Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

"Από την Δευτέρα 13 Δεκεμβρίου 2010 όλοι οι συνδρομητές Vodafone CU, Νέου Καρτοκινητού Vodafone, Vodafone International, καρτοκινητής Carrefour, καρτοκινητού Ολυμπιακός καθώς και οι συνδρομητές καρτοπρογράμματος της Vodafone θα μπορούν να ενεργοποιούν το πακέτο Surf & Mail 200, το οποίο, με κόστος 7 ευρώ (συμπεριλαμβανομένου Φ.Π.Α 23%), προσφέρει 200ΜΒ για πλοήγηση στο Internet από το κινητό και απεριόριστη πλοήγηση στα Vodafone Live! και MyWeb.

 

Τα ΜΒ του πακέτου έχουν διάρκεια ισχύος 30 ημέρες και δεν υπάρχει περιορισμός στον αριθμό των αγορών ανά μήνα.

 

Τα ΜΒ που δεν καταναλώνονται εντός της διάρκειας ισχύος του πακέτου δεν μεταφέρονται στον επόμενο μήνα εκτός της περίπτωσης αγοράς νέου πακέτου ‘Surf and Email 200’ πριν από τη λήξη του προηγούμενου. Σε αυτήν την περίπτωση, τα ΜΒ των πακέτων αθροίζονται και η λήξη του πακέτου ορίζεται 30 ημέρες από την ημέρα της τελευταίας ενεργοποίησης."

Link to comment
Share on other sites

Είχα ενεργοποιήσει το mp3 top 10 της vodafone με τα μουσικά κομμάτια, αλλά τώρα δε βρίσκω στο site της πως απενεργοποιείται. Μήπως ξέρει κανείς να με βοηθήσει για να μη χρεώνομαι τσάμπα 5 ευρώ το μήνα? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

"Από την Δευτέρα 13 Δεκεμβρίου 2010 όλοι οι συνδρομητές Vodafone CU, Νέου Καρτοκινητού Vodafone, Vodafone International, καρτοκινητής Carrefour, καρτοκινητού Ολυμπιακός καθώς και οι συνδρομητές καρτοπρογράμματος της Vodafone θα μπορούν να ενεργοποιούν το πακέτο Surf & Mail 200, το οποίο, με κόστος 7 ευρώ (συμπεριλαμβανομένου Φ.Π.Α 23%), προσφέρει 200ΜΒ για πλοήγηση στο Internet από το κινητό και απεριόριστη πλοήγηση στα Vodafone Live! και MyWeb.

 

Τα ΜΒ του πακέτου έχουν διάρκεια ισχύος 30 ημέρες και δεν υπάρχει περιορισμός στον αριθμό των αγορών ανά μήνα.

 

Τα ΜΒ που δεν καταναλώνονται εντός της διάρκειας ισχύος του πακέτου δεν μεταφέρονται στον επόμενο μήνα εκτός της περίπτωσης αγοράς νέου πακέτου ‘Surf and Email 200’ πριν από τη λήξη του προηγούμενου. Σε αυτήν την περίπτωση, τα ΜΒ των πακέτων αθροίζονται και η λήξη του πακέτου ορίζεται 30 ημέρες από την ημέρα της τελευταίας ενεργοποίησης."

 

μεγαλη μαγκια το οτι μεταφερονται τα mb τον επομενο μηνα. αυτο κανει την διαφορα για μενα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μεγαλη μαγκια το οτι μεταφερονται τα mb τον επομενο μηνα. αυτο κανει την διαφορα για μενα

 

αρκει να βαλεις και αλλα 200μβ πριν ληξουν τα προηγουμενα

Link to comment
Share on other sites

αρκει να βαλεις και αλλα 200μβ πριν ληξουν τα προηγουμενα

 

ετσι οπως το λες. προβλεπω οτι πολυς κοσμος θα στραφει στην βονταφον λογω αυτης της προσφορας. εκτος αν υπαρξει καποια καλη απαντηση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ετσι οπως το λες. προβλεπω οτι πολυς κοσμος θα στραφει στην βονταφον λογω αυτης της προσφορας. εκτος αν υπαρξει καποια καλη απαντηση

 

+ unlimited προς ολη τη voda που θα ισχυει μεχρι 30/06/2011

 

ελπιζω μονο να μη καταντησουμε σαν τη cosmo με την υπερφορτωση

Link to comment
Share on other sites

+ unlimited προς ολη τη voda που θα ισχυει μεχρι 30/06/2011

 

ελπιζω μονο να μη καταντησουμε σαν τη cosmo με την υπερφορτωση

 

μπα ακραιο σεναριο αυτο. παντως με ολες τις κινησεις της, η βοντα δειχνει μεγαλη προσπαθεια για ανακαμψη

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εαν συγκρινουμε τα πακετα των δυο εταιριων vodafone και cosmote θα δουμε οτι το καρτοκινητο vodafone προσφερει περισσοτερες επιλογες απο το αντιστοιχο της cosmokarta και το cu εχεις επισης περισσοτερες επιλογες απο το whatsup,ομως οι περισσοτεροι ειναι στην cosmote γι αυτο και κερδιζει περισσοτερο κοσμο η cosmote,σωστη η πολιτικη να καθιερωσει unlimited προς ολη τη vodafone ανεξαρτητως πακετου καρτοκινητης η συμβολαιου αλλα περιμενω μαζι με αυτο να προσθεσει κατι εντος 2011.
Link to comment
Share on other sites

Τα super πακετα δεν ειναι συμβατα με το vodafone unlimited

Μια χαρά συμβατά είναι

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1043

 

 

Το έκανα και εγώ αυτό που λες, με το που βάλεις τα 10 ευρώ...το πακέτο των 5 απενεργοποιείται..σου έρχεται και μήνυμα άλλωστε...και έτσι και αλλιώς δεν χρειάζεται εφόσον μπορείς να στείλεις σε όλα τα vodafone.;)

Δεν είναι έτσι

........

Αλλά είναι έτσι

 

Τι θα γίνει αν ξεχαστώ και βάλω κάρτα ενώ έχω ακόμα δωρεάν λεπτά ή SMS;

Σε περίπτωση που υπάρχουν υπολειπόμενα δωρεάν λεπτά ή SMS από κάρτα 5€ και βάλεις κάρτα 10€ και άνω ή αντίστροφα, τότε θα διατηρήσεις τα υπολειπόμενα λεπτά και SMS από την προηγούμενη κάρτα, δηλαδή τα δωρεάν λεπτά και SMS προς CU και προς Vodafone. Προτεραιότητα στην κατανάλωση θα έχουν τα λεπτά ή τα SMS με τη συντομότερη ημερομηνία λήξης.

Αντίθετα, αν υπάρχουν υπολειπόμενα δωρεάν λεπτά ή SMS από κάρτα 5€ και βάλεις κάρτα 5€, τότε θα ανανεωθούν τα 1.500 λεπτά και τα 1.500 SMS προς CU και τα υπολειπόμενα λεπτά ή SMS από την προηγούμενη κάρτα δεν θα ισχύουν.

Σε περίπτωση που υπάρχουν υπολειπόμενα δωρεάν λεπτά ή SMS από κάρτα 10€ και άνω και βάλεις κάρτα 10€ και άνω, τότε θα ανανεωθούν τα 1.500 λεπτά και τα 1.500 SMS προς Vodafone και τα υπολειπόμενα λεπτά ή SMS από την προηγούμενη κάρτα δεν θα ισχύουν

 

http://www.vodafonecu.gr/gr/paketa/vodafone-unlimited/

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Μήπως κάνεις λάθος σ' αυτό? Δεν το βλέπω να το γράφει πουθενά αρκετά ξεκάθαρα! Εσύ το δοκίμασες?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάνεις λάθος σ' αυτό? Δεν το βλέπω να το γράφει πουθενά αρκετά ξεκάθαρα! Εσύ το δοκίμασες?

 

Λάθος μου , τελικά δεν είναι συμβατά τα απεριόριστα με τα Super Πακέτα .

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά συμβατά είναι

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1043

 

 

 

Δεν είναι έτσι

........

Αλλά είναι έτσι

 

Τι θα γίνει αν ξεχαστώ και βάλω κάρτα ενώ έχω ακόμα δωρεάν λεπτά ή SMS;

Σε περίπτωση που υπάρχουν υπολειπόμενα δωρεάν λεπτά ή SMS από κάρτα 5€ και βάλεις κάρτα 10€ και άνω ή αντίστροφα, τότε θα διατηρήσεις τα υπολειπόμενα λεπτά και SMS από την προηγούμενη κάρτα, δηλαδή τα δωρεάν λεπτά και SMS προς CU και προς Vodafone. Προτεραιότητα στην κατανάλωση θα έχουν τα λεπτά ή τα SMS με τη συντομότερη ημερομηνία λήξης.

Αντίθετα, αν υπάρχουν υπολειπόμενα δωρεάν λεπτά ή SMS από κάρτα 5€ και βάλεις κάρτα 5€, τότε θα ανανεωθούν τα 1.500 λεπτά και τα 1.500 SMS προς CU και τα υπολειπόμενα λεπτά ή SMS από την προηγούμενη κάρτα δεν θα ισχύουν.

Σε περίπτωση που υπάρχουν υπολειπόμενα δωρεάν λεπτά ή SMS από κάρτα 10€ και άνω και βάλεις κάρτα 10€ και άνω, τότε θα ανανεωθούν τα 1.500 λεπτά και τα 1.500 SMS προς Vodafone και τα υπολειπόμενα λεπτά ή SMS από την προηγούμενη κάρτα δεν θα ισχύουν

 

http://www.vodafonecu.gr/gr/paketa/vodafone-unlimited/

 

Δεν ξέρω τι έγινε, εμένα μου ήρθε μήνυμα ότι καταργούνται τα sms προς cu και έχω μόνο προς όλη την Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτό το έχω δοκιμάσει και είχα και τα λεπτά προς CU και τα λεπτά πρός όλη την Vodafone ταυτόχρονα.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ξαναπήρα στο 1252 (επιλογή 4) για να δω μήπως κάνω λάθος...αλλά ακούω μόνο το υπόλοιπο του Vodafone Unlimited και τα εξτρά sms και χρόνο που έχω βάλει εγώ προς σταθερά. Προς CU δεν αναφέρει τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ξαναπήρα στο 1252 (επιλογή 4) για να δω μήπως κάνω λάθος...αλλά ακούω μόνο το υπόλοιπο του Vodafone Unlimited και τα εξτρά sms και χρόνο που έχω βάλει εγώ προς σταθερά. Προς CU δεν αναφέρει τίποτα.

 

Μηπως συνεπεσε η ημερομηνια ληξης των λεπτων προς cu με την ανανεωση που εκανες των 10 ευρω και γι'αυτο ελαβες το μηνυμα;

Link to comment
Share on other sites

Μηπως συνεπεσε η ημερομηνια ληξης των λεπτων προς cu με την ανανεωση που εκανες των 10 ευρω και γι'αυτο ελαβες το μηνυμα;

όχι, δεν υπάρχει περίπτωση. Όταν πήρα το νούμερο έβαλα και κάρτα 5 ευρώ για να έχω προς όλα τα cu αλλά όταν είδα το Unlimited μετά από μερικές μέρες πήρα και κάρτα τα 10 ευρώ. Για λίγες μέρες είχα και τα 2 πακέτα, στις πληροφορίες μου έλεγε υπόλοιπα προς cu και vodafone αλλά μετά μου ήρθε μήνυμα ότι καταργήθηκε προς cu. ;)

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά με τα 1500' και 1500σμσ λείγει το καλοκαίρι;

http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=37201&dateFrom=&dateUntil=

"Η εταιρεία VODAFONE – ΠΑΝΑΦΟΝ ΑΕΕΤ (Vodafone) ανακοινώνει ότι από τις 29 Ιανουαρίου 2009 έως και τις 30 Ιουνίου 2011 θα είναι διαθέσιμο το νέο πρόγραμμα Vodafone Unlimited για υπάρχοντες και νέους συνδρομητές καρτοκινητής Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone, Vodafone International και Καρτοκινητό Ολυμπιακός. Οι προαναφερόμενοι συνδρομητές, υπάρχοντες και νέοι, μπορούν να εγγραφούν στο Vodafone Unlimited καλώντας δωρεάν στο 1286."

Link to comment
Share on other sites

Μηνύματα με αριθμό αποστολέα 124 είναι της vodafone?

Μου ήρθε ένα μήνυμα για να καλώ εύκολα και γρήγορα τον τηλεφωνικό κατάλογο της vodafone, και ότι μετά από επανεκκίνηση της συσκευής θα εμφανιστεί στις επαφές μου.

Και στο καπάκι ήρθε ένα κενό μήνυμα.

 

Πριν λίγο καιρό πάλι κάτι μου είχαν στείλει από το 124 και είχε κολλήσει το κινητό δεν μπορούσα να δεχρώ μηνύματα. Αναγκάστηκα να βάλω την sim σε άλλη συσκευή να πάρω το μήνυμα το οποίο έλεγε ότι δεν υποστηρίζεται στην συσκευή που το έβαλα.

Link to comment
Share on other sites

http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=37201&dateFrom=&dateUntil=

"Η εταιρεία VODAFONE – ΠΑΝΑΦΟΝ ΑΕΕΤ (Vodafone) ανακοινώνει ότι από τις 29 Ιανουαρίου 2009 έως και τις 30 Ιουνίου 2011 θα είναι διαθέσιμο το νέο πρόγραμμα Vodafone Unlimited για υπάρχοντες και νέους συνδρομητές καρτοκινητής Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone, Vodafone International και Καρτοκινητό Ολυμπιακός. Οι προαναφερόμενοι συνδρομητές, υπάρχοντες και νέοι, μπορούν να εγγραφούν στο Vodafone Unlimited καλώντας δωρεάν στο 1286."

 

Ωραία,καλά το θυμόμουν :D .Ευχαριστώ.

Το χουν και λάθος ,δεν είναι 29/1/09,αλλά 29/1/10 :p:p

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θέλω δυο γραμμές που έχω με συμβόλαιο να τις κάνω καρτοκινητό. Είμαι μεταξύ Wind και Vodafone. Μιλάω το πολύ μια ώρα το μήνα στη μια γραμμή, μηνύματα δε στέλνω και θέλω 50-100ΜΒ internet. Στην άλλη γραμμή μόνο ομιλία, 1 με 1,5 ώρα το μήνα. Τί προτείνεται; Wind ή Vodafone? Από χρεώσεις ποιά είναι καλύτερη;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. ;)

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι???αμα βαλω το ιντερνετ ολη μερα οταν παω να μπω zero facebook θα μου φυγει το 1 ευρω?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Στην γραμμή που μιλάς μια με μιάμιση ώρα θα βάλεις Vodafone νέο καρτοκινητό

Θα βάζεις μία κάρτα ευρώ τον μήνα και θα πέρνεις ή τα απεριόριστα ή τα 120 δωρεάν λεπτά

μετά όποτε χρειάζεσαι θα πέρνεις το πακέτο των 30 λεπτών ομιλίας την εβδομάδα με 5 ευρώ . Δίνει και 30 μηνύματα. Ιντερνετ θα αγοράζεις τα 200 ΜΒ με 7 ευρώ ή τα 60 ΜΒ με 3 ευρώ.

Αυτή με την μία ώρα κάντην Q Θα σε χρεώνει 0,21 το λεπτό και θα έχεις και απεριόριστα σε όλη την Q και όλη την WIND με 1 ευρώ και 100 ΜΒ τον μήνα Internet

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι???αμα βαλω το ιντερνετ ολη μερα οταν παω να μπω zero facebook θα μου φυγει το 1 ευρω?

 

ωραία η απορία σου την είχα και εγώ . Αλλά δεν είχα ρωτήσει πότε εδώ. Πιστεύω ότι θα σε χρεώνει κανονικά και θα ενεργοποιείται το πακέτο αμέσως και μετά δεν θα σε χρεώνει από το συγκεκριμένο πακέτο. Έτσι πιστεύω δηλαδή.το έχει δοκιμάσει κανένας;.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Στην γραμμή που μιλάς μια με μιάμιση ώρα θα βάλεις Vodafone νέο καρτοκινητό

Θα βάζεις μία κάρτα ευρώ τον μήνα και θα πέρνεις ή τα απεριόριστα ή τα 120 δωρεάν λεπτά

μετά όποτε χρειάζεσαι θα πέρνεις το πακέτο των 30 λεπτών ομιλίας την εβδομάδα με 5 ευρώ . Δίνει και 30 μηνύματα. Ιντερνετ θα αγοράζεις τα 200 ΜΒ με 7 ευρώ ή τα 60 ΜΒ με 3 ευρώ.

Αυτή με την μία ώρα κάντην Q Θα σε χρεώνει 0,21 το λεπτό και θα έχεις και απεριόριστα σε όλη την Q και όλη την WIND με 1 ευρώ και 100 ΜΒ τον μήνα Internet

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...