Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

40 minutes ago, Dimitris_15 said:

Φίλε μου έχω ξεκινήσει ήδη τη διαδικασία φορητότητας 

Σε ποια εταιρεία ;💩

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, elkons said:

Σε ποια εταιρεία ;💩

Cosmote 

Just now, Dimitris_15 said:

Cosmote 

Συμβόλαιο όμως όχι καρτοκινητο 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitris_15 said:

Cosmote 

Συμβόλαιο όμως όχι καρτοκινητο 

Σου έχουν δώσει προσφορά; αν δεν σε συμφέρει τσέκαρε το NEO συμφέρει πιστεύω και είναι Digital όλο. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, elkons said:

Σου έχουν δώσει προσφορά; αν δεν σε συμφέρει τσέκαρε το NEO συμφέρει πιστεύω και είναι Digital όλο. 

Ναι μου δώσανε και προσφορά για κόσμοτε νέο μπορεί το κάνω ΝΕΟ

Δηλαδή μόυ δώσανε στο cosmote gigamax unlimited από 44€ επειδή έχω και σταθερό τηλέφωνο και ίντερνετ στην κοσμοτε μου το δίνουν στα 36.90€ εντάξει καλή τιμή εντάξει 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Dimitris_15 said:

Ναι μου δώσανε και προσφορά για κόσμοτε νέο μπορεί το κάνω ΝΕΟ

Δηλαδή μόυ δώσανε στο cosmote gigamax unlimited από 44€ επειδή έχω και σταθερό τηλέφωνο και ίντερνετ στην κοσμοτε μου το δίνουν στα 36.90€ εντάξει καλή τιμή εντάξει 

Για τσέκαρε neo 

Απεριόριστα ομιλία/δεδομένα 33€ 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, elkons said:

Για τσέκαρε neo 

Απεριόριστα ομιλία/δεδομένα 33€ 

Το τσεκαρα και αυτό καλή τιμή αλλά επειδή θέλω μια αναβάθμιση τηλεφώνου δηλαδή επιδότηση νέας συσκευής θα ρωτήσω και τους υπόλοιπους εδώ μέσα 

Σήμερα με παίρνουν τηλέφωνο από τα κεντρικά για εχτές που τους είχα επικοινωνία εχτές λόγω τον εφαρμογών μου λένε οτι επιλύθηκε το πρόβλημα δεν ήταν δικό τους αλλά τις Google και μάλλον με πήρε για να μου κάνει επιβεβαιώνει ότι λειτουργούν αυτά και μετά το έκλεισα αφού τελείωσε η συνομιλία με την εκπρόσωπο 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Dimitris_15 said:

Σήμερα με παίρνουν τηλέφωνο από τα κεντρικά για εχτές που τους είχα επικοινωνία εχτές λόγω τον εφαρμογών μου λένε οτι επιλύθηκε το πρόβλημα δεν ήταν δικό τους αλλά τις Google και μάλλον με πήρε για να μου κάνει επιβεβαιώνει ότι λειτουργούν αυτά και μετά το έκλεισα αφού τελείωσε η συνομιλία με την εκπρόσωπο 

Κι εμένα με πήραν τηλέφωνο σήμερα, για τον ίδιο λόγο! Ομολογώ ότι μου έκανε εντύπωση.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, johndouk said:

Κι εμένα με πήραν τηλέφωνο σήμερα, για τον ίδιο λόγο! Ομολογώ ότι μου έκανε εντύπωση.

Λογικά κι αυτούς θα τους έκανε εντύπωση το

"πως κάνετε έτσι που έλειψε η εφαρμογή 2 ώρες από το play store" 

...κι ενώ την είχατε στο κινητό ήδη.

Link to comment
Share on other sites

On 8/4/2024 at 6:11 ΜΜ, geoponer said:

Το δικό μου Moto g9 plus υποστηρίζει VoLTE αλλά όσο κι αν προσπαθήσαμε με την τεχνική υποστήριξη του CU δεν καταφέραμε να το ενεργοποιήσουμε...

Σε εμένα το Xiaomi Redmi note 11 που έχω έ

χει volte αλλά δεν συνδέεται

Τα παλιότερα Redmi 7 και 7Α δουλεύουν μια χαρά σε volte

το ίδιο και ένα umitigi που αγόρασα από κινα και έχει κυκλοφορήσει ελάχιστα στην Ελλάδα 

(Απάντησα κατά λάθος σε παλιότερο ποστ χωρίς να δω ημερομηνία 😞 βέβαια το θέμα; είναι το δεν βλέπω να δουλεύει με volte to Redmi note 11/)

Edited by HEO

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, HEO said:

Σε εμένα το Xiaomi Redmi note 11 που έχω έ

χει volte αλλά δεν συνδέεται

Τα παλιότερα Redmi 7 και 7Α δουλεύουν μια χαρά σε volte

το ίδιο και ένα umitigi που αγόρασα από κινα και έχει κυκλοφορήσει ελάχιστα στην Ελλάδα 

(Απάντησα κατά λάθος σε παλιότερο ποστ χωρίς να δω ημερομηνία 😞 βέβαια το θέμα; είναι το δεν βλέπω να δουλεύει με volte to Redmi note 11/)

Δοκιμάστε να επικοινωνήσετε με την εταιρεία και πείτε τούς ότι δεν δουλεύει το VoLTE στην γραμμή σας και πείτε τους να το απενεργοποιήσουν και να το ενεργοποιήσουν πάλι όπως και το VoWIFI και άμα ενεργοποιηθούν εσείς το μόνο που έχετε να κάνετε είναι μια επανεκκίνηση στην συσκευή σας ώστε η ρύθμισεις να περαστούν μέσα στην γραμμή 

Just now, Dimitris_15 said:

Δοκιμάστε να επικοινωνήσετε με την εταιρεία και πείτε τούς ότι δεν δουλεύει το VoLTE στην γραμμή σας και πείτε τους να το απενεργοποιήσουν και να το ενεργοποιήσουν πάλι όπως και το VoWIFI και άμα ενεργοποιηθούν εσείς το μόνο που έχετε να κάνετε είναι μια επανεκκίνηση στην συσκευή σας ώστε η ρύθμισεις να περαστούν μέσα στην γραμμή 

Και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα οπότε ναι αν δεν δουλεύει αυτή η εναλλακτική δεν ξέρω φίλε 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, Teiresias_ said:

Λογικά κι αυτούς θα τους έκανε εντύπωση το

"πως κάνετε έτσι που έλειψε η εφαρμογή 2 ώρες από το play store" 

...κι ενώ την είχατε στο κινητό ήδη.

Θα είχε κάποιον λόγο η google για να πετάξει έξω όλες τις εφαρμογές της ελληνικής βονταφοναρας. Συνήθως αυτόματα χτυπάει συναγερμός σε ελέγχους ασφαλείας. Κακό σημάδι αυτό. 

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κολλήσει με μια θεωρία που σε βολεύει. Αν ισχύει αυτό που λες θα πρέπει νά ανέβηκαν νέες εφαρμογές, όμως στα γρήγορα που είδα είναι οι ίδιες εκδόσεις.

Αν η Google αποφάσιζε να κατεβάσει κάθε εφαρμογή που μπορεί να καταγράψει προσωπικά δεδομένα θα μένανε περίπου πέντε μέσα στο store και καμία της Google.

Υπάρχουν και πιο απλοί λόγοι για αυτό που έγινε, πχ δεν πληρώθηκε η συνδρομή ή δεν κοίταζε κάνεις email για κάτι που έπρεπε να γίνει γιατί πήγαιναν σε κάποιον που έφυγε από την εταιρία και τους κλείδωσε μέχρι να ξαναπληρώσουν ή να κάνουν κάποια έξτρα κίνηση.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, spiliot said:

Έχεις κολλήσει με μια θεωρία που σε βολεύει. Αν ισχύει αυτό που λες θα πρέπει νά ανέβηκαν νέες εφαρμογές, όμως στα γρήγορα που είδα είναι οι ίδιες εκδόσεις.

Αν η Google αποφάσιζε να κατεβάσει κάθε εφαρμογή που μπορεί να καταγράψει προσωπικά δεδομένα θα μένανε περίπου πέντε μέσα στο store και καμία της Google.

Υπάρχουν και πιο απλοί λόγοι για αυτό που έγινε, πχ δεν πληρώθηκε η συνδρομή ή δεν κοίταζε κάνεις email για κάτι που έπρεπε να γίνει γιατί πήγαιναν σε κάποιον που έφυγε από την εταιρία και τους κλείδωσε μέχρι να ξαναπληρώσουν ή να κάνουν κάποια έξτρα κίνηση.

Καθόλου θεωρία φίλε μου. Πιο λογικο ειναι αυτο που γραφω εγω, παρα οι δικαιολογίες που γράφεις εσύ. Επισης πες μου τι συμφερον μπορω να έχω εγώ, γράφοντας απλα τη γνωμη μου.

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αν ακούστηκε πιο επιθετικό απ' ότι σκόπευα, είναι ο γραπτός λόγος περίεργος.

Δεν είπα ότι έχεις κάποιο συμφέρον (μη μου βάζεις λόγια), απλά ότι έχεις μία οπτική φιξαρισμένη και φιλτράρεις τα πάντα μέσω αυτής με εικασίες. Κανείς μας δεν ξέρει με σιγουριά τι έγινε, αλλά είναι πιο πιθανό να οφείλεται σε λάθος απ' ότι οτιδήποτε άλλο. Και υπάρχουν δύο σημαντικά επιχειρήματα για αυτό, το ένα ότι δεν άλλαξαν οι εφαρμογές πριν και μετά, οπότε αν ο λόγος που κόπηκαν ήταν αυτός που λες θα πρέπει η google να τους έκανε χάρη ώστε να πάρει "πίσω" μία τόσο δραστική απόφαση και μάλιστα μέσα σε λίγες ώρες. Πιστεύω καταλαβαίνεις ότι δε βγάζει νόημα.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, spiliot said:

Συγνώμη αν ακούστηκε πιο επιθετικό απ' ότι σκόπευα, είναι ο γραπτός λόγος περίεργος.

Δεν είπα ότι έχεις κάποιο συμφέρον (μη μου βάζεις λόγια), απλά ότι έχεις μία οπτική φιξαρισμένη και φιλτράρεις τα πάντα μέσω αυτής με εικασίες. Κανείς μας δεν ξέρει με σιγουριά τι έγινε, αλλά είναι πιο πιθανό να οφείλεται σε λάθος απ' ότι οτιδήποτε άλλο. Και υπάρχουν δύο σημαντικά επιχειρήματα για αυτό, το ένα ότι δεν άλλαξαν οι εφαρμογές πριν και μετά, οπότε αν ο λόγος που κόπηκαν ήταν αυτός που λες θα πρέπει η google να τους έκανε χάρη ώστε να πάρει "πίσω" μία τόσο δραστική απόφαση και μάλιστα μέσα σε λίγες ώρες. Πιστεύω καταλαβαίνεις ότι δε βγάζει νόημα.

Μπορεί απλά να πληρώνει τη Google η Vodafone. Απλά εντοπίστηκε κάτι που δεν πάει καλά και το πιο λογικό θα είναι να επικοινωνήσαν με την εταιρεία. 

Link to comment
Share on other sites

Να ξεχασαν να πληρωσουν "ενοικιο" το αποκλειω. Επισης, να αρχισε η google να σβηνει εφαρμογές κατα λαθος, το αποκλείω. Ας βγαλει ο καθενας τα συμπεράσματα του.

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, VIPdriver said:

Να ξεχασαν να πληρωσουν "ενοικιο" το αποκλειω. Επισης, να αρχισε η google να σβηνει εφαρμογές κατα λαθος, το αποκλείω. Ας βγαλει ο καθενας τα συμπεράσματα του.

Καταλαθως αποκλείεται, κάτι παίζει απλά και το κρύβουν. 

Δεν εννοώ με την έννοια ξέχασαν να πληρώσουν 😉

Link to comment
Share on other sites

Just now, elkons said:

Καταλαθως αποκλείεται, κάτι παίζει απλά και το κρύβουν. 

Δεν εννοώ με την έννοια ξέχασαν να πληρώσουν 😉

μια φορά πληρώνουν για να μπουν τα apps αν δν κάνω λάθος. Κάτι θα έγινε από λάθος. Για λόγους ασφαλείας δεν παίζει να κατέβηκαν εφόσον ανέβηκαν τόσο γρήγορα ξανά οπότε κάποιο bug θα προέκυψε.

Link to comment
Share on other sites

Έχω φίλο από Αθήνα που ασχολείται με app κτλ και τον ρώτησα τι παίζει και τι εκτιμά,όπως επίσης του είπα ότι περίπου θυμόμουν από αυτά που είχε πει ο @VIPdriver. Μου είπε ότι από λάθος πιθανότατα προήλθε το "κατέβασμα" και ότι αν ήταν για λόγους ασφαλείας δεν θα ανέβαιναν σε δύο ώρες,αλλά το λιγότερο σε δύο μέρες. Στο ότι υπάρχει κάτι περίεργο τσέκαρε όσο μπορεί το app και είπε ότι δεν αντιβαίνει κάποιον κανονισμό οπότε ο ίδιος αποκλείει το ενδεχόμενο της πτώσης λόγω παραβιάσεις κανόνων ασφαλείας 

Μου είπε επίσης ότι έχει ξανασυμβεί σε διαδικτυακό παιχνίδι να συμβεί αυτό δηλαδή να κατέβει από το Google play,αλλά σε μισή ώρα να έχει επανέλθει. Δεν είναι κάτι νέο,όπως επίσης ότι όταν κάτι παραβιάζει τους κανόνες γίνεται συντονισμένη ενέργεια από τις εφαρμογές Google Play,App Store,Huawei App Galery κτλ και κατεβαίνει από παντού 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, VIPdriver said:

Να ξεχασαν να πληρωσουν "ενοικιο" το αποκλειω. Επισης, να αρχισε η google να σβηνει εφαρμογές κατα λαθος, το αποκλείω. Ας βγαλει ο καθενας τα συμπεράσματα του.

Πριν χρόνια ολόκληρη microsoft ξέχασε να πληρώσει την ανανέωση του domain της και έπεσε το microsoft.com για μισή μέρα παγκοσμίως, ένα λάθος προγραμματιστή της google μάρκαρε όλα τα site του κόσμου σαν phising για κάποιες ώρες, το facebook "κλειδώθηκε" έξω από το κτήριο όταν έπεσε το domain τους μετά από λάθος ρύθμιση, το crowdstrike κρέμασε χιλιάδες υποδομές πριν ένα και κάτι μήνα από ένα λάθος, τεράστιες εταιρίες τάξεις μεγέθους μεγαλύτερες της μικρούλας αναλογικά vodafone hellas αφήνουν βάσεις προσωπικών δεδομένων στο internet ξεκλείδωτες ή με τους default κωδικούς και άλλα πολλά.

Είτε έφταιξε η google είτε η voda, όπως ειπώθηκε ήδη, ο τρόπος και η ταχύτητα επίλυσης δείχνουν κάποιο λάθος. Μη νομίζεις ότι οι μεγάλες εταιρίες είναι καλοκουρδισμένοι οργανισμοί, τις περισσότερες φορές εσωτερικά είναι μπορντέλα και πολλά πέφτουν σε ένα ημιανίκανο εξαντλημένο "Μήτσο" κάπου.

Όπως και να έχει νομίζω το εξαντλήσαμε.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, elkons said:

@dimitroula10Δεν ξέρω τι λες αλλά καλή σου ημέρα.

(Fun mode on)

Πρόσεχε γενικά με τις καλημέρες. Εδώ ένας ποδοσφαιριστής πριν χρόνια έστειλε στην άλλη "καλημέρα τι κάνεις εσύ"  και λιγο ελειψε να φάει μήνυση. Χαλάλι το dislike 😄

(fun mode off)

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, elkons said:

@dimitroula10Δεν ξέρω τι λες αλλά καλή σου ημέρα.

σωστος 🙂

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, VIPdriver said:

Να ξεχασαν να πληρωσουν "ενοικιο" το αποκλειω. Επισης, να αρχισε η google να σβηνει εφαρμογές κατα λαθος, το αποκλείω. Ας βγαλει ο καθενας τα συμπεράσματα του.

Τα βγάλαμε πασά μου, αλλά 😉

Link to comment
Share on other sites

To CU shake με 13 ευρώ σε δίνει 70 λεπτά ομιλίας 

Με 15 ευρώ 100 λεπτά

Από δοκιμή γνωρίζω ότι σε δύο διαδοχικές ανανεωσεις των 15 ευρώ τα λεπτά ομιλίας αθροίζονται (roll over)

Αν τώρα κάνω ανανέωση 13 ευρώ τα λεπτά ομιλίας θα αθροιστουν; με τα προηγούμενα;;

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...