Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το CU all day ισχύει και για υπεραστικές κλήσεις?

 

Εσυ ειδικά θα έπρεπε να ξέρεις!

Αφου σε άλλο ποστ σου γράφεις οτι δουλεύεις στη vodafone:lol:

Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμα ομιλίας 1λεπτό/λεπτό ισχύει μόνο για a la carte?? Αν αλλάξω πακέτο σε cu μπορώ να το χρησιμοποιώ?? Ξέρει κανείς???

Δηλαδή αν έχω cu θα μπορώ να μιλάω πάλι προς 2 αριθμούς της επιλογής μου vodafone με την ίδια χρέωση???

Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμα ομιλίας 1λεπτό/λεπτό ισχύει μόνο για a la carte?? Αν αλλάξω πακέτο σε cu μπορώ να το χρησιμοποιώ?? Ξέρει κανείς???

Δηλαδή αν έχω cu θα μπορώ να μιλάω πάλι προς 2 αριθμούς της επιλογής μου vodafone με την ίδια χρέωση???

 

Μόνο με το Vodafone ala carte έχεις την επιλογή 1'/λεπτό προς 2 αριθμούς Vodafone.Δες και εδω.:)

Link to comment
Share on other sites

Εσυ ειδικά θα έπρεπε να ξέρεις!

Αφου σε άλλο ποστ σου γράφεις οτι δουλεύεις στη vodafone:lol:

 

Εγώ είμαι στο τμήμα με τα συμβόλαια.. Υπάρχει ξεχωριστά για καρτοκινητά και ξεχωριστό για συμβόλαια... Αλλα και πάλι δν καταλαβαίνω τι σημασία έχει που δουλέυω και σε ποιο τμήμα...

 

Και μην νομίζεις ότι τα ξέρουμε όλα απ'έξω... Έχουμε υπολογιστή μπροστά μας... Γιατί στα σεμινάρια που κάνουμε στην αρχή κάνουμε τα γενικά για τις υπηρεσίες που είμαστε αναγκασμένοι να τα ξέρουμε.. Τις προσφορές και τα πακέτα που βγαίνουν τα βλέπουμε στο pc kαι τα λέμε..

Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμα ομιλίας 1λεπτό/λεπτό ισχύει μόνο για a la carte?? Αν αλλάξω πακέτο σε cu μπορώ να το χρησιμοποιώ?? Ξέρει κανείς???

Δηλαδή αν έχω cu θα μπορώ να μιλάω πάλι προς 2 αριθμούς της επιλογής μου vodafone με την ίδια χρέωση???

Τέτοια θαύματα δεν γίνονται. Μόνο στο a la carte και στο Καρτοσυμβόλαιο για λίγο ακόμη...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι στο τμήμα με τα συμβόλαια.. Υπάρχει ξεχωριστά για καρτοκινητά και ξεχωριστό για συμβόλαια... Αλλα και πάλι δν καταλαβαίνω τι σημασία έχει που δουλέυω και σε ποιο τμήμα...

 

Και μην νομίζεις ότι τα ξέρουμε όλα απ'έξω... Έχουμε υπολογιστή μπροστά μας... Γιατί στα σεμινάρια που κάνουμε στην αρχή κάνουμε τα γενικά για τις υπηρεσίες που είμαστε αναγκασμένοι να τα ξέρουμε.. Τις προσφορές και τα πακέτα που βγαίνουν τα βλέπουμε στο pc kαι τα λέμε..

 

Σε call center δουλεύεις ? Νόμιζα σε κατάστημα.. anyway.. offtopic!

Link to comment
Share on other sites

Σε call center δουλεύεις ? Νόμιζα σε κατάστημα.. anyway.. offtopic!

 

Ναι.... στην εξυπηρέτηση πελατών για συμβόλαια είμαι τώρα... Απαντάω σε κλήσεις δηλαδή...

Link to comment
Share on other sites

12/11/2008

Internet από το κινητό για συνδρομητές καρτοκινητής

 

Η εταιρεία VODAFONE - ΠΑΝΑΦΟΝ ΑΕΕΤ (Vodafone) ανακοινώνει ότι από 12/11/2008 προσφέρει έναν νέο τρόπο πρόσβασης στο Internet από το κινητό για τους συνδρομητές καρτοκινητής χρησιμοποιώντας το σημείο πρόσβασης (APN) webkarta.vodafone.gr με αντίστοιχη ρύθμιση στη συσκευή τους. Το νέο σημείο πρόσβασης επιτρέπει και την πρόσβαση στο Internet από υπολογιστή μέσω διασύνδεσής του με κινητό.

 

Η χρέωση για την εν λόγω υπηρεσία θα είναι 0,0060€ ανά ΚΒ (συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 19%).

Link to comment
Share on other sites

Η χρέωση για την εν λόγω υπηρεσία θα είναι 0,0060€ ανά ΚΒ (συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 19%).

 

6+ ευρω το mb, ε σιγα τα αυγα. Ποτε επιτελους θα κανουν καμμια δελεαστικη προταση. Αυτο δεν ειναι προσφορα ειναι λεφτα στην τσεπη για αυτους. Αμα χρησιμοποιησει κανεις την τρομερη αυτη υπηρεσια.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

6+ ευρω το mb, ε σιγα τα αυγα. Ποτε επιτελους θα κανουν καμμια δελεαστικη προταση. Αυτο δεν ειναι προσφορα ειναι λεφτα στην τσεπη για αυτους. Αμα χρησιμοποιησει κανεις την τρομερη αυτη υπηρεσια.

 

δεν ειναι προσφορα, υπηρεσία ειναι, και η χρέωση της ακριβώς όπως και στα συμβόλαια.

άλλωστε μπορείς να βάλεις και το πακετάκι με τα 3,5€/30ΜΒ

Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι το μήνυμα που στέλνω για να ελέγξω αν κάποιος έχει cu ή όχι?

 

στελνεις τον αριθμο που θελεις να δεις αμα ειναι cu στο 1253.

Link to comment
Share on other sites

άλλωστε μπορείς να βάλεις και το πακετάκι με τα 3,5€/30ΜΒ

 

Αυτο καπως καλυτερο ειναι, αλλα και παλι χρειαζομαστε καλυτερες τιμες.

Η προσοφρα που αναφερεις παρεχεται σε μεγαλυτερους ογκους δεδομενων?50/100mb?

 

Επιτρεπει πληρη προσβαση στο internet? Εννοω ολες οι πορτες ανοιχτες η καθαρα μονο http?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

geia sas

 

tha ithela na kanio mia erotisi

 

ipirxe mia ipiresia sto cu i opoa estelnes minima se ena tetrapsifio arithmo kai orizes esi kathorismeni ora pou theleis na paralavei o allos to minima

 

xerete tin morfi pou exei to minima kai se poio tetrapsifio to stelnoume?

 

eyxaristo

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πως ενεργοποιω την υπηρεσια talk a lot 600 λεπτα και 600 sms;
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πως ενεργοποιω την υπηρεσια talk a lot 600 λεπτα και 600 sms;

 

Το πακέτο Talk a lot 600 μπορείς να το ενεργοποιήσεις με 2 τρόπους:

 

α)Στείλε τη λέξη ''TALKALOT'' στο 1286 ή

β)Κάλεσε δωρεάν στο 1286 και επέλεξε το πακέτο Talk a lot 600 μέσα απο το μενού επιλογών της Vodafone.:)

Link to comment
Share on other sites

geia sas

 

tha ithela na kanio mia erotisi

 

ipirxe mia ipiresia sto cu i opoa estelnes minima se ena tetrapsifio arithmo kai orizes esi kathorismeni ora pou theleis na paralavei o allos to minima

 

xerete tin morfi pou exei to minima kai se poio tetrapsifio to stelnoume?

 

eyxaristo

sms plus post νομίζω λεγόταν η υπηρεσία...

που την ξέθαψες?! παρε 13830 να ρωτήσεις γιατί στο site δεν την βλεπω (πιθανότατα θα εχει καταργηθει)

Link to comment
Share on other sites

Όλοι οι τρόποι ανανέωσης χρόνου ομιλίας CU και Ala carte.

 

1) Tραπεζα Πειραιως (Kάρτες από 9 ευρώ και πάνω)

2) Καταστήματα Vodafone (Δεν ξερω ελάχιστο ποσό ανανέωσης, νομίζω είναι 3 ευρώ.

 

Ποιους άλλους τρόπους ξέρετε και ποια είναι τα ποσά ανανέωσης που επιτρέπουν?

Link to comment
Share on other sites

12/11/2008

Internet από το κινητό για συνδρομητές καρτοκινητής

 

Η εταιρεία VODAFONE - ΠΑΝΑΦΟΝ ΑΕΕΤ (Vodafone) ανακοινώνει ότι από 12/11/2008 προσφέρει έναν νέο τρόπο πρόσβασης στο Internet από το κινητό για τους συνδρομητές καρτοκινητής χρησιμοποιώντας το σημείο πρόσβασης (APN) webkarta.vodafone.gr με αντίστοιχη ρύθμιση στη συσκευή τους. Το νέο σημείο πρόσβασης επιτρέπει και την πρόσβαση στο Internet από υπολογιστή μέσω διασύνδεσής του με κινητό.

 

Η χρέωση για την εν λόγω υπηρεσία θα είναι 0,0060€ ανά ΚΒ (συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 19%).

Παιδιά ξέρει κανείς να μου πει τις ρυθμίσεις για την παραπάνω υπηρεσία full internet access (όχι μέσω WAP) για Vodafone CU; Τώρα χρησιμοποιώ την υπηρεσιά μέσω WAP (wapkarta.vodafone.gr) χωρίς κανένα πρόβλημα, αλλά μόνο για HTTP/WAP, δεν έχω πρόσβαση σε POP3 emails, MSN, FTP κτλ. (αναμενόμενο).

 

Αν έχω καταλάβει καλά, από 12/11/2008 ξεκίνησε να προσφέρεται πλήρες internet access χωρίς περιορισμούς για κατόχους CU έτσι δεν είναι; Δοκίμασα να χρησιμοποιήσω το webkarta.vodafone.gr όπως αναφέρεται παραπάνω αλλά δεν συνδέεται... Μήπως χρειάζεται να ενεργοποιήσω το Surf & Email; Αν έχει καταφέρει κάποιος με καρτοκινητή Vodafone να συνδεθεί με πλήρες internet access ας ποστάρει τη διαδικασία/ρυθμίσεις.

 

Ευχαριστώ για την όποια βοήθεια. :)

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς να μου πει τις ρυθμίσεις για την παραπάνω υπηρεσία full internet access (όχι μέσω WAP) για Vodafone CU; Τώρα χρησιμοποιώ την υπηρεσιά μέσω WAP (wapkarta.vodafone.gr) χωρίς κανένα πρόβλημα, αλλά μόνο για HTTP/WAP, δεν έχω πρόσβαση σε POP3 emails, MSN, FTP κτλ. (αναμενόμενο).

 

Αν έχω καταλάβει καλά, από 12/11/2008 ξεκίνησε να προσφέρεται πλήρες internet access χωρίς περιορισμούς για κατόχους CU έτσι δεν είναι; Δοκίμασα να χρησιμοποιήσω το webkarta.vodafone.gr όπως αναφέρεται παραπάνω αλλά δεν συνδέεται... Μήπως χρειάζεται να ενεργοποιήσω το Surf & Email; Αν έχει καταφέρει κάποιος με καρτοκινητή Vodafone να συνδεθεί με πλήρες internet access ας ποστάρει τη διαδικασία/ρυθμίσεις.

 

Ευχαριστώ για την όποια βοήθεια. :)

 

Πρεπει να ζητησεις να στο ενεργοποιησουν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς να μου πει τις ρυθμίσεις για την παραπάνω υπηρεσία full internet access (όχι μέσω WAP) για Vodafone CU; Τώρα χρησιμοποιώ την υπηρεσιά μέσω WAP (wapkarta.vodafone.gr) χωρίς κανένα πρόβλημα, αλλά μόνο για HTTP/WAP, δεν έχω πρόσβαση σε POP3 emails, MSN, FTP κτλ. (αναμενόμενο).

 

Αν έχω καταλάβει καλά, από 12/11/2008 ξεκίνησε να προσφέρεται πλήρες internet access χωρίς περιορισμούς για κατόχους CU έτσι δεν είναι; Δοκίμασα να χρησιμοποιήσω το webkarta.vodafone.gr όπως αναφέρεται παραπάνω αλλά δεν συνδέεται... Μήπως χρειάζεται να ενεργοποιήσω το Surf & Email; Αν έχει καταφέρει κάποιος με καρτοκινητή Vodafone να συνδεθεί με πλήρες internet access ας ποστάρει τη διαδικασία/ρυθμίσεις.

 

Ευχαριστώ για την όποια βοήθεια. :)

 

Πρεπει να ζητησεις να στο ενεργοποιησουν.

Όλα εντάξει, πριν λίγο επικοινώνησα με το 13830 και μου το ενεργοποίησαν. Το δοκίμασα και παίζει μια χαρά (πλήρης πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες). Πανάκριβο βέβαια, αλλά το βασικό είναι ότι μπορείς να κάνεις τα πάντα όπου και να 'σαι χωρίς περιορισμούς. Ενεργοποίησα και το Surf & Email με 3,5 €/μήνα για 30 MB/μήνα. Για απλό σερφάρισμα πιστεύω είναι ΟΚ. Οι ρυθμίσεις είναι: APN: webkarta.vodafone.gr | Username: user | Password: pass | όλα τα άλλα τα αφήνουμε κενά/defaults. Σε Windows Mobile 6.1 (HTC TyTN II) που το δουλεύω παίζει τέλεια.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να σας πω για κάτι που παρατήρησα:

Έχω ένα A la Carte για το οποίο είχα στείλει παλιότερα SMS στο 1281 για να έχω τις "νέες φτηνότερες χρεώσεις" 0,0059 € / δευτ. και 0,11 € / SMS, δεν θυμάμαι πότε είχε γίνει αυτό το θέμα, πέρυσι, πρόπερσι.

Πριν 2-3 μήνες το έκανα International και μετά ξανά A la Carte.

Ξαναέστειλα το SMS στο 1281 γιατί πίστευα ότι το σύστημα θα το είχε "ξεχάσει".

Κι όμως: μου ήρθε απάντηση ότι είμαι ήδη γραμμένη στις "νέες φτηνότερες χρεώσεις".

Άρα

το σύτημα δεν ξεχνά ποτέ; :ninja:

 

Και ακολούθως ρωτώ: αν κάποιος έχει CU και γραφτεί στο CU All Day (που είναι με εγγραφή μέχρι 31/12/08) και μετά το γυρίσει σε A la Carte και μετά ξανά σε CU, θα ισχύει η ακόμα εγγραφή του στο CU All Day;

Μα κάτι απορίες που έχω.... :p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...