Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 minute ago, hercoulis said:

H ceo, από την επίσκεψη της και μετά έγιναν όλα. 
Δεν δίνουν εναλλακτικές, θα παίζουν με προσφορές στην τύχη. 

Εγώ πιστεύω ότι δεν θα έκατσε να ασχοληθεί με τόσο μικρά ζητήματα, πρέπει να έδωσε γενικότερες κατευθύνσεις.

Από την άλλη μπορεί και να έχεις δίκιο, ποιος ξέρει...

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είπε, κλείστε τρύπες που φέρνουν έξοδα , θελουμε να πιάσουμε αυτούς τους στόχους. Διανύουμε την εποχή της στοχοθεσίας σε όλα. 
Θυσιάστηκε το υγρό ίσως σαν πιο νέο πακέτο. 

Edited by hercoulis
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, hercoulis said:

Μπορεί να είπε, κλείστε τρύπες που φέρνουν έξοδα , θελουμε να πιάσουμε αυτούς τους στόχους. Διανύουμε την εποχή της στοχοθεσίας σε όλα. 
Θυσιάστηκε το υγρό ίσως σαν πιο νέο πακέτο. 

Εγώ συμφωνώ μαζί σου. Η πράσινη δείχνει πιο σταθερή και η κόκκινη προσπαθεί να αυξήσει τα έσοδα

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, p_k said:

Εγώ πιστεύω ότι δεν θα έκατσε να ασχοληθεί με τόσο μικρά ζητήματα, πρέπει να έδωσε γενικότερες κατευθύνσεις.

Από την άλλη μπορεί και να έχεις δίκιο, ποιος ξέρει...

 

Λογικά θα έδωσε κατευθύνσεις.

Το θέμα είναι τι θα γίνει στο δίκτυο, γιατί βλέπω στασιμότητα σε σχέση με την Cosmote...

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Ένα θα πω μόνο εγώ:το πιο φτηνό μηνιαίο πακέτο υστερεί σε σχέση με το μεσαίο της Q αφού στην ίδια πρακτικά τιμή η Q προσφέρει τα ίδια συν 100' προς το εξωτερικό με χρέωση ανά δευτερόλεπτο

Link to comment
Share on other sites

Η Nova δίνει απεριόριστα όλα με συμβόλαιο στα 21 ευρώ χωρίς να μπλέκεις με κρυστάλλους κτλ και είναι αυτή τη στιγμή η πιο φτηνή επιλογή για κάποιον που τα θέλει όλα. 

Edited by tiniakos
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, tiniakos said:

Η Nova δίνει απεριόριστα όλα με συμβόλαιο στα 21 ευρώ χωρίς να μπλέκεις με κρυστάλλους κτλ και είναι αυτή τη στιγμή η πιο φτηνή επιλογή για κάποιον που τα θέλει όλα. 

Υπό προϋποθέσεις.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, tiniakos said:

Η Nova δίνει απεριόριστα όλα με συμβόλαιο στα 21 ευρώ χωρίς να μπλέκεις με κρυστάλλους κτλ και είναι αυτή τη στιγμή η πιο φτηνή επιλογή για κάποιον που τα θέλει όλα. 

Αν βάλεις κι άλλον αριθμό με άλλα 20+.

Link to comment
Share on other sites

σε συνέχεια του προβλήματος μου με το cashback, ούτε η ίδια η VF δεν ξέρει τί συμβαίνει

το τηλ που μου δώσανε από το chat ήταν το τηλ του Pockie και εκεί η κοπέλα μου είπε πως χωρίς αριθμό υποστηριξης, δεν μπορούν να βοηθησουν (λογικό, αφού δεν έχω λογαριασμό cashback, δεν έχω και αριθμό υποστηριξης) και είναι θέμα της vf.

Η κοπέλα της εξυπηρετησης μου είπε ό,τι μπορείτε να φανταστείτε για να μου πει πώς δεν το δικαιουμαι (τα cu δεν έχουν cashback, το σφαλμα το βγάζει γιατί δεν έχετε ΑΦΜ στο συγκεκριμενο νουμερο κτλ κτλ). αφού της εξηγησα όμορφα και ωραία (και με παραδείγματα) ότι λέει μαλαγανιές, αγανακτησε και με πήρε τηλ, ζήτησε τα στοιχεια εισοδου μου για το myVodafone και τότε καταλαβε ότι παει κάτι λαθος γιατί κάτι πήγε να κάνει και της έβγαλε "τεχνικό προβλημα, δοκιμαστε αργότερα". 

κι όλα αυτά, για να μου λήξει η προσφορα που μου ήρθε με τα απεριοριστα με μία ανανεωση - τουλάχιστον θα πιω τις Amstel του pockie. 

Όπως λέει και μια ψυχή, "τσίαρς, στην υγεία σας."

Edited by ParafronGR

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Μετά το liquid το πιο συμφέρον πακέτο κινητής για τις προσωπικές μου ανάγκες δηλ. πολύς χρόνος ομιλίας και data για να κάνω δουλειά και όχι θέαση video, προσφέρει πάλι η vodafone με το CU MeApOla 11.8 (απεριόριστα τηλ & 5,5Gb + 5Gb με Bring a friend-κάντε το δώρο) με 13€ το μήνα. Συνολικά το έτος 12μήνες * 13€ = 156€ + 13€ (Bring a friend) = 169€

Αν υπάρχει κάτι καλύτερο που μου διαφεύγει παρακαλώ τα φώτα σας.

Υ.Γ. Δεν ανήκω στους έως 29 ετών εδώ και πολλά χρόνια...

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, duellergr said:

Μετά το liquid το πιο συμφέρον πακέτο κινητής για τις προσωπικές μου ανάγκες δηλ. πολύς χρόνος ομιλίας και data για να κάνω δουλειά και όχι θέαση video, προσφέρει πάλι η vodafone με το CU MeApOla 11.8 (απεριόριστα τηλ & 5,5Gb + 5Gb με Bring a friend-κάντε το δώρο) με 13€ το μήνα. Συνολικά το έτος 12μήνες * 13€ = 156€ + 13€ (Bring a friend) = 169€

Αν υπάρχει κάτι καλύτερο που μου διαφεύγει παρακαλώ τα φώτα σας.

Υ.Γ. Δεν ανήκω στους έως 29 ετών εδώ και πολλά χρόνια...

Σε όλους στα ίδια επίπεδα παίζει. Εκτός αν πας πράσινη και κάνεις ανανέωση με Payzy που σου δίνει το πιο μεγάλο token. Βέβαια μειονέκτημα στην πράσινη είναι η ομιλία αντί για απεριόριστη είναι 1000 λεπτά 

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω η πράσινη εκτός των 1000' (που μου φτάνουν) δίνει μόνο 1,5Gb που είναι πάρα πολύ λίγα + 4Gb με payzy ανανέωση, πολύ μακριά από τα 10,5Gb που μπορείς να έχεις συνολικά στη Voda.

Edited by duellergr
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, duellergr said:

Νομίζω η πράσινη εκτός των 1000' (που μου φτάνουν) δίνει μόνο 1,5Gb που είναι πάρα πολύ λίγα + 4Gb με payzy ανανέωση, πολύ μακριά από τα 10,5Gb που μπορείς να έχεις συνολικά στη Voda.

Αν σε καλύπτουν και λιγότερα λεπτά, έχει στο what's up, ένα πακέτο με 400 λεπτά, 100 sms και 4 gb+ του token. Αλλά γενικά συμφωνώ μαζί σου. Ίσως συνέφερε αν είχες και σταθερό cosmote και είχες extra από πληρωμές λογαριασμών και cosmote one

Screenshot_2024-05-01-01-26-30-18_ec24799bbcd6fe3a8834cbb420b9c91f.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, duellergr said:

Μετά το liquid το πιο συμφέρον πακέτο κινητής για τις προσωπικές μου ανάγκες δηλ. πολύς χρόνος ομιλίας και data για να κάνω δουλειά και όχι θέαση video, προσφέρει πάλι η vodafone με το CU MeApOla 11.8 (απεριόριστα τηλ & 5,5Gb + 5Gb με Bring a friend-κάντε το δώρο) με 13€ το μήνα. Συνολικά το έτος 12μήνες * 13€ = 156€ + 13€ (Bring a friend) = 169€

Αν υπάρχει κάτι καλύτερο που μου διαφεύγει παρακαλώ τα φώτα σας.

Υ.Γ. Δεν ανήκω στους έως 29 ετών εδώ και πολλά χρόνια...

Νονα, q, για ένα χρόνο που έχει δώρα, με 13 ευρώ. 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, sou_d said:

Αν σε καλύπτουν και λιγότερα λεπτά, έχει στο what's up, ένα πακέτο με 400 λεπτά, 100 sms και 4 gb+ του token. Αλλά γενικά συμφωνώ μαζί σου. Ίσως συνέφερε αν είχες και σταθερό cosmote και είχες extra από πληρωμές λογαριασμών και cosmote one

Screenshot_2024-05-01-01-26-30-18_ec24799bbcd6fe3a8834cbb420b9c91f.jpg

3GB για κάθε πληρωμή λογαριασμών.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, hercoulis said:

Νονα, q, για ένα χρόνο που έχει δώρα, με 13 ευρώ. 

Υπάρχει το q star big auto που δίνει 3,5Gb + 1Gb (το μήνα αναλογικά) από το q kone, πάλι υποδεέστερο με τα ίδια χρήματα.

Δεν υπάρχει τίποτα πιο οικονομικό...

1 ώρα πριν, sou_d said:

Αν σε καλύπτουν και λιγότερα λεπτά, έχει στο what's up, ένα πακέτο με 400 λεπτά, 100 sms και 4 gb+ του token. Αλλά γενικά συμφωνώ μαζί σου. Ίσως συνέφερε αν είχες και σταθερό cosmote και είχες extra από πληρωμές λογαριασμών και cosmote one

Screenshot_2024-05-01-01-26-30-18_ec24799bbcd6fe3a8834cbb420b9c91f.jpg

400' / 3' ελάχιστος χρόνος / 30 μέρες = 4,44 κλήσεις τη μέρα. Οριακά θα μου έφταναν. Αλλά και πάλι 13€ κάρτα δεν θα έβαζα κάθε μήνα; Οπότε δεν αξίζει, αφού και η Voda σαν σήμα με ικανοποιεί ενώ ταυτόχρονα μου παρέχει περισσότερα.

Edited by duellergr
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, duellergr said:

Νομίζω η πράσινη εκτός των 1000' (που μου φτάνουν) δίνει μόνο 1,5Gb που είναι πάρα πολύ λίγα + 4Gb με payzy ανανέωση, πολύ μακριά από τα 10,5Gb που μπορείς να έχεις συνολικά στη Voda.

Το μόνο θέμα της voda(πλην του σήματος σε ορισμένες περιοχές)είναι ότι εδώ και έναν χρόνο είναι πρωτοπόρος στις αυξήσεις. Δηλαδή πρώτα θα ανακοινώσει αυτή τις αυξήσεις και μετά από ένα δύο μήνες θα περάσουν και στον ανταγωνισμό. Ας πούμε η αύξηση της ελάχιστης ανανέωσης έγινε τον Σεπτέμβριο στην vf,τοκ Νοέμβριο στην Cote και τον Γενάρη στην Nova

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, duellergr said:

Υπάρχει το q star big auto που δίνει 3,5Gb + 1Gb (το μήνα αναλογικά) από το q kone, πάλι υποδεέστερο με τα ίδια χρήματα.

Δεν υπάρχει τίποτα πιο οικονομικό...

 

Το πιο οικονομικό ήταν το liquid. 
Εγω πήγα φρογκ για το Ίντερνετ. Αν κ είναι η πιο ευέλικτη αυτή τη στιγμή, δεν μου φτάνει η ομιλία. 
Δυστυχώς αν μιλάς πολύ θα χρειαστείς το ελάχιστο που είναι τα 13€ όπου κ αν πας. 
Η Q k η nova δίνουν κ Ίντερνετ με αυτά τα χρήματα για 1 χρόνο. Μετά, βλέπουμε…

https://www.myq.gr/gr/ela-stin-q/online-paraggelia/

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, hercoulis said:


Η Q k η nova δίνουν κ Ίντερνετ με αυτά τα χρήματα για 1 χρόνο. Μετά, βλέπουμε…

https://www.myq.gr/gr/ela-stin-q/online-paraggelia/

Και το what's up δίνει και μάλιστα διπλάσια δεδομένα για 6 μήνες.

Μας βλέπω να αλλάζουμε κάθε 6μηνο εταιρεία για νορμάλ παροχές.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Teiresias_ said:

Δεν είναι σαφές αλλά νομίζω με 13€ το μήνα θα είναι καλά.

Εαν ειναι 13€ ανανεωση, το συζηταμε. Εαν θελει καθαρό ποσό 13€, αροθινκσο...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...