Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Που το είδες γραμμένο αυτό; Νομίζω ότι είσαι λάθος.

Για μπες εδώ και θα δεις ότι έχει ελάχιστη διάρκεια κλήσης τα 30 δευτερόλεπτα.

 

Aνα δευτερόλεπτο από το πρώτο δευετρόλεπτο.

Link to comment
Share on other sites

Που το είδες γραμμένο αυτό; Νομίζω ότι είσαι λάθος.

Για μπες εδώ και θα δεις ότι έχει ελάχιστη διάρκεια κλήσης τα 30 δευτερόλεπτα.

Μιλάει για τα πακέτα του Vodafone a la Carte (αυτά με τη παρατεταμένη διάρκεια...:p ) που ενεργοποιούνται από το 1286, όχι για τη βασική χρέωση. ;)

Link to comment
Share on other sites

Μιλάει για τα πακέτα του Vodafone a la Carte (αυτά με τη παρατεταμένη διάρκεια...:p ) που ενεργοποιούνται από το 1286, όχι για τη βασική χρέωση. ;)

Πέρα από αυτά που γράφονται στους τιμοκαταλόγους

στην πράξη στα πακέτα VODAFONE ή τα προγράμμα τα 30 60 90 της TIM η χρέωση είναι ανα δευτερόλοεπτο με ελάχιστη 1 δευτερόλεπτο .

Link to comment
Share on other sites

κατι που δεν το προσεξα..οταν λενε ελαχιστη χρεωση 26 δευτερολεπτα...

δλδ κανω αναπ και το σηκωσει ο αλλος για ενα δευτερολεπτο..θα πληρωσω οσο πληρωνα και στα 26"??

Link to comment
Share on other sites

κατι που δεν το προσεξα..οταν λενε ελαχιστη χρεωση 26 δευτερολεπτα...

δλδ κανω αναπ και το σηκωσει ο αλλος για ενα δευτερολεπτο..θα πληρωσω οσο πληρωνα και στα 26"??

Ναι, έτσι ακριβώς! Αλλά είναι 30 δευτερόλεπτα η ελάχιστη χρέωση! Το 26 πώς σου ήρθε; :p

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

κατι που δεν το προσεξα..οταν λενε ελαχιστη χρεωση 26 δευτερολεπτα...

δλδ κανω αναπ και το σηκωσει ο αλλος για ενα δευτερολεπτο..θα πληρωσω οσο πληρωνα και στα 26"??

Nαι! :D Αλλά 26? 30 ειναι!

Link to comment
Share on other sites

Πήρε το μάτι μου μια διαφήμιση ότι το cu alot δίνει πλέον 1000 λεπτά...δεν την είδα προσεκτικά (ήταν στο ημίχρονο από το πρωινό αγώνα της εθνικής..:lol: ) Φυσικά στο site της voda ούτε φωνή ούτε ακρόαση....ξέρει κανείς τπτ??
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ειναι μια προσφορα που σου δινει λεπτα ομιλιας αναλογως την καρτα ανανεωσης που θα βαλεις... και παιζει καιρο αμα θυμαμαι σωστα..

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα με το χρόνο ανανέωσης που θα βάλεις από καταστήματα σου δίνει ΜΕΧΡΙ 1000 λεπτά (θα θέλει 50-100 ευρώ βέβαια για να στα δώσει), ΑΛΛΑ αυτά τα λεπτά στα δίνει σε 5λεπτες κλήσεις (όπως στη cu a lot), οπότε αν περάσεις το 5λεπτο πάλι πληρώνεις! Κλασική voda, με το ένα χέρι σου δίνει και με το άλλο σου παίρνει περισσότερα !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη ειδα οτι αυτο που εκανε η vodafone με τα 100 5λεπτα λεει ειπα να παρω πακετο vodafone cu και θα ηθελα να ρωτησω ποσο κανει το πακετο (δηλαδη ο αριθμος) και ποσο χρονο ομιλιας δινει μαζι δωρο?

 

Επισης αλλη μια απορια που εχω ειναι οτι οταν στειλεις μηνυμα για τα 5λεπτα (CUALOT) αν τα 5 ευρω αυτα αφαιρουντε απο το χρονο ομιλιας που εχεις ηδη μεσα?

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη ειδα οτι αυτο που εκανε η vodafone με τα 100 5λεπτα λεει ειπα να παρω πακετο vodafone cu και θα ηθελα να ρωτησω ποσο κανει το πακετο (δηλαδη ο αριθμος) και ποσο χρονο ομιλιας δινει μαζι δωρο?

 

Επισης αλλη μια απορια που εχω ειναι οτι οταν στειλεις μηνυμα για τα 5λεπτα (CUALOT) αν τα 5 ευρω αυτα αφαιρουντε απο το χρονο ομιλιας που εχεις ηδη μεσα?

 

Ευχαριστω!

Ναι, αφαιρούνται από το διαθέσημο υπόλοιπο.

 

Γιατί όμως να μην κάνεις φορητότητα αριθμού και να κρατήσεις ακριβώς το ίδιο νούμερο, αλλά σε Vodafone;

 

Σε περίπτωση που θες να πάρεις νέο πακέτο είναι 19,90€ και 8€ αρχικός υπόλοιπο.

Link to comment
Share on other sites

Γινεται αυτο? Εχω Q. Πως μπορω να το κανω? Επισης αυτο με τα 5λεπτα θα ειναι συνεχεια η ειναι καμια προσφορα 6μηνου η χρονου π.χ.?! Για να δω αν αξιζει η μεταφορα γιατι η q εχει φθηνο μηνυμα...

 

Ευχαριστω για την βοηθεια!

Link to comment
Share on other sites

Γινεται αυτο? Εχω Q. Πως μπορω να το κανω? Επισης αυτο με τα 5λεπτα θα ειναι συνεχεια η ειναι καμια προσφορα 6μηνου η χρονου π.χ.?! Για να δω αν αξιζει η μεταφορα γιατι η q εχει φθηνο μηνυμα...

 

Ευχαριστω για την βοηθεια!

 

Ειναι κατι μονιμο! Δεν ειναι για συγκεκριμενο χρονικο διαστημα αλλα και κανεις δε μπορει να γνωριζει ποτε θα κοπει η υπηρεσια! Αξιζει να μεταφερθεις αν εχεις πολλους γνωστους με CU και αν στελνεις τουλαχιστον 100 sms/μηνα διοτι η Vodafone με την CU SMS CARD προσφερει sms με χρεωση 0,05 λεπτα! Σε αντιθεση με την Q που χρεωνει περισσοτερο!

Link to comment
Share on other sites

Βασικα εγω θελω να το κανω πιο πολυ για την υπηρεσια cualot με τα 5λεπτα! Τωρα δεν ξερω ποσο στοιχιζει η φοριτοτητα απο q σε vodafone για να δω αν συμφερει αλλιως να παρω καινουργιο πακετο vodafone...
Link to comment
Share on other sites

Βασικα εγω θελω να το κανω πιο πολυ για την υπηρεσια cualot με τα 5λεπτα! Τωρα δεν ξερω ποσο στοιχιζει η φοριτοτητα απο q σε vodafone για να δω αν συμφερει αλλιως να παρω καινουργιο πακετο vodafone...

Άσε πάρε καλύτερα καινούριο... :p Η φορητότητα συνήθως κοστίζει...

Link to comment
Share on other sites

Και σου δίνουν τα 8 ευρώ χρόνο ομιλίας;

Όχι 8€. Νομίζω 3€

 

Σίγουρα δίνουν όμως, υπήρχε και σχετική ανακοίνωση από την εταιρία.

 

EDIT: Δίνει 1€ όπως και η Q.

Link to comment
Share on other sites

Όχι 8€. Νομίζω 3€

 

Σίγουρα δίνουν όμως, υπήρχε και σχετική ανακοίνωση από την εταιρία.

Είδες λοιπόν που κοστίζει παραπάνω; 5 ευρώ ακριβότερα. Εγώ βέβαια θα τα έδινα για να κρατήσω τον αριθμό μου! :p

Link to comment
Share on other sites

Βασικα εγω θελω να το κανω πιο πολυ για την υπηρεσια cualot με τα 5λεπτα! Τωρα δεν ξερω ποσο στοιχιζει η φοριτοτητα απο q σε vodafone για να δω αν συμφερει αλλιως να παρω καινουργιο πακετο vodafone...
Δες και αυτο _ΕΔΩ_ πριν αποφασισεις,μπορει να σε συμφερει περισσοτερο;)

Μας ρωτάνε:«Ποιος ανακάλυψε τον ηλεκτρισμό;»,«Ποιος μίλησε πρώτος για άτομα;»,«Ποιος ανακάλυψε πρώτος ότι η Γή στρέφεται γύρω από τον Ήλιo;» και απαντάμε: «Οι Έλληνες!».

 

Λάθος! Όλα αυτά τ'ανακάλυψαν ο Θαλής ,ο Δημόκριτος,ο Αρίσταρχος.Μεταξύ αυτών και του μέσου Έλληνα υπάρχει τόση απόσταση όσο μεταξύ του μέσου Έλληνα κι ενός «χιμπατζή».

Link to comment
Share on other sites

Αλλα τι λεω αφου αυτη η υπηρεσια (CUALOT) ειναι μονο για να περνεις συνδρομητες cu. Αν ηταν για ολα τα δικτυα θα ηταν καλα! Αν υπαρχει κατι τετοιο θα με βολευε... Τιποτα αλλο υπαρχει?
Link to comment
Share on other sites

Αλλα τι λεω αφου αυτη η υπηρεσια (CUALOT) ειναι μονο για να περνεις συνδρομητες cu. Αν ηταν για ολα τα δικτυα θα ηταν καλα! Αν υπαρχει κατι τετοιο θα με βολευε... Τιποτα αλλο υπαρχει?

Δυστυχώς όχι. Μετά πας σε F2G Non-Stop/F2G Non-Stop for 2 αν μιλάς μόνο με συγκεκριμένα άτομα.

Αλλά προς όλους σε κλήση δεν υπάρχει. Μόνο με συμβόλαιο...

Link to comment
Share on other sites

Αλλα τι λεω αφου αυτη η υπηρεσια (CUALOT) ειναι μονο για να περνεις συνδρομητες cu. Αν ηταν για ολα τα δικτυα θα ηταν καλα! Αν υπαρχει κατι τετοιο θα με βολευε... Τιποτα αλλο υπαρχει?

 

Δεν ξέρω αν θα σ'ενδιέφερε και πια η χρήση του κινητού που θέλεις να κάνεις πάντως και στα A la carte υπάρχουν 3 πακέτα για γενικότερα εθνικές κλήσεις που είναι λίγο πιο οικονομικές σε σχέση με τα απλά a la carte

Συγκεκριμένα:

πακέτο με 30 λεπτά η χρέωση είναι 9,9 ευρώ 16% φθηνότερα στις κλήσεις

πακέτο με 70 λεπτά η χρέωση είναι 19,90 ευρώ 28% φθηνότερα

πακέτο με 120 λεπτά η χρέωση είναι 29,90 ευρώ 37% φθηνότερα

Ενεργοποίηση μέσω 1286 δωρεάν από το κινητό.

Ισχύει για 30 ημέρες το κάθε πακέτο.

Εκτός και αν καλείς σε συγκεκριμένα νούμερα μέγιστο αριθμό 2,όπου θα σου πρότεινα και'γω το f2g που είπε ο φίλος chris_2005. ;)

http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

Α ναι το ξέχασα ότι υπάρχουν και πακέτα! Thanks titinaki!

Υπάρχουν και στο TIM Card πακέτα χρόνου ομιλίας! Στη Vodafone βέβαια έχει πολύ περισσότερα πακέτα. Έχει και πακέτα μηνυμάτων, διεθνών κλήσεων κλπ...

Συμφέρει...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...