανεωση....λογικα θα χαθουν τα υπολοιπα που εχω για ομιλια και μηνυματα και mb για ιντερνετ σωστα;λεει στις 23 οποτε ολα ισχυουν μεχρι 12 το βραδυ;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εδώ και καιρό όταν μιλάω με το cu μου παραπονούνται οι συνομιλητες μου ότι ακούν αντίπαλο τη φωνή τους....τι να παίζει?

Στην ίδια συσκευή με κάρτα cosmote δεν έχω κανένα πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Στην ενεργοποίησή του;

Στην ενεργοποίηση ήρθε. Όχι μετά από μία ώρα που ήταν η λήξη του

Ρε παιδιά εδώ και καιρό όταν μιλάω με το cu μου παραπονούνται οι συνομιλητες μου ότι ακούν αντίπαλο τη φωνή τους....τι να παίζει?

Στην ίδια συσκευή με κάρτα cosmote δεν έχω κανένα πρόβλημα...

Το έχω παρατηρήσει κι εγώ στο δίκαρτο του πατέρα μου. Όταν του τηλεφωνώ στο cu ακούω τη φωνή μου διπλή καμιά φορά. Στο cosmote όχι. Παίζει να είναι και θέμα συσκευής; Ποια έχεις;

Link to comment
Share on other sites

παιδες μια ερωτηση...νεος στο cu και ληγει σημερα ο μηνας που ειχα κανει ανανεωση....λογικα θα χαθουν τα υπολοιπα που εχω για ομιλια και μηνυματα και mb για ιντερνετ σωστα;λεει στις 23 οποτε ολα ισχυουν μεχρι 12 το βραδυ;

Μέχρι την ώρα που τα αγόρασες

Την ίδια ώρα θα λήξουν

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Μέχρι την ώρα που τα αγόρασες

Την ίδια ώρα θα λήξουν

αν κανω ανανεωση τωρα θα προστεθουν τα νεα μαζι με τα παλια η οχι;ευχαριστω για την απαντηση
Link to comment
Share on other sites

αν κανω ανανεωση τωρα θα προστεθουν τα νεα μαζι με τα παλια η οχι;ευχαριστω για την απαντηση

Aν πάρεις ακριβώς το ίδιο πακέτο ή ανανεώσεις με την ίδια κάρτα ανανέωσης από την οποία πήρες τα bonus ναι θα ανανεωθεί και θα μεταφερθούν και όλα τα υπόλοιπα από το προηγούμενο πακέτο με νέα λήξη σε ένα μήνα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Moto g 2nd gen

Πως να είναι θέμα συσκευής αφού στη cosmote δε το κάνει?

Την ίδια συσκευή έχει και ο πατέρας μου, οπότε όλα πιθανά είναι. Αφού δεν το έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος φίλος εδώ μέσα. Όντως κουφό αλλά μπορεί να συμβεί

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...