Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα έβαλα 10ευρη κάρτα βόνταφον και μου ήρθαν τα 500ΜΒ από το "just surf bonus" ..... όμως ενώ σέρφαρα γαλήνια έγινε κάτι και μου την έσπασε... μου έρχεται σμς που γράφει πως σύμφωνα με την πολιτική ορθής χρήσης θα μειωθεί η ταχύτητα στο ίντερνετ... και όλα αυτά ενώ είχα καταναλώσει μόνο 15MB;;;; ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ;;;

 

κλασικο προβλημα συστηματος μου εχει τυχει πολλες φορες. περιμενε μεχρι τις 4 το πρωι της επομενης μερας και θα εισαι οκ. εαν σε εχει χρεωσει 1 ευρω που προφανως δεν σε χρεωσε οποτε περιμενε , εαν σε εχει χρεωσει ζητα πιστωση , σε 5 εργασιμες θα λαβεις και σχετικη ενημερωση.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Προφανως οι Q-άδες μιλάνε σε όλες τους τις κλήσεις κάτω από 1 λεπτό ....( εντελώς απίθανο δηλαδή )

ενω ολοι οι cu μιλανε 3+ συνεχεια :rolleyes: .... anyway, δε θα ασχοληθω με vs, όποιος έχει μάτια βλέπει. Το q εχει πακετα αξιας στο 1/5 του cu :wacko:

Link to comment
Share on other sites

ενω ολοι οι cu μιλανε 3+ συνεχεια :rolleyes: .... anyway, δε θα ασχοληθω με vs, όποιος έχει μάτια βλέπει. Το q εχει πακετα αξιας στο 1/5 του cu :wacko:

 

corrected!!!! λαθος δικο μου βεβαια οποιος το δει με την οπτικη πλευρα οτι με 3 ευρω στο ενα δικτυο αποδιδονται 80 λεπτα και στο αλλο 100 χωρις να δει τον ελαχιστο χρονο χρεωσης θα επιλεξει το δικτυο με τα περισσοτερα λεπτα .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

με πήραν σήμερα από τηλ 1237 το οποίο λογικά είναι της vodafone, έχω φοιτητικό πακέτο μήπως πήραν κ κανένα άλλον αυτές τις μέρες και ξέρει?μήπως έχε καμία επιλεκτική προσφορά?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

με πήραν σήμερα από τηλ 1237 το οποίο λογικά είναι της vodafone, έχω φοιτητικό πακέτο μήπως πήραν κ κανένα άλλον αυτές τις μέρες και ξέρει?μήπως έχε καμία επιλεκτική προσφορά?

ευχαριστώ

και μένα ηχογραφημένο μήνυμα να μου πει ότι το πακέτο με τα 1000 λεπτά μου το δίνει με 4 ευρώ αντί για 5

Link to comment
Share on other sites

ενω ολοι οι cu μιλανε 3+ συνεχεια :rolleyes: .... anyway, δε θα ασχοληθω με vs, όποιος έχει μάτια βλέπει. Το q εχει πακετα αξιας στο 1/5 του cu :wacko:

 

Εγώ δεν ισχυρίστηκα κάτι τέτοιο , αντιθέτως εσύ ισχυρίστηκες ότι 80 λεπτά ομιλίας = 80 κλήσεις και ξέχασες να γράψεις ότι αυτό είναι υπό προϋποθέσεις . ( δηλαδή ισχύει μόνο για 60 κλήσεις διάρκειας κάτω από 1 λεπτό )

Αν λάβουμε υπ όψιν τον ελάχιστο χρόνο κλήσης , χωρίς προϋποθέσεις , οδηγούμαστε στο άτοπο συμπέρασμα ότι οι κάτοχοι FROG χωρίς πακέτο ομιλίας κάνουν 1714 κλήσεις με 3 ευρώ ( ξεχνώντας προφανώς να αναφέρουμε ότι η ελάχιστη χρέωση στο FROG είναι 1 δευτερόλεπτο)

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν ισχυρίστηκα κάτι τέτοιο , αντιθέτως εσύ ισχυρίστηκες ότι 80 λεπτά ομιλίας = 80 κλήσεις και ξέχασες να γράψεις ότι αυτό είναι υπό προϋποθέσεις . ( δηλαδή ισχύει μόνο για 60 κλήσεις διάρκειας κάτω από 1 λεπτό )

Αν λάβουμε υπ όψιν τον ελάχιστο χρόνο κλήσης , χωρίς προϋποθέσεις , οδηγούμαστε στο άτοπο συμπέρασμα ότι οι κάτοχοι FROG χωρίς πακέτο ομιλίας κάνουν 1714 κλήσεις με 3 ευρώ ( ξεχνώντας προφανώς να αναφέρουμε ότι η ελάχιστη χρέωση στο FROG είναι 1 δευτερόλεπτο)

και στην Q einai ανα 1" χωρις πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

και στην Q einai ανα 1" χωρις πακέτο.

 

Σωστά . Αλλά επειδή είναι πιο ακριβή στο χωρίς πακέτο , προτίμησα ως παράδειγμα το FROG

Link to comment
Share on other sites

όποιος θέλει να δίνει 3αρια + 5αρια + 7αρια κάθε μήνα, πηγαίνει cu (ελάχιστη χρέωση 3 λεπτά σε όλα τα πακέτα)

όποιος θέλει να δίνει 3αρια + 1αρια καθε μηνα, πηγαίνει q (χρέωση ανα 1 λεπτό, από το πρώτο λεπτό σε όλα τα πακέτα)

κοινή λογική παιδιά. Το θέμα είναι να κάνεις τις μηνιαίες ανάγκες σου, με λιγότερα λεφτά. Εαν τώρα προτιμάτε να δίνετε τα 5πλάσια χρήματα, για να γλυτώνετε μερικά δευτερόλεπτα (μετά τα 3 λεπτά), αυτό είναι δικό σας θέμα ;)

Θυμήθηκα μια κοπέλα σε κατάστημα που μου είπε (για να κάνω συμβόλαιο) ''και εαν χρειατείτε 1500' προς vodafone;''. Και της απαντάω ''και εαν χρειαστώ νταλίκα; να την αγοράσω από τώρα, σε περίπτωση που μπορεί να τη χρειαστώ;''

Edited by wirelesslover
Link to comment
Share on other sites

και μένα ηχογραφημένο μήνυμα να μου πει ότι το πακέτο με τα 1000 λεπτά μου το δίνει με 4 ευρώ αντί για 5

 

σ ευχαριστώ haris!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έβαλα 10ευρη κάρτα βόνταφον και μου ήρθαν τα 500ΜΒ από το "just surf bonus" ..... όμως ενώ σέρφαρα γαλήνια έγινε κάτι και μου την έσπασε... μου έρχεται σμς που γράφει πως σύμφωνα με την πολιτική ορθής χρήσης θα μειωθεί η ταχύτητα στο ίντερνετ... και όλα αυτά ενώ είχα καταναλώσει μόνο 15MB;;;; ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ;;;

 

στην cosmote ισχύει κάτι τέτοιο?

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

στην cosmote ισχύει κάτι τέτοιο?

 

Ούτε στην cosmote ούτε στην vodafone ισχύει . Λάθος του συστήματος είναι .

Link to comment
Share on other sites

Ούτε στην cosmote ούτε στην vodafone ισχύει . Λάθος του συστήματος είναι .

 

τι εννοείς? δεν κατάλαβα... :confused:

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα δύο τεράστιες κρύες σοκολάτες με 5 ευρώ από τα STARBUCKS. Πολύ καλή προσφορά και απίστευτες οι σοκολάτες. Μπράβο CU.
Link to comment
Share on other sites

Οχι δν μου φαγαν ενα ευρω απλα μειωσαν την ταχυτητα. Βλακεια που κολλαει.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Προφανως δεν εχετε δει οτι το CU εχει με 5€ 1Giga internet

 

το εχω αναφερει εγω στο προηγουμενο ποστ οτι τωρα το εβαλαν .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

το εχω αναφερει εγω στο προηγουμενο ποστ οτι τωρα το εβαλαν .

 

Εχω παθει πλακα με τα καινουρια πακετα!

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Εχω παθει πλακα με τα καινουρια πακετα!

 

Αυτά τα έχουμε στο f2g πολύ καιρό κι ακόμα περισσότερα.

Ακόμα και στην αντιγραφή αργούν.

Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς? δεν κατάλαβα... :confused:

 

Ρώτησες : στην cosmote ισχύει κάτι τέτοιο?

 

και σου απάντησα : Ούτε στην cosmote ούτε στην vodafone ισχύει . Λάθος του συστήματος είναι .

 

 

Άρα δεν ισχύει στην Cosmote. Αλλά ούτε και στην Vodafone ισχύει . Έγινε ένα λάθος του συστήματος . Δεν συμβαίνει πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησες : στην cosmote ισχύει κάτι τέτοιο?

 

και σου απάντησα : Ούτε στην cosmote ούτε στην vodafone ισχύει . Λάθος του συστήματος είναι .

 

 

Άρα δεν ισχύει στην Cosmote. Αλλά ούτε και στην Vodafone ισχύει . Έγινε ένα λάθος του συστήματος . Δεν συμβαίνει πάντα.

 

καλημερα! Σε ευχαριστώ πολύ :)

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Εχω παθει πλακα με τα καινουρια πακετα!

 

Αν δεν κάνω λάθος, είναι με ημερομηνία λήξης το 1gb, σωστά;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος, είναι με ημερομηνία λήξης το 1gb, σωστά;

 

Καμια ημερομηνια ληξης δεν εχουν και το κυριοτερο ολα μεταφερονται!!!

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξαν λίγο τα γραφικά της εφαρμογής my vodafone στο android. Μικρή αισθητική και λειτουργική βελτίωση αλλά καμμία ουσιώδης αλλάγη.
Δικαιοσύνη θα βρεις στην επόμενη ζωή. Σ' αυτήν εδώ έχουμε τους νόμους.
Link to comment
Share on other sites

Καμια ημερομηνια ληξης δεν εχουν και το κυριοτερο ολα μεταφερονται!!!

 

Ναι, όλα μεταφέρονται. Ακόμα και στο φοιτητικό που έχω εγώ αν ανανεώσεις με το ίδιο πακέτο πριν τη λήξη του προηγούμενου μεταφέρονται όλα κανονικά παρόλο που μου είχαν πει από το κατάστημα που έκανα τη σύνδεση ότι δεν θα μεταφέρονται. Το μόνο που νομίζω ότι δεν μεταφέρεται είναι το 1GB internet που δίνουν bonus με κάθε online ανανέωση από 10 €. Αυτό ισχύει για ένα μήνα και μετά χάνεται αν δεν το καταναλώσεις.

Δικαιοσύνη θα βρεις στην επόμενη ζωή. Σ' αυτήν εδώ έχουμε τους νόμους.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...